Домашня мережа через Wi-Fi роутер між Windows 10 і Windows 7 (через домашню групу)

  1. Створюємо домашню групу в Windows 7
  2. Налаштування локальної мережі в Windows 10: підключаємося до домашньої групи
  3. Що робити далі? Як користуватися локальною мережею?

У попередній статті я писав про налаштування локальної мережі на Windows 7. Але, так як кількість користувачів Windows 10 зростає з кожним днем, то вирішив підготувати інструкцію з налаштування локальної мережі в Windows 10. З цієї інструкції, ви зможете об'єднати в домашню локальну мережу всі комп'ютери, які у вас підключені до одного Wi-Fi роутера. Показувати я буду на прикладі налаштування мережі між комп'ютером на Windows 10 і Windows 7. Але, в цій мережі так само можуть брати участь комп'ютери на Windows 8, або кілька комп'ютерів на Windows 10. Інструкція універсальна, і якщо у вас кілька звичайних стаціонарних комп'ютерів і ноутбуків підключені до одного маршрутизатора, то ви їх без проблем зможете об'єднати в локальну мережу. І при цьому, зовсім не важливо, на якій версії Windows вони працюють (крім Windows XP).

Після створення локальної мережі ви зможете:

  • Обмінюватися файлами між комп'ютерами в домашній мережі.
  • Використовувати загальний доступ до принтера. Наприклад: до одного комп'ютера в локальній мережі ви підключили принтер, а з інших комп'ютерів можна буде пускати на друк документи.
  • Грати в ігри по локальній мережі.

І це все можна буде робити по повітрю. Якщо ваші комп'ютери і ноутбуки підключені до роутера по Wi-Fi мережі. Це вже як у вас виходить. Можна деякі комп'ютери підключити по кабелю, а ноутбуки, наприклад, по Wi-Fi. Все буде працювати.

Я налаштував локальну мережу між двома комп'ютерами (стаціонарний ПК і ноутбук). Один працює на Windows 10, а другий на Windows 7. Настроював я через домашню групу. Думаю, що це найправильніший і безпечної спосіб. Можна ще налаштувати через відключення загального доступу з пральний захистом, як я це робив в інструкції по налаштування локальний мережі в Windows 7 .

Як працює локальна мережа, через настройку за допомогою домашньої групи? Дуже важливий момент, так як настройки там трохи заплутані, то головне зрозуміти як все працює, і вже налаштувати буде простіше. Значить, ми на одному з комп'ютерів створюємо домашню групу і отримуємо пароль (я створював на Windows 7, це не важливо). А всі інші комп'ютери, які ми хочемо об'єднати в мережу, ми просто приєднуємо до домашньої групи, використовуючи отриманий пароль. От і все. Саме таку схему, ми зараз розглянемо докладніше.

Зробив невелику схему для наочності (у вас може бути більше, або менше комп'ютерів, і принтер не обов'язково підключати):

Зробив невелику схему для наочності (у вас може бути більше, або менше комп'ютерів, і принтер не обов'язково підключати):

Перед тим як перейти до налаштування, потрібно обов'язково перевірити час і дату. Звірте, що б час і дата на всіх комп'ютерах, які будуть брати участь в мережі, було однаковим.

Створюємо домашню групу в Windows 7

Якщо у вас наприклад всі комп'ютери на Windows 10, то створюємо домашню групу на одному з комп'ютерів з "десяткою", там все точно так же. Або в Windows 8, наприклад.

Натисніть павою кнопкою миші на значок підключення до інтернеті, на панелі повідомлень. Потім, виберіть Центр управління мережами і загальним доступом.

Потім, виберіть Центр управління мережами і загальним доступом

Там буде наше підключення до роутера (по кабелю, або Wi-Fi). Важливо, що б воно було зі статусом Домашня мережа. Якщо у вас як у мене на скріншоті Громадська мережа, то натисніть на це посилання, і виберіть Домашня мережа.

Якщо у вас як у мене на скріншоті Громадська мережа, то натисніть на це посилання, і виберіть Домашня мережа

Закрийте вікно з вибором розміщення мережі. Тепер, наше підключення зі статусом "Домашня мережа". Перейдіть в розділ Домашня група.

Перейдіть в розділ Домашня група

Натискаємо на кнопку Створити домашню групу.

Натискаємо на кнопку Створити домашню групу

Виділіть галочками потрібні елементи, до яких буде відкритий загальний доступ (загальні папки), і натисніть Далі.

Виділіть галочками потрібні елементи, до яких буде відкритий загальний доступ (загальні папки), і натисніть Далі

Запишіть, або сфотографуйте пароль, який у вас з'явиться. За допомогою цього пароля, ми будемо приєднувати до нашої мережі інші комп'ютери.

За допомогою цього пароля, ми будемо приєднувати до нашої мережі інші комп'ютери

На цьому, створення домашньої групи завершено. Якщо знову зайти в Центр управління мережами і загальним доступом - Домашня група, то можна буде згадати пароль, змінити його, вийти з групи, змінити параметри загального доступу і т. Д.

Д

Все, група створена. Пароль у нас є. Тепер підключаємо до домашньої групи необхідні комп'ютери в нашій мережі.

Налаштування локальної мережі в Windows 10: підключаємося до домашньої групи

Переходимо до іншого комп'ютера. Зараз я покажу на прикладі комп'ютера з Windows 10, як підключиться до домашньої групи, для створення домашньої локальної мережі. Ви за цією схемою можете підключити не тільки комп'ютери зі встановленою Windows 10, але і з Windows 7 і Windows 8.

Уже за стандартною схемою натискаємо правою кнопкою миші на значок інтернету, і вибираємо Центр управління мережами і загальним доступом. Переходимо в Домашня група.

Переходимо в Домашня група

Якщо у вас буде повідомлення "Домашня група недоступна, так як ви не підключені до своєї домашньої мережі." , То натискаємо на Зміна розташування в мережі, і натискаємо на кнопку Так.

  , То натискаємо на Зміна розташування в мережі, і натискаємо на кнопку Так

Трохи чекаємо, і бачимо повідомлення, що ми можемо приєднається до домашньої групи. Натискаємо на кнопку Приєднатися.

Натискаємо на кнопку Приєднатися

З'явиться запит пароля. Вказуємо пароль, який ми отримали під час створення домашньої групи на іншому комп'ютері. Натискаємо Ok.

Натискаємо Ok

З'явиться повідомлення, що ви приєдналися до домашньої групи. Натисніть Готово.

Натисніть Готово

Якщо відкрити Центр управління мережами і загальним доступом - Домашня група, то можна буде налаштувати загальний доступ, покинути групу, подивитися пароль і т. Д.

Д

Все, локальна мережа між комп'ютерами вже працює. Відкриваємо провідник (Цей комп'ютер), переходимо зліва на вкладку мережу, і бачимо комп'ютери в локальній мережі. Ми можемо відкривати їх, і переглядати папки, до яких відкритий загальний доступ. Комп'ютер з Windows 10 без проблем бачить в мережі комп'ютер зі встановленою Windows 7.

Комп'ютер з Windows 10 без проблем бачить в мережі комп'ютер зі встановленою Windows 7

Точно так же комп'ютер на Windows 7, бачить і заходить на комп'ютер з Windows 10. У такий спосіб ви можете підключити інші комп'ютери. Одна умова, що б вони були підключені до вашого маршрутизатора.

Що робити далі? Як користуватися локальною мережею?

Все залежить від того, з якою метою ви об'єднували комп'ютери в одну мережу.

  • Якщо ви хочете грати по мережі, то вже все повинно працювати. Іноді, антивіруси блокують подібні з'єднання. Тому, якщо виникнуть проблеми, коли комп'ютери не будуть бачити один одного, то просто спробуйте на час відключити антивірус.
  • Для обміну файлами, ви можете використовувати папки загального доступу. Просто скопіюйте файли наприклад в папку "Мої зображення" (за умови, що ми відкрили спільний доступ до цієї папки в процесі настройки), і вони будуть доступні з усіх комп'ютерів в мережі. Якщо ви хочете відкрити загальний доступ до своєї папці на локальному диску, то дотримуйтесь цієї інструкції . Дивіться після заголовка "Налаштування загального доступу до файлів і папок".
  • А по налаштуванню загального доступу до принтера, я підготую окрему статтю.

Ось такі поради. Сподіваюся, стаття вам стала в нагоді.

Як користуватися локальною мережею?
Як працює локальна мережа, через настройку за допомогою домашньої групи?
Що робити далі?
Як користуватися локальною мережею?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: