Як встановити Windows 7 на ноутбук з «вісімкою»

  1. Читайте також:

Якось в Інтернеті (ще до виходу Windows 8) промайнула інформація про те, що на комп'ютери з новою системою неможливо буде встановити іншу ОС.

Найбільше тоді ця новина зачепила за живе «линуксоидов». Потрібні були навіть офіційні пояснення від Майкрософт, а на форумах багато сміялися - як «дрібно-м'які» наважаться це зробити ... Наважились, однако.

Не знаю, як ви, а я зіткнувся з такою ситуацією вперше. Мені треба було поміняти Windows 8 на ноутбуці ASUS K56C, але я битих дві години витратив на те, щоб з'ясувати, чому я не можу вибрати жодного завантажувального пристрою для установки Windows 7.

Перерив весь BIOS - хоч трісни, але немає вибору варіантів завантаження, крім люб'язно «вісімки».

Як виявилося потім, вся справа в функції «secure boot», яка за замовчуванням завжди включена.

Саме вона заважає установці альтернативних операційних систем, тому любителям самостійно встановлювати Ubuntu, XP або «сімку» на свежепріобретенном ноутбук з Windows 8 доведеться, не знаючи, поламати голову як це зробити.

Сама по собі функція «secure boot» річ прогресивна - дозволяє боротися з руткитами ще до завантаження операційної системи і, взагалі, до самої системи як би відношення не має, але чомусь є частиною, що забезпечує завантаження саме «вісімки». Тобто, відключивши її, ви не зможете завантажити Windows 8, а для переустановлення системи саме це нам і треба.

Найцікавіше тут полягає в тому, що Майкрософт зобов'язала виробників постачати товар з включеною обов'язково функцією Secure Boot для сертифікації Windows 8 і саме обурливе це те, що ця сертифікація «не вимагає від виробника передбачати можливість відключення Secure Boot».

Розумієте, що це значить? Лише одне: купуючи новий ноутбук з Windows 8, ви можете придбати продукт, на який неможливо буде встановити іншу операційну систему, тому що який-небудь особливо старанний виробник прибере з BIOS можливість відключати Secure Boot. І вам доведеться звикати до Windows 8 ...

До речі, не найгірший варіант - система, дійсно, хороша, але яке підступність від Майкрософт ?! Перевіряйте товар перед покупкою!

Тепер покроково по установці Windows 7 на ноутбук ASUS K56C (аналогічно, напевно, і з іншими) з Windows 8:

Тепер покроково по установці Windows 7 на ноутбук ASUS K56C (аналогічно, напевно, і з іншими) з Windows 8:

  1. Входимо в BIOS, натискаючи при включенні ноутбука клавішу F2, і переходимо в розділ Security.
  2. Знаходимо рядок Security Boot Control і міняємо значення Enabled (Включено) на Disabled (Вимкнено).
  3. Зберігаємо зміни, натиснувши клавішу F10 і підтвердивши свої дії (Enter).
  4. Перезавантажуємося і натискаємо клавішу Esc (можна кілька разів), щоб потрапити в меню вибору завантажувального пристрою. Врахуйте, що в BIOS ця можливість так і не з'явиться.

Вставляєте в дисковод диск з Убунту (або що там у вас улюблене) до всіх описаних вище маніпуляцій і після вибору пристрою дієте як зазвичай, тобто просто встановлюєте потрібну вам операційну систему.

Є ще маленький нюанс - жорсткий диск доведеться форматувати повністю і розділи відновлення «вісімки» теж. Інакше «прив'язка» до «secure boot» вінчестера нічого не дасть вам зробити.

За якість фотографій прошу вибачити - все було на швидку руку, з нервами, на стільниковий ...

Читайте також:

Вам сподобалася стаття? Чи не хочете пропускати нові? тоді підпишіться на RSS або отримуйте нові статті на електронну пошту

Автор: Chief | Дата: 04.08.2013 | Коментарів: 73

Розумієте, що це значить?
До речі, не найгірший варіант - система, дійсно, хороша, але яке підступність від Майкрософт ?
Чи не хочете пропускати нові?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: