Геть «Вісімку» - як встановити Windows 7 замість Windows 8

Привіт друзі Привіт друзі. Останні кілька днів у мене проходила запекла боротьба з моїм ноутом і встановленої на ньому Windows 8. Якщо пам'ятаєте, в кінці минулого року я писав про те, як я переносив дані з HDD вінчестера на SSD , Довелося клонувати розділи і все таке, а складність полягала в особливостях заліза, спочатку заточеного для використання з вісімкою. І ось десь три місяці з тих пір я був задоволений і щасливий, використовуючи Win8, але останнім часом система почала давати збої - відмовлялася робити те, що я хочу, і при цьому виконувати дивні речі самостійно. Деякі програми стали дивно працювати або стали відмовлятися працювати, при цьому перевстановлення не допомагала ... помучиться я так тиждень-другий і вирішив, що я скучив за старою доброю Windows 7, і плювати на куплену ліцензію вісімки.

Треба сказати, що я не лох і не тупий юзер, а з комп'ютером прекрасно дружу, але ось боротися з аномаліями я не маю наміру, бо час - гроші. Але я вас не відмовляю, наприклад, від поновлення до Windows 8, бо вона мені все ж сподобалася. У цьому пості я розповім, як видалити вісімку, як конвертувати розділи вінчестера і змінити завантажувальний запис, а згодом встановити будь-яку іншу версію Windows.

Отже, якщо ви читали мою статтю, яку я згадував вище про міграцію з HDD на SSD, то знаєте, що комп'ютери, що йдуть з передвстановленою Windows 8, мають нові системи захисту, політики безпеки, UEFI BIOS, GPT та інші страшні слова ...

Сильно вдаватися в подробиці не буду, але скажу пару слів: EFI (пізніше перейменований в UEFI) - інтерфейс між операційною системою і мікропрограмами, які керують низькорівневими функціями обладнання. EFI призначений для заміни BIOS, який традиційно використовується всіма PC.

Серед переваг можна відзначити підтримку вінчестерів об'ємом понад 2 Тбайт (2,2 ТБ - саме таке обмеження мають класичні MBR вінчестери). UEFI же працює з таблицею розділів GUID (GPT) і здатний "розуміти" диски об'ємом до 9 млрд. Терабайт! В UEFI можна інтегрувати велику кількість драйверів, не прив'язаних до певної системи; відпадає необхідність в пошуку завантажника, за рахунок чого досягається більш швидке завантаження комп'ютера. І найважливіша особливість - безпечний протокол завантаження, після його включення UEFI запобігає завантаження виконуваних файлів або драйверів, якщо вони не підписані одним з заздалегідь встановлених ключів.

Якщо вам цікаво, рекомендую прочитати на Wiki: що таке EFI і що таке GUID .

EFI використовує GPT там, де BIOS використовує MBR - так що, відмовляючись від стандарту EFI, доведеться міняти і формат таблиці розділів на MBR. Отже, про все це докладніше далі ...

Справедливо буде зауважити, що всі виниклі в процесі якої складності мають місце бути тільки для комп'ютерів / ноутбуків з попередньо встановленою Windows 8. Якщо ж ви раніше виробляли оновлення з Windows 7 до вісімки без повного переустановлення і зі збереженням даних, але просто вирішили відкотитися, то проблем ніяких не повинно виникнути - переустановите вінду так, як звикли це робити :)

Перед тим як продовжити читання, я повинен попередити, що всі дані на вінчестері будуть стерті, а тому зараз саме час почати копіювання всіх важливих файлів на резервний носій. Це, до речі, досить своєчасне попередження, якби і я в потрібний час це знав, то заощадив купу часу і нервів.

Маючи минулий досвід спілкування з новими стандартами захисту Win8 + UEFI, я вже знав, що потрібно зробити, щоб завантажитися з LiveCD або будь-якого завантажувального диска або флешки для установки нової системи. Необхідно зайти в BIOS і у вкладці Boot замінити UEFI на Legacy Support, а заодно у вкладці Security напроти пункту Secure Boot поставити Disabled. Після цього у нас з'явиться можливість завантажити що-небудь інше окрім встановленої системи Windows 8.

Все починалося добре і радісно, перед перевстановлення я, зрозуміло, створив собі завантажувальний флешку з образом en Windows 7 x64 Ultimate SP1 (англійська версія максимальної вінди з інтегрованим сервіс-паком і вже активована). Мій вінчестер був розбитий на 2 диска - C і D, на першому система, а другий для даних. Всі важливі дані з диска C я заздалегідь переніс на диск D, знаючи, що при перевстановлення диск буде відформатований.

Я завантажився з флешки і проїхав зі стандартною процедурою установки системи до того моменту, де треба вибрати розділ, на який будемо робити установку. А розділів там цілих 6, ось дивіться скрін з адміністрування дисків:

Я вирішив, що, напевно, весь цей «мертвий вантаж» мені нема чого - я видалив всі розділи крім диска D. І щастя вже було зовсім близько - встановити в нерозмічену область диска таку бажану Windows 7. Не так сталося як гадалося - Windows can not be installed on this disk. The selected disk is of the GPT partition style - ось таке повідомлення я отримав. Засмутився я, звичайно, подумав, що, напевно, я просто даремно видалив всі приховані розділи, і вони були необхідні для роботи. Під рукою був вінчестер, який стояв в ноут при покупці (його я якраз замінив на SSD), а на ньому всі розділи на місці. Знову ж під рукою був і LiveCD з Macrium Reflect, створений при клонуванні розділів минулого разу.

Я перезавантажився, запустився з Macrium LiveCD і з заводського вінчестера клонував «убиті» мною розділи на основний вінчестер. Після цього я повторив процедуру установки Windows 7, але потрапив в колишню ситуацію - та ж помилка і відсутність можливості установки.

Засмутився я ще більше, але добре, що був другий ноут під рукою - поліз гуглити, в чому може бути причина помилки, заодно прочитав більш докладно про GPT. Виявилося, що GPT працює тільки в зв'язці з UEFI, а я намагаюся завантажитися без нього, тому що інакше ніяк, коротше замкнуте коло. Однак в мережі знайшов пару відгуків, що люди встановлювали Windows 7 і на GPT розділи, тільки ось через те, що UEFI блокує будь-які сторонні завантажувачі, ніякими активаторами вінди скористатися не вдасться, а теперішня покупка ліцензійного ключа не входила в мої плани. Висновок один - однозначний відмова від GPT на користь MBR.

Я знайшов спосіб конвертації таблиць розділів, тільки от біда - взагалі всі розділи вінчестера будуть безповоротно втрачені. От блін - але ж я як раз зробив бекап даних на диск D, який треба було видалити. Можна було розібрати ноутбук, дістати вінчестер, підключити його до другого ноуту і скопіювати всі дані, але це були моїм принциповим рішенням - ноут я розбирати не буду. Черговий уклін Macrium LiveCD - я завантажився з нього, підключив зовнішній вінчестер і скопіював всі дані туди. Тепер боятися нема чого і можна сміливо все зносити.

Перетворення диска c GPT в диск з MBR - завантажується з інсталяційного диска / флешки з образом Windows, доходимо до моменту з вибором розділу установки і натискаємо комбінацію клавіш Shift + F10. Ми відразу побачимо командний рядок, не лякайтеся, тут все гранично просто.

Є інструкція з центру підтримки Microsoft на цей рахунок:

  • У командному рядку пишемо «diskpart» (без лапок). Далі по кроках:
  • -> list disk (знаходимо диск, який необхідно конвертувати, якщо вінчестер тільки один, то це disk 0)
  • -> select disk 0 (вибираємо відповідний диск зі списку)
  • -> convert mbr (конвертація займе всього кілька секунд)

Все б добре, тільки ця інструкція не спрацювала у мене, остання команда convert mbr відмовлялася виконуватися, причину я так і не зрозумів. Але зате я знайшов альтернативну інструкцію. А полягає вона в наступному, по кроках:

diskpart -> list disk -> select disk 0 -> clean

Як бачите, все те ж саме, тільки відрізняється останній крок, замість конвертації повне очищення таблиці розділів. У тому місці, де я знайшов цей спосіб, написано, що виконання команди clear займе кілька годин - ну, не знаю, у мене команда виконалася моментально.

Загалом, після команди clear мій вінчестер став чистий аки сльоза немовляти, я закрив командний рядок, переді мною був знову екран вибору розділу для установки системи. Вибравши єдиний unallocated розділ, я натиснув на drive options -> new, вказав розмір розділу в 80000 mb і натиснув OK. У нас з'явився майбутній диск C розміром в 80Гб. Частину, що залишилася нерозмічену область теж варто розмітити таким же чином, залишивши розмір за замовчуванням і відформатувавши новий розділ після створення.

Схрестивши все пальці я вибрав перший розділ і натиснув Install, вискочило повідомлення, мовляв, windows необхідно створити системний розділ для особистих потреб (це як раз завантажувальний сектор), я натиснув ОК. Ура! Ніяких помилок - пішло копіювання файлів, а потім і установка системи.

Як виявилося, я знову рано радів :( Нагадаю, що на завантажувальної флешці у мене був образ преактівірованной англомовної Windows 7 x64 Ultimate з сервіс-паком SP1. І ось в процесі установки системи вискакує якийсь повідомлення з помилкою, типу, неможливо встановити оновлення , процес установки буде перерваний і комп перезавантажиться, ну, окей. в результаті мій ноутбук пішов в нескінченну циклічну перезавантаження. Спробував проділу все з самого початку, але не допомогло. А так як помилка з'являлася на кроці установки оновлень, я вирішив, що проблема в інтегрується анном сервіс-паку. На другому ноутбуці якраз натрапив на образ вінди, який я недавно скачував, щоб встановити знайомому, тоді процедура у мене пройшла успішно. Я записав образ на флешку і, повторивши всю процедуру починаючи від повного очищення вінчестера, почав встановлювати Windows 7 x64 Ultimate, але вже без сервіс-пака і без преактіваціі, але з RemoveWAT (типу видалення служби системи активації).

Яке було моє щастя побачити звичний робочий стіл - так, установка пройшла успішно, я це зміг! Я трохи розслабився, почав встановлювати драйвера, завантажувати оновлення і т.д. Через кілька годин я встановив драйвера і все налаштував, якраз встановилися всі оновлення, залишилося тільки встановити горезвісний SP1. Що ж, і він скачується і починає встановлюватися, фінальна перезавантаження, настройка оновлення ... БАБАХ! Відмова в установці оновлення і автооткат до контрольної точки відновлення :( Ебать-бити, цілий день мук коту під хвіст ...

Ось так і день пройшов, я засмучений потопав додому, купивши по дорозі дві флешки USB 3.0 на 8GB. Прийшов додому і вирішив знайти чистий образ Windows 7 без всяких лівих активаторів і всього такого. По дорозі мене глодалі думки, а раптом мій комп взагалі несумісний з чимось крім Win8 ... Коротше, скачав я відразу два оригінальних образу Windows 7 x64 Ultimate, російських (до цього були англ), один образ з сервіс-паком SP1, другий без сервіспак. Записав на першу флешку один образ, на другу, відповідно, другий. На наступний день я був повністю озброєний всім, чим тільки можна було озброїтися.

Мій новий день почався з чергового повтору процедури стирання розділів на диску і установки Windows 7. Вирішив одразу ставити з сервіспак, була не була. Яке було моє здивування і щастя, коли все пройшло гладко, і вже через 30 хвилин я дивився на властивості системи і бачив напис «Windows 7 Ultimate, Service Pack 1». Я встановив чергову пачку оновлень через центр оновлень Windows, переконавшись, що все в порядку, я встановив все драйвера і почав відновлювати свої бекапи і ставити необхідний софт. Так як я ставив оригінальну вінду, то довелося окремо шукати активатор, але ви ж і самі знаєте, де його взяти :)

Ось в результаті я зараз сиджу і пишу цей пост. Все нормально працює, чому я, безумовно, радий, тепер буду чекати виходу Windows 9! Хоча залишилися у мене невеликі наслідки відходу від Win8 - не працює візуалізація дій функціональних клавіш, ну, це коли зменшуєш / збільшуєш гучність або яскравість екрану, натисніть сполучення клавіш Fn + стрілки - так ось у вісімці на екрані відображалася шкала значень, а в сімці це все робиться наосліп. В іншому все просто чудово.

Такі ось справи, хлопці. У мене до цих пір залишається враження, що я натрапив на всі неприємності, на які тільки можна було наштовхнутися в процесі перевстановлення системи, але зате я став сильнішим і розумнішим :) Маю велику надію, що моя розповідь виявиться для вас корисним і пізнавальним, дозволить вам уникнути тих неприємностей, які підстерігали мене.

Дякую за увагу! Якщо вам є що додати по частині процесу установки / перевстановлення - ласкаво прошу в коментарі. А так же залишайте свої відгуки та враження про роботу з Windows 8, якщо ви з нею працювали або продовжуєте працювати.

До зв'язку, друзі. І з наступаючим завтра першим днем ​​весни всіх нас ^ _ ^

З повагою, Олександр Алаев

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: