Як встановити Windows 10 на ноутбук?

  1. Записуємо Windows 10 на флешку або DVD для установки на ноутбук
  2. Як завантажити ноутбук з інсталяційного диска або флешки?
  3. Процес установки Windows 10 на ноутбук
  4. Якщо установка на новий ноутбук, то розбиваємо жорсткий диск на розділи
  5. Вибір розділу для установки, якщо раніше вже була встановлена ​​система
  6. Що робити після установки?

Нещодавно я встановлював Windows 10 на новий ноутбук Acer, зробив фото покрокової установки, і вирішив написати докладну інструкцію. Це керівництво підійде для всіх ноутбуків: ASUS, HP, DEL, Lenovo, Samsung і т. Д. Відмінності від моїх дій будуть мінімальні. І я обов'язково про них напишу і все поясню.

Я виконував установку Windows 10 на ноутбук з флешки. Просто на моєму ноутбуці Acer не було приводу CD / DVD дисків. Зараз це вже нормально. Все менше ноутбуків мають привід компакт-дисків. На нетбуках їх точно немає. Сам процес установки з флешки практично нічим не відрізняється від установки операційної системи з DVD диска. А це означає, що будь-якого виробника у вас ноутбук, новий він, або на ньому вже була встановлена ​​ОС, без різниці з якого накопичувача ви будете виконувати установку - слідуючи моєї інструкції у вас обов'язково все вийде. Ми розглянемо процес від запису образу Windows 10 на диск або флешку, до появи робочого столу.

Записуємо Windows 10 на флешку або DVD для установки на ноутбук

Для початку нам потрібно завантажити образ Windows 10. Завантажити його можна з офіційного сайту, або з інших джерел. ну ви розумієте про що я 🙂 У нас повинен бути .iso образ системи. Я в окремій статті вже докладно писав про те, як завантажити Windows 10 з офіційного сайту Майкрософт . Через ту ж фірмову утиліту Media Creation Tool можна відразу записати образ на флешку.

Далі нам потрібно визначиться з накопичувачем, з якого ми будемо виконувати установку. Якщо у вашому ноутбуці є привід компакт-дисків, і у вас є чистий DVD диск, то можна записати образ на нього. Але я б радив використовувати для цієї справи USB флешку. Різниця в принципі невелика. Це вже як вам більше подобається, і що більше підходить у вашому випадку.

Щоб зробити цю статтю максимально простою і зрозумілою, без зайвої інформації, я просто дам посилання на інструкції, за якими ви без проблем зможете створити завантажувальний накопичувач з операційною системою для подальшої установки:

Повертайтеся до цієї статті коли у вас буде готовий завантажувальний диск, або USB-накопичувач.

Якщо ви збираєтеся встановлювати систему нема на новий ноутбук, то переконаєтеся, що на локальному диску C немає цінної для вас інформації. У тому числі в папці «Мої документи» і на робочому столі. Все буде видалено тільки з диска C (за умови, що ви правильно виберете розділ для установки).

Щоб не помилитися з вибором розділу для установки «десятки», зайдіть в «Мій комп'ютер» і запам'ятайте розмір і вільний простір на диску C. Потім ви зможете орієнтуватися по цих цифрах на етапі вибору розділу для установки.

Як завантажити ноутбук з інсталяційного диска або флешки?

Якщо ви будете виконувати установку з диска, то вставте його в привід. Якщо з флешки, то підключіть її в USB-порт ноутбука. Тільки підключайте в USB 2.0 (цей порт НЕ синій всередині). Якщо підключити до USB 3.0, то можуть виникнути деякі проблеми.

Далі нам потрібно «вказати» ноутбука з якого накопичувача виконувати завантаження. Швидше за все, за замовчуванням він буде завантажуватися з жорсткого диска. А нам потрібно з CD / DVD, або USB-накопичувача. Це можна зробити двома способами:

  1. Вибрати необхідний пристрій для завантаження через завантажувальний меню «Boot Menu».
  2. Виставивши завантаження в налаштуваннях BIOS.

Я раджу використовувати перший спосіб. Він простіший. Розглянемо докладніше.

1 Для виклику Boot Menu, відразу після включення ноутбука (натискання на кнопку включення) потрібно активно натискати на певну клавішу. На яку? Залежить від вашого ноутбука.

Для виклику Boot Menu: Acer - F12, ASUS - Esc або F8, Lenovo - F12, DEL - F12, HP - Esc потім F9.

Якщо не виходить, дивіться окрему статтю: вхід в Boot Menu на ноутбуці і комп'ютері .

На ноутбуках ASUS завантаження з флешки через Boot Menu виглядає ось так:

2 Якщо ви вирішили робити це через БІОС, то спочатку потрібно увійти в BIOS і в розділі «Boot» поставити на перше місце наш USB-накопичувач. Приблизно ось так:

Зрозуміло, що на іншому ноутбуці BIOS може виглядати інакше. Для входу в БІОС відразу після включення ноутбука потрібно натискати певну клавішу. На різних ноутбуках - різні клавіші.

Для популярних виробників: ASUS - F2, Acer - F2 або Del, Lenovo - F1 або F2, HP - F1, DEL - F2. Детальна інструкція по входу в BIOS на ноутбуках ASUS .

Процес установки Windows 10 на ноутбук

Якщо пішла завантаження з нашого завантажувального диска / флешки, то найскладніше вже позаду. Тепер нам потрібно всього лише слідувати інструкціям і встановити Windows 10 на ноутбук. Якщо ж на цьому етапі у вас виникла якась проблема, то напишіть про неї в коментарях. Розпишіть все докладно, і я постараюся допомогти порадою.

Перше вікно, яке повинно з'явиться, це вибір мови. Вибираємо необхідний і продовжуємо.

Вибираємо необхідний і продовжуємо

Натискаємо «Встановити».

Натискаємо «Встановити»

У наступному вікні потрібно ввести ключ продукту Windows. Якщо у вас немає ключа, і ви хочете активувати Windows 10 після установки, то натисніть на «У мене немає ключа продукту».

Якщо у вас немає ключа, і ви хочете активувати Windows 10 після установки, то натисніть на «У мене немає ключа продукту»

Якщо ви записали кілька версій Windows 10, то потрібно буде вибрати необхідну для установки. Я встановлював «Домашню».

Я встановлював «Домашню»

Приймаємо ліцензійну угоду.

Приймаємо ліцензійну угоду

Вибираємо тип установки: «Вибіркова: тільки установка Windows».

Вибираємо тип установки: «Вибіркова: тільки установка Windows»

Далі потрібно вибрати місце для установки. Розглянемо цей момент детальніше. Будьте уважні.

Якщо установка на новий ноутбук, то розбиваємо жорсткий диск на розділи

Якщо ви виконуєте установку на новий ноутбук, або нетбук, то там швидше за все буде 1, або 2 розділу (відновлення, зарезервовано), які чіпати не потрібно, і буде практично весь ваш жорсткий диск, або SSD накопичувач як «незайняте місце на диску» . Нам потрібно створити розділи (диск C, D, E) з цього незайнятого простору. Наскільки розділів розділяти жорсткий диск (SSD) - вирішувати вам. На один із створених розділів ми встановимо Windows 10. Робиться це так:

  • Виділіть «незайняте місце на диску» і натисніть на кнопку «Створити».
  • Введіть розмір розділу в МБ і натисніть «Застосувати». Наприклад, якщо у вас «незайняте місце на диску» 500 ГБ і ви хочете створити два розділи (C і D), то можете під системний розділ виділити наприклад 200 ГБ (вказавши приблизно 200000 МБ). І створити ще один розділ (D) віддавши під нього все, що залишилося незайняте місце.

Можна створити три розділи, чотири, або більше. Їх можна видаляти. Виділивши розділ, і натиснувши на кнопку «Видалити». Вони знову перетворяться в незайняте місце на диску. Давайте трохи поясню на прикладі свого ноутбука. У ньому встановлено eMMC накопичувач всього на 64 Гб. Але це не настільки важливо. У вас може бути 500 ГБ, 1 ТБ, або навіть більше. Просто у вас розмір самих розділів буде більше. Так само може бути встановлений звичайний HDD, або SSD накопичувач.

Для продовження установки виділіть розділ який ви хочете віддати під систему (він буде диском C) і натисніть «Далі».

Вибір розділу для установки, якщо раніше вже була встановлена ​​система

У тому випадку, якщо ноутбук не новий (на ньому вже була встановлена ​​Windows), і вам не потрібно змінювати структуру диска, то нічого видаляти і створювати не потрібно. Виберіть зі списку розділів диск C (розмір якого я радив запам'ятати на початку статті), і натисніть на кнопку «Форматувати».

Форматування видалить всю інформацію з обраного розділу! Тому переконайтеся, що ви скопіювали всі важливі файли з диска C. І переконайтеся в тому, що ви виділили і збираєтеся форматувати саме диск C. Якщо не впевнені, перервіть установку, завантажити в встановлену систему, подивіться розмір диска C і запустіть установку заново.

Після форматування розділу виділіть його і натисніть «Далі».

При виборі розділу може з'явиться помилка «Установка Widnows на даний диск. На вибраному диску знаходиться таблиця MBR-розділів. У системах EFI Windows можна встановлювати тільки на GTP-диск ». Як її вирішити я писав в цій статті: проблеми з установкою Windows 10 на MBR-розділ .

Розпочнеться копіювання файлів для установки операційної системи. Чекаємо поки комп'ютер сам перезавантажиться.

Чекаємо поки комп'ютер сам перезавантажиться

Після перезавантаження піде підготовка до установки, підготовка пристроїв і т. Д. Просто чекаємо.

Якщо після перезавантаження знову почнеться все заново (з'явиться вікно з вибором мови), то вимкніть від ноутбука флешку (вийміть диск), і перезавантажте ноутбук (закрийте вікно установки). Він знову включиться і вже піде завантаження з жорсткого диска, або SSD (так як файли вже скопійовані на нього) і система продовжить встановлюватися.

Перше вікно - настройка параметрів. Не раджу вибирати «Використовувати стандартні параметри». Натисніть на «Налаштування параметрів». Там можна відключити багато непотрібно. Так звану стеження Windows 10, якою все так бояться 🙂

Так звану стеження Windows 10, якою все так бояться 🙂

Читайте кожен пункт і відключайте при необхідності. Як бачите, я відключив усі.

Як бачите, я відключив усі

І в наступному вікні я відключив усі.

І в наступному вікні я відключив усі

На останній сторінці залишив включеною тільки веб-службу SmartScreen.

На останній сторінці залишив включеною тільки веб-службу SmartScreen

Трохи чекаємо, потім задаємо ім'я комп'ютера і пароль, якщо необхідно (я не встановлював). Натискаємо «Далі».

Натискаємо «Далі»

Йде підготовка ...

Йде підготовка

Ура! Windows 10 встановлена!

Windows 10 встановлена

Все, можна користуватися ноутбуком.

Що робити після установки?

Якщо в процесі установки ви не ввели ключ, то першим ділом я раджу активувати Windows 10. Багато цікавих і робочих спосіб ви зможете знайти в інтернеті.

Далі раджу зайти в диспетчер пристроїв, і переконається, що встановлені всі необхідні драйвера. Якщо немає, є невідомі пристрої, або щось не працює, то скачайте і встановіть необхідні драйвера. Тільки не качайте їх звідки попало. У вас ноутбук певного виробника і певної моделі (яка швидше за все вказана на наклейці знизу). Зайдіть на офіційний сайт виробника, знайдіть через пошук по сайту сторінку своєї моделі, і там повинен бути розділ з завантаженнями драйверів і необхідних утиліт. Більш точну інструкцію дати не можу, все залежить від конкретного виробника.

Далі скачайте і встановіть необхідні програми. Антивірус. Улюблений інтернет браузер. Цілком може бути, що вам сподобається новий, стандартний браузер Microsoft Edge. Він дійсно непоганий.

Можливо вам ще знадобляться ці статті:

Я дуже сподіваюся, що ця інструкція вам у пригоді, і ви без проблем виконали установку Windows 10 на свій ноутбук. Більш того, тепер ви вмієте робити це самостійно, і більше не доведеться звертатися за допомогою до «фахівцям», та ще й платити їм. Всього доброго! Не забувайте залишати коментарі!

Як завантажити ноутбук з інсталяційного диска або флешки?
На яку?
Що робити після установки?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: