Як встановити Windows XP - інструкція / Нотатки Сіс.Адміна

 1. Як встановити Windows XP - інструкція Установка Windows XP, так і Windows взагалі - процес нескладний,...
 2. II етап: Установка Windows
 3. III етап: Налаштування після установки Windows
 4. Післямова
 5. Як встановити Windows XP - інструкція
 6. I етап: Підготовка до встановлення Windows
 7. II етап: Установка Windows
 8. III етап: Налаштування після установки Windows
 9. Післямова
 10. Як встановити Windows XP - інструкція
 11. I етап: Підготовка до встановлення Windows
 12. II етап: Установка Windows
 13. III етап: Налаштування після установки Windows
 14. Післямова

Як встановити Windows XP - інструкція

Установка Windows XP, так і Windows взагалі - процес нескладний, але довгий.

Я розповім Вам, як зробити це, не вдаючись до допомоги фахівців / друзів-комп'ютерників. Отже, весь процес поділений на 3 логічних етапи:

 • I етап: Підготовка
 • II етап: Установка
 • III етап: Налаштування

поїхали поїхали

I етап: Підготовка до встановлення Windows

Перш, ніж приступати до установки Windows, Вам потрібно скопіювати всю важливу інформацію і налаштування, щоб не втратити їх.
Існує багато різних способів зробити це, і я не буду розглядати всі варіанти, а зупинюся на самих основних.

 1. Зберігаємо інформацію.
  Зберегти всі ваші фотографії, документи, фільми, музику, і т.д. і т.п., можна кількома способами:
  • Змінні носії. Наприклад, флешка, cd або dvd болванка, зовнішній жорсткий диск.
  • Інші розділи вашого комп'ютера. Але майте на увазі, що ви можете випадково відформатувати не той розділ, і тоді вся інформація буде втрачена.
  • Віддалений комп'ютер. Перевага такого методу в тому, що ви можете перенести досить великий обсяг інформації. Недолік - файли будуть довго копіюватися на віддалену машину.
 2. Зберігаємо налаштування інтернету.
  У багатьох користувачів, для того щоб виходити в інтернет, виставлені спеціальні параметри підключення, це: IP-адреса, маска підмережі і шлюз інтернету. У деяких випадках вказують DNS ім'я. Де ж ці настройки мешкають? А ось де. Йдемо в панель управління -> мережеві підключення. Знаходимо наше підключення і клацаємо по ньому правою кнопкою, В випадаючому меню вибираємо "властивості".
  Далі в поле "Компоненти, що використовуються цим підключенням" шукаємо "Протокол інтернету (TCP / IP)". Якщо навпроти нього стоїть галочка, то вибираєте його і тиснете на кнопку "Властивості". Тут нас цікавлять параметри. Якщо стоїть "Отримувати IP-адресу автоматично", то тоді все простіше і можна закривати вікно з підключенням. Якщо стоїть "Використовувати наступний IP-адреса", то запишіть на листочок ВСЕ параметри, що ви бачите!
  Ось, приблизно, як це виглядає:
 3. Готуємо реквізит.
  Для установки Windows Вам знадобиться кілька дисків.
  • Установчий диск самої Windows. Без нього ми нічого не встановимо
  • Диски з драйверами, які йшли в комплекті до комп'ютера. Найважливіше - мати диск з драйверами від материнської плати і від відео. Все інше можна скачати з інтернету. Але бажано знайти для кожного свого пристрою додається до нього диск, якщо такий мав місце бути.
   Якщо Ви не можете знайти диск з драйверами, то вам тоді буде потрібно завантажити їх з офіційних сайтів виробників. Якщо Ви не знаєте, що у вас за материнська плата, яка відео карта, звукова карта тощо, то не турбуйтеся, це можна дізнатися. Я пропоную скористатися програмою AIDA (колишній Everest) (для ознайомлення з цією програмою скористайтеся цією статтею). Викачуємо, встановлюємо і запускаємо цю програму. Йдемо в "Комп'ютер" -> "Сумарна інформація". Нас цікавлять чотири поля: "Системна плата", "Відео адаптер", "Звуковий адаптер" і "Мережевий адаптер". Дізнаємося ім'я виробника, якщо не знаєте офіційний сайт, то йдете в гугль і вводите туди інформацію по кожному пункту, або в самій програмі AIDA (колишній Everest) клацаєте на кожен пункт і тиснете "завантаження драйверів". Вас перенаправляють на офіційний сайт, де ви можете завантажити останню версію драйверів. Зберігаєте всі викачані драйвера на змінний носій, інший жорсткий диск або віддалений комп'ютер і переходите до наступного пункту.
  • Диск або інший носій з необхідними програмами. До необхідних варто віднести офіс, архіватор і антивірус.

На цьому наші приготування завершені, і можна приступати безпосередньо до установки.

до змісту ↑

II етап: Установка Windows

Отже, тепер ми підготувалися і можна приступати безпосередньо до установки.
Вставляємо диск з нашої заповітної Windows XP в привід і ... ні, не встановлюємо її. Навіть не думайте про те, щоб встановлювати Операційну систему з самої операційній системі! Нам потрібно перезавантажитися і увійти в анабіоз биос (від слова B asic I nput / O utput S ystem). Щоб в нього увійти, потрібно при завантаженні комп'ютера натиснути на кнопочку Del або F2, якщо у вас ноутбук. Хоча в деяких випадках потрібно натискати інші клавіші, тому дивіться що написано внизу екрану монітора. там буде напис на зразок "press del to enter setup".

 1. "Ласкаво просимо в біос" або "А де це я опинився?"
  Ми потрапили в серце комп'ютера. Щоб чогось не зламати, ходимо по розділах обережно. Нас цікавить лише одна опція - пріоритет завантаження. Далі я розповім, де і що потрібно натиснути, щоб завантажитися з нашого диска. У багатьох комп'ютерах стоїть різний биос, тому настройки одного виробника биоса можуть абсолютно відрізнятися від іншого. Але це ще півбіди. Навіть у різних версій одного виробника биоса різні настройки. Тому я лише опишу найпоширеніші варіанти.
  • Якщо Ви бачите вкладку "Boot", то заходимо в неї і там дивимося 3 поля (вони йдуть підряд) first, second, third boot device відповідно. Ставимо в першому полі CD, у другому HDD, а третє нас не цікавить. Повертаємося назад і виходимо з биоса (f10). Не забудьте зберегти зміни. Після цього комп'ютер перезавантажиться
  • Йдемо в Advanced BIOS features (якщо такої немає, то BIOS features) і шукаємо або поле Boot Sequence, або 3 поля (вони йдуть підряд) First, Second, Third boot device відповідно. Якщо у нас Boot Sequence, то виставляємо так: CD, HDD, floppy (або по мітках дисків, наприклад D, C, A). Якщо у нас три поля boot device, то виставляємо як в попередньому пункті. Повертаємося назад і виходимо з биоса (f10). Не забудьте зберегти зміни. Після цього комп'ютер перезавантажиться
 2. "Format C" або "По ту сторону системи."
  Отже, наш комп'ютер перезавантажився, і тепер Вам треба завантажитися з диска. Уважно дивіться, що пише Вам комп'ютер. Повинна з'явитися або рядок "boot from cd ... please wait", або рядок "press any key to boot from cd". НЕ пропустіть!
  Як тільки диск завантажиться, можна починати.
  • Чекаємо, коли підвантажиться необхідна інформація. У деяких випадках, Вам потрібно буде додатково встановити особливий драйвер SCSI. Так ось, його можна встановити саме в цей момент, натисканням клавіші F2 (внизу вам напишуть, коли слід натискати). Але в основному Вам цей драйвер не потрібний. Після завантаження у вас з'явиться приблизно таке вікно:

   Вибираєте розділ, на який хочете встановити вашу новеньку Windows (наприклад, С:). Видаляєте цей розділ (натиснути кнопочку D). Після чого створюєте новий розділ. Вас попросять ввести його розмір. Особливо не заморачивайтесь і ставте максимально доступний. Тепер у Вас з'явився новий розділ в списку, навпроти якого написано "неформ." Вибираєте його і тиснете Enter.
  • Перед установкою Вам запропонують відформатувати цей диск. Форматуєте його в системі NTFS (швидке чи ні - залежить від того, скільки у вас вільного часу). Як тільки розділ відформатуй, почнуть встановлюватися файли. Чекаєте закінчення, після цього комп'ютер перезавантажиться.
 3. "Installation" або як воно все відбувається.
  Вибираємо завантаження з диска, на який ви тільки що скопіювали необхідні файли (за замовчуванням це диск С:). З'явиться екран установки Windows. Чекаєте, коли ваша система встановиться. При цьому під час установки Вам будуть пропонувати налаштувати деякі параметри системи, наприклад дату і час, розташування і т.д. Так що не лякайтеся, якщо під час установки вилізе якийсь віконце

Нарешті Windows встановилася, Ви перезавантажити, тепер можна витягти інсталяційний диск і приступити до третього етапу.

до змісту ↑

III етап: Налаштування після установки Windows

Виймаємо наш інсталяційний диск і починаємо настройку.

 1. Драйвера і що з цим робити.
  Перш за все Вам потрібно встановити драйвера, щоб комп'ютер знав, що з чим робити, та й взагалі міг відчувати себе комфортно.
  • Вставляємо диск від материнської плати. Нам важливо встановити 3 драйвера: чіпсет (chipset), аудіо (audio) і інтернет (ethernet). Але якщо програма вам запропонує більше, то погоджуємося на таку люб'язність і встановлюємо. Перезавантажуємося, щоб драйвера повністю встановилися.
  • Якщо немає дисків, то згадуємо, куди ми завантажили наші драйвера з офіційних сайтів і встановлюємо їх звідти.
  • Вставляємо диск від нашої відеокарти. Як ви могли помітити (або не могли), якщо перетягувати вікна, то видно, що вони переміщаються ривками. Це говорить про те, що драйвер відео у вас не встановлений. Так що встановлюємо драйвер відео з диска і перезавантажуємося.
  • Далі діємо за тією ж схемою і встановлюємо інше обладнання. Наприклад, сканер, принтер, планшет, мишка, клавіатура і тп.
 2. Successfully Installed або як визначити чи на місці
  Нам потрібно переконатися, що ми нічого не забули і все драйвера встали правильно. Це зробити не важко. Заходимо в Панель управління -> Система -> Устаткування -> Диспетчер пристроїв. Як бачите, тут у нас перераховано все наше встановлене обладнання. Якщо навпаки чогось варта значок питання, це означає, що драйвер на цей пристрій не встановлено і система не знає що робити з цим обладнанням. Якщо Ви виявите такий значок, то читайте навпаки чого вона варта, і встановлюйте драйвер для цього пристрою. В ідеалі значків питання не повинно бути взагалі, як, наприклад, тут:

  3. Оптимізація або звільняємо пам'ять.
  Для більш комфортної роботи, в розділі, де у Вас встановлена Windows, не повинно бути встановлено нічого зайвого, так само бажано не мати файлу підкачки на ньому і папки temp. Цим ми зараз і займемося.
  • Перенесення папки temp в інше місце зробити неважко, але ні в якому разі не робіть це методом копіювати-вставити! Тут все трохи складніше. Справа в тому, що за папкою temp закріплений адресу, куди всі програми копіюють свої тимчасові файли і якщо ви просто перенесете папочку temp, то програми все-одно будуть копіювати свої файли в старе місце. Щоб такого не було, потрібно змінити шлях до папки temp в системі. Для цього заходимо в Панель управління -> Система -> Додатково -> кнопочка "Змінні середовища". Нас цікавить верхнє поле. Як бачите тут вказано шлях для змінної Temp і Tmp в папку temp на вашому системної розділі. Натискаєте на кожну з цих рядків і редагуєте її, вписавши туди нову адресу (наприклад, E: \ temp). після чого не забудьте натиснути ОК. Так само зайдіть в "Звіт про помилки" і відключіть його.
  • Файл підкачки - досить потрібна і корисна річ, але немає сенсу зберігати настільки об'ємний файл на системному диску, тому давайте перенесемо цей файл в інше місце. Однак якщо на системному диску взагалі не буде файлу підкачки, то може виникнути проблема із записом дампов. Так що без нього нам все-одно не обійтися, тому задаємо мінімальний розмір на нашому системному розділі (210-250mb). Щоб це зробити, йдемо в Панель управління -> Система -> Додатково -> в полі "Швидкодія" тиснемо на кнопочку "Параметри" -> Додатково -> Змінити. Вибираємо диск і задаємо розмір файлу підкачки. Не забудьте натиснути на кнопочку "Поставити", а то зміни не будуть збережені!
  • І останній штрих - включаємо дамп пам'яті. Для цього йдемо в Панель управління -> Система -> Додатково -> в полі "Завантаження і відновлення" тиснемо на кнопочку "Параметри". Прибираємо галочку "Виконати автоматичну перезавантаження" і в полі "запис налагоджувальної інформації" вибираємо "Дамп пам'яті ядра".
 3. Чи не пускає в інтернет?
  Пам'ятайте, ми записували на листочок незрозумілі циферки? Ось тепер потрібно їх вписати назад. Для цього виконайте пункт 3 першого етапу

На цьому весь процес закінчений. У вас тепер нова Windows, яка до того ж вже налаштована. можна користуватися На цьому весь процес закінчений

до змісту ↑

Післямова

Здається, ніби все це дуже складно і незрозуміло, але після 10-20 однакових дій і установок Windows Ви будете робити це моментально. І нічого складного в установці ОС насправді немає, просто вона займає трішки більше часу і уваги Здається, ніби все це дуже складно і незрозуміло, але після 10-20 однакових дій і установок Windows Ви будете робити це моментально

Тепер я б хотів обговорити деякі моменти, які так чи інакше не увійшли в рамки даної статті.

 1. При написанні статті я розглядав тільки диск з офіційною копією Windows XP. Я не розглядаю різні збірки, на кшталт Zver, Philka і тп. І, хоча установка збірок практично не відрізняється від установки ліцензійної копії Windows XР, Ви ставите збірку на свій страх і ризик.
 2. Я не розглядав пункт про реєстрацію вашої Windows XP з тієї причини, що цей процес гранично зрозумілий незалежно від того, надрукований ваш ключ на коробці з диском або він був присланий вам поштою.
 3. Я не розглядав можливість установки драйверів зі спеціальних програм, так як не вважаю такий варіант досить безпечним.

PS: Стаття написана людиною, що ховається під ніком "barn4k" (друга і помічника проекту). За що йому величезне спасибі.

Ми в соц.сетях: ВК Facebook Twitter Telegram

Як встановити Windows XP - інструкція

Установка Windows XP, так і Windows взагалі - процес нескладний, але довгий.

Я розповім Вам, як зробити це, не вдаючись до допомоги фахівців / друзів-комп'ютерників. Отже, весь процес поділений на 3 логічних етапи:

 • I етап: Підготовка
 • II етап: Установка
 • III етап: Налаштування

поїхали поїхали

I етап: Підготовка до встановлення Windows

Перш, ніж приступати до установки Windows, Вам потрібно скопіювати всю важливу інформацію і налаштування, щоб не втратити їх.
Існує багато різних способів зробити це, і я не буду розглядати всі варіанти, а зупинюся на самих основних.

 1. Зберігаємо інформацію.
  Зберегти всі ваші фотографії, документи, фільми, музику, і т.д. і т.п., можна кількома способами:
  • Змінні носії. Наприклад, флешка, cd або dvd болванка, зовнішній жорсткий диск.
  • Інші розділи вашого комп'ютера. Але майте на увазі, що ви можете випадково відформатувати не той розділ, і тоді вся інформація буде втрачена.
  • Віддалений комп'ютер. Перевага такого методу в тому, що ви можете перенести досить великий обсяг інформації. Недолік - файли будуть довго копіюватися на віддалену машину.
 2. Зберігаємо налаштування інтернету.
  У багатьох користувачів, для того щоб виходити в інтернет, виставлені спеціальні параметри підключення, це: IP-адреса, маска підмережі і шлюз інтернету. У деяких випадках вказують DNS ім'я. Де ж ці настройки мешкають? А ось де. Йдемо в панель управління -> мережеві підключення. Знаходимо наше підключення і клацаємо по ньому правою кнопкою, В випадаючому меню вибираємо "властивості".
  Далі в поле "Компоненти, що використовуються цим підключенням" шукаємо "Протокол інтернету (TCP / IP)". Якщо навпроти нього стоїть галочка, то вибираєте його і тиснете на кнопку "Властивості". Тут нас цікавлять параметри. Якщо стоїть "Отримувати IP-адресу автоматично", то тоді все простіше і можна закривати вікно з підключенням. Якщо стоїть "Використовувати наступний IP-адреса", то запишіть на листочок ВСЕ параметри, що ви бачите!
  Ось, приблизно, як це виглядає:
 3. Готуємо реквізит.
  Для установки Windows Вам знадобиться кілька дисків.
  • Установчий диск самої Windows. Без нього ми нічого не встановимо
  • Диски з драйверами, які йшли в комплекті до комп'ютера. Найважливіше - мати диск з драйверами від материнської плати і від відео. Все інше можна скачати з інтернету. Але бажано знайти для кожного свого пристрою додається до нього диск, якщо такий мав місце бути.
   Якщо Ви не можете знайти диск з драйверами, то вам тоді буде потрібно завантажити їх з офіційних сайтів виробників. Якщо Ви не знаєте, що у вас за материнська плата, яка відео карта, звукова карта тощо, то не турбуйтеся, це можна дізнатися. Я пропоную скористатися програмою AIDA (колишній Everest) (для ознайомлення з цією програмою скористайтеся цією статтею). Викачуємо, встановлюємо і запускаємо цю програму. Йдемо в "Комп'ютер" -> "Сумарна інформація". Нас цікавлять чотири поля: "Системна плата", "Відео адаптер", "Звуковий адаптер" і "Мережевий адаптер". Дізнаємося ім'я виробника, якщо не знаєте офіційний сайт, то йдете в гугль і вводите туди інформацію по кожному пункту, або в самій програмі AIDA (колишній Everest) клацаєте на кожен пункт і тиснете "завантаження драйверів". Вас перенаправляють на офіційний сайт, де ви можете завантажити останню версію драйверів. Зберігаєте всі викачані драйвера на змінний носій, інший жорсткий диск або віддалений комп'ютер і переходите до наступного пункту.
  • Диск або інший носій з необхідними програмами. До необхідних варто віднести офіс, архіватор і антивірус.

На цьому наші приготування завершені, і можна приступати безпосередньо до установки.

до змісту ↑

II етап: Установка Windows

Отже, тепер ми підготувалися і можна приступати безпосередньо до установки.
Вставляємо диск з нашої заповітної Windows XP в привід і ... ні, не встановлюємо її. Навіть не думайте про те, щоб встановлювати Операційну систему з самої операційній системі! Нам потрібно перезавантажитися і увійти в анабіоз биос (від слова B asic I nput / O utput S ystem). Щоб в нього увійти, потрібно при завантаженні комп'ютера натиснути на кнопочку Del або F2, якщо у вас ноутбук. Хоча в деяких випадках потрібно натискати інші клавіші, тому дивіться що написано внизу екрану монітора. там буде напис на зразок "press del to enter setup".

 1. "Ласкаво просимо в біос" або "А де це я опинився?"
  Ми потрапили в серце комп'ютера. Щоб чогось не зламати, ходимо по розділах обережно. Нас цікавить лише одна опція - пріоритет завантаження. Далі я розповім, де і що потрібно натиснути, щоб завантажитися з нашого диска. У багатьох комп'ютерах стоїть різний биос, тому настройки одного виробника биоса можуть абсолютно відрізнятися від іншого. Але це ще півбіди. Навіть у різних версій одного виробника биоса різні настройки. Тому я лише опишу найпоширеніші варіанти.
  • Якщо Ви бачите вкладку "Boot", то заходимо в неї і там дивимося 3 поля (вони йдуть підряд) first, second, third boot device відповідно. Ставимо в першому полі CD, у другому HDD, а третє нас не цікавить. Повертаємося назад і виходимо з биоса (f10). Не забудьте зберегти зміни. Після цього комп'ютер перезавантажиться
  • Йдемо в Advanced BIOS features (якщо такої немає, то BIOS features) і шукаємо або поле Boot Sequence, або 3 поля (вони йдуть підряд) First, Second, Third boot device відповідно. Якщо у нас Boot Sequence, то виставляємо так: CD, HDD, floppy (або по мітках дисків, наприклад D, C, A). Якщо у нас три поля boot device, то виставляємо як в попередньому пункті. Повертаємося назад і виходимо з биоса (f10). Не забудьте зберегти зміни. Після цього комп'ютер перезавантажиться
 2. "Format C" або "По ту сторону системи."
  Отже, наш комп'ютер перезавантажився, і тепер Вам треба завантажитися з диска. Уважно дивіться, що пише Вам комп'ютер. Повинна з'явитися або рядок "boot from cd ... please wait", або рядок "press any key to boot from cd". НЕ пропустіть!
  Як тільки диск завантажиться, можна починати.
  • Чекаємо, коли підвантажиться необхідна інформація. У деяких випадках, Вам потрібно буде додатково встановити особливий драйвер SCSI. Так ось, його можна встановити саме в цей момент, натисканням клавіші F2 (внизу вам напишуть, коли слід натискати). Але в основному Вам цей драйвер не потрібний. Після завантаження у вас з'явиться приблизно таке вікно:

   Вибираєте розділ, на який хочете встановити вашу новеньку Windows (наприклад, С:). Видаляєте цей розділ (натиснути кнопочку D). Після чого створюєте новий розділ. Вас попросять ввести його розмір. Особливо не заморачивайтесь і ставте максимально доступний. Тепер у Вас з'явився новий розділ в списку, навпроти якого написано "неформ." Вибираєте його і тиснете Enter.
  • Перед установкою Вам запропонують відформатувати цей диск. Форматуєте його в системі NTFS (швидке чи ні - залежить від того, скільки у вас вільного часу). Як тільки розділ відформатуй, почнуть встановлюватися файли. Чекаєте закінчення, після цього комп'ютер перезавантажиться.
 3. "Installation" або як воно все відбувається.
  Вибираємо завантаження з диска, на який ви тільки що скопіювали необхідні файли (за замовчуванням це диск С:). З'явиться екран установки Windows. Чекаєте, коли ваша система встановиться. При цьому під час установки Вам будуть пропонувати налаштувати деякі параметри системи, наприклад дату і час, розташування і т.д. Так що не лякайтеся, якщо під час установки вилізе якийсь віконце

Нарешті Windows встановилася, Ви перезавантажити, тепер можна витягти інсталяційний диск і приступити до третього етапу.

до змісту ↑

III етап: Налаштування після установки Windows

Виймаємо наш інсталяційний диск і починаємо настройку.

 1. Драйвера і що з цим робити.
  Перш за все Вам потрібно встановити драйвера, щоб комп'ютер знав, що з чим робити, та й взагалі міг відчувати себе комфортно.
  • Вставляємо диск від материнської плати. Нам важливо встановити 3 драйвера: чіпсет (chipset), аудіо (audio) і інтернет (ethernet). Але якщо програма вам запропонує більше, то погоджуємося на таку люб'язність і встановлюємо. Перезавантажуємося, щоб драйвера повністю встановилися.
  • Якщо немає дисків, то згадуємо, куди ми завантажили наші драйвера з офіційних сайтів і встановлюємо їх звідти.
  • Вставляємо диск від нашої відеокарти. Як ви могли помітити (або не могли), якщо перетягувати вікна, то видно, що вони переміщаються ривками. Це говорить про те, що драйвер відео у вас не встановлений. Так що встановлюємо драйвер відео з диска і перезавантажуємося.
  • Далі діємо за тією ж схемою і встановлюємо інше обладнання. Наприклад, сканер, принтер, планшет, мишка, клавіатура і тп.
 2. Successfully Installed або як визначити чи на місці
  Нам потрібно переконатися, що ми нічого не забули і все драйвера встали правильно. Це зробити не важко. Заходимо в Панель управління -> Система -> Устаткування -> Диспетчер пристроїв. Як бачите, тут у нас перераховано все наше встановлене обладнання. Якщо навпаки чогось варта значок питання, це означає, що драйвер на цей пристрій не встановлено і система не знає що робити з цим обладнанням. Якщо Ви виявите такий значок, то читайте навпаки чого вона варта, і встановлюйте драйвер для цього пристрою. В ідеалі значків питання не повинно бути взагалі, як, наприклад, тут:

  3. Оптимізація або звільняємо пам'ять.
  Для більш комфортної роботи, в розділі, де у Вас встановлена Windows, не повинно бути встановлено нічого зайвого, так само бажано не мати файлу підкачки на ньому і папки temp. Цим ми зараз і займемося.
  • Перенесення папки temp в інше місце зробити неважко, але ні в якому разі не робіть це методом копіювати-вставити! Тут все трохи складніше. Справа в тому, що за папкою temp закріплений адресу, куди всі програми копіюють свої тимчасові файли і якщо ви просто перенесете папочку temp, то програми все-одно будуть копіювати свої файли в старе місце. Щоб такого не було, потрібно змінити шлях до папки temp в системі. Для цього заходимо в Панель управління -> Система -> Додатково -> кнопочка "Змінні середовища". Нас цікавить верхнє поле. Як бачите тут вказано шлях для змінної Temp і Tmp в папку temp на вашому системної розділі. Натискаєте на кожну з цих рядків і редагуєте її, вписавши туди нову адресу (наприклад, E: \ temp). після чого не забудьте натиснути ОК. Так само зайдіть в "Звіт про помилки" і відключіть його.
  • Файл підкачки - досить потрібна і корисна річ, але немає сенсу зберігати настільки об'ємний файл на системному диску, тому давайте перенесемо цей файл в інше місце. Однак якщо на системному диску взагалі не буде файлу підкачки, то може виникнути проблема із записом дампов. Так що без нього нам все-одно не обійтися, тому задаємо мінімальний розмір на нашому системному розділі (210-250mb). Щоб це зробити, йдемо в Панель управління -> Система -> Додатково -> в полі "Швидкодія" тиснемо на кнопочку "Параметри" -> Додатково -> Змінити. Вибираємо диск і задаємо розмір файлу підкачки. Не забудьте натиснути на кнопочку "Поставити", а то зміни не будуть збережені!
  • І останній штрих - включаємо дамп пам'яті. Для цього йдемо в Панель управління -> Система -> Додатково -> в полі "Завантаження і відновлення" тиснемо на кнопочку "Параметри". Прибираємо галочку "Виконати автоматичну перезавантаження" і в полі "запис налагоджувальної інформації" вибираємо "Дамп пам'яті ядра".
 3. Чи не пускає в інтернет?
  Пам'ятайте, ми записували на листочок незрозумілі циферки? Ось тепер потрібно їх вписати назад. Для цього виконайте пункт 3 першого етапу

На цьому весь процес закінчений. У вас тепер нова Windows, яка до того ж вже налаштована. можна користуватися На цьому весь процес закінчений

до змісту ↑

Післямова

Здається, ніби все це дуже складно і незрозуміло, але після 10-20 однакових дій і установок Windows Ви будете робити це моментально. І нічого складного в установці ОС насправді немає, просто вона займає трішки більше часу і уваги Здається, ніби все це дуже складно і незрозуміло, але після 10-20 однакових дій і установок Windows Ви будете робити це моментально

Тепер я б хотів обговорити деякі моменти, які так чи інакше не увійшли в рамки даної статті.

 1. При написанні статті я розглядав тільки диск з офіційною копією Windows XP. Я не розглядаю різні збірки, на кшталт Zver, Philka і тп. І, хоча установка збірок практично не відрізняється від установки ліцензійної копії Windows XР, Ви ставите збірку на свій страх і ризик.
 2. Я не розглядав пункт про реєстрацію вашої Windows XP з тієї причини, що цей процес гранично зрозумілий незалежно від того, надрукований ваш ключ на коробці з диском або він був присланий вам поштою.
 3. Я не розглядав можливість установки драйверів зі спеціальних програм, так як не вважаю такий варіант досить безпечним.

PS: Статтю написано людиною, що ховається під ніком "barn4k" (друга і помічника проекту). За що йому величезне спасибі.

Ми в соц.сетях: ВК Facebook Twitter Telegram

Як встановити Windows XP - інструкція

Установка Windows XP, так і Windows взагалі - процес нескладний, але довгий.

Я розповім Вам, як зробити це, не вдаючись до допомоги фахівців / друзів-комп'ютерників. Отже, весь процес поділений на 3 логічних етапи:

 • I етап: Підготовка
 • II етап: Установка
 • III етап: Налаштування

поїхали поїхали

I етап: Підготовка до встановлення Windows

Перш, ніж приступати до установки Windows, Вам потрібно скопіювати всю важливу інформацію і налаштування, щоб не втратити їх.
Існує багато різних способів зробити це, і я не буду розглядати всі варіанти, а зупинюся на самих основних.

 1. Зберігаємо інформацію.
  Зберегти всі ваші фотографії, документи, фільми, музику, і т.д. і т.п., можна кількома способами:
  • Змінні носії. Наприклад, флешка, cd або dvd болванка, зовнішній жорсткий диск.
  • Інші розділи вашого комп'ютера. Але майте на увазі, що ви можете випадково відформатувати не той розділ, і тоді вся інформація буде втрачена.
  • Віддалений комп'ютер. Перевага такого методу в тому, що ви можете перенести досить великий обсяг інформації. Недолік - файли будуть довго копіюватися на віддалену машину.
 2. Зберігаємо налаштування інтернету.
  У багатьох користувачів, для того щоб виходити в інтернет, виставлені спеціальні параметри підключення, це: IP-адреса, маска підмережі і шлюз інтернету. У деяких випадках вказують DNS ім'я. Де ж ці настройки мешкають? А ось де. Йдемо в панель управління -> мережеві підключення. Знаходимо наше підключення і клацаємо по ньому правою кнопкою, В випадаючому меню вибираємо "властивості".
  Далі в поле "Компоненти, що використовуються цим підключенням" шукаємо "Протокол інтернету (TCP / IP)". Якщо навпроти нього стоїть галочка, то вибираєте його і тиснете на кнопку "Властивості". Тут нас цікавлять параметри. Якщо стоїть "Отримувати IP-адресу автоматично", то тоді все простіше і можна закривати вікно з підключенням. Якщо стоїть "Використовувати наступний IP-адреса", то запишіть на листочок ВСЕ параметри, що ви бачите!
  Ось, приблизно, як це виглядає:
 3. Готуємо реквізит.
  Для установки Windows Вам знадобиться кілька дисків.
  • Установчий диск самої Windows. Без нього ми нічого не встановимо
  • Диски з драйверами, які йшли в комплекті до комп'ютера. Найважливіше - мати диск з драйверами від материнської плати і від відео. Все інше можна скачати з інтернету. Але бажано знайти для кожного свого пристрою додається до нього диск, якщо такий мав місце бути.
   Якщо Ви не можете знайти диск з драйверами, то вам тоді буде потрібно завантажити їх з офіційних сайтів виробників. Якщо Ви не знаєте, що у вас за материнська плата, яка відео карта, звукова карта тощо, то не турбуйтеся, це можна дізнатися. Я пропоную скористатися програмою AIDA (колишній Everest) (для ознайомлення з цією програмою скористайтеся цією статтею). Викачуємо, встановлюємо і запускаємо цю програму. Йдемо в "Комп'ютер" -> "Сумарна інформація". Нас цікавлять чотири поля: "Системна плата", "Відео адаптер", "Звуковий адаптер" і "Мережевий адаптер". Дізнаємося ім'я виробника, якщо не знаєте офіційний сайт, то йдете в гугль і вводите туди інформацію по кожному пункту, або в самій програмі AIDA (колишній Everest) клацаєте на кожен пункт і тиснете "завантаження драйверів". Вас перенаправляють на офіційний сайт, де ви можете завантажити останню версію драйверів. Зберігаєте всі викачані драйвера на змінний носій, інший жорсткий диск або віддалений комп'ютер і переходите до наступного пункту.
  • Диск або інший носій з необхідними програмами. До необхідних варто віднести офіс, архіватор і антивірус.

На цьому наші приготування завершені, і можна приступати безпосередньо до установки.

до змісту ↑

II етап: Установка Windows

Отже, тепер ми підготувалися і можна приступати безпосередньо до установки.
Вставляємо диск з нашої заповітної Windows XP в привід і ... ні, не встановлюємо її. Навіть не думайте про те, щоб встановлювати Операційну систему з самої операційній системі! Нам потрібно перезавантажитися і увійти в анабіоз биос (від слова B asic I nput / O utput S ystem). Щоб в нього увійти, потрібно при завантаженні комп'ютера натиснути на кнопочку Del або F2, якщо у вас ноутбук. Хоча в деяких випадках потрібно натискати інші клавіші, тому дивіться що написано внизу екрану монітора. там буде напис на зразок "press del to enter setup".

 1. "Ласкаво просимо в біос" або "А де це я опинився?"
  Ми потрапили в серце комп'ютера. Щоб чогось не зламати, ходимо по розділах обережно. Нас цікавить лише одна опція - пріоритет завантаження. Далі я розповім, де і що потрібно натиснути, щоб завантажитися з нашого диска. У багатьох комп'ютерах стоїть різний биос, тому настройки одного виробника биоса можуть абсолютно відрізнятися від іншого. Але це ще півбіди. Навіть у різних версій одного виробника биоса різні настройки. Тому я лише опишу найпоширеніші варіанти.
  • Якщо Ви бачите вкладку "Boot", то заходимо в неї і там дивимося 3 поля (вони йдуть підряд) first, second, third boot device відповідно. Ставимо в першому полі CD, у другому HDD, а третє нас не цікавить. Повертаємося назад і виходимо з биоса (f10). Не забудьте зберегти зміни. Після цього комп'ютер перезавантажиться
  • Йдемо в Advanced BIOS features (якщо такої немає, то BIOS features) і шукаємо або поле Boot Sequence, або 3 поля (вони йдуть підряд) First, Second, Third boot device відповідно. Якщо у нас Boot Sequence, то виставляємо так: CD, HDD, floppy (або по мітках дисків, наприклад D, C, A). Якщо у нас три поля boot device, то виставляємо як в попередньому пункті. Повертаємося назад і виходимо з биоса (f10). Не забудьте зберегти зміни. Після цього комп'ютер перезавантажиться
 2. "Format C" або "По ту сторону системи."
  Отже, наш комп'ютер перезавантажився, і тепер Вам треба завантажитися з диска. Уважно дивіться, що пише Вам комп'ютер. Повинна з'явитися або рядок "boot from cd ... please wait", або рядок "press any key to boot from cd". НЕ пропустіть!
  Як тільки диск завантажиться, можна починати.
  • Чекаємо, коли підвантажиться необхідна інформація. У деяких випадках, Вам потрібно буде додатково встановити особливий драйвер SCSI. Так ось, його можна встановити саме в цей момент, натисканням клавіші F2 (внизу вам напишуть, коли слід натискати). Але в основному Вам цей драйвер не потрібний. Після завантаження у вас з'явиться приблизно таке вікно:

   Вибираєте розділ, на який хочете встановити вашу новеньку Windows (наприклад, С:). Видаляєте цей розділ (натиснути кнопочку D). Після чого створюєте новий розділ. Вас попросять ввести його розмір. Особливо не заморачивайтесь і ставте максимально доступний. Тепер у Вас з'явився новий розділ в списку, навпроти якого написано "неформ." Вибираєте його і тиснете Enter.
  • Перед установкою Вам запропонують відформатувати цей диск. Форматуєте його в системі NTFS (швидке чи ні - залежить від того, скільки у вас вільного часу). Як тільки розділ відформатуй, почнуть встановлюватися файли. Чекаєте закінчення, після цього комп'ютер перезавантажиться.
 3. "Installation" або як воно все відбувається.
  Вибираємо завантаження з диска, на який ви тільки що скопіювали необхідні файли (за замовчуванням це диск С:). З'явиться екран установки Windows. Чекаєте, коли ваша система встановиться. При цьому під час установки Вам будуть пропонувати налаштувати деякі параметри системи, наприклад дату і час, розташування і т.д. Так що не лякайтеся, якщо під час установки вилізе якийсь віконце

Нарешті Windows встановилася, Ви перезавантажити, тепер можна витягти інсталяційний диск і приступити до третього етапу.

до змісту ↑

III етап: Налаштування після установки Windows

Виймаємо наш інсталяційний диск і починаємо настройку.

 1. Драйвера і що з цим робити.
  Перш за все Вам потрібно встановити драйвера, щоб комп'ютер знав, що з чим робити, та й взагалі міг відчувати себе комфортно.
  • Вставляємо диск від материнської плати. Нам важливо встановити 3 драйвера: чіпсет (chipset), аудіо (audio) і інтернет (ethernet). Але якщо програма вам запропонує більше, то погоджуємося на таку люб'язність і встановлюємо. Перезавантажуємося, щоб драйвера повністю встановилися.
  • Якщо немає дисків, то згадуємо, куди ми завантажили наші драйвера з офіційних сайтів і встановлюємо їх звідти.
  • Вставляємо диск від нашої відеокарти. Як ви могли помітити (або не могли), якщо перетягувати вікна, то видно, що вони переміщаються ривками. Це говорить про те, що драйвер відео у вас не встановлений. Так що встановлюємо драйвер відео з диска і перезавантажуємося.
  • Далі діємо за тією ж схемою і встановлюємо інше обладнання. Наприклад, сканер, принтер, планшет, мишка, клавіатура і тп.
 2. Successfully Installed або як визначити чи на місці
  Нам потрібно переконатися, що ми нічого не забули і все драйвера встали правильно. Це зробити не важко. Заходимо в Панель управління -> Система -> Устаткування -> Диспетчер пристроїв. Як бачите, тут у нас перераховано все наше встановлене обладнання. Якщо навпаки чогось варта значок питання, це означає, що драйвер на цей пристрій не встановлено і система не знає що робити з цим обладнанням. Якщо Ви виявите такий значок, то читайте навпаки чого вона варта, і встановлюйте драйвер для цього пристрою. В ідеалі значків питання не повинно бути взагалі, як, наприклад, тут:

  3. Оптимізація або звільняємо пам'ять.
  Для більш комфортної роботи, в розділі, де у Вас встановлена Windows, не повинно бути встановлено нічого зайвого, так само бажано не мати файлу підкачки на ньому і папки temp. Цим ми зараз і займемося.
  • Перенесення папки temp в інше місце зробити неважко, але ні в якому разі не робіть це методом копіювати-вставити! Тут все трохи складніше. Справа в тому, що за папкою temp закріплений адресу, куди всі програми копіюють свої тимчасові файли і якщо ви просто перенесете папочку temp, то програми все-одно будуть копіювати свої файли в старе місце. Щоб такого не було, потрібно змінити шлях до папки temp в системі. Для цього заходимо в Панель управління -> Система -> Додатково -> кнопочка "Змінні середовища". Нас цікавить верхнє поле. Як бачите тут вказано шлях для змінної Temp і Tmp в папку temp на вашому системної розділі. Натискаєте на кожну з цих рядків і редагуєте її, вписавши туди нову адресу (наприклад, E: \ temp). після чого не забудьте натиснути ОК. Так само зайдіть в "Звіт про помилки" і відключіть його.
  • Файл підкачки - досить потрібна і корисна річ, але немає сенсу зберігати настільки об'ємний файл на системному диску, тому давайте перенесемо цей файл в інше місце. Однак якщо на системному диску взагалі не буде файлу підкачки, то може виникнути проблема із записом дампов. Так що без нього нам все-одно не обійтися, тому задаємо мінімальний розмір на нашому системному розділі (210-250mb). Щоб це зробити, йдемо в Панель управління -> Система -> Додатково -> в полі "Швидкодія" тиснемо на кнопочку "Параметри" -> Додатково -> Змінити. Вибираємо диск і задаємо розмір файлу підкачки. Не забудьте натиснути на кнопочку "Поставити", а то зміни не будуть збережені!
  • І останній штрих - включаємо дамп пам'яті. Для цього йдемо в Панель управління -> Система -> Додатково -> в полі "Завантаження і відновлення" тиснемо на кнопочку "Параметри". Прибираємо галочку "Виконати автоматичну перезавантаження" і в полі "запис налагоджувальної інформації" вибираємо "Дамп пам'яті ядра".
 3. Чи не пускає в інтернет?
  Пам'ятайте, ми записували на листочок незрозумілі циферки? Ось тепер потрібно їх вписати назад. Для цього виконайте пункт 3 першого етапу

На цьому весь процес закінчений. У вас тепер нова Windows, яка до того ж вже налаштована. можна користуватися На цьому весь процес закінчений

до змісту ↑

Післямова

Здається, ніби все це дуже складно і незрозуміло, але після 10-20 однакових дій і установок Windows Ви будете робити це моментально. І нічого складного в установці ОС насправді немає, просто вона займає трішки більше часу і уваги Здається, ніби все це дуже складно і незрозуміло, але після 10-20 однакових дій і установок Windows Ви будете робити це моментально

Тепер я б хотів обговорити деякі моменти, які так чи інакше не увійшли в рамки даної статті.

 1. При написанні статті я розглядав тільки диск з офіційною копією Windows XP. Я не розглядаю різні збірки, на кшталт Zver, Philka і тп. І, хоча установка збірок практично не відрізняється від установки ліцензійної копії Windows XР, Ви ставите збірку на свій страх і ризик.
 2. Я не розглядав пункт про реєстрацію вашої Windows XP з тієї причини, що цей процес гранично зрозумілий незалежно від того, надрукований ваш ключ на коробці з диском або він був присланий вам поштою.
 3. Я не розглядав можливість установки драйверів зі спеціальних програм, так як не вважаю такий варіант досить безпечним.

PS: Статтю написано людиною, що ховається під ніком "barn4k" (друга і помічника проекту). За що йому величезне спасибі.

Ми в соц.сетях: ВК Facebook Twitter Telegram

Де ж ці настройки мешкають?
Ласкаво просимо в біос" або "А де це я опинився?
Чи не пускає в інтернет?
Пам'ятайте, ми записували на листочок незрозумілі циферки?
Де ж ці настройки мешкають?
Ласкаво просимо в біос" або "А де це я опинився?
Чи не пускає в інтернет?
Пам'ятайте, ми записували на листочок незрозумілі циферки?
Де ж ці настройки мешкають?
Ласкаво просимо в біос" або "А де це я опинився?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: