Як встановити Windows 7 замість Windows 10 (2 способи)

 1. Повернення на Windows 7 після поновлення до Windows 10
 2. Відкат з-під поточної версії Windows 10
 3. Якщо після поновлення система не завантажується
 4. Чистий установка Windows 7 замість Windows 10
 5. підготовка
 6. хід установки
 7. У мене на ноутбуці є розділ Recovery з Windows 7. Чи можливий скидання системи до заводського стану (factory reset)?

З моменту випуску Windows 10 пройшло майже 2 роки, але багато користувачів категорично не приймають нову систему, залишаючись вірними старенькій Windows 7. Якщо на вашому комп'ютері встановлена ​​«десятка», а ви з якоїсь причини хочете повернутися на «сімку», ця стаття - для вас.

Відкотити операційну систему до попередньої копії можна лише тоді, коли остання збереглася на жорсткому диску Відкотити операційну систему до попередньої копії можна лише тоді, коли остання збереглася на жорсткому диску. Якщо на машині спочатку стояла «десятка» або стара система була видалена, перехід на Windows 7 можливий лише шляхом чистої установки. Сьогодні поговоримо про те, як встановити Windows 7 замість Windows 10 в двох найпоширеніших випадках:

 • Ви оновили Віндовс 7 до Віндовс 10, і з моменту цієї події минуло менше 10 днів. Обов'язкова умова: в системному розділі збереглася папка Windows.old, де знаходяться всі файли попередньої установки системи.
 • Колишня копія Віндовс 7 не збереглася, але ви готові поставити її заново.

Повернення на Windows 7 після поновлення до Windows 10

Можливість повернення до попередньої копії системи з збереженням файлів, програм і налаштувань, існує, повторимо, тільки 10 днів з моменту поновлення (раніше на роздуми відводилося 30 днів, але зараз цей термін чомусь скоротили в 3 рази). Якщо ви пропустили дедлайн, переходите до розділу інструкції про чисту установці.

В ході скасування поновлення програми і налаштування, встановлені і зроблені в Віндовс 10, будуть видалені. Ви отримаєте комп'ютер рівно в тому стані, в якому він був до інсталяції «десятки».

Перед тим як перейти до процедури відкоту, Microsoft також рекомендує зробити резервну копію важливих файлів на випадок можливого збою.

Відкат з-під поточної версії Windows 10

 • Завантажте операційну систему в звичайному режимі. Відкрийте меню «Пуск» і запустіть додаток «Параметри».

Відкрийте меню «Пуск» і запустіть додаток «Параметри»

 • Перейдіть в розділ «Оновлення та безпека».

Перейдіть в розділ «Оновлення та безпека»

 • Відкрийте підрозділ «Відновлення» і біля пункту «Повернутися до Windows 7» натисніть «Почати».

Відкрийте підрозділ «Відновлення» і біля пункту «Повернутися до Windows 7» натисніть «Почати»

 • Відзначте будь-яку з причин, чому ви вирішили відмовитися від поновлення, і натисніть «Далі».

Відзначте будь-яку з причин, чому ви вирішили відмовитися від поновлення, і натисніть «Далі»

 • У вікні попереджень знову натисніть «Далі».

У вікні попереджень знову натисніть «Далі»

Якщо відкат пройде успішно, через 30-40 хвилин ви знову побачите робочий стіл Windows 7 з усіма ярликами, папками, файлами та іншим, що на ньому було.

Якщо після поновлення система не завантажується

Навіть якщо при оновленні стався збій і «десятка» перестала завантажуватися, ви все одно можете відкотити комп'ютер до Windows 7. Для цього вам знадобиться диск або флешка з дистрибутивом Windows 10, щоб увійти в середу відновлення.

Як в неї потрапити і що робити далі:

 • Підключіть установчу флешку або помістіть в привід DVD-диск. Перезавантажте комп'ютер, зайдіть в настройки BIOS і призначте накопичувач з дистрибутивом першим завантажувальним пристроєм. Як це зробити, читайте в статті про чистої установки Windows 10 .
 • Після появи вікна «Встановити» натисніть «Відновлення системи». Так ви перейдете в середу відновлення.

Так ви перейдете в середу відновлення

 • На екрані «Вибір дії» в середовищі відновлення клацніть мишкою по пункту «Діагностика».

На екрані «Вибір дії» в середовищі відновлення клацніть мишкою по пункту «Діагностика»

 • Виберіть «Додаткові параметри»

Виберіть «Додаткові параметри»

 • З переліку додаткових параметрів виберіть «Повернутися до попередньої збірці».

З переліку додаткових параметрів виберіть «Повернутися до попередньої збірці»

 • Для продовження клацніть ваш обліковий запис в поточній версії Віндовс.

Для продовження клацніть ваш обліковий запис в поточній версії Віндовс

 • Введіть пароль входу в аккаунт і натисніть «Продовжити».

Введіть пароль входу в аккаунт і натисніть «Продовжити»

Після цього система перевірить наявність раніше встановленої копії (папки Windows.old в кореневому розділі диска С) і, якщо вона є, приступить до процедури відкоту.

Чистий установка Windows 7 замість Windows 10

Під чистою установкою Windows 7 ми розуміємо видалення попередньої копії Windows 10 з форматуванням або без форматування системного розділу. По суті воно нічим не відрізняється від інсталяції «вінди» на новий комп'ютер: вам буде потрібно завантажувальний носій з дистрибутивом і ключ для активації ОС, оскільки ліцензія «десятки» зворотної сили не має. І все ж невеликий шанс обійтися без покупки нової ліцензії у вас є, якщо дотримані 2 умови:

 • на цьому комп'ютері раніше стояла ліцензійна Windows 7, яку ви згодом оновили до Windows 10;
 • розділ, в якому стояла ліцензійна система, що не піддавався форматування.

Ці ж умови важливо дотримати і при установці нової «сімки»: вона неодмінно повинна бути тієї ж версії і розрядності, що і стара (якщо стара була 32 bit, а ви поставите 64 bit, ліцензія буде недійсна). Крім того, під час інсталяції необхідно зберегти всі дані на системному розділі жорсткого диска.

Якщо збереження ліцензії для вас некритично, редакція знову встановлюваної системи може бути будь-хто.

підготовка

Про те, як створювати носій з дистрибутивом «вінди» і як завантажувати з нього комп'ютер, ми розповідали в статті про методи чистої установки Windows 10. Для запису завантажувальної флешки «сімки» можете використовувати ті ж самі утиліти, крім Media Creation Tools, так як вона призначена тільки для роботи з «десяткою».

Щоб створити інсталяційний диск DVD, просто запишіть на нього завантажений з Інтернету ISO-образ Windows 7, використовуючи будь-яку відповідну програму (Nero, UltraISO, Alcohol 120%) або власні кошти Windows. При виборі другого варіанту покладіть чистий диск в привід, відкрийте контекстне меню файлу ISO і клацніть по пункту «Записати образ».

При виборі другого варіанту покладіть чистий диск в привід, відкрийте контекстне меню файлу ISO і клацніть по пункту «Записати образ»

хід установки

Запуск процесу інсталяції «сімки», як і інших версій Windows, можливий двома способами:

 • Якщо на комп'ютері встановлена ​​Windows 10, яка нормально завантажується і працює, досить відкрити дистрибутив і двічі клікнути по файлу Setup.exe.
 • Якщо «десятка» не завантажується або програма установки в ній з якихось причин не запускається, слід вимкнути комп'ютер і завантажити його з носія з дистрибутивом.

Подальші дії при тому і іншому варіанті однакові. Розглянемо їх ближче.

 • У першому віконці, яке відкриє програма установки, вам належить вибрати основну мову системи, формати дати і часу, грошові одиниці і розкладку клавіатури.

У першому віконці, яке відкриє програма установки, вам належить вибрати основну мову системи, формати дати і часу, грошові одиниці і розкладку клавіатури

 • Після цього відбувається запуск самого процесу інсталяції. Натисніть кнопку «Встановити».

Натисніть кнопку «Встановити»

 • Погодьтеся з умовами ліцензії.

Погодьтеся з умовами ліцензії

 • Виберіть тип установки. Варіант «Оновлення» (із збереженням файлів, програм і налаштувань), на жаль, не підійде. Він можливий тільки тоді, коли на комп'ютері вже стоїть робоча копія Windows 7, тому вибирайте повну установку.

Він можливий тільки тоді, коли на комп'ютері вже стоїть робоча копія Windows 7, тому вибирайте повну установку

 • Далі - найвідповідальніша: вибір розділу жорсткого диска, де буде розташовуватися нова система. Якщо ви сподіваєтеся зберегти ліцензію, ставте систему в той же розділ, де знаходиться Windows 10, і не форматуйте його. Якщо ні, ви можете не тільки відформатувати, а й змінити розмір розділу. Натисніть «Налаштування диска».

Натисніть «Налаштування диска»

 • Для зміни ємності розділу клікніть кнопку «Створити» і вкажіть у відповідному полі його новий розмір. Застосуйте налаштування і натисніть «Далі».

Застосуйте налаштування і натисніть «Далі»

 • Коли установник запропонує створити додатковий розділ для системних файлів, натисніть ОК. Якщо такий розділ існує (а при повторній установці він повинен бути), це віконце з'являтися не буде.

Якщо такий розділ існує (а при повторній установці він повинен бути), це віконце з'являтися не буде

 • Тепер ви можете відформатувати розділи диска. Якщо пропустіть форматування системного розділу, файли старої копії Windows і всі інші дані залишаться на місці, але будуть переміщені в папку C: \ Windows.old. До речі, бувають випадки, коли без форматування Windows не встановлюється. Причина - брак вільного місця в системному розділі.

Причина - брак вільного місця в системному розділі

 • При натисканні кнопки «Форматувати» програма установки попередить вас, що всі дані на диску будуть знищені. Якщо ви згодні, клікніть ОК.

Якщо ви згодні, клікніть ОК

 • Далі можете трохи перепочити: копіювання і розпакування файлів нової ОС, установка компонентів і оновлень не вимагає участі користувача. Цей етап триває в середньому 20-40 хвилин.

Цей етап триває в середньому 20-40 хвилин

 • Після кількох перезавантажень ви побачите вікно з пропозицією ввести імена першого користувача і комп'ютера. Обліковий запис, який створюється при установці, наділяється правами адміністратора системи.

Обліковий запис, який створюється при установці, наділяється правами адміністратора системи

 • Далі буде запропоновано захистити свій обліковий запис паролем. Якщо ви не плануєте використовувати пароль для входу в Віндовс, залиште ці поля порожніми.

Якщо ви не плануєте використовувати пароль для входу в Віндовс, залиште ці поля порожніми

 • Наступне вікно призначене для введення ключа продукту. Якщо він у вас є (зазвичай знаходиться на фірмовому лейблі, приклеєному до днища ноутбука), заповніть це поле. Якщо немає або ви плануєте ввести його пізніше, натисніть «Пропустити». Також не забудьте зняти прапорець біля пропозиції автоматичної активації системи при підключенні до Інтернету.

Також не забудьте зняти прапорець біля пропозиції автоматичної активації системи при підключенні до Інтернету

 • Після введення ключа програма настройки запропонує завантажити і встановити оновлення Windows 7. Вибір пункту «Використовувати рекомендовані параметри» може затягнути процес установки на кілька годин - все залежить від швидкості Інтернету та обсягу завантаження. Якщо хочете закінчити інсталяцію швидше, натисніть «Відкласти рішення».

Якщо хочете закінчити інсталяцію швидше, натисніть «Відкласти рішення»

 • Налаштуйте системний час і часовий пояс.

Налаштуйте системний час і часовий пояс

 • Вкажіть поточний мережеве розташування комп'ютера. Можете вибрати будь-який, але в цілях безпеки краще зупинитися на «Громадському». Пізніше, коли встановіть антивірус і фаєрвол, ви зможете змінити це налаштування.

Пізніше, коли встановіть антивірус і фаєрвол, ви зможете змінити це налаштування

 • На цьому майже все. Залишилося почекати, поки «сімка» закінчить застосування параметрів.

Залишилося почекати, поки «сімка» закінчить застосування параметрів

 • Підготовка робочого столу займає всього пару хвилин.

Підготовка робочого столу займає всього пару хвилин

І ось, нарешті, те, до чого ви прагнули: робочий стіл Windows 7. Поки він зовсім порожній. Від того, що було в Windows 10, не залишилося і сліду, адже ви переустановили систему начисто. Залишилося поставити в неї програми - і можна починати користуватися.

Залишилося поставити в неї програми - і можна починати користуватися

У мене на ноутбуці є розділ Recovery з Windows 7. Чи можливий скидання системи до заводського стану (factory reset)?

Ви, напевно, знаєте, що функція повернення в до заводського стану присутній на всіх ноутбуках і фірмових ПК, де операційна система встановлена ​​виробником. Досить натиснути клавішу - і машина невинно-чиста, як щойно з магазину.

Factory reset - дійсно корисна функція, але ... рівно до того моменту, поки ви не встановите на комп'ютер іншу версію Віндовс, відмінну від сьомої. Розташування та структура підсистеми відновлення до заводського стану кожної нової ОС радикально відрізняється від попередньої, тому відкат Windows 10 до передвстановленою Windows 7 стає неможливим.

7. Чи можливий скидання системи до заводського стану (factory reset)?
7. Чи можливий скидання системи до заводського стану (factory reset)?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: