Як встановити Windows 7, XP замість 10 або поруч з ним, що робити якщо не встановлюється і як видалити попередню систему

 1. Відкат Windows 10 до попередніх версій
 2. Установка Windows 7 за допомогою збережених файлів
 3. Відео: як швидко повернутися з Windows 10 на Windows 7
 4. Відкат Windows 10 до Windows XP
 5. Установка Windows 7 або Windows XP замість Windows 10
 6. Видалення Windows 10
 7. Запис завантажувальної флешки за допомогою програми Rufus
 8. Повне видалення системи за допомогою GParted LiveCD
 9. Відео: інструкція з повного видалення Windows з вашого комп'ютера
 10. Установка Windows XP
 11. Установка Windows 7 або Windows XP разом з Windows 10
 12. Відео: установка другої операційної системи на комп'ютер
 13. Чи не запускається Windows 10 після установки Windows 7 другий системою
 14. Відео: як відновити завантаження Windows 10 після встановлення другої операційної системи

Microsoft грунтовно підходить до питання про вихід нових версій своїх операційних систем. Їх переваги вельми вагомі і рано чи пізно навіть найбільш консервативні користувачі переходять на свіжі версії Windows. Проблема в тому, що одні можливості замінюють інші і деякі старі програми можуть просто не працювати в новій операційній системі. У таких ситуаціях корисно знати про те, як повернутися на старішу версію Windows, і про те, як встановити кілька систем на один комп'ютер одноразово.

Відкат Windows 10 до попередніх версій

Для початку потрібно розібратися, як зробити відкат від найновішої системи компанії Microsoft до Windows 7, яка до сих користується великою популярністю. Насамперед варто провести деякі дуже важливі підготовчі процеси. Їх також варто проводити при будь перевстановлення Windows:

 • підготуйте диски з необхідними драйверами пристроїв - якщо Windows 10 і 8 більшу частину драйверів викачує самостійно з мережі, то попередні операційні системи вимагали ставити їх вручну. І добре, якщо працює інтернет, але ж для нього також потрібно драйвер мережевої карти. Варто подбати про те, щоб найпотрібніші драйвери ваших пристроїв були збережені на зручний накопичувач;
 • скиньте всі необхідні документи і файли програм: незважаючи на те, що установку Windows можна виробляти без форматування жорсткого диска, завжди є певний ризик втратити цінні відомості. Крім того, вам знадобиться перевстановити всі ігри і програми, вибираючи їх версії на іншу операційну систему. Переконайтеся, що ви маєте таку можливість;
 • якщо установка виконується на ноутбук, підключіть пристрій до мережі. Вам знадобиться стабільна його робота протягом всього ходу установки, інакше ви можете зіткнутися з низкою проблем.

Після того як всі підготовчі дії будуть завершені, можна приступати до самої установки. Спосіб повернення на Windows 7 залежить від того, як давно ви встановили Windows 10. Якщо з установки Windows 10 поверх минулого операційної системи пройшло не більше місяця, то всі необхідні для повернення файли все ще знаходяться на вашому комп'ютері. В іншому випадку вам знадобиться образ системи для її установки і ліцензійний ключ для активації.

Установка Windows 7 за допомогою збережених файлів

При оновленні Windows залишаються файли від операційної системи, вони зберігаються в папці windows.old і можуть бути видалені вами в будь-який момент. Але якщо вони залишилися, повернутися на Windows 7 буде вельми просто:

 1. В треї вашого комп'ютера (правий нижній кут екрану) викличте меню, яке відображає повідомлення. Microsoft грунтовно підходить до питання про вихід нових версій своїх операційних систем

  Натисніть на значок в треї для виклику панелі повідомлень

 2. Потім відкрийте меню параметрів. Також потрапити в це меню можна, натиснувши на шестірню в меню «Пуск».

  Значок з шестерінкою також відкриє меню параметрів

 3. Перейдіть в меню «Оновлення та безпеку», там виберіть вкладку «Відновлення».

  Виберіть пункт «Відновлення» в розділі «Оновлення та безпека»

 4. Залежно від вашої попередньої операційної системи ви побачите опцію повернення. Якщо ви переходили на Windows 10 з операційної системи Windows 7, то буде можливість повернутися саме на неї. Просто зробіть це, якщо така опція доступна.

  Знайдіть попередню систему і натисніть клавішу «Почати» для її відновлення

Бувають ситуації, коли не дивлячись на наявність папки з файлами попередньої версії Windows, кнопка для відкату на неї відсутня. В такому випадку слід скористатися спеціальною програмою для цього. Зробіть наступне:

 1. Скачайте програму Windows 10 Rollback Utility з офіційного сайту програми. Програма представлена ​​у вигляді образу, який необхідно записати на накопичувач.

  Завантажте програму Windows 10 Rollback Utility з офіційного сайту

 2. Після запуску записаної програми виберіть пункт Automated Repair і отримаєте доступ до резервних копій систем для відновлення. Одна з цих копій і повинна бути Windows 7, відтворена з файлів на вашому жорсткому диску.

  У програмі з'являться операційні системи, на які можливий відкат

 3. Виберіть версію Windows для відновлення і приступайте до відкоту. Під час цього процесу програма також збереже дані операційної системи, яку ви використовуєте зараз. Таким чином, ви завжди зможете зробити відновлення з цієї копії, якщо щось відбудеться не так.
 4. Після завершення встановлення операційної системи, після чого перезапустіть комп'ютер.

  Після закінчення роботи програми потрібно перезавантажити комп'ютер

Відео: як швидко повернутися з Windows 10 на Windows 7

Збільшення часу зберігання файлів

Відновлення за допомогою системних засобів дозволяє зробити відкат протягом одного місяця після установки системи. Але що, якщо ви хочете збільшити цей термін? Зробити це можна дуже просто. Досить змінити назви папок, в яких зберігаються необхідні для відкату дані. Ці папки називаються:

 • $ Windows. ~ BT;
 • $ Windows. ~ WS;
 • Windows.old.

Дві з них буде приховано за замовчуванням. Для їх відображення зробіть наступне:

 1. Використовуючи провідник, відкрийте «Параметри папок і пошуку».

  Відкрийте «Параметри папки» в провіднику

 2. У розділі «Вид» є пункт про приховування захищених системних файлів. Приберіть галочку з цього пункту і підтвердіть зміни.

  У додаткових параметрах встановіть «Показувати приховані файли, папки і диски»

 3. Після цього в кореневому каталозі системного диска ви знайдете необхідні папки.

Змінити назви ви можете як завгодно. Досить додати в кожну з назв напис copy ( «копія») і система вже не виявить ці папки. Надалі, коли ви захочете використовувати їх - просто поверніть назви папок в колишній вигляд і вони стануть доступні для відновлення.

Відкат Windows 10 до Windows XP

Якщо ж ви вирішите повернутися до ще більш старої операційної системи, ніж Windows 7 - тут не обійтися без повного переустановлення системи. Немає ніякої можливості зробити відкат на цю ОС без повноцінної її установки.

Установка Windows 7 або Windows XP замість Windows 10

Процес установки Windows 7 або Windows XP відрізняється від відкату тим, що використовує не резервну копію операційної системи, а встановлює її з завантажувального образу або за допомогою спеціальних програм. При цьому Windows 10 буде видалена з вашої системи.

Видалення Windows 10

Ви можете виконати видалення Windows 10 прямо під час установки нової операційної системи. Для цього досить вибрати команду на форматування розділів в процесі установки.

Для цього досить вибрати команду на форматування розділів в процесі установки

Ви можете видалити Windows 10 через форматування розділу при установці

Але ви можете повністю видалити операційну систему і без цього. Тільки варто пам'ятати, що якщо на комп'ютері не буде встановлено будь-якої операційної системи, він просто не запуститься.

Для повного видалення Windows 10 потрібно записати на завантажувальний накопичувач - наприклад, флешку, - програму GParted LiveCD.

Запис завантажувальної флешки за допомогою програми Rufus

Rufus - це одна з багатьох програм, яку ви можете використовувати для створення завантажувального накопичувача. Розглянемо процес запису саме за допомогою цієї програми, тому що використовувати її дуже просто.

 1. Скачайте і встановіть програму Rufus. Вона доступна безкоштовно на офіційному сайті.

  Виберіть версію програми і скачайте її з офіційного сайту

 2. У першому розділі вкажіть пристрій, на яке ви збираєтеся виконувати запис. Зрозуміло, флешка повинна бути вже вставлена ​​в комп'ютер до цього моменту.

  Вкажіть флешку, яку ви хочете зробити завантажувального

 3. Встановіть галочку поруч з пунктом про створення завантажувального диска. Потім праворуч від цього пункту натисніть на зображення диска і вкажіть шлях до образу, який хочете записати.

  Вкажіть образ, який повинен бути записаний на завантажувальний накопичувач

 4. Як схеми розділу виберіть GPT.

  Виберіть GPT в пункті «Схема розділу»

 5. Почніть процес запису.

Як тільки запис буде завершена, ви можете використовувати створений завантажувальний накопичувач. Таким чином, ви можете записати як інсталяційний образ операційної системи, так і різні утиліти необхідні вам для роботи з комп'ютером.

Повне видалення системи за допомогою GParted LiveCD

Тепер, коли ви створили завантажувальний накопичувач з образом цієї програми, саме час їй скористатися. Але перед цим, переконайтеся, що зберегли всі необхідні файли з системного диска - адже ви будете виконувати його форматування і диск буде повністю очищений. А потім виконайте наступні кроки:

 1. Вставте флешку із записаною програмою в комп'ютер і перезавантажте його.
 2. Під час перезавантаження натисніть клавішу F12 для виклику BOOT Menu. Залежно від версії BIOS клавіша, яку необхідно натиснути, може відрізнятися. Слідкуйте за написами, які з'являються при включенні комп'ютера.

  У Boot Menu виберіть ваш завантажувальний накопичувач

 3. Виберіть завантажувальний накопичувач і побачите меню програми. Залиште налаштування за замовчуванням і просто натисніть Enter.

  Залиште налаштування (Default settings)

 4. Запуститься основне робоче вікно програми. У ньому виберіть розділ жорсткого диска, на якому встановлена ​​ваша система.

  Виберіть розділ, на якому встановлена ​​Windows 10

 5. Через праву кнопку миші або вкладку Partition виберіть команду Format to і вкажіть формат - NTFS буде оптимальним варіантом. Після вибору почнеться форматування розділу.

  Через праву кнопку миші вкажіть команду Format to і виберіть NTFS

Дочекайтеся закінчення форматування і операційна система буде повністю видалена з комп'ютера.

Відео: інструкція з повного видалення Windows з вашого комп'ютера

Установка Windows 7

Для установки Windows 7 вам знадобиться образ операційної системи в ISO-форматі. Можете завантажити його з інтернету, хоч, зрозуміло, і буде потрібно придбати ліцензійний ключ для його активації. Образ необхідно записати на завантажувальний накопичувач - можете використовувати метод запису, наведений в попередньому розділі. Після створення завантажувального накопичувача вставте його в комп'ютер і зробіть наступне:

 1. При перезавантаженні вкажіть в BOOT Menu ваш накопичувач в якості пріоритетного для завантаження (щоб він завантажувався до жорсткого диска).

  Виберіть ваш накопичувач в Boot Menu

 2. Якщо ви все зробите правильно, то установка Windows 7 почнеться самостійно. У першому вікні вкажіть мову та інші початкові налаштування операційної системи.

  Виберіть мову та інші параметри і натисніть «Далі»

 3. У наступному вікні натисніть кнопку «Встановити».

  Натисніть кнопку «Встановити» посередині екрану

 4. Виберіть метод установки. Можете або встановити новий Windows поверх старого, зберігши важливі файли, або ж виконати повну установку, в процесі якої диск буде повністю очищений. Повна установка зазвичай більш ефективна, але, якщо вибираєте її, обов'язково виконайте збереження всіх необхідних файлів і програм.

  Рекомендується вибрати повну установку Windows 7

 5. Виберіть диск для виконання установки. На диску повинно бути достатньо вільного місця. Хоч сама система вимагає не так і багато, рекомендується, щоб в системному розділі диска було не менше 50 Гб вільного простору.

  Виберіть місце на диску для установки Windows 7

 6. Установка почнеться. Це займе тривалий час, протягом якого комп'ютер кілька разів виконає перезавантаження.

  Після завершення встановлення Windows 7

 7. Як тільки система попросить ввести дані облікового запису користувачів або створити нову, установка буде завершена. Залишиться лише виконати кілька обов'язкових налаштувань системи.

  Введіть ім'я користувача і ім'я комп'ютера

 8. Ключ продукту можете ввести зараз або протягом місяця після установки системи. Тому можете пропустити поточний пункт, якщо хочете.

  Введіть ключ продукту або відкладіть введення, натиснувши клавішу «Пропустити»

 9. Потім встановіть поточну дату і час.

  Встановіть поточну дату і час і натисніть «Далі»

 10. Коли побачите робочий стіл Windows 7 - система буде готова до використання.

  Установка Windows 7 успішно завершена

Установка Windows XP

Початок установки операційної системи Windows XP не буде відрізнятися від установки Windows 7. Вам точно так же необхідно записати образ системи на завантажувальний диск або флешку, а потім поміняти пріоритет завантаження в BOOT Menu. Але наступні кроки будуть виглядати трохи інакше:

 1. Установка буде проводитися в самому BIOS, без системної оболонки. Тому для управління доведеться використовувати клавіатуру. На екрані запрошення настановної програми натисніть Enter, як і зазначено в лівому нижньому кутку екрану.

  Натисніть Enter на клавіатурі для початку установки

 2. Вивчіть умови ліцензійної угоди. Для продовження установки вам потрібно ознайомитися з ним, а потім прийняти, натиснувши клавішу F8.

  Вивчіть ліцензійну угоду, потім натисніть F8, щоб прийняти його

 3. Наступне вікно призначено для відновлення пошкоджених копій операційної системи. Так як ви встановлюєте Windows XP, а не хочете її відновити, натисніть ESC для продовження установки.

  Пропустіть цей пункт, натиснувши Escape

 4. Далі вам запропонують вибрати розділ для установки. Зробіть це натисканням клавіші Enter.

  Підтвердіть вибраний розділ, натиснувши Enter

 5. Коли запропонують вказати тип форматування, виберіть між швидким форматуванням і звичайним. Швидке - стирає заголовки файлів, забезпечуючи надалі їх перезапис. Але зазвичай цього більш ніж достатньо, до того ж сам процес форматування в такому випадку дійсно набагато швидше.

  Виберіть швидке форматування і натисніть Enter

 6. Після вибору всіх цих налаштувань почнеться процес установки. Зайдіть знову в BOOT Menu при першому перезавантаження комп'ютера і виставите пріоритет на жорсткий диск для коректного ходу установки.
 7. Як тільки установка буде завершена, введіть ім'я користувача. Рядок «Організація» можете не заповнювати.

  Вкажіть своє ім'я та натисніть «Далі»

 8. У наступному вікні потрібно ввести ключ ліцензії продукту. Як і в разі установки Windows 7, можете пропустити цей пункт і активувати Windows пізніше.

  Введіть ліцензійний ключ для активації Windows

 9. З'являться настройки облікового запису користувача. Встановлювати пароль чи ні, вирішуйте самі, а ось ім'я введіть обов'язково.

  Введіть ім'я комп'ютера і пароль при необхідності

 10. Потім задайте ім'я, дату і встановіть ваш часовий пояс. Галочку автоматичного переходу на літній або зимовий час краще зняти. У Росії зараз перехід не здійснюється, ось тільки Windows XP, швидше за все, про це знати не буде.

  Встановіть поточну дату і час, зніміть галочку з «Автоматичного переходу ...» і натисніть «Далі»

 11. Після завершення всіх налаштувань ви, нарешті, побачите робочий стіл Windows XP, а це значить, що установка успішно виконана.

  Установа Windows XP успішно завершена

Установка Windows 7 або Windows XP разом з Windows 10

Можливість встановити відразу декілька операційних систем і перемикатися між ними вельми корисна. Особливо затребувана вона в разі, якщо ви використовуєте стару систему лише час від часу для запуску конкретних програм.

Процес установки операційної системи поряд з іншою нічим не відрізняється від простої установки. Різниця лише в тому, що вам буде потрібно додатковий розділ, на який і буде встановлена ​​система. Найпростіше створити його заздалегідь за допомогою системних засобів.

 1. Натисніть клавіші Win + R для виклику вікна «Виконати» і введіть туди команду diskmgmt.msc.

  Введіть у вікно «Виконати» команду diskmgmt та натисніть клавішу

 2. Відкриється вікно утиліти для управління дисками. Виберіть розділ, який хочете розбити, і натисніть праву кнопку миші для виклику контекстного меню.

  Виберіть розділ диска, натисніть по ньому правою кнопкою миші і виберіть «Стиснути том»

 3. Натисніть кнопку «Стиснути том» - відкриється меню налаштувань стиснення. У розділі «Зазначте обсяг для стискання» вкажіть обсяг, необхідний вам для установки операційної системи. Краще залишити від тридцяти до п'ятдесяти гігабайт.

  У рядку «Зазначте обсяг для стискання» вкажіть розмір майбутнього розділу

 4. Тепер той обсяг, який ви вказали, став неразмеченное областю. Виберіть цю область, знову натисніть на нього правою кнопкою миші і виберіть команду «Створити простий том».

  Правою кнопкою натисніть по неразмеченное області та виберіть «Створити простий том»

 5. Файлової системою вкажіть NTFS, а буквене позначення розділу можете задати будь-яке, на ваш смак.

Розділ створений і при установці Windows 7 або Windows XP необхідно буде тільки вибрати його серед інших розділів. Після завершення процесів при запуску комп'ютера ви будете бачити вибір між встановленими на жорсткому диску операційними системами.

Відео: установка другої операційної системи на комп'ютер

Проблеми з установкою Windows 7

При установці Windows 7 також можуть виникнути різноманітні проблеми. Розберемо кілька поширених.

Чи не запускається Windows 10 після установки Windows 7 другий системою

Ви встановили Windows 7 поруч з Windows 10, але при запуску вам не пропонують вибрати стару операційну систему? У цьому випадку переконайтеся, що чи не переплутали розділи при установці. Якщо ви поставили Windows 7 поверх Windows 10 або в той же розділ, причина непрацездатності ясна. Якщо з розділами все вірно, то зробіть наступне:

 1. Знайдіть в інтернеті и скачайте утіліту bootsect. Додано ее в корені системного диска (например, С :).
 2. Натисканням клавіші Win + R викличте вікно «Виконати» і введіть команду c: \ bootsect / nt60 all / force.

  Введіть у вікно «Виконати» команду c: \ bootsect / nt60 all / force і натисніть клавішу

 3. Після введення команди перезавантажте комп'ютер. Ви зможете вибирати між двома встановленими системами.

  Після введення команди ви зможете вибирати, яку операційну систему завантажувати

Відео: як відновити завантаження Windows 10 після встановлення другої операційної системи

Чи не вдається встановити Windows 7 після Windows 10

Велика частина причин з неможливістю установки пов'язана з неуважністю користувача. Варто зробити наступне:

 • переконатися в тому, що ви правильно записали завантажувальний накопичувач - помилки запису накопичувача або запис не в тому форматі зроблять зупинку неможливою;
 • перевірити роботу USB-роз'єму. Переконайтеся, що він не пошкоджений і здатний передавати великі обсяги інформації. Найпростіший спосіб перевірки - використовувати інший роз'єм, з задньої панелі комп'ютера;
 • відключити від комп'ютера все зайве - принтер, другий монітор та інше обладнання;
 • якщо при установці старої операційної системи система говорить про відсутність драйвера, то слід завантажити образ, який вже містить його. Ця проблема часто зустрічається на сучасному обладнанні, так як Windows 7 за умовчанням не підтримує технологію USB 3.0, на відміну від Windows 10. Цю проблему також можна вирішити, якщо якийсь з роз'ємів вашого комп'ютера працює за технологією USB 2.0. Тоді досить просто продовжити установку, використовуючи його.

  У разі появи помилки драйвера необхідно знайти образ системи з включеним USB 3.0

Вихід сучасної і якісної операційної системи це, безумовно, важливо. Але куди важливіше, щоб у користувача був вибір. Знаючи як встановити Windows 7 або Windows XP як замість Windows 10, так і поряд з нею, ви отримуєте можливість організувати роботу на своєму комп'ютері зручним чином.

Але що, якщо ви хочете збільшити цей термін?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: