Як встановити Windows через BIOS. Завантаження Windows з флешки

 1. Basic Input-Output System. (БІОС)
 2. Інформація для управління.
 3. Завантаження пристрої з БІОС
 4. Завантаження Віндовс через флешку.
 5. Поради та рекомендації.
 6. Для вдало налаштованої системи БІОС слід приділити особливу увагу цим рекомендаціям:
 7. Чистий і простий процеси установки Windows
 8. Різниця процесів установки
 9. Розділи жорсткого диска операційної системи.
 10. Аналіз жорсткого диска при інсталяції.
 11. Збереження особистої інформації.
 12. Павло Угрюмов

Як встановити виндовс через BIOS? Грамотна настройка і точні дії допоможуть виконати швидко і якісно. Завантаження оновленої версії може проводиться з CD-ROM, DVD-ROM або флешки.

Basic Input-Output System. (БІОС)

(БІОС)

БІОС - основа системної плати, він являє собою базу введення / виведення (далі В / В), розміщену на «материнке». Існування БІОСа гарантує можливість налаштовувати і коригувати комп'ютер.
Система В / В, для кожного ПК залежить від «материнки».

Визначити настройки БІОС для конкретної маткарти, можна подивившись їх в паспорті материнської плати.
Важливо! Неправильні параметри БІОС можуть вивести комп'ютер з ладу або знизять показник потужності.

Інформація для управління.

Як встановити виндовс через BIOS, завантаженнями з DVD, USB, HDD залежить від кількох клавіш Boot Menu:

Завантаження пристрої з БІОС

Необхідно потрапити в систему БІОС : Перезавантажити ПК і увійти в «Setup» - софт, який відповідає за початкову завантаження комп'ютера.

Під час перезавантаження уважно стежити за написами на екрані монітора, потрібно не пропустити рядок, що з'явилася внизу, з таким текстом:
«Press ____ to enter SETUP».

Під час перезавантаження уважно стежити за написами на екрані монітора, потрібно не пропустити рядок, що з'явилася внизу, з таким текстом:  «Press ____ to enter SETUP»

Програма підказує, як потрапити в БІОС, необхідно натиснути клавішу, яка прописана на екрані, нею може бути:

F1, F2, F3, F10, Del, Esc - на різних комп'ютерах вони відрізняються, залежно від версії BIOS.
Затиснути клавішу поки система не перенаправить в Basic Input-Output System. На екрані з'явиться список вкладок, потрібно вибрати потрібну, в якій йдеться про завантаження пристроїв - «Boot devices» або «Advanced BIOS Features».

Якщо не вийшло виконати запропоновані дії з першого разу, не варто впадати у відчай, необхідно повторити всі дії пару раз.

Вибираємо вкладку, для того щоб зайти, потрібно натиснути кнопку «ENTER». Після цього в списку, що випав знаходь вкладку «Boot Sequence» і звіряємо правильність вибору інформацією, яка з'явиться праворуч на екрані монітора. Повинно бути сказано, що обрана вкладка відповідає за пріоритет завантаження пристроїв.

Повинно бути сказано, що обрана вкладка відповідає за пріоритет завантаження пристроїв

Після того як буде визначена вкладка завантаження, керуючи клавішами введення, необхідно виставити пріоритет таким чином, щоб в списку першим стояв «CD-ROM» або те завантажувальний пристрій.

За допомогою якого буде проводитися весь процес. Для цього потрібно вибрати в списку «First Boot Device» і після цього йшов жорсткий диск.

Потрібно підтвердити правильність вибору і натиснути кнопку «Ок».

Таким чином, всі налаштування системи BIOS для завантаження і перевстановлення віндовс готові. Це все проводилося для того, щоб наступного разу, коли ПК буде перезавантажений, ОС сама перенаправила завантаження Windows з обраного раніше диска.

Якщо ви відчуваєте складності або у вас особлива версія БІОС, то ви можете викликати комп'ютерного майстра, який зробить все за вас:

[Contact-form-7 404 "Not Found"]

Для того щоб запустити завантаження необхідно перезавантажити комп'ютер.

Завантаження Віндовс через флешку.

Для установки виндовс через Basic Input-Output System з флешки, власне, вся процедура подібна вищеописаної, але вибирати в списку запропонованих вкладок в системі В \ В БІОС необхідно Secure Boot або в ОС при простому варіанті «накладення» версій вибрати відповідний пункт меню.

Процес установки виндовс з флешки не запускається і на моніторі показаний чорний екран:

 • включений режим UEFI ;
 • Флешка відформатована в системі NTFS;
 • БІОС В \ В підтримує тільки розділи NTFS, UEFI - FAT 32.

При новій версії системи для завантаження з флешки, запитує дозвіл на автоматичний режим. Найкраще відмовитися від такої пропозиції, в іншому випадку ОС може встановитися нема на той розділ, який потрібен або видалити частину особистих файлів.

Перед установкою налаштувань БІОС, необхідно вибрати використовуючи «+» або «-» і клацнути на вкладці «Boot».
При виборі налаштувань, необхідно їх зберегти. Для цього знадобиться натиснути клавішу «F10» - «Зберегти і вийти». Також це дію можна виконати, натиснувши клавішу «->» - «Exit Saving Changes», тобто «Вийти і зберегти зміни».

Також це дію можна виконати, натиснувши клавішу «->» - «Exit Saving Changes», тобто «Вийти і зберегти зміни»

Після затвердженого та обраного варіанту і пріоритету завантаження пристрою, потрібно вибрати опцію F10, після чого перезавантажити комп'ютер.

Поради та рекомендації.

Поради та рекомендації

Для початківців користувачів, які потребують перевстановлення Windows через BIOS фахівці розробили деякі поради для грамотної і швидкого перебігу процесу.

Для вдало налаштованої системи БІОС слід приділити особливу увагу цим рекомендаціям:

  1. Вимоги до PC (за умови Віндовс 7):
   • Пам'ять - мінімум 1 Гб;
   • Процесор - мінімум 1 Гц;
   • Відеокарта - мінімум DirectX 9.
  2. Час для роботи в BIOS.

Скільки займає процес налагодження та налаштування нової версії Віндовс? Все залежить від технічних параметрів ПК:

   • Швидкодія «Clock Speed»;
   • Кількість ядер «Cores»;
   • Частота магістралі «800/1066/1333/1600 MHz».

В середньому, щоб встановити виндовс через BIOS знадобиться одну годину.

Чистий і простий процеси установки Windows

Чистий установка, являє собою запуск диска з системою в ручному режимі, під час запуску комп'ютера. Після цього провести старт, натиснути на будь-яку кнопку, після появи на крані написи «Press any key».

Якщо вам не вдається самостійно встановити Віндовс через БІОС, то скористайтеся послугою виїзду комп'ютерного майстра додому:

[Contact-form-7 404 "Not Found"]

В БІОС вказується місцезнаходження нової ОС, наприклад, на CD / DVD або на жорсткому диску, щоб стара версія зовсім не використовувалася, або була видалена. Чистий варіант використовується для будь-яких ОС: Unix, DOS, Windows XP, а також Linux, Windows 8 і Windows 7.

Проста рідко застосовується і не рекомендується. Це обумовлено тим, що нова версія запускається з CD / DVD диска, вже встановленої старої ОС. Так проста установка більше схожа на процес «накладання», так як нова версія, при цьому накладається на стару версію.

Різниця процесів установки

Проста установка Віндовс:

 • Запуск комп'ютера;
 • БІОС;
 • Операційна система;
 • БІОС;
 • Установка.

Чистий установка:

 • Запуск комп'ютера;
 • БІОС;
 • Установка.
 • Чистий установка.

Розділи жорсткого диска операційної системи.

Найчастіше під час чистої установки, форматуються всі розділи і видаляються старі версії і файли. У разі якщо необхідно переустановити систему з декількома розділеними дисками, де зберігаються важливі файли, можна залишити інформацію без змін.

Не потрібно обов'язково форматувати диск D, проте, диск C з файлами старої версії виндовс буде відформатований.

Аналіз жорсткого диска при інсталяції.

Перш ніж запускати інсталяцію Віндовс (при непрацюючій ОС, збої і гілках) потрібно спробувати використати останній шанс відновлення і очищення від шкідливих програм.

При явно виражених проблемах з роботою ПК, необхідно, перш за все, перевірити стан жорсткого диска, проаналізувати роботу сегментів, інакше навіть під час установки системи, процес форматування може зависнути або нестабільно працювати.

Збереження особистої інформації.

Особисті дані та інформація - дуже важлива складова, яку не завжди виходить відновити, в разі видалення або пошкоджень, тому перш ніж що-небудь заново, потрібно подбати про їх зберігання.

Для збереження інформації та особистих даних при перевстановлення віндовс, потрібно скопіювати і перенести всі потрібні файли на переносний носій (диск, флешку, тощо). Також дуже важливо зберегти паролі, для цього рекомендується використовувати програму Backup або зробити це по-старому, вручну.

У точності дотримуючись правил і порад можна зрозуміти як встановити виндовс через BIOS на комп'ютер навіть людині, без спеціальних навичок і досвіду, в подібного роду ситуаціях.

Головною вимогою для правильної установки є точність виконання покрокового керівництва, запропонованого в статті вище. Докладні фотографії, які супроводжують етапи установки допоможуть зорієнтуватися в системі В \ В БІОС.

Павло Угрюмов

Керівник Digital агентства GOadvance. Знаю все про сайти і просуванні. Як хобі, розбираюся в комп'ютерах і пишу статті на цю тему.

Latest posts by Павло Угрюмов ( see all )

Скільки займає процес налагодження та налаштування нової версії Віндовс?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: