Безпечний режим Віндовс 7,8,10: повна і проста інструкція

 1. Коли слід запускати безпечний режим?
 2. Види безпечного режиму
 3. Автоматичне включення режиму
 4. Інструкція для Windows 10
 5. Інструкція для Windows 8
 6. Інструкція для Windows 7

Зі статті ви дізнаєтеся, що таке безпечний режим Віндовс і в яких випадках його потрібно використовувати. Щоб активувати режим, дотримуйтесь інструкції для вашої версії Windows.

Безпечний режим (або Safe Mode) - це вбудована в усі операційні системи опція, яка дозволяє запустити комп'ютер в середовищі обмеженого використання. Завдання такого мода - створити сеанс роботи з мінімальною кількістю збоїв і помилок, запустити діагностику ОС і встановленого програмного забезпечення.

Якщо ваш комп'ютер працює нормально, без багів і помилок, цей режим не знадобиться, а користувач його навіть не побачить. У разі, коли система починає давати збій, один з варіантів вирішення - запуск безпечного режиму.

БР дозволяє запустити велику кількість системних служб діагностики стану операційної системи. Всі вони працюють в фонової середовищі і «виправляють» роботу ПК. Інтерфейс системи також змінюється. Замість звичного робочого столу і тим оформлення ви побачите звичайний чорний екран з мінімальною кількістю ярликів. Всі настройки тим і персоналізації будуть недоступні. Також, недоступними можу бути деякі програми, ігри та інше програмне забезпечення, яке Windows визначив як потенційно небезпечне.

Зовнішній вигляд вікна робочого столу в безпечному режимі для Windows 10 (в інших версіях ОС немає принципових відмінностей між зовнішнім виглядом робочих столів):

Зі статті ви дізнаєтеся, що таке безпечний режим Віндовс і в яких випадках його потрібно використовувати

Подивитися всі 14 фото

Коли слід запускати безпечний режим?

Безпечний режим Windows слід запускати у випадках, коли ви не можете налаштувати нормальну роботу ОС:

 • Програми раптово відключаються;
 • З'являється BSOD (синій екран «смерті»);
 • ОС сильно гальмує;
 • Некоректно працюють драйвера і підключення пристрою.

В результаті завантаження БР в системі буде доступний тільки базовий набір драйверів і ПО. Автозавантаження працювати не буде, що дозволить швидше запустити робочий стіл і усунути вплив шкідливих програм.

Найпоширеніший випадок, коли слід запускати БР - це проблеми з драйверами. Якщо ви встановили драйверного ПО, яке несумісне з версією Windows, система може почати гальмувати, вимикатися, перезавантажуватися без повідомлення користувача. Перша дія для вирішення проблеми - завантаження в БР.

Таким чином, невідповідний драйвер не запуститися, ви зможете знайти його файл на жорсткому диску і видалити. Після повторної перезавантаження ПК в стандартному середовищі все буде працювати нормально.

Аналогічним чином віддаляється вірусне ПО, процеси, ігри. У безпечному режимі доступний стандартний сканер Windows, який здатний швидко виявити і видалити вірус. Також, в Windows 8, 10 оновити помилковий драйвер можна в автоматичному режимі.

Види безпечного режиму

Включення БР відбувається на етапі завантаження операційної системи. Після натискання кнопки живлення на вашому комп'ютері / ноутбуці можна відкрити вікно з переліком всіх доступних режимів роботи ОС.

Різниці в роботі безпечного режиму версій Windows 7, 8, 10 немає. У кожній з збірок операційної системи БР працює з однаковими стандартними службами і системними утилітами для нормального функціонування сеансу. Особливість безпечного середовища полягає в тому, що користувач може вибрати БР з розширеними можливостями.

У всіх версіях Віндоус існує відразу кілька видів безпечного режиму:

 • БР - звичайний варіант завантаження, який має на увазі роботу тільки з основними службами та драйверами. Всі непотрібні функції будуть недоступні. Зауважте, мережеві драйвера не завантажили, тому в інтернет зайти не вдасться;
 • БР з підтримкою командного рядка - після завантаження сеансу в вікні робочого столу відкриється командний рядок. Цей варіант запуску корисний в тому випадку, якщо потрібно швидко вирішити помилку, пов'язану з системним реєстром, жорстким диском і файлової системою;
 • БР з підтримкою мережі - поєднує в собі всі опції, які доступні в стандартному БР, плюс підтримуються мережеві служби для з'єднання з інтернетом.

Якщо ви зіткнулися з необхідністю запуску безпечного режиму, для початку спробуйте вирішити всі неполадки за допомогою стандартного виду БР. Його використання дає більше шансів усунути збій, в той час як робота з інтернетом може знову активувати шкідливе ПЗ.

Робота з консоллю буде корисна тільки мережевим адміністраторам або користувачам, які розбираються в системних командах Windows.

Автоматичне включення режиму

У більшості випадків для запуску БР користувач повинен самостійно вибрати цей параметр завантаження на етапі включення комп'ютера. Однак, існую випадки, коли система самостійно включається тільки в безпечному режимі.

Таке відбувається, якщо в ОС постійно з'являється синій екран «смерті». Безпечне середовище - це єдиний варіант для забезпечення нормальної роботи, тому вбудована служба діагностики автоматично завантажує БР.

Параметр, який відповідає за регулярне включення ПК в безпечному середовищі, може бути активований самим користувачем або адміністратором комп'ютера. Щоб активувати цю функцію, слід зайти в Панель управління-Конфігурація системи і у вкладці «Завантаження» вибрати встановлену ОС. Поставте галочки для поля «Безпечний режим» і «Зробити параметри постійними».

Розглянемо детальніше, як зайти в Віндовс в безпечному режимі. Наступні дії для вашої версії ОС.

Інструкція для Windows 10

Безпечний режим Windows 10 і Windows 8 включається по одному принципу. Відмінність полягає лише в способі запуску засобу діагностики. Тепер для запуску додаткових параметрів завантаження користувач може працювати з інтерфейсом, а не звичайною консоллю.

Існує два способи, як зайти в безпечний режим Windows 10:

 1. З запущеної середовища Віндоус;
 2. На етапі включення комп'ютера.

За діагностику роботи ОС і запуск системних служб відповідає вікно «Додаткові параметри». Наступні дії, щоб відкрити це вікно:

 • Відкрийте Центр повідомлень і натисніть на плитку «Всі параметри»;

Подивитися всі 14 фото

 • У новому вікні натисніть на «Оновлення та Безпека»;

У новому вікні натисніть на «Оновлення та Безпека»;

 • У вікні ви зможете активувати всі необхідні для відновлення комп'ютера функції - повернення в початковий стан, вибір параметрів завантаження, відкриття резервної копії ОС. Натисніть на «Перезавантажити зараз» у вкладці «Відновлення»;
 • Далі комп'ютер почне перезавантаження, в результаті якої відкриються «Додаткові параметри». Щоб увійти в безпечний режим Windows 10, натисніть на плитку «Параметри завантаження»;

Щоб увійти в безпечний режим Windows 10, натисніть на плитку «Параметри завантаження»;

 • У Windows 10 середовище відновлення і діагностики підтримує роботу з мишкою, на відміну від Windows 8. Далі натисніть на кнопку «Перезавантажити». Це необхідно для відкриття нового вікна зі списком всіх доступних варіантів завантаження;

Це необхідно для відкриття нового вікна зі списком всіх доступних варіантів завантаження;

 • Після появи вкладки «Параметри завантаження» виберіть безпечний режим, натиснувши на клавішу F4, F5, F6 (в залежності від виду БР і його номера в списку).

Після появи вкладки «Параметри завантаження» виберіть безпечний режим, натиснувши на клавішу F4, F5, F6 (в залежності від виду БР і його номера в списку)

Готово. Тепер ви знаєте, як запустити Віндовс 10 в безпечному режимі. Дочекайтеся запуску робочого столу, після чого вживайте заходів щодо усунення неполадок.

Щоб повторно запустити систему, але вже в стандартному середовищі, просто вимкніть комп'ютер і запустіть ОС повторно. У разі веління помилок рекомендуємо скористатися БР з підтримкою мережевих драйверів. З'єднання з інтернетом дозволить оновити всі драйвера автоматично і з надійних джерел. Також, за допомогою глобальної мережі антивірус зможе довантажити поновлення бази даних вірусів.

Інструкція для Windows 8

Безпечний режим Віндовс 8 працює за тим же принципом, що і в Windows 10. Його включення відбувається через «Додаткові параметри». Відрізняється лише спосіб запуску. Наступні дії:

 • У вікні робочого столу Віндоус піднесіть курсор до правої частини вікна. Після появи панелі управління клікніть на «Параметри» - «Зміна параметрів ПК»;

Після появи панелі управління клікніть на «Параметри» - «Зміна параметрів ПК»;

 • Перейдіть у вікно «Відновлення» і клікніть на «Перезавантажити»;

Перейдіть у вікно «Відновлення» і клікніть на «Перезавантажити»;

 • Після перезавантаження ПК з'явиться вікно «Додаткових параметрів». У ньому натисніть на «Параметри завантаження» і в новому вікні виберіть потрібний вид безпечного режиму.

У ньому натисніть на «Параметри завантаження» і в новому вікні виберіть потрібний вид безпечного режиму

Після запуску Віндовс в безпечному режимі ви зможете виконати сканування ОС антивірусними програмами, запустити стандартний засіб усунення помилок і включити повну діагностику комп'ютера. Для повернення до звичайної середовищі Windows перезавантажте комп'ютер.

Універсальний спосіб запуску безпечного режиму Windows
Розглянемо, як зайти в безпечний режим Віндовс 10, 8, 7, якщо комп'ютер вимкнений або відразу поле завантаження робочого столу в стандартному режимі система вимикається / зависає.

Натисніть на клавішу живлення вашого комп'ютера. До появи заставки Windows починайте натискати на клавішу F8. Відкриється таке вікно:

Відкриється таке вікно:

Тепер за допомогою стрілок вгору-вниз на клавіатурі виберіть потрібний варіант запуску. Для підтвердження дії натискайте Enter.

Інструкція для Windows 7

Активувати безпечний режим Віндовс 7 можна за допомогою універсального варіанту завантаження, який описаний вище. У вікні включеної ОС можна запустити засіб відновлення або БР. Ще один спосіб завантаження БР в Windows 7 - використання завантажувального диска.

Завантажувальний диск - це CD або флешка з копією Віндоус, яка готова до установки. Зауважте, версії ОС на комп'ютері і на носії повинні збігатися.

Підключіть диск до комп'ютера, налаштуйте в BIOS чергу завантаження таким чином, щоб відразу після натискання кнопки живлення запускалася не основний, а диск. У вікні установки Windows клікніть на «Відновлення системи».

У новому вікні досить запустити утиліту діагностики або вибрати спосіб завантаження робочого столу за допомогою БР.

Тепер ви знаєте, що вдає із себе безпечне середовище ОС і як увійти в Windows в безпечному режимі. У більшості випадків ця опція здатна допомогти швидко усунути можливі помилки без необхідності в перевстановлення ОС. Чи вдалося вам запустити безпечний режим і вирішити помилки ОС? Діліться в коментарях.


Коли слід запускати безпечний режим?
Чи вдалося вам запустити безпечний режим і вирішити помилки ОС?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: