Довідник створення фільму із застосуванням програми Windows Movie Maker

Муніципальне бюджетне загальноосвітній заклад

середня загальноосвітня школа №2

імені Героя Радянського Союзу В. П. Чкалова

г.Ніколаевска-на-Амурі Хабаровського краю

Дослідницька робота

Тема: Створення фільму із застосуванням програми

Windows Movie Maker

виконали:

Поздняков Євген,

Бочкарьов Альберт,

учні 9А клас.

Керівник: Малета. В. В., учитель інформатики.

м Николаевск-на-Амурі

2014 2014

зміст

Вступ

 1. Можливості та функції Windows Movie Maker .............................. .4
 2. Загальне уявлення про інструменти програми

Windows Movie Maker ............................................... ...................................... 5

 1. Інструкція по установці ......................................................... ..6
 2. Алгоритм створення фільму ...................................................... ... 7
 3. Додаткові фунции ......................................................... .10
 1. поділ кліпів
 2. об'єднання кліпів
 3. обрізка
 1. Використання ефектів в Windows Movie Maker ........................... 11
 1. Додавання переходів
 2. Додавання ефекту
 3. Додавання назв і титрів фільмів
 1. Висновок ................................................................................. ..14
  Інтернет ресурси

Вступ

Зараз багато людей прагнуть відобразити моменти свого життя в фото і відео форматі, і це лежить мертвим вантажем в комп'ютері, на диску або флешках. Погодьтеся переглядати фотографії трохи нуднувато, так чому ж не зробити своїм друзям незвичайний, незабутній подарунок у вигляді невеликого відеоролика з їх участю? Тому була обрана тема: Створення фільму під засобом програми Windows Movie Maker.

Мета: Вивчення можливостей, особливостей програми Windows Movie Maker і створення відеофільму.

завдання:

1. Навчити людей користуватися найпростішим відеоредактором.

2. Показати їм набуті навички на прикладі готового відеоролика.

Об'єкт: програма Windows Movie Maker.

Предмет: можливості створення відеофільму в програмі Windows Movie Maker.

Кіностудія Windows 2012 - значно вдосконалена програма стандартної утиліти Віндовс Муві мейкер, яка повинна бути встановлена ​​на кожній операційній системі Windows. Цей відеоредактор дозволяє створювати якісні відеозаписи, презентації та слайд-шоу. Припустимо, ви вирішили зробити веселе слайд-шоу для колег по роботі з фотографіями новорічного корпоративу. Все, що від вас вимагається, - це додати потрібні зображення, встановити гарні переходи між ними і вибрати гарне музичний супровід. Готову роботу можна зберегти в зручному форматі, відправити на YouTube і навіть записати на диск. Для цього досить встановити Windows Movie Maker

 1. Можливості та функції Windows Movie Maker.

Давайте більш детально ознайомимося з можливостями Windows Movie Maker. Основна його функція - створення відеозаписів за допомогою будь-яких відеофайлів або зображень і обробка їх за допомогою вбудованих ефектів закадровим текстом. До нових відеопроект можна додавати аудіофайли в якості музичного супроводу. Готові роботи можна записувати на CD і DVD-диски, публікувати їх на YouTube, SkyDrive, Facebook і інших ресурсах.

можливості:

 • редагування аудіо- та відеозаписів;
 • імпорт фото і відеофайлів в програму з камери;
 • попередній перегляд;
 • створення якісних відеоробіт;
 • вбудовані ефекти і переходи;
 • можливість запису мультимедійних файлів на диск;
 • публікація готових робіт в інтернеті.

Що стосується операційних систем, ви можете встановити Віндовс Муві мейкер для Windows 7 і 8.

 1. Загальне уявлення про інструменти програми Windows Movie Maker

Програма Windows Movie Maker складається з трьох основних частин: області основних компонентів інтерфейсу, розкадровка або шкала часу і монітор попереднього огляду На панелі «Задачі» перераховані типові завдання, котрі необхідно виконати при створенні фільму, в тому числі імпорт файлів, редагування фільму і його публікація. Програма Windows Movie Maker складається з трьох основних частин: області основних компонентів інтерфейсу, розкадровка або шкала часу і монітор попереднього огляду На панелі «Задачі» перераховані типові завдання, котрі необхідно виконати при створенні фільму, в тому числі імпорт файлів, редагування фільму і його публікація

В області колекцій відображаються папки колекцій, в яких містяться кліпи.

В області вмісту показані кліпи, ефекти або переходи, з якими йде робота при створенні фільму, в залежності від обраного режиму.

Область, в якій створюється і редагується проект, відображається в двох режимах: розкадровки та шкали часу.

Розкадрування - режим за замовчуванням в Movie Maker. Розкадрування можна використовувати для перегляду послідовності або порядку кліпів в проекті і зміни їх порядку ..

Режим шкали часу надає можливість більш детального перегляду проекту фільму і дозволяє виконувати більш тонку роботу по редагуванню. За допомогою режиму шкали часу можна обрізати відеокліпи, настроювати тривалість переходів між ними і переглядати звукову доріжку

3. Інструкція по установці:

1.Для початку завантажте інсталяційні файли Windows Movie Maker. Використовуйте ту версію програми, яка підходить до вашої операційної системи. Варто відзначити, що Movie Maker входить до складу ОС Windows XP. Якщо ви працюєте з новішими версіями, скачайте інсталяційний файл з сайту компанії Microsoft.

Якщо ви працюєте з новішими версіями, скачайте інсталяційний файл з сайту компанії Microsoft

2.Запустіте долучення і встановіть програму Movie Maker. Відкрийте меню «Пуск» і клацніть по іконці даної програми. Найчастіше для цієї програми використовують для об'єднання великої кількості файлів-зображень в відеоролик. Відкрийте меню «Файл».

Відкрийте меню «Файл»

4. Алгоритм створення фільму:

1. Виберіть пункт «Створити проект». Після зміни режиму роботи програми знову перейдіть в меню «Файл». Виберіть пункт «Імпорт в збірники» і дочекайтеся запуску провідника. Виберіть файли зображень, які будуть включені в проект. По черзі додайте кожен файл в робочий проект.

2. Натисніть клавіші Ctrl і I. Виберіть музичний трек, який буде присутній у вашому кліпі. Всі файли повинні відображатися в меню «Збірники».

 1. Тепер натисніть кнопку «Відображення шкали часу». Це дозволить вам швидко синхронізувати розташування зображень. По черзі перемістіть кожен файл в категорію «Відео», розташовану в нижній частині вікна програми.
 2. Вирівняйте час показу кожного слайда. Спочатку затисніть клавішу Ctrl і перейдіть коліщатко мишки на себе. Це необхідно для збільшення масштабу. Тепер виділіть потрібний слайд і змініть час його показу. Аналогічним чином встановіть таймінг для інших картинок.
 3. Виконуйте цю процедуру до тих пір, поки не співпадуть кордону музичного треку і відео. Переконайтеся в правильності розташування зображень.

Переконайтеся в правильності розташування зображень

5.Додаткові функції.

a. поділ кліпів

 • На панелі вмісту, на розкадруванні або на шкалі часу виберіть відео- або звукозапис, який необхідно розділити.
 • Натисніть кнопку «Відтворення», розташовану під вікном перегляду.
 • Коли відтворення кліпу дійде до місця, де потрібно його розділити, клацніть «Призупинити».
 • За допомогою перетягування повзунка шкали часу більш точно визначте місце поділу кліпу і натисніть кнопку Розділити, розташовану під вікном перегляду або Ctrl - L.

b. об'єднання кліпів

 • На панелі вмісту або на розкадруванні виберіть об'єднуються суміжні кліпи, утримуючи клавішу CTRL.
 • Клацніть Кліп, потім клацніть Об'єднати або Ctrl - M.

c. обрізка

 • При обрізанні кліпу створюється нова точка підрізування початку і / або кінця, дані не видаляються з вихідного файлу, а стають прихованими і не з'являються в проекті або опублікованому фільмі.
 • Для завдання точок підрізування початку і кінця, можна скористатися меню Кліп, але зручніше перетягувати мітки підрізування. Мітки підрізування виглядають як невеликі чорні трикутники на початку і кінці кліпу і з'являються при натисканні кліпу на шкалі часу. При наведенні на мітку підрізування покажчик перетворюється в червону двосторонню стрілку.

9. Відкрийте меню «Файл» і виберіть опцію «Зберегти файл фільму». Дочекайтеся запуску нового меню, виберіть формат файлу і вкажіть місце його зберігання. Перевірте отриманий фільм, запустивши його доступним плеєром.

6. Використання ефектів в WindowsMovieMaker

Після завершення завантаження відео його назва буде відображатися в списку робочих файлів. Перенесіть його в смугу візуалізації, щоб мати можливість виконувати необхідні маніпуляції. Функції програми дозволяють швидко задавати тільки два ефекту: «Зникнення» та «Поява». Клацніть правою кнопкою миші тому кадру, для якого необхідно застосувати один із зазначених ефектів. Виберіть пункт «Поява» або «Зникнення».

Відкрийте вкладку «Кліп» і виберіть пункт «Ефекти». Натисніть кнопку «Ескізи», щоб відобразити зображення доступних ефектів. Для застосування обраного ефекту до певного фрагменту перенесіть його ескіз в потрібну точку поля «Візуалізація».

Можливості програми дозволяють застосовувати до шести різних ефектів до одного кадру. Варто зазначити, що не всі вони є сумісними один з одним. У тому випадку, якщо ви застосували до кадру два несумісних ефекту, виконуватися буде той, який був доданий раніше.

a. Додавання переходів

«Перехід» управляє зміною одного відеокліпу або зображення іншим. Найбільш цікаві переходи: Згасання, Решітка, На частині або Зигзаг.

 • Виберіть другий з двох відеокліпів, заголовків або зображень, між якими необхідно додати перехід
 • Клацніть Сервіс - Переходи.
 • В області вмісту виберіть перехід, який слід додати. Для попереднього перегляду переходу можна натиснути Відтворити під вікном перегляду.
 • Перетягуйте обраний перехід між двома відеокліпами.

Ефекти дозволяють додавати до фільму спецефекти, наприклад, один з ефектів фільму під старовину, щоб кліп виглядав як старий фільм.

b. Додавання ефекту:

 • Виберіть відеокліп, зображення або заголовок, до якого необхідно додати ефект.
 • Клацніть Сервіс - Ефекти.
 • В області вмісту виберіть ефект, який слід додати. Можна його попередньо переглянути.
 • Додавайте ефект, перетягуючи його з області вмісту на зображення або відеокліп.
 • Якщо додано кілька ефектів, можна змінити порядок їх відображення за допомогою кнопок Вгору і Вниз.
 • Якщо додати до кліпу один і той же ефект більш ніж один раз, він буде застосований відповідну кількість разів. Наприклад, якщо двічі додати до одного і того ж відеокліпу ефект прискорення в два рази, кліп буде відтворюватися в чотири рази швидше вихідного.

c. Додавання назв і титрів фільмів

За допомогою Movie Maker можна додавати в фільм назва, ім'я автора, дату, титри і інший текст. Наприклад, можна додати титри, щоб уявити людину або сцену в фільмі.

Титри можна додавати в різних частинах фільму: на початку або в кінці, до або після кліпу або поверх нього.

 • Клацніть на розкадруванні або шкалі часу там, де повинні відображатися назва або титри у фільмі.
 • У меню «Сервіс» виберіть «Назви і титри».
 • Клацніть посилання на місце додавання назви або титрів.
 • В поле «Введіть текст назви» введіть текст назви або титрів. Після введення тексту на екрані відображаються тип анімації і формат додаються назви або титрів.
 • Для зміни типу анімації назви клацніть »Змінити анімацію назви» і виберіть у списку тип анімації.
 • Для зміни шрифту і кольору титрів клацніть «Змінити шрифт і колір тексту» і виберіть тип шрифту, його колір, форматування, колір фону, прозорість, розмір шрифту і положення назви.
 • Клацніть «Додати назву».
 • Для зміни назви виділіть його, натисніть праву кнопку і виберіть команду «Змінити назву». Внесіть потрібні зміни і клацніть «Додати назву».

Не використовуйте занадто багато різних ефектів при створенні кліпу. Іноді це значно ускладнює його перегляд і сприйняття.

Висновок: в процесі створення свого відеофільму ми виявили

- плюси:

 • створення слайд-шоу;
 • підтримка безлічі медиаформатов;
 • можливість скачати безкоштовно Windows Live Movie Maker на комп'ютер;
 • меню російською мовою;
 • простий інтерфейс

- мінуси: підтримуються не всі формати.

В цілому, Кіностудія Movie Maker продемонстрував хорошу функціональність. Програма підтримує велику кількість форматів, завдяки чому ви можете редагувати будь-які відеозаписи. Якщо вам потрібен якісний редактор відео для створення презентацій, слайд-шоу та інших відеозаписів, ми радимо вам завантажити безкоштовно останню версію Віндовс Муві мейкер і встановити на комп'ютер.

Практичне застосування: дану програму ви можете використовувати в повсякденному житті для створення невеликих відеороликів з вашою участю, а також за участю ваших друзів або рідних. Залиште приємні моменти в пам'яті разом з Windows MovieMaker!

Інтернет ресурси:

 1. http://www.youtube.com/watch?v=uiLiD4RFzMY
 2. http://video.about.com/desktopvideo/Windos-Movie-Maker-vid-effects.htm
 3. http://mabuk.ru/content/osnovy-montazha-v-windows-movie-maker-chast-3-effekty
 4. http://windows.microsoft.com/ru-ru/windows-vista/getting-started-with-windows-movie-maker
 5. http://www.aimersoft.ru/edit-video/edit-video-in-windows-movie-maker.html
 6. http://windata.ru/windows-vista/programmy-v/windows-movie-maker-avtofilm-perexody-effekty/

Погодьтеся переглядати фотографії трохи нуднувато, так чому ж не зробити своїм друзям незвичайний, незабутній подарунок у вигляді невеликого відеоролика з їх участю?
Com/watch?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: