Як встановлювати Windows XP

Доброго часу доби, шановні відвідувачі Nejalko Доброго часу доби, шановні відвідувачі Nejalko.ru! Сьогодні ми розберемо питання, що цікавить дуже багатьох людей. А саме: як встановлювати Windows XP. Система ця популярна неймовірно, тому зайва підказка на тему, як встановлювати Windows XP нікому не зашкодить.

Сьогодні ми розберемо тільки як встановлювати Windows XP, про установку Windows 7 Ви можете прочитати тут. Отже, приступимо до самого процесу установки.

Насамперед необхідно усвідомити, що встановлювати Windows XP краще з БІОС (BIOS). У разі установки системи з інтерфейсу Windows практично гарантовані різні "глюки", "гальма" і купки непотрібного сміття. Другий важливий момент - перед установкою необхідно переконатися, що Ваші дані збережені. Для їх збереження цього існує 2 способи:

1) Перед тим, як встановлювати Windows, Ви копіюєте вміст папок Documents and Settings, Desktop з диска C: / Користувач / Ім'я користувача на будь-який зовнішній носій або інший розділ диска.

Якщо у Вас 1 жорсткий диск, він має 1 логічний розділ (С: /), то Вам необхідно зберегти всі потрібні Вам дані (документи, ігри, фільми, музику та інше) на зовнішній носій (CD / DVD-диск, Flash-пристрій , зовнішній жорсткий диск). Також хочу попередити, робіть завжди експорт всіх своїх закладок з браузерів в html файл, після чого зберігайте їх окремо.

2) Якщо логічних дисків 2 (С: / D: /), то збережете інформацію диска С: / на диск D: /.

Проробляти всі ці рухи тіла необхідно по 1 простої причини - при перевстановлення Windows або "розбитті диска" ВСЕ дані, що знаходяться на диску С: /, знищуються без можливості відновлення. Якщо жорсткий диск "розбитий" на 2 логічних (С, D), то дані диска С: / знищаться при установці. Але диск D залишиться недоторканим (якщо Ви не отформатіруете його).

Через недосвідченість багато користувачів не "розбивають" жорсткий диск на логічні розділи. Тому часто виникає ситуація, коли система "убита" вірусами або не може бути відновлена ​​з якої-небудь іншої причини, такі користувачі просто втрачають всі свої накопичені (іноді роками) дані. Це дуже сумно, особливо для тих, хто зберігає так важливу робочу інформацію. Є, звичайно, можливість витягнути вінчестер, підключити його через провідний інтерфейс до іншого комп'ютера, щоб скопіювати дані, але, думаю, ніхто не буде щасливий зловити від Вашого диска пару тисяч вірусів за пару хвилин копіювання.

Тому ще 1 рада - при покупці жорсткого диска "розбивайте" його на 2 логічних відразу. Тим більше це можна зробити при установці Windows. Для тих, хто цим не турбувався відразу, також є способи, сторонні утиліти, але я дотримуюся думки, що "розбиття", під час установки Windows XP, найчистіше, до того ж надійне. Відразу зазначу - більше 2х логічних розділів створювати з одного вінчестера немає сенсу - це сповільнить роботу системи.

Отже, Ви скопіювали потрібну інформацію, підготували диск Windows XP, переконалися, що у Вас є всі необхідні для машини драйвера, а тепер горите бажанням дізнатися, як встановлювати Windows? Тоді вперед.

Спочатку треба потрапити в BIOS, щоб встановити для комп'ютера завантаження з гнучкого диска (CD / DVD-диск). Щоб потрапити туди необхідно натиснути кнопку 'Delete' або 'Del' під час завантаження комп'ютера. Запам'ятайте - завантаження починається дуже швидко, тому можна після включення або перезавантаження машини відразу натискати 'Del' кілька разів, поки не потрапите в БІОС. Визначити потрапляння просто - Ви опинитеся перед яскраво-синім або сірим екраном з рядками англійською мовою.

1 тип BIOS

2 тип BIOS

Заходимо в БІОС - бачимо картину, як на 1 малюнку.

Значить в такому Біосе нас цікавить вкладка Boot. Переходимо на неї, в списку шукаємо напис 1st Boot Device. У даній сходинці нам потрібно поставити завантаження з CD / DVD.

Якщо після завантаження BIOS бачимо ситуацію, як на 2 малюнку, значить нас цікавить пункт Advanced BIOS Features.

Переходимо до даного пункту. Шукаємо рядок First Boot Device. Далі встаньте на неї і виберіть CDROM.

Далі встаньте на неї і виберіть CDROM

Видів BIOS дещо більше, але загальний сенс для всіх видів один - знайти і вибрати завантаження з носія.

Після того, як Ви встановили завантаження з приводу, потрібно вставити диск Windows XP в CD / DVD-ROM (якщо не зробили цього відразу) і застосувати настройки BIOS. Робиться це просто - натискаємо клавішу F10, в вискочила вікні вибираємо Yes, натискаємо Enter.

Комп'ютер перезавантажиться і замість екрану завантаження системи запропонує Вам натиснути будь-яку клавішу для завантаження з диска Windows XP. Натискаємо Enter і дивимося, що відбувається далі.

Натискаємо Enter і дивимося, що відбувається далі

А далі система установки починає копіювати файли на жорсткий диск. Після копіювання з'явиться екран із вітанням, на якому Вам запропонують вибрати дію.

Після копіювання з'явиться екран із вітанням, на якому Вам запропонують вибрати дію

Так як ми намагаємося встановлювати Windows, і натиснути нам слід Введення (Enter). Слідом з'явиться вікно ліцензійної угоди, яке Ви обов'язково почитаєте (коли-небудь), щоб прийняти умови угоди натискаємо F8.

Слідом з'явиться вікно ліцензійної угоди, яке Ви обов'язково почитаєте (коли-небудь), щоб прийняти умови угоди натискаємо F8

Наступний крок установки помістить Вас у вікно роботи з жорстким диском.

Наступний крок установки помістить Вас у вікно роботи з жорстким диском

Якщо комп'ютер новий, то в ньому буде або 1 розділ С: / або буде напис "нерозмічена область" із зазначенням розміру області. Насправді все це набагато простіше, ніж здається, тому не бійтеся діяти.

Розмір диска вказано в мегабайтах, тобто запис 20466 МБ означатиме, що розмір розділу дорівнює 20 гігабайтам (20Гб). Тому при створенні розділів вказувати їх розмір потрібно мегабайтами (тобто тисячами).

Насамперед нам необхідно створити 2 розділу, якщо диск не використовувалася раніше (нерозмічена область) або видалити розділ С: /, потім, знову ж таки, створити 2 розділу. Запам'ятайте - видалення розділу знищить всі дані, що належать даному розділу, тому перед установкою зберігайте їх куди-небудь ще. Але якщо у Вас було 2 розділу, а працюєте тут Ви тільки з диском С: /, то другого диску D: / (інформації на ньому) нічого не загрожує.

Взагалі під час виконання всіх операцій на екран виводиться докладна довідка щодо дій, але про всяк випадок продублюють тут:

Взагалі під час виконання всіх операцій на екран виводиться докладна довідка щодо дій, але про всяк випадок продублюють тут:

Щоб створити розділ треба натиснути на клавіатурі клавішу "С";

Щоб встановити Windows XP в виділений розділ треба натиснути "Enter";

Щоб видалити існуючий розділ треба натиснути "D";

Отже, ми створюємо 2 розділу (або видаляємо 1, потім створюємо 2). Необхідно знати, що розмір створюваних розділів залежить від призначення Вашого комп'ютера. Розділ C: /, який буде містити встановлену систему і більшість програм, якщо дозволяє загальний розмір вінчестера, варто зробити близько 40-50Гб (40 000 - 50 000Мб). А другий розділ отримає все залишився вінчестера. Зазначу одне: якщо жорсткий диск всього 80Гб, тоді під З: / розділ доцільніше відвести 20-30 Гб і так далі.

Щоб створити розділ, натискаємо "С", вводимо розмір диска (наприклад, 45 000) натискаємо "Enter". Все, розділ створено. Створюємо другий розділ - натискаємо "С", можна не писати розмір, що все залишився диска піде автоматично на цей розділ, натискаємо "Enter" - ось уже створений другий розділ.

Після створення розділів залишиться нерозмічена область розміром 8 Мб. З нею нічого не треба робити - це область зарезервована для виконання системних операцій диска.

Після створення розділів побачимо, що поруч з назвою диска з'явилося слово <неформ.> Це означає, що створений розділ не має своєї файлової системи, треба її встановити. Отже, треба розділ відформатувати. Робиться це під час подальшої установки Windows. Вибираєте розділ С: /, натискаєте "Enter" і Вам пропонується вибрати тип файлової системи. Не буду пояснювати чому, але вибрати треба систему NTFS, а конкретно форматування з новим розділом проводити - NTFS <швидке>.

Не буду пояснювати чому, але вибрати треба систему NTFS, а конкретно форматування з новим розділом проводити - NTFS <швидке>

Сам процес форматування з інтерфейсу установника Windows XP виглядає так:

Сам процес форматування з інтерфейсу установника Windows XP виглядає так:

По закінченню форматування установник повідомить нам про необхідність перезапуску системи і відлічить час до перезапуску:

По закінченню форматування установник повідомить нам про необхідність перезапуску системи і відлічить час до перезапуску:

Розділ, створений другим (D: /) Ви отформатіруете вже після установки Windows XP, це тільки в тому випадку, якщо Ви розмічали новий жорсткий диск без вмісту або вміст Вам не потрібно. Робиться це простим клацанням правою кнопкою миші по новоствореному диску. Вибираєте форматувати, якщо треба - поставте галочку в Швидке (очищення змістів). Увага! Дана дія зітре дані цього диска, якщо він має дані.

Дана дія зітре дані цього диска, якщо він має дані

При натисканні кнопки "Так", потрапимо в меню опцій форматування:

При натисканні кнопки Так, потрапимо в меню опцій форматування:

Отже, наш системний диск С: / відформатований, на нього копіюються робочі файли Windows XP. Швидкість копіювання залежить від швидкості роботи приводу, швидкості вінчестера, а також від потужності комп'ютера. Після завершення копіювання комп'ютер автоматично перезавантажиться. Перезавантаження проходить як зазвичай. Вам не треба натискати ніякі клавіші під час завантаження, інакше система почне установку заново. Ось комп'ютер завантажився і Ви бачите знайомий логотип Windows XP. Далі запуститься процес установки системи.

Далі запуститься процес установки системи

Першим вискочить вікно управління мовою і регіональними стандартами. Я, звичайно, натискаю відразу далі, якщо треба обов'язково щось налаштувати - натискаєте по однойменною кнопок - налаштовуєте, але простіше пропустити і налаштувати вже в працюючій системі.

Я, звичайно, натискаю відразу далі, якщо треба обов'язково щось налаштувати - натискаєте по однойменною кнопок - налаштовуєте, але простіше пропустити і налаштувати вже в працюючій системі

Наступне вікно зажадає введення імені / організації. Ім'я треба ввести обов'язково - вводите то, яке Вам хочеться, організацію можна залишити порожній - далі. Слідом буде вікно для введення ліцензійного ключа, куди Ви його повинні ввести.

Слідом буде вікно для введення ліцензійного ключа, куди Ви його повинні ввести

Ім'я комп'ютера і пароль адміністратора можна пропустити, натиснувши "Далі", а можна налаштувати на Ваш розсуд.

Ім'я комп'ютера і пароль адміністратора можна пропустити, натиснувши Далі, а можна налаштувати на Ваш розсуд

Налаштування часу і дати - все зрозуміло, вибираєте те, що Вам підходить.

Налаштування часу і дати - все зрозуміло, вибираєте те, що Вам підходить

Вікно Мережеві параметри варто також пропустити, вибравши Звичайні параметри. Робоча група або домен - аналогічно, натискаємо "Далі"

Тепер йдуть остаточні налаштування встановленої Windows XP, які Вам треба персоналізувати. У першому ж вікні натискаємо "Далі".

Допоможіть захистити свій комп'ютер - відзначайте потрібний пункт, якщо що пізніше відключіть:

Допоможіть захистити свій комп'ютер - відзначайте потрібний пункт, якщо що пізніше відключіть:

Все готово для реєстрації в Майкрософт? Я зазвичай вибираю "Ні", так як під час установки системи немає бажання займатися сторонніми речами:

Я зазвичай вибираю Ні, так як під час установки системи немає бажання займатися сторонніми речами:

Користувачі комп'ютера - пишіть ім'я, яке буде присвоєно вашому профілі.

Користувачі комп'ютера - пишіть ім'я, яке буде присвоєно вашому профілі

Все - Ласкаво просимо в повністю робочий, встановлену Вами самостійно систему Windows XP.

Все - Ласкаво просимо в повністю робочий, встановлену Вами самостійно систему Windows XP

Тепер Вам потрібно зайти в BIOS, щоб назад повернути завантаження з HDD (жорсткого диска). Це робиться також, як описано на початку допомоги, тільки тепер потрібно вибрати HDD замість CD і зберегтися через F10 або слідуючи пунктам BIOS.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: