Як встановити Windows 10 на ноутбук: покрокове керівництво

 1. Переваги використання Windows 10
 2. Чи готовий ваш ноутбук для установки Windows 10?
 3. Скільки часу встановлюється Windows 10?
 4. Установка Windows 10 на ноутбук: покрокова інструкція
 5. Як краще встановлювати Windows 10 на ноутбук?
 6. Як встановити Windows 10 з флешки або DVD-диска?
 7. Важливі зауваження про встановлення і використання Windows 10 на ноутбуці

Windows 10 в серпні вийшла зі стану Technical Preview. Тепер користуватися нею можуть не тільки ентузіасти і технічні фахівці. Нова операційна система краще і зручніше всіх попередніх версій «вікон». У всякому разі, на даний момент. Тим не менш, багато користувачів задаються питанням «чи варто встановлювати Windows 10 на свій ноутбук?». Альтернатива для них - залишатися на колишньої стабільної версії. У даній статті ми розкриємо переваги використання новинки від Microsoft, а також детально і покроково розповімо як встановити Windows 10 на ноутбук.

Переваги використання Windows 10

Спробуємо відповісти на найголовніше питання: чи варто встановлювати свіжу версію операційної системи від Microsoft? Якихось карколомних або революційних нововведень в порівнянні з 8.1 ви не зустрінете. Однак, в кожному компоненті операційна система додала як в швидкості, так і в керованості. Ось лише п'ять пунктів, які можуть зацікавити будь-якого користувача ноутбука.

І це далеко не повний список всіх оновлень і нововведень. Так що приступимо до встановлення. Покрокове керівництво вам допоможе розібратися у всіх основних моментах цього процесу і зробити все самостійно.

Чи готовий ваш ноутбук для установки Windows 10?

Про це повідомить спеціальна утиліта , Яку ви знайдете на сторінці підтримки. Загальні вимоги такі.

 • Екран з роздільною здатністю 800 × 600 точок.
 • Близько 20 Гб на диску.
 • 1 ГБ або більше в разі 32-розрядної або 2 Гб при установці Windows 10 64-біт ОЗУ.
 • Відеокарта, розуміюча DirectX версії 9 і більше.
 • Більш-менш сучасний процесор з частотою 1 ГГц або вище.
 • Підтримка PAE, NX і SSE2

Під ці вимоги підходять майже всі ноутбуки, випущені за останні 3-5 років. Підтримка старіших моделей не гарантується. Установка операційної системи на них пов'язана з певним ризиком. Рекомендується почитати відгуки інших користувачів вашої моделі. Якщо у них все вийшло, то вийде і у вас!

Скільки часу встановлюється Windows 10?

Все залежить від швидкості вашого Інтернет-з'єднання і системи накопичувача Все залежить від швидкості вашого Інтернет-з'єднання і системи накопичувача. Швидше за все процес проходить на SSD-драйві, і займає максимум хвилин 30. На старіших ноутбуках зі звичайним HDD 5400 оборотів в хвилину потрібно готуватися до першої години недоступності пристрою при оновленні, а то і більше.

Установка Windows 10 на ноутбук: покрокова інструкція

Почати краще з відвідування спеціальної сторінки , Присвяченій Windows 10, розміщеної на офіційному сайті Microsoft. Тут зібрано все необхідне для установки.

Експерти не радять користуватися сторонніми утилітами сумнівного походження. Тим більше, що в цей раз фахівці Microsoft дійсно непогано підготувалися, і їх утиліти надійні і прості у використанні.

Як краще встановлювати Windows 10 на ноутбук?

Самі фахівці Microsoft рекомендують так звану «чисту» установку Windows 10 з нуля, з завантажувального диска або флешки. Але судячи з відгуків користувачів, з версії 8.1 є і куди більш простий варіант. Установка Windows 10 через центр оновлення. Просто поновіть «вісімку» останніми пакетами оновлень і отримаєте запрошення завантажити і встановити десяту версію. Коли все буде готово, Windows 10 сама встановиться на ноутбук через центр оновлення. Розмір образу 3.5 Гб, так що потрібно забезпечити достатню кількість вільного місця на системному диску.

Як встановити Windows 10 з флешки або DVD-диска?

Для установки Віндоус 10 з флешки або диска потрібен образ системи, який можна завантажити з вказаною вище сторінки підтримки офіційного сайту. Там же ви знайдете утиліту для запису образу на флешку. Натискаємо на кнопку Завантажити інструмент зараз, попередньо обравши версію: 32 або 64 розрядну . Для установки Віндоус 10 з флешки або диска потрібен образ системи, який можна завантажити з вказаною вище сторінки підтримки офіційного сайту

Програма називається Media Creation Tool.

 1. В Media Creation Tools виберіть потрібну дію: установка Windows 10 на ноутбук прямо зараз або створення завантажувальної флешки.
 2. У наступному вікні визначитеся з виданням ОС, мовою і розрядністю. Вибір розрядності пов'язаний з можливостями процесора. Але навіть якщо центральний чіп здатний підтримувати 64-бітові обчислення, але пам'яті менше 4 Гб, то можна зупинити свій вибір на 32-розрядної версії. Особливої ​​сенсу переходу на 64-біт не буде.
 3. Вкажіть тип носія для запису образу: флешка розміром не менше 4 Гб або DVD-болванка. Більшість портативних ноутбуків позбавлені приводу DVD, так що альтернативи в цьому випадку трохи.
 4. Після запису образу перезавантажте ноутбук. Якщо завантаження з флешки не розпочалася, то налаштуйте в BIOS ноутбука порядок пристроїв для завантаження. Як увійти в біос , Читайте в нашій статті.

Важливі зауваження про встановлення і використання Windows 10 на ноутбуці

У цій новій версії операційної системи від Microsoft потрібно пам'ятати про наступні особливості.

  • У Windows 10 ще чіткіше, ніж в «вісімці», розділяється поняття додатків і даних користувача. Не ставте свої документи і фотографії на системному диску. Якщо коли-небудь буде потрібно провести повне скидання системи, то вони можуть бути видалені. Зате система теж відновлюється повністю навіть при пошкодженні системних файлів і додатків.
  • На всьому протязі установки виндовс 10 на ноутбук потрібно Інтернет-з'єднання для скачування важливих файлів оновлення та драйверів пристроїв.
  • При установці «десятки» на старий ноутбук, випущений більше п'яти років тому, переконайтеся в наявності драйверів під цю версію ОС для всіх пристроїв в лептопі. Наприклад, поки обмежена підтримка деяких звукових карт.
  • Установчу диск або флешку можна залишити на випадок відновлення системи після серйозного збою. Але такі трапляються вкрай рідко. Тому більшість користувачів диск відновлення не зберігають. Завжди можна зробити новий.
  • Не рекомендується використовувати піратські дистрибутиви для установки. Операційна система вашого ноутбука потребує постійного оновлення, що не гарантовано піратським інсталяційний комплектом.
  • Після установки Windows 10 на лептоп не буде зайвим встановити антивірус. Багато безкоштовні програми: AVG, Avast, наприклад, вже випустили свої версії під «десятку».

Чи варто встановлювати Windows 10 на ноутбук? Відповідь позитивна. Лептоп буде працювати швидше, а ви отримаєте нові додатки і більш легку в управлінні ОС. Чесно кажучи, і налаштовувати особливо нічого. Це перша версія ОС, яка відмінно працює прямо «з коробки».

Скільки часу встановлюється Windows 10?
Як встановити Windows 10 з флешки або DVD-диска?
Тим не менш, багато користувачів задаються питанням «чи варто встановлювати Windows 10 на свій ноутбук?
Чи готовий ваш ноутбук для установки Windows 10?
Скільки часу встановлюється Windows 10?
Як краще встановлювати Windows 10 на ноутбук?
Як встановити Windows 10 з флешки або DVD-диска?
Чи варто встановлювати Windows 10 на ноутбук?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: