Як встановити Windows 7 - Покрокове керівництво

 1. Як встановити Windows 7 - Покрокове керівництво У цій статті я розповім про те, як самостійно встановити...
 2. Установка Windows 7 з диска:
 3. Як встановити Windows 7 - Покрокове керівництво
 4. Перед установкою Windows 7:
 5. Установка Windows 7 з диска:
 6. Як встановити Windows 7 - Покрокове керівництво
 7. Перед установкою Windows 7:
 8. Установка Windows 7 з диска:

Як встановити Windows 7 - Покрокове керівництво

У цій статті я розповім про те, як самостійно встановити операційну систему Windows 7 з диска до себе на комп'ютер або ноутбук.

Пропоную детальну і покрокову інструкцію з наочною демонстрацією скріншотів установки операційної системи Windows.

Якщо ви вважаєте, що установка операційної системи - це щось складне і незрозуміле, з чим може впоратися тільки фахівець, то я вас розчарую: це неправда. Зараз ви переконаєтеся в цьому самі.

Все, що потрібно для установки Windows 7 (або Windows 8) - це комп'ютер або ноутбук, диск з операційною системою (оскільки в даній статті ми будемо встановлювати Windows з диска), докладна інструкція, яку я вам зараз надам, ну і, мабуть, уважність! Сподіваюся, що після установки ви не будете виглядати як тут . 🙂

Після установки рекомендую відразу ж встановити правильний антивірус . Самі розумієте - в наш час електронних платежів це дуже актуально. Також зараз (поки ще) нікуди без Adobe Flash Player. Як його правильно встановити читайте тут . Можливо, вас також зацікавить досить непоганий браузер Maxthon . Якщо зберігайте на комп'ютері приватну інформацію, створіть для неї надійний сейф .

Важливо: Більшість всіх можливих проблем, що виникають при установці Windows 7, пов'язане з невірно підготовленим інсталяційний диском і (або) якістю записується на нього «збірки ОС». Як правильно записати образ операційної системи на диск, можна прочитати в цієї статті.

Запам'ятайте: якщо це диск не з коробки, тобто куплений в магазині, то потрібно використовувати тільки оригінальні образи від Microsoft MSDN. Саме оригінальний образ, який так само доступний в Мережі, як і різні збірки - це запорука успішної установки Windows і її нормального функціонування.

Не використовуйте збірки невідомого походження. Всі сторонні фікси, виправлення, саморобні збірки ви ставите на свій страх і ризик. Наслідки можуть бути незворотними.

Перед установкою Windows 7:

Запам'ятайте два основних моменти, які потрібно виконати перед установкою Windows.

Перше - це визначитися заздалегідь, на який розділ жорсткого диска буде встановлена система. Як правило, в більшості випадків це диск C: \. Слід запам'ятати (або створити) мітку тому і його розмір.

Пам'ятайте, ваш робочий стіл цілком і повністю знаходиться на диску C: \, а точніше, тут: C: \ Documents and Settings \ Ім'я користувача \ Робочий стіл. Подумайте заздалегідь про цілості й схоронності архіважливих для вас файлів, скопіюйте їх з робочого столу, тобто, з диска С, на інший диск або флешку.

Всі програми, встановлені на диск C: \ теж будуть видалені, але це не привід перетягувати всю папку з програмами на інші диски. Набагато простіше знову встановити ці програми на чисту систему. Не лінуйтеся, не кожен же день ви перевстановлюєте Windows.

Другий момент - це драйвера до вашого комп'ютера або ноутбука. Про них потрібно подбати заздалегідь. До більшості ноутбуків вони йдуть в комплекті, але якщо їх немає (або треба оновити), шукаємо на офіційному сайті виробника і викачуємо їх заздалегідь.

Все, що потрібно знати про встановлення драйверів, рекомендую прочитати в статті «Установка драйверів або п'ять залізних правил», яка розташована тут .

Якщо пропустити цей важливий момент, то після установки Windows, ви можете залишитися без інтернету, адже не факт, що дистрибутив windows буде спочатку містити драйвера вашої мережевої карти.

Установка Windows 7 з диска:

Вставляємо диск з операційною системою Windows в дисковод і перезавантажуємо комп'ютер. До речі, якщо у вас немає дисковода, то встановити операційну систему Windows можна за допомогою звичайної флешки .

Продовжимо. Наше завдання - налаштувати завантаження комп'ютера з DVD-диска. Це можна зробити 2 способами:

 • 1. вибрати пристрій (DVD-диск) в спеціальному завантажувальному меню;
 • 2. змінити пріоритет завантаження в BIOS (з HDD на DVD-диск).

Перший спосіб, вибір пристрою в завантажувальному меню, простіше і зручніше. Після установки Windows, відпадає необхідність повертати завантаження з HDD (жорсткого диска). Однак, на старих комп'ютерах ця функція відсутня і в цьому випадку доведеться зайти в BIOS і змінити пріоритет завантаження.

Пуск - перезавантаження, чекаємо, коли екран згасне і при перших ознаках пробудження системи (поява логотипу), натискаємо і утримуємо клавішу Delete на клавіатурі. Чому саме клавіша Delete? Це можуть бути клавіші F1, F2, F3 + F2, F10, Ctrl + Alt + Esc, Ctrl + Alt + S, Esc.

Якоїсь універсальної кнопки для входу в завантажувальний меню або для входу в BIOS не існує, і все залежить від виробника комп'ютера (материнської плати). Найкращий спосіб - прочитати інструкцію від комп'ютера або від материнської плати. У таблиці нижче наведено наочний приклад таких клавіш.

Завантажувальний меню виглядає приблизно так:

Вам залишається лише вибрати потрібний пристрій зі списку Вам залишається лише вибрати потрібний пристрій зі списку. Якщо все зроблено правильно і диск записаний коректно, установка повинна початися відразу після вибору пристрою через завантажувальний меню. Це що стосується завантажувального меню, тепер розглянемо другий варіант - зміна пріоритету завантаження безпосередньо в BIOS.

Зазвичай після включення комп'ютера можна побачити повідомлення, подібне до цього: «Press DEL to enter setup». Це означає, що для входу в BIOS необхідно натиснути клавішу Delete. Якщо ви все зробили правильно, то з'явиться програмна оболонка, схожа на старий добрий DOS.

Інтерфейс, в залежності від виробників BIOS (AMI, Phoenix - Award), може значно відрізнятися, але принцип дій завжди той самий. Для навігації та зміни параметрів використовуйте стрілки на клавіатурі, клавішу Enter і + \ -.

AMI

У верхньому меню знайдіть і виберіть Boot, шукаємо запис «Boot Device Priority» і натискаємо Enter. Тут потрібно виставити пріоритет, щоб комп'ютер або ноутбук завантажився ні з жорсткого диска, а з диска, що містить операційну систему. За допомогою стрілок на клавіатурі встановіть CD / DVD-привід в списку завантаження на перше місце. Це тимчасово, потім все повернемо на місце.

Це тимчасово, потім все повернемо на місце

Натискаємо F10, погоджуємося і підтверджуємо вихід зі збереженням (Save and Exit) вибором «Ok».

Phoenix-Award

Розглянемо другий варіант інтерфейсу. Щоб зробити завантаження з диска, необхідно змінити пріоритети так, щоб першим пристроєм став DVD-привід. Знаходимо пункт «Advanced BIOS Features» і стрілками перемикається на перший пристрій (First Boot Device), міняємо на CDROM.

Знаходимо пункт «Advanced BIOS Features» і стрілками перемикається на перший пристрій (First Boot Device), міняємо на CDROM

Натискаємо F10 і підтверджуємо вихід зі збереженням (Save and Exit).

Якщо на цьому етапі виникли проблеми, то рекомендую подивитися це відео.

Продовжимо. Якщо все зробили правильно, то побачимо наступне вікно з написом: «Press any key to boot from CD or DVD».

Якщо все зробили правильно, то побачимо наступне вікно з написом: «Press any key to boot from CD or DVD»

Тут потрібно натиснути будь-яку клавішу, наприклад, пробіл. Робиться це тільки 1 раз і тільки на цьому етапі установки. Бачимо наступне вікно з написом «Windows is loading files».

Бачимо наступне вікно з написом «Windows is loading files»

Відбувається вилучення файлів, після чого ми побачимо напис «Starting Windows» і саме вікно установки Windows 7. Почалася установка Windows !!

Почалася установка Windows

Вибираємо потрібну мову і натискаємо «Встановити».

Вибираємо потрібну мову і натискаємо «Встановити»

Далі нам потрібно вибрати редакцію Windows 7. Вибирайте ту, до якої у вас є ключ або яку збираєтеся активувати. На ноутбуках її зазвичай вказують на папірці з ключем, розташованої на днище ноутбука. Введення самого серійного номера буде трохи пізніше, він перенесений на кінець установки.

Введення самого серійного номера буде трохи пізніше, він перенесений на кінець установки

Пару слів про можливість установки 32-розрядної (х86) або 64-розрядної версії Windows. Якщо у вас більше ніж 4 Гб оперативної пам'яті (вона ж ОЗУ, RAM, Memory), то ставимо 64-розрядну, якщо немає, то 32-розрядну (х86).

Ознайомимося і погодимося з умовами ліцензії. Далі нам потрібно вибрати тип установки - вибираємо «Повна установка».

Тепер потрібно вибрати розділ, на який буде встановлена ​​Windows.

Якщо у вас цей розділ зарезервований системою (зверніть увагу, він ще в мегабайтах (Мб), а не гигабайтах), наприклад, як на наступному скріншоті, то вибираємо Диск 0 Розділ 2.

Щоб не було так нестерпно боляче при виборі розділу, заздалегідь до установки Windows подивіться, скільки гігабайтів займає ваш диск С.

Щоб не було так нестерпно боляче при виборі розділу, заздалегідь до установки Windows подивіться, скільки гігабайтів займає ваш диск С

Якщо у вас один розділ на жорсткому диску і він більше 250 Гб, то правильніше буде створити два локальних диска. Один розділ - спеціально для Windows (зазвичай відводять приблизно 50-100 Гб), а інший - під зберігання вашої особистої інформації (скільки залишиться, XXX Гб).

Примітка: створені вами розділи повинні іменуватися Диск 0 Розділ 1, 2, 3 ..., а не «незайняте місце на диску». Інакше розділи з такими іменами операційна система просто не побачить.

При необхідності створюємо розділ або розділи і натискаємо «Застосувати»:

При необхідності створюємо розділ або розділи і натискаємо «Застосувати»:

Увага: на цьому етапі можуть виникнути проблеми - коли Windows 7 просить драйвер для подальшої установки або коли система не бачить вашого жорсткого диска, щоб продовжити установку.

У подібних випадках рекомендую повернутися в BIOS і самостійно перемкнути режим роботи SATA-контролера з AHCI на IDE!

Або встановити (якщо підготовлені) драйвера контролера жорсткого диска. Якщо у вас вже два чи більше розділів на жорсткому диску, то вищеописаний пункт можна пропустити. Отже, ми вибрали розділ «Система», і тепер нам потрібно запустити форматування.

Отже, ми вибрали розділ «Система», і тепер нам потрібно запустити форматування

Установник попереджає, що всі наші дані будуть видалені. Нам це і треба, адже нас цікавить чиста установка Windows. Погоджуємося і чекаємо. Зазвичай весь процес займає лічені секунди. Після форматування бачимо, що вільного місця стало більше, спокійно тиснемо «Далі».

А ось і початок установки, процес запущений. Можна вже і видихнути).

Чекаємо-с ... Зазвичай це займає 15-25 хвилин. Коли наша система встановиться, вона запропонує ввести ім'я користувача і ім'я комп'ютера. Вводимо.

Якщо є бажання, то можна ввести пароль і підказку. Далі Windows запропонує ввести серійний номер. Вводимо (якщо є). Якщо немає, то пропускаємо цей крок і знімаємо галочку «Автоматично активувати при підключенні до Інтернету».

Не забуваємо вказувати настройки безпеки.

Вкажіть свій часовий пояс.
Вкажіть свій часовий пояс

Якщо ваш комп'ютер або ноутбук підключений до мережі і Windows містить драйвер вашої мережевої карти, система запропонує вказати тип мережі:

Якщо ваш комп'ютер або ноутбук підключений до мережі і Windows містить драйвер вашої мережевої карти, система запропонує вказати тип мережі:

А ось і встановлена ​​вами Windows 7.

А ось і встановлена ​​вами Windows 7

Якщо ви міняли пріоритет завантаження в BIOS, то потрібно повернутися і заново виставити завантаження з жорсткого диска (HDD).

Якщо вам потрібно створити завантажувальний флешку Windows 10 з підтримкою UEFI, то читаємо керівництво по засланні .

Керівництво вийшло досить значним, але це не повинно вас лякати, адже тут порушені багато моментів, які вам, можливо, і не знадобляться. Воно розраховане в першу чергу на новачків, хто вперше зіштовхнеться з самостійною установкою Windows 7, тому я намагався описати кожну дрібницю. На цьому все.

Маю велику надію, що за час установки ви не постаріли і повні сил. Не забуваємо про правильний антивірус , Adobe Flash Player і браузер Maxthon .

Успіхів!

Як встановити Windows 7 - Покрокове керівництво

У цій статті я розповім про те, як самостійно встановити операційну систему Windows 7 з диска до себе на комп'ютер або ноутбук.

Пропоную детальну і покрокову інструкцію з наочною демонстрацією скріншотів установки операційної системи Windows.

Якщо ви вважаєте, що установка операційної системи - це щось складне і незрозуміле, з чим може впоратися тільки фахівець, то я вас розчарую: це неправда. Зараз ви переконаєтеся в цьому самі.

Все, що потрібно для установки Windows 7 (або Windows 8) - це комп'ютер або ноутбук, диск з операційною системою (оскільки в даній статті ми будемо встановлювати Windows з диска), докладна інструкція, яку я вам зараз надам, ну і, мабуть, уважність! Сподіваюся, що після установки ви не будете виглядати як тут . 🙂

Після установки рекомендую відразу ж встановити правильний антивірус . Самі розумієте - в наш час електронних платежів це дуже актуально. Також зараз (поки ще) нікуди без Adobe Flash Player. Як його правильно встановити читайте тут . Можливо, вас також зацікавить досить непоганий браузер Maxthon . Якщо зберігайте на комп'ютері приватну інформацію, створіть для неї надійний сейф .

Важливо: Більшість всіх можливих проблем, що виникають при установці Windows 7, пов'язане з невірно підготовленим інсталяційний диском і (або) якістю записується на нього «збірки ОС». Як правильно записати образ операційної системи на диск, можна прочитати в цієї статті.

Запам'ятайте: якщо це диск не з коробки, тобто куплений в магазині, то потрібно використовувати тільки оригінальні образи від Microsoft MSDN. Саме оригінальний образ, який так само доступний в Мережі, як і різні збірки - це запорука успішної установки Windows і її нормального функціонування.

Не використовуйте збірки невідомого походження. Всі сторонні фікси, виправлення, саморобні збірки ви ставите на свій страх і ризик. Наслідки можуть бути незворотними.

Перед установкою Windows 7:

Запам'ятайте два основних моменти, які потрібно виконати перед установкою Windows.

Перше - це визначитися заздалегідь, на який розділ жорсткого диска буде встановлена система. Як правило, в більшості випадків це диск C: \. Слід запам'ятати (або створити) мітку тому і його розмір.

Пам'ятайте, ваш робочий стіл цілком і повністю знаходиться на диску C: \, а точніше, тут: C: \ Documents and Settings \ Ім'я користувача \ Робочий стіл. Подумайте заздалегідь про цілості й схоронності архіважливих для вас файлів, скопіюйте їх з робочого столу, тобто, з диска С, на інший диск або флешку.

Всі програми, встановлені на диск C: \ теж будуть видалені, але це не привід перетягувати всю папку з програмами на інші диски. Набагато простіше знову встановити ці програми на чисту систему. Не лінуйтеся, не кожен же день ви перевстановлюєте Windows.

Другий момент - це драйвера до вашого комп'ютера або ноутбука. Про них потрібно подбати заздалегідь. До більшості ноутбуків вони йдуть в комплекті, але якщо їх немає (або треба оновити), шукаємо на офіційному сайті виробника і викачуємо їх заздалегідь.

Все, що потрібно знати про встановлення драйверів, рекомендую прочитати в статті «Установка драйверів або п'ять залізних правил», яка розташована тут .

Якщо пропустити цей важливий момент, то після установки Windows, ви можете залишитися без інтернету, адже не факт, що дистрибутив windows буде спочатку містити драйвера вашої мережевої карти.

Установка Windows 7 з диска:

Вставляємо диск з операційною системою Windows в дисковод і перезавантажуємо комп'ютер. До речі, якщо у вас немає дисковода, то встановити операційну систему Windows можна за допомогою звичайної флешки .

Продовжимо. Наше завдання - налаштувати завантаження комп'ютера з DVD-диска. Це можна зробити 2 способами:

 • 1. вибрати пристрій (DVD-диск) в спеціальному завантажувальному меню;
 • 2. змінити пріоритет завантаження в BIOS (з HDD на DVD-диск).

Перший спосіб, вибір пристрою в завантажувальному меню, простіше і зручніше. Після установки Windows, відпадає необхідність повертати завантаження з HDD (жорсткого диска). Однак, на старих комп'ютерах ця функція відсутня і в цьому випадку доведеться зайти в BIOS і змінити пріоритет завантаження.

Пуск - перезавантаження, чекаємо, коли екран згасне і при перших ознаках пробудження системи (поява логотипу), натискаємо і утримуємо клавішу Delete на клавіатурі. Чому саме клавіша Delete? Це можуть бути клавіші F1, F2, F3 + F2, F10, Ctrl + Alt + Esc, Ctrl + Alt + S, Esc.

Якоїсь універсальної кнопки для входу в завантажувальний меню або для входу в BIOS не існує, і все залежить від виробника комп'ютера (материнської плати). Найкращий спосіб - прочитати інструкцію від комп'ютера або від материнської плати. У таблиці нижче наведено наочний приклад таких клавіш.

Завантажувальний меню виглядає приблизно так:

Вам залишається лише вибрати потрібний пристрій зі списку Вам залишається лише вибрати потрібний пристрій зі списку. Якщо все зроблено правильно і диск записаний коректно, установка повинна початися відразу після вибору пристрою через завантажувальний меню. Це що стосується завантажувального меню, тепер розглянемо другий варіант - зміна пріоритету завантаження безпосередньо в BIOS.

Зазвичай після включення комп'ютера можна побачити повідомлення, подібне до цього: «Press DEL to enter setup». Це означає, що для входу в BIOS необхідно натиснути клавішу Delete. Якщо ви все зробили правильно, то з'явиться програмна оболонка, схожа на старий добрий DOS.

Інтерфейс, в залежності від виробників BIOS (AMI, Phoenix - Award), може значно відрізнятися, але принцип дій завжди той самий. Для навігації та зміни параметрів використовуйте стрілки на клавіатурі, клавішу Enter і + \ -.

AMI

У верхньому меню знайдіть і виберіть Boot, шукаємо запис «Boot Device Priority» і натискаємо Enter. Тут потрібно виставити пріоритет, щоб комп'ютер або ноутбук завантажився ні з жорсткого диска, а з диска, що містить операційну систему. За допомогою стрілок на клавіатурі встановіть CD / DVD-привід в списку завантаження на перше місце. Це тимчасово, потім все повернемо на місце.

Це тимчасово, потім все повернемо на місце

Натискаємо F10, погоджуємося і підтверджуємо вихід зі збереженням (Save and Exit) вибором «Ok».

Phoenix-Award

Розглянемо другий варіант інтерфейсу. Щоб зробити завантаження з диска, необхідно змінити пріоритети так, щоб першим пристроєм став DVD-привід. Знаходимо пункт «Advanced BIOS Features» і стрілками перемикається на перший пристрій (First Boot Device), міняємо на CDROM.

Знаходимо пункт «Advanced BIOS Features» і стрілками перемикається на перший пристрій (First Boot Device), міняємо на CDROM

Натискаємо F10 і підтверджуємо вихід зі збереженням (Save and Exit).

Якщо на цьому етапі виникли проблеми, то рекомендую подивитися це відео.

Продовжимо. Якщо все зробили правильно, то побачимо наступне вікно з написом: «Press any key to boot from CD or DVD».

Якщо все зробили правильно, то побачимо наступне вікно з написом: «Press any key to boot from CD or DVD»

Тут потрібно натиснути будь-яку клавішу, наприклад, пробіл. Робиться це тільки 1 раз і тільки на цьому етапі установки. Бачимо наступне вікно з написом «Windows is loading files».

Бачимо наступне вікно з написом «Windows is loading files»

Відбувається вилучення файлів, після чого ми побачимо напис «Starting Windows» і саме вікно установки Windows 7. Почалася установка Windows !!

Почалася установка Windows

Вибираємо потрібну мову і натискаємо «Встановити».

Вибираємо потрібну мову і натискаємо «Встановити»

Далі нам потрібно вибрати редакцію Windows 7. Вибирайте ту, до якої у вас є ключ або яку збираєтеся активувати. На ноутбуках її зазвичай вказують на папірці з ключем, розташованої на днище ноутбука. Введення самого серійного номера буде трохи пізніше, він перенесений на кінець установки.

Введення самого серійного номера буде трохи пізніше, він перенесений на кінець установки

Пару слів про можливість установки 32-розрядної (х86) або 64-розрядної версії Windows. Якщо у вас більше ніж 4 Гб оперативної пам'яті (вона ж ОЗУ, RAM, Memory), то ставимо 64-розрядну, якщо немає, то 32-розрядну (х86).

Ознайомимося і погодимося з умовами ліцензії. Далі нам потрібно вибрати тип установки - вибираємо «Повна установка».

Тепер потрібно вибрати розділ, на який буде встановлена ​​Windows.

Якщо у вас цей розділ зарезервований системою (зверніть увагу, він ще в мегабайтах (Мб), а не гигабайтах), наприклад, як на наступному скріншоті, то вибираємо Диск 0 Розділ 2.

Щоб не було так нестерпно боляче при виборі розділу, заздалегідь до установки Windows подивіться, скільки гігабайтів займає ваш диск С.

Щоб не було так нестерпно боляче при виборі розділу, заздалегідь до установки Windows подивіться, скільки гігабайтів займає ваш диск С

Якщо у вас один розділ на жорсткому диску і він більше 250 Гб, то правильніше буде створити два локальних диска. Один розділ - спеціально для Windows (зазвичай відводять приблизно 50-100 Гб), а інший - під зберігання вашої особистої інформації (скільки залишиться, XXX Гб).

Примітка: створені вами розділи повинні іменуватися Диск 0 Розділ 1, 2, 3 ..., а не «незайняте місце на диску». Інакше розділи з такими іменами операційна система просто не побачить.

При необхідності створюємо розділ або розділи і натискаємо «Застосувати»:

При необхідності створюємо розділ або розділи і натискаємо «Застосувати»:

Увага: на цьому етапі можуть виникнути проблеми - коли Windows 7 просить драйвер для подальшої установки або коли система не бачить вашого жорсткого диска, щоб продовжити установку.

У подібних випадках рекомендую повернутися в BIOS і самостійно перемкнути режим роботи SATA-контролера з AHCI на IDE!

Або встановити (якщо підготовлені) драйвера контролера жорсткого диска. Якщо у вас вже два чи більше розділів на жорсткому диску, то вищеописаний пункт можна пропустити. Отже, ми вибрали розділ «Система», і тепер нам потрібно запустити форматування.

Отже, ми вибрали розділ «Система», і тепер нам потрібно запустити форматування

Установник попереджає, що всі наші дані будуть видалені. Нам це і треба, адже нас цікавить чиста установка Windows. Погоджуємося і чекаємо. Зазвичай весь процес займає лічені секунди. Після форматування бачимо, що вільного місця стало більше, спокійно тиснемо «Далі».

А ось і початок установки, процес запущений. Можна вже і видихнути).

Чекаємо-с ... Зазвичай це займає 15-25 хвилин. Коли наша система встановиться, вона запропонує ввести ім'я користувача і ім'я комп'ютера. Вводимо.

Якщо є бажання, то можна ввести пароль і підказку. Далі Windows запропонує ввести серійний номер. Вводимо (якщо є). Якщо немає, то пропускаємо цей крок і знімаємо галочку «Автоматично активувати при підключенні до Інтернету».

Не забуваємо вказувати настройки безпеки.

Вкажіть свій часовий пояс.
Вкажіть свій часовий пояс

Якщо ваш комп'ютер або ноутбук підключений до мережі і Windows містить драйвер вашої мережевої карти, система запропонує вказати тип мережі:

Якщо ваш комп'ютер або ноутбук підключений до мережі і Windows містить драйвер вашої мережевої карти, система запропонує вказати тип мережі:

А ось і встановлена ​​вами Windows 7.

А ось і встановлена ​​вами Windows 7

Якщо ви міняли пріоритет завантаження в BIOS, то потрібно повернутися і заново виставити завантаження з жорсткого диска (HDD).

Якщо вам потрібно створити завантажувальний флешку Windows 10 з підтримкою UEFI, то читаємо керівництво по засланні .

Керівництво вийшло досить значним, але це не повинно вас лякати, адже тут порушені багато моментів, які вам, можливо, і не знадобляться. Воно розраховане в першу чергу на новачків, хто вперше зіштовхнеться з самостійною установкою Windows 7, тому я намагався описати кожну дрібницю. На цьому все.

Маю велику надію, що за час установки ви не постаріли і повні сил. Не забуваємо про правильний антивірус , Adobe Flash Player і браузер Maxthon .

Успіхів!

Як встановити Windows 7 - Покрокове керівництво

У цій статті я розповім про те, як самостійно встановити операційну систему Windows 7 з диска до себе на комп'ютер або ноутбук.

Пропоную детальну і покрокову інструкцію з наочною демонстрацією скріншотів установки операційної системи Windows.

Якщо ви вважаєте, що установка операційної системи - це щось складне і незрозуміле, з чим може впоратися тільки фахівець, то я вас розчарую: це неправда. Зараз ви переконаєтеся в цьому самі.

Все, що потрібно для установки Windows 7 (або Windows 8) - це комп'ютер або ноутбук, диск з операційною системою (оскільки в даній статті ми будемо встановлювати Windows з диска), докладна інструкція, яку я вам зараз надам, ну і, мабуть, уважність! Сподіваюся, що після установки ви не будете виглядати як тут . 🙂

Після установки рекомендую відразу ж встановити правильний антивірус . Самі розумієте - в наш час електронних платежів це дуже актуально. Також зараз (поки ще) нікуди без Adobe Flash Player. Як його правильно встановити читайте тут . Можливо, вас також зацікавить досить непоганий браузер Maxthon . Якщо зберігайте на комп'ютері приватну інформацію, створіть для неї надійний сейф .

Важливо: Більшість всіх можливих проблем, що виникають при установці Windows 7, пов'язане з невірно підготовленим інсталяційний диском і (або) якістю записується на нього «збірки ОС». Як правильно записати образ операційної системи на диск, можна прочитати в цієї статті.

Запам'ятайте: якщо це диск не з коробки, тобто куплений в магазині, то потрібно використовувати тільки оригінальні образи від Microsoft MSDN. Саме оригінальний образ, який так само доступний в Мережі, як і різні збірки - це запорука успішної установки Windows і її нормального функціонування.

Не використовуйте збірки невідомого походження. Всі сторонні фікси, виправлення, саморобні збірки ви ставите на свій страх і ризик. Наслідки можуть бути незворотними.

Перед установкою Windows 7:

Запам'ятайте два основних моменти, які потрібно виконати перед установкою Windows.

Перше - це визначитися заздалегідь, на який розділ жорсткого диска буде встановлена система. Як правило, в більшості випадків це диск C: \. Слід запам'ятати (або створити) мітку тому і його розмір.

Пам'ятайте, ваш робочий стіл цілком і повністю знаходиться на диску C: \, а точніше, тут: C: \ Documents and Settings \ Ім'я користувача \ Робочий стіл. Подумайте заздалегідь про цілості й схоронності архіважливих для вас файлів, скопіюйте їх з робочого столу, тобто, з диска С, на інший диск або флешку.

Всі програми, встановлені на диск C: \ теж будуть видалені, але це не привід перетягувати всю папку з програмами на інші диски. Набагато простіше знову встановити ці програми на чисту систему. Не лінуйтеся, не кожен же день ви перевстановлюєте Windows.

Другий момент - це драйвера до вашого комп'ютера або ноутбука. Про них потрібно подбати заздалегідь. До більшості ноутбуків вони йдуть в комплекті, але якщо їх немає (або треба оновити), шукаємо на офіційному сайті виробника і викачуємо їх заздалегідь.

Все, що потрібно знати про встановлення драйверів, рекомендую прочитати в статті «Установка драйверів або п'ять залізних правил», яка розташована тут .

Якщо пропустити цей важливий момент, то після установки Windows, ви можете залишитися без інтернету, адже не факт, що дистрибутив windows буде спочатку містити драйвера вашої мережевої карти.

Установка Windows 7 з диска:

Вставляємо диск з операційною системою Windows в дисковод і перезавантажуємо комп'ютер. До речі, якщо у вас немає дисковода, то встановити операційну систему Windows можна за допомогою звичайної флешки .

Продовжимо. Наше завдання - налаштувати завантаження комп'ютера з DVD-диска. Це можна зробити 2 способами:

 • 1. вибрати пристрій (DVD-диск) в спеціальному завантажувальному меню;
 • 2. змінити пріоритет завантаження в BIOS (з HDD на DVD-диск).

Перший спосіб, вибір пристрою в завантажувальному меню, простіше і зручніше. Після установки Windows, відпадає необхідність повертати завантаження з HDD (жорсткого диска). Однак, на старих комп'ютерах ця функція відсутня і в цьому випадку доведеться зайти в BIOS і змінити пріоритет завантаження.

Пуск - перезавантаження, чекаємо, коли екран згасне і при перших ознаках пробудження системи (поява логотипу), натискаємо і утримуємо клавішу Delete на клавіатурі. Чому саме клавіша Delete? Це можуть бути клавіші F1, F2, F3 + F2, F10, Ctrl + Alt + Esc, Ctrl + Alt + S, Esc.

Якоїсь універсальної кнопки для входу в завантажувальний меню або для входу в BIOS не існує, і все залежить від виробника комп'ютера (материнської плати). Найкращий спосіб - прочитати інструкцію від комп'ютера або від материнської плати. У таблиці нижче наведено наочний приклад таких клавіш.

Завантажувальний меню виглядає приблизно так:

Вам залишається лише вибрати потрібний пристрій зі списку Вам залишається лише вибрати потрібний пристрій зі списку. Якщо все зроблено правильно і диск записаний коректно, установка повинна початися відразу після вибору пристрою через завантажувальний меню. Це що стосується завантажувального меню, тепер розглянемо другий варіант - зміна пріоритету завантаження безпосередньо в BIOS.

Зазвичай після включення комп'ютера можна побачити повідомлення, подібне до цього: «Press DEL to enter setup». Це означає, що для входу в BIOS необхідно натиснути клавішу Delete. Якщо ви все зробили правильно, то з'явиться програмна оболонка, схожа на старий добрий DOS.

Інтерфейс, в залежності від виробників BIOS (AMI, Phoenix - Award), може значно відрізнятися, але принцип дій завжди той самий. Для навігації та зміни параметрів використовуйте стрілки на клавіатурі, клавішу Enter і + \ -.

AMI

У верхньому меню знайдіть і виберіть Boot, шукаємо запис «Boot Device Priority» і натискаємо Enter. Тут потрібно виставити пріоритет, щоб комп'ютер або ноутбук завантажився ні з жорсткого диска, а з диска, що містить операційну систему. За допомогою стрілок на клавіатурі встановіть CD / DVD-привід в списку завантаження на перше місце. Це тимчасово, потім все повернемо на місце.

Це тимчасово, потім все повернемо на місце

Натискаємо F10, погоджуємося і підтверджуємо вихід зі збереженням (Save and Exit) вибором «Ok».

Phoenix-Award

Розглянемо другий варіант інтерфейсу. Щоб зробити завантаження з диска, необхідно змінити пріоритети так, щоб першим пристроєм став DVD-привід. Знаходимо пункт «Advanced BIOS Features» і стрілками перемикається на перший пристрій (First Boot Device), міняємо на CDROM.

Знаходимо пункт «Advanced BIOS Features» і стрілками перемикається на перший пристрій (First Boot Device), міняємо на CDROM

Натискаємо F10 і підтверджуємо вихід зі збереженням (Save and Exit).

Якщо на цьому етапі виникли проблеми, то рекомендую подивитися це відео.

Продовжимо. Якщо все зробили правильно, то побачимо наступне вікно з написом: «Press any key to boot from CD or DVD».

Якщо все зробили правильно, то побачимо наступне вікно з написом: «Press any key to boot from CD or DVD»

Тут потрібно натиснути будь-яку клавішу, наприклад, пробіл. Робиться це тільки 1 раз і тільки на цьому етапі установки. Бачимо наступне вікно з написом «Windows is loading files».

Бачимо наступне вікно з написом «Windows is loading files»

Відбувається вилучення файлів, після чого ми побачимо напис «Starting Windows» і саме вікно установки Windows 7. Почалася установка Windows !!

Почалася установка Windows

Вибираємо потрібну мову і натискаємо «Встановити».

Вибираємо потрібну мову і натискаємо «Встановити»

Далі нам потрібно вибрати редакцію Windows 7. Вибирайте ту, до якої у вас є ключ або яку збираєтеся активувати. На ноутбуках її зазвичай вказують на папірці з ключем, розташованої на днище ноутбука. Введення самого серійного номера буде трохи пізніше, він перенесений на кінець установки.

Введення самого серійного номера буде трохи пізніше, він перенесений на кінець установки

Пару слів про можливість установки 32-розрядної (х86) або 64-розрядної версії Windows. Якщо у вас більше ніж 4 Гб оперативної пам'яті (вона ж ОЗУ, RAM, Memory), то ставимо 64-розрядну, якщо немає, то 32-розрядну (х86).

Ознайомимося і погодимося з умовами ліцензії. Далі нам потрібно вибрати тип установки - вибираємо «Повна установка».

Тепер потрібно вибрати розділ, на який буде встановлена ​​Windows.

Якщо у вас цей розділ зарезервований системою (зверніть увагу, він ще в мегабайтах (Мб), а не гигабайтах), наприклад, як на наступному скріншоті, то вибираємо Диск 0 Розділ 2.

Щоб не було так нестерпно боляче при виборі розділу, заздалегідь до установки Windows подивіться, скільки гігабайтів займає ваш диск С.

Щоб не було так нестерпно боляче при виборі розділу, заздалегідь до установки Windows подивіться, скільки гігабайтів займає ваш диск С

Якщо у вас один розділ на жорсткому диску і він більше 250 Гб, то правильніше буде створити два локальних диска. Один розділ - спеціально для Windows (зазвичай відводять приблизно 50-100 Гб), а інший - під зберігання вашої особистої інформації (скільки залишиться, XXX Гб).

Примітка: створені вами розділи повинні іменуватися Диск 0 Розділ 1, 2, 3 ..., а не «незайняте місце на диску». Інакше розділи з такими іменами операційна система просто не побачить.

При необхідності створюємо розділ або розділи і натискаємо «Застосувати»:

При необхідності створюємо розділ або розділи і натискаємо «Застосувати»:

Увага: на цьому етапі можуть виникнути проблеми - коли Windows 7 просить драйвер для подальшої установки або коли система не бачить вашого жорсткого диска, щоб продовжити установку.

У подібних випадках рекомендую повернутися в BIOS і самостійно перемкнути режим роботи SATA-контролера з AHCI на IDE!

Або встановити (якщо підготовлені) драйвера контролера жорсткого диска. Якщо у вас вже два чи більше розділів на жорсткому диску, то вищеописаний пункт можна пропустити. Отже, ми вибрали розділ «Система», і тепер нам потрібно запустити форматування.

Отже, ми вибрали розділ «Система», і тепер нам потрібно запустити форматування

Установник попереджає, що всі наші дані будуть видалені. Нам це і треба, адже нас цікавить чиста установка Windows. Погоджуємося і чекаємо. Зазвичай весь процес займає лічені секунди. Після форматування бачимо, що вільного місця стало більше, спокійно тиснемо «Далі».

А ось і початок установки, процес запущений. Можна вже і видихнути).

Чекаємо-с ... Зазвичай це займає 15-25 хвилин. Коли наша система встановиться, вона запропонує ввести ім'я користувача і ім'я комп'ютера. Вводимо.

Якщо є бажання, то можна ввести пароль і підказку. Далі Windows запропонує ввести серійний номер. Вводимо (якщо є). Якщо немає, то пропускаємо цей крок і знімаємо галочку «Автоматично активувати при підключенні до Інтернету».

Не забуваємо вказувати настройки безпеки.

Вкажіть свій часовий пояс.
Вкажіть свій часовий пояс

Якщо ваш комп'ютер або ноутбук підключений до мережі і Windows містить драйвер вашої мережевої карти, система запропонує вказати тип мережі:

Якщо ваш комп'ютер або ноутбук підключений до мережі і Windows містить драйвер вашої мережевої карти, система запропонує вказати тип мережі:

А ось і встановлена ​​вами Windows 7.

А ось і встановлена ​​вами Windows 7

Якщо ви міняли пріоритет завантаження в BIOS, то потрібно повернутися і заново виставити завантаження з жорсткого диска (HDD).

Якщо вам потрібно створити завантажувальний флешку Windows 10 з підтримкою UEFI, то читаємо керівництво по засланні .

Керівництво вийшло досить значним, але це не повинно вас лякати, адже тут порушені багато моментів, які вам, можливо, і не знадобляться. Воно розраховане в першу чергу на новачків, хто вперше зіштовхнеться з самостійною установкою Windows 7, тому я намагався описати кожну дрібницю. На цьому все.

Маю велику надію, що за час установки ви не постаріли і повні сил. Не забуваємо про правильний антивірус , Adobe Flash Player і браузер Maxthon .

Успіхів!

Чому саме клавіша Delete?
Чому саме клавіша Delete?
Чому саме клавіша Delete?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: