Інструкція: Як повернутися з Windows 10 на Windows 7 або Windows 8. Способи відкату операційної системи

  1. Як відновити Windows 7 або Windows 8 після установки Windows 10 засобами системи
  2. Відкат системи з Windows 10 на Windows 7 або Windows 8 за допомогою сторонніх програм
  3. Як повернути Windows 7 або Windows 8 після установки Windows 10 при повному форматуванні

Реліз нової операційної системи завжди супроводжується масою проблем Реліз нової операційної системи завжди супроводжується масою проблем. Це може бути відсутність сумісності з драйверами для компонентів комп'ютера або певними додатками. Деяким користувачам просто не припала до вподоби операційна система Windows 10 через свого нового дизайну і наявності маси змін в плані функціональності, в порівнянні з попередніми версіями програмного забезпечення. Якщо нова операційна система від компанії Microsoft не влаштувала користувача комп'ютера в плані функціональності, є кілька способів повернутися з Windows 10 на Windows 7 або Windows 8. Це можна зробити штатними засобами системи і за допомогою сторонніх додатків.

Як відновити Windows 7 або Windows 8 після установки Windows 10 засобами системи

При установці нової версії операційної системи, на комп'ютері завбачливо залишається   папка Windows При установці нової версії операційної системи, на комп'ютері завбачливо залишається папка Windows.Old , Якою можна скористатися, якщо потрібно повернути минулу версію Windows. При цьому вона зберігається тільки в тій ситуації, коли проходило оновлення операційної системи без форматування жорсткого диска.

Щоб скористатися папкою Windows.Old для відновлення Windows 7 або 8 після поновлення на Windows 10, необхідно зробити наступне:

  1. Натиснути на кнопку «Пуск» і перейти в «Параметри» операційної системи;
  2. Далі знайдіть серед представлених пунктів меню «Оновлення та безпека»;
  3. Після цього в лівій частині вікна виберіть вкладку «Відновлення»;
  4. Якщо ви оновлювалися до Windows 10 c Windows 7, то побачите в меню пункт «Повернутися до Windows 7», коли оновлення було вироблено з Windows 8.1, в меню буде відображатися варіант «Повернутися до Windows 8.1». У даного варіанту є кнопка «Почати», яку і необхідно натиснути для старту процесу відновлення операційної системи.

Увага: Якщо в процесі оновлення папка Windows.Old була пошкоджена і не зберегла резервні відомості для відновлення операційної системи, даний пункт меню може бути відсутнім.

При описаному вище методі відкату з Windows 10 на більш ранні версії операційної системи, користувач отримує можливість зберегти при відновленні всі свої програми, а також наявні файли.

У ситуації, коли відновитися подібним чином не вийшло (через відсутність пункту в меню або з іншої причини), рекомендуємо спробувати відновлення системи з використанням сторонніх програм, яке описано нижче в інструкції.

Відкат системи з Windows 10 на Windows 7 або Windows 8 за допомогою сторонніх програм

Коли в параметрах операційної системи відсутній пункт відновлення до минулій версії Windows, але при цьому папка Windows Коли в параметрах операційної системи відсутній пункт відновлення до минулій версії Windows, але при цьому папка Windows.Old збережена, можна скористатися спеціалізованими утилітами, які в деяких випадках здатні вирішити проблему. Найбільш відомою програмою, що дозволяє відновити Windows 7 або Windows 8 після установки Windows 10, є Neosmart Windows 10 Rollback Utility. Вона важить трохи більше 200 мегабайт і є образом, який необхідно записати на CD / DVD-диск або флешку, щоб створити носій для відновлення.

Найпростіше записати програму Neosmart Windows 10 Rollback Utility з використанням спеціальної утиліти, також розробленої компанією Neosmart, яка носить назву USB Creator. Всі озвучені вище програми є на офіційному сайті розробників в безкоштовних пробних версіях, яких буде достатньо для того, щоб повернутися з Windows 10 на версію операційної системи, збережену в Windows.Old. Зверніть увагу, що також для запису завантажувального диска або флешки можна використовувати і інші додатки, наприклад, відому програму UltraISO.

Коли утиліта буде записана, можна починати процедуру відновлення. Для цього треба зайти в BIOS і виставте процес завантаження з носія, на який записана утиліта. Після цього перезавантажте комп'ютер і виберіть пункт Automated Repair на першому екрані,. Далі ви побачите все системи, до яких можна повернутися. Щоб почати процедуру відновлення, клікніть на Roll Back. Коли утиліта буде записана, можна починати процедуру відновлення

Увага: Додаток Neosmart Windows 10 Rollback Utility автоматично при відкат системи зберігає поточну версію Windows 10 на той випадок, якщо з установкою відбудуться проблеми.

Як повернути Windows 7 або Windows 8 після установки Windows 10 при повному форматуванні

Якщо ви повністю видалили минулої версію операційної системи з комп'ютера і встановили Windows 10 на чистий жорсткий диск, можна спробувати відновити Windows 7 або Windows 8 за допомогою збережених інструментів системи або ліцензійних ключів.

На ноутбуках практично завжди присутній окремий розділ на жорсткому диску, який є системним, і на ньому зберігається образ відновлення системи. Залежно від моделі ноутбука або комп'ютера, даний інструмент може працювати по-різному, але він дозволяє встановити ту версію операційної системи, яка була на жорсткому диску спочатку. На ноутбуках практично завжди присутній окремий розділ на жорсткому диску, який є системним, і на ньому зберігається образ відновлення системи

Другий спосіб відновити Windows 7 або Windows 8 - це завантаження образу системи з інтернету. На сайті компанії Microsoft можна завантажити образ будь-якої версії Windows. Далі його необхідно записати на флешку або DVD-диск і встановити. Проблема в процесі установки виникне з відсутністю ліцензійного ключа, але якщо ви використовуєте ноутбук або комп'ютер, на якому спочатку був встановлений Windows, то можна отримати необхідні OEM-ключі заздалегідь.

Зверніть увагу, що компанія Microsoft дає користувачам 30 днів на те, щоб вони вернулися з Windows 10 на більш ранню версію операційної системи по OEM-ключу. Через 30 днів він перестає бути дійсним і «прикріплюється» до Windows 10.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: