Як встановити Windows XP з диска? Установка Windows XP на ноутбук.

  1. Готуємося до установки Windows XP.
  2. Почнемо з підготовки BIOS.
  3. Готуємо диск, для установки Windows XP.
  4. Установка Windows XP.

Привіт шановні відвідувачі сайту TERYRA.COM! У даній статті, я хотів би розповісти про те, як встановити Windows XP на комп'ютер.

Думка про цю статтю мені прийшла після того, як я написав іншу статтю - як встановити Windows 7 . Тоді я думав, що про установку Windows XP, розповідати, напевно, не має сенсу. Але протягом кількох тижнів після викладання статті про сімці, мені прийшло чимало листів, де люди ставили одне і те ж питання - чому я нічого не розповів про встановлення Windows XP? І в цій статті я хотів би розгорнуто відповісти на дані питання.

Готуємося до установки Windows XP.

Перед тим, як почати установку , Необхідно зробити дві речі:

  1. підготувати BIOS , Так щоб першим завантажувальним пристроєм став ваш дисковод.
  2. підготувати диск , Який сам запускався б, як тільки його вставлять в дисковод. По-іншому це називається автозагрузочний диск.

Почнемо з підготовки BIOS.

BIOS - це спеціальна програма, за допомогою якої можна здійснити безліч налаштувань на комп'ютері, ще до установки операційної системи. Про всі настройках я вам розповідати не буду, так як стаття не про це, розповім лише про одну, про ту, яка потрібна - BOOT (або BOOT Devise, або Boot Device Priority). Ця установка відповідає за те, який пристрій комп'ютера при включенні, буде завантажуватися першим. Нам потрібно, щоб першим завантажувався дисковод, так як саме в ньому буде перебувати наш диск з Windows XP.

Приступимо.

Перше, перезавантажте комп'ютер (або включіть, якщо він був вимкнений). Як тільки він почне включатися, потрібно натискати на клавіатурі кнопку виклику BIOS (кликати на клавішу раз в секунду поки не з'явитися меню BIOS). На різних комп'ютерах кнопки різні, але найчастіше це або Esc, або F2, або Del. Після, у вас з'явитися подібне вікно:

Тепер потрібно знайти вкладку меню, яке найчастіше називається BOOT.

Якщо в даній вкладці у вас на екрані з'явитися ще одне меню, то виберіть в ньому Boot Device Priority (в загальному, пункт, де буде напис Boot), як на картинці вище. Якщо цього меню не буде, то пропустіть цей крок.

Тепер перед вами відкриється вікно вибору пріоритету завантаження. Те про що я говорив на початку статті. Нам потрібно зробити так, щоб при включенні комп'ютера, завантаження йшла з CD-ROM (або DVD-ROM). Для цього потрібно зробити так, щоб в першому рядку виявилося слово CDROM (або CDROM Drive), приблизно як на картинці нижче.

Для цього потрібно зробити так, щоб в першому рядку виявилося слово CDROM (або CDROM Drive), приблизно як на картинці нижче

Перетягувати можна двома різними способами (в різних BIOS по-різному):

  1. За допомогою стрілок на клавіатурі виберіть рядок, де присутній слова CDROM (або CDROM Drive) натисніть на ньому Enter на клавіатурі, після, за допомогою тих же стрілок перетягніть цей рядок вгору списку, як показано на малюнку вище.
  2. За допомогою стрілок на клавіатурі виберіть рядок, де присутній слова CDROM (або CDROM Drive). Далі за допомогою клавіш F5 і F6 на клавіатурі перетягніть потрібний рядок вгору списку.

Після натисніть Esc, і у вікні натисніть, або YES, вибравши це слово за допомогою стрілок, а після Enter. Або після натискання Esc, натисніть Y на клавіатурі. Цією дією ми підтверджуємо збереження змін, які ми внесли в настройки BIOS.

Відразу хочу обмовитися. Зараз розвелося багато версій BIOS. Тому деяким доведеться пошукати меню BOOT, або меню де присутнє слово BOOT. Однак я знаходив його у всіх BIOSах з якими мені доводилося стикатися.

Готуємо диск, для установки Windows XP.

Тепер потрібно підготувати диск, з якого буде проведена установка Windows XP.

Перед тим як зробити завантажувальний диск, у вас повинен бути дистрибутив Windows XP в форматі .iso. Де завантажити Windows XP, я вам розповісти не можу, так як це протизаконно. Однак, я впевнений, що якщо ви пошукайте, то обов'язково знайдете :).

Для того щоб диск запускався сам, як тільки ви його вставите в дисковод, його потрібно записати за допомогою спеціальної програми, Ashampoo Burning Studio. Завантажити її можна з даного сайту

Після того як скачаєте і встановіть її, запустіть програму. У вас відкриється головне вікно, в якому ви повинні будете вибрати пункт Образ диска -> Записати образ

У наступному вікні вибираєте місце, де розташований образ диска, за допомогою кнопки Огляд.

Після того, як вставите чистий DVD-R або DVD-RW диск в дисковод, можете натискати Далі.

Зрозуміло дисковод повинен бути DVD-ROMом, тобто вміє записувати DVD диски.

Далі натискаєте на кнопку Записати DVD. Після Windows записується на диск, вилітає вікно «Образ DVD записано успішно!». Тиснете ОК. Усе. Завантажувальний диск готовий.

Установка Windows XP.

BIOS налаштований, диск з Windows XP готовий, приступаємо до установки.

Вставляємо наш диск, перезавантажуємо / включаємо комп'ютер.

Далі, вам потрібно виконати кілька простих дій, хоча вони будуть здаватися такими страшними. Спочатку, коли з'явитися вікно з назвою «Вас вітає програма установки», натисніть Enter. Далі з'явитися вікно, де вам буде запропоновано прийняти угоду, натисніть F8.

В наступному кроці вам необхідно буде розбити диск. Якщо ви встановлюєте на комп'ютер, на якому до цього не було ніякої ОС (операційної системи), то у вас просто буде нерозмічена область. Якщо ви перевстановлюєте Windows XP, то читайте окрему статтю тут

Що б розбити диск, виконавши наведені нижче дії. Виберіть розділеного область

Натисніть C на клавіатурі (створити новий розділ).

Відразу скажу, ми будемо розбивати на два розділи. Про те навіщо потрібно розбивати саме на два розділу я писав в статті Як і навіщо розбивати жорсткий диск?

Тепер потрібно ввести розмір диска, на якому буде наша ОС. Для прикладу, у мене вінчестер на 720 Гб, з них 100 Гб у мене під ОС, а що залишилися 620Гб під мої потреби.

Робіть цей розмір не менше 20 Гб, там потрібно вводити в мегабайтах - це 20480 Мб. Потім натисніть Enter.

Далі потрібно розмітити залишилася область для цього, знову виділіть розділеного область і натисніть С. І введіть весь розмір (все що залишилося, показується в пункті «Максимальний розмір нового розділу»).

Далі процес однаковий і для тих, хто встановлює і для тих, хто переустановлює Windows. Виберіть стрілками той розділ, в якому буде ваша ОС і натисніть Enter.

Вам буде запропоновано відформатувати диск, виберіть пункт «Форматувати розділ в системі NTFS».

Зачекайте, поки пройде процес форматування.

Після чого почнеться копіювання файлів Windows XP. Чекайте це може зайняти кілька десятків хвилин.

Далі буде проведена перезавантаження комп'ютера.

Усе. Далі йдуть дрібні настройки, типу виставлення часу, ім'я користувача і т.д. Щоб в них розібратися, не потрібно бути мега-знавцем.

Ну ось, як ви бачите встановити Windows XP з диска не так вже й важко. До речі, установка Windows XP на ноутбук, нічим не відрізняється від установки на звичайний ПК, тому що на ноутбуках теж є дисковод.

На цьому все. Успіхів!

Але протягом кількох тижнів після викладання статті про сімці, мені прийшло чимало листів, де люди ставили одне і те ж питання - чому я нічого не розповів про встановлення Windows XP?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: