Комп'ютер - це просто - Як встановити Windows 7

У даній статті ви дізнаєтеся, як самостійно перевстановити Windows 7 У даній статті ви дізнаєтеся, як самостійно перевстановити Windows 7. Матеріал розрахований на користувачів, які будуть встановлювати виндовс на комп'ютер або ноутбук впервие.Как б страшно це не звучало, перевстановити Windows дуже просто. За часів Windows 95 і 98 недосвідченій людині процедура переустановлення операційної системи могла представитися містичним обрядом. Людина, якого запрошували це зробити - обов'язково нарікають програмістом, і вважався гуру в комп'ютерній області.

Зі свого боку такі гуру, набиваючи собі ціну, всіляко залякували своїх клієнтів страшними комп'ютерними термінами і історіями про віруси і згорілих комп'ютерах. У цьому посібнику ви переконаєтеся, що це зовсім не так і що встановити або перевстановити віндовс на вашому ноутбуці або комп'ютері дуже просто і доступно практично для будь-якої людини вміє користуватися комп'ютерною мишкою.

Зроблю не більшу застереження. У цій статті буде розказано, як самостійно встановити Windows 7 за допомогою DVD диска. Якщо у вашому комп'ютері або ноутбуці немає DVD приводу, то вам потрібно буде встановлювати Windows з USB флешки або з карти пам'яті, про це я розповім в іншому уроці.

Перед тим як приступати до перевстановлення Windows прочитайте всю статтю до кінця, а якщо у вас є принтер, то роздрукуйте її Перед тим як приступати до перевстановлення Windows прочитайте всю статтю до кінця, а якщо у вас є принтер, то роздрукуйте її .

Перевстановлення Windows 7 складається з декількох етапів:

  1. Підготовка комп'ютера до установки Windows 7;
  2. Підготовка інсталяційного диска з Windows 7;
  3. Налаштування BIOS комп'ютера для завантаження з DVD диска;
  4. Установка Windows 7;

Тепер пройдемо всі етапи докладно.

Перш ніж встановлювати заново виндовс, потрібно провести маленьку підготовку.

Спочатку треба скопіювати всю цінну інформацію з диска С. Звичайно вам видніше, але все ж підкажу де шукати. Місць, де на диску "C:" може перебувати ваша корисна інформація не так вже й багато, зазвичай це робочий стіл і "Мої документи". Ще варто заглянути в корінь диска "C:" іноді люди в поспіху або просто по не знанню, зберігають файли туди. Скопіюйте всі потрібні вам файли на інший диск (наприклад, "D:"), DVD диск або на флешку.

На майбутнє врахуйте, що краще за все зберігати інформацію не на тому ж розділі диска, на якому встановлена ​​система, і, звичайно ж, створювати резервні копії.

Якщо ви тільки придбали комп'ютер або впевнені що цінної інформації в ньому немає, то природно можна не морочитися Якщо ви тільки придбали комп'ютер або впевнені що цінної інформації в ньому немає, то природно можна не морочитися

Ще один момент, який варто передбачити, перед тим як встановлювати виндовс, це драйвера для мережевої карти. Якщо після установки з'ясується, що у вашому дистрибутиві виндовс, не було драйверів для вашої мережевої карти, або вони з якихось причин не коректно встановилися, то ви опинитеся і без драйверів і без інтернету. Тому заздалегідь скачайте свіжі драйвера, як мінімум, для мережевої карти.

Тим, у кого вже є інсталяційний диск з Windows 7, можна цей пункт пропустити. Якщо ж у вас такого диска немає, то потрібно його записати або придбати. Ті, хто хоче завантажити виндовс в інтернет, шукайте чисті MSDN збірки.

Цим ви убезпечите себе від можливих помилок в роботі встановленої системи.

Установчі диски з Windows 7 в інтернеті, як правило, поширюються у вигляді образів диска в форматі ".iso". Де скачати говорити не буду тому що сприяти їх поширенню не зовсім законно. Можу порадити, перед тим як качати образ, почитайте коментарі до релізу, проблемні диски зазвичай швидко виявляються у вигляді купи гнівних відгуків.

На цьому етапі варто визначитися яку версію Windows 7 встановлювати на ваш комп'ютер, 32-бітну або 64-бітну. Не буду вдаватися в подробиці, тому що на цю тему можна написати окрему статтю. Скажу лише, що 64-бітна система може працювати, з усім обсягом оперативної пам'яті, коли як 32-бітна максимум задіє, тільки приблизно 3,25 Гб. У той же час 64-бітна система завдяки 64-бітовим вказівниками адрес вимагає більше пам'яті при роботі. Це збільшує обсяг пам'яті, займаної додатками.

Також на користь 64-бітної системи варто врахувати, що при використанні 64-бітних додатків буде досить хороший приріст їх продуктивності.

Висновок: 64-бітну систему треба використовувати, якщо обсяг оперативно пам'яті в вашому комп'ютері 4 або більше гігабайти, що в принципі для сучасного комп'ютера вже ставати нормою.

Після того як образ викачаний його потрібно записати на DVD диск, і можна приступати до установки.

Для установки виндовс, мало просто вставити DVD диск в дисковод, потрібно ще зробити так щоб комп'ютер при включенні почав завантажуватися з цього диска. Це робиться в BIOS. Біос є практично в будь-якому комп'ютері або ноутбуці, в ньому зберігаються всякі важливі настройки, одна з цих налаштувань - це порядок завантаження пристроїв. Ця настройка нас в даний момент і цікавить.

Для того щоб потрапити в BIOS потрібно відразу при включенні комп'ютера натиснути певну клавішу на клавіатурі. Зазвичай при завантаженні на екрані написано, що саме потрібно натиснути, щоб потрапити в меню BIOS. Найчастіше це клавіша Delete, Esc, або F2. Про те, що ви увійшли ви дізнаєтеся, побачивши перед собою меню BIOS.

Найчастіше зустрічаються такі варіанти:

Найчастіше зустрічаються такі варіанти:

Якщо спроба виявилася невдалою, то перевантажуйте комп'ютер і пробуйте ще раз. Нижче наведені таблиці з можливими варіантами входу в BIOS.

Таблиця з комбінаціями клавіш для входу в BIOS від різних виробників биосов. Виробник BIOS Клавіші ALR Advanced Logic Research, Inc. F2, Ctrl + Alt + Esc AMD (Advanced Micro Devices, Inc.) BIOS F1 AMI (American Megatrends, Inc.) BIOS Del Award BIOS Ctrl + Alt + Esc, Del DTK (Datatech Enterprises Co.) BIOS Esc Phoenix BIOS Ctrl + Alt + Esc, Ctrl + Alt + S, Ctrl + Alt + Ins

Таблиця з комбінаціями клавіш для входу в BIOS від різних виробників комп'ютерів і ноутбуків. Виробник ПК Клавіші Acer F1, F2, Ctrl + Alt + Esc AST Ctrl + Alt + Esc, Ctrl + Alt + Del Compaq F10 CompUSA Del Cybermax Esc Dell 400 F3, F1 Dell Dimension F2, Del Dell Inspiron F2 Dell Latitude Fn + F1 Dell Latitude F2 Dell Optiplex Del, F2 Dell Precision F2 eMachine Del Gateway F1, F2 HP F1, F2 IBM F1 IBM E-pro Laptop F2 IBM PS / 2 Ctrl + Alt + Ins потім Ctrl + Alt + Del IBM Thinkpad з Windows: Programs> Thinkpad CFG Intel Tangent Del Micron F1, F2, or Del Packard Bell F1, F2, Del Sony VAIO F2, F3 Tiger Del Toshiba Esc, F1

Після того як ви вийшли в BIOS потрібно знайти опцію відповідає за порядок завантаження пристроїв. Як правило, ці настройки потрібно шукати в меню, в назві якого є слово BOOT, звичайно бувають і інші варіанти, але як то кажуть - "Хто шукає, той завжди знайде".

Для полегшення пошуку приведу кілька прикладів, як це виглядає в живу:

Вибір пристрою завантажується першим зазвичай відбувається за допомогою клавіш стрілок на клавіатурі, але бувають і інші способи навігації по меню BIOS, так що якщо не вийшло розібратися, то можна подивитися довідку яка, як правило, в BIOS на увазі.

Вибирайте в якості першого завантажувального пристрою ваш CD / DVD привід і виходите з BIOS зі збереженням всіх змін. Для цього треба використовувати пункт Save and Exit Setup. Відбудеться перезавантаження комп'ютера і ми, таким чином, підібралися до наступного етапу, заради якого власне все і затівалося.

Якщо диск у нас записаний правильно і в BIOS налаштування виставлені, вірно, ми побачимо перед собою таку напис Press any key to boot from CD or DVD, що означає Натисніть будь-яку клавішу для завантаження з CD або DVD.

Виглядає це так:

Виглядає це так:

Натискаємо будь-яку клавішу

Якщо такого напису у вас не з'явилося, то можливо щось з вище написаного ви зробили не так. В такому випадку перевірте ще раз BIOS, чи збереглася чи потрібно завантажувати з DVD, якщо в BIOS все встановлено правильно, тоді, швидше за все ваш диск НЕ завантажувальний і вам доведеться шукати інший інсталяційний диск або качати інший образ Windows 7.

У цьому місці зроблю невелику обмовку. Вам може попастися інсталяційний диск Windows 7, на якому крім самої виндовс записані ще додаткові утиліти, в такому випадку для запуску установки вам знадобиться вибрати в меню вашого диска потрібний пункт. Також варто відзначити, що в деяких дисках, більшість описаних нижче операцій, пройдуть автоматично, без вашої участі. Не варто хвилюватися з цього приводу, всі ці настройки можна при бажанні змінити вже після завершення установки виндовс.

Вибираємо мову, і тиснемо "Далі"

Для початку установки тиснемо "Встановити"

Перед вами постане вибір, яку версію Windows встановити. Потрібно вибирати ту, від якої у вас є ключ. Якщо у вас ноутбук, то часто наклейка з ключем і зазначенням версії Windows приклеєна на днище. Сам ключ нам буде потрібно в кінці установки. В принципі його можна буде ввести не відразу, а протягом 30 днів.

Погоджуємося з умовою ліцензії і натискаємо "Далі"

Вибираємо повну установку.

Вибирайте розділ, в який буде проводитися установка Windows 7 і натисніть "Налаштування диска"

У цьому місці у недосвідченого людини можуть виникнути питання, тому розглянемо його докладніше.

Налаштування жорсткого диска

Часто на жорсткому диску Вашого комп'ютера крім розділів, про які ви знаєте (такі як C: D: E: і т.д.) можуть бути ще один або кілька прихованих розділів. Особливо це стосується ноутбуків, які продавалися з уже встановленою операційною системою. Такі розділи виробник робить для того щоб була можливість відновити систему і привести ноутбук до його заводських налаштувань.

Також часто зустрічається прихований розділ розміром 100Мб, його створює сама Windows 7. Цей розділ служить для реалізації функції BitLocker, ця функція призначена для шифрування системного розділу. Так ось в даному розділі знаходиться програма, яка при завантаженні розкодує зашифрований системний розділ. Від цього розділу при бажанні можна позбутися, заздалегідь підготувавши жорсткий диск вашого комп'ютера до установки Windows 7. для цього найкраще використовувати спеціальні програми, наприклад Acronis Disc Director.

Повернемося до установки.

Натисніть "Налаштування диска" і "Форматувати"

Натисніть Налаштування диска і Форматувати

Установник попередить вас про те, що всі дані з цього розділу будуть видалені, але нам адже це не страшно, адже ми готувалися до цього і заздалегідь зробили резервну копію всієї потрібної нам інформації, тому сміливо погоджуємося, натиснувши кнопку "ОК".

Установник попередить вас про те, що всі дані з цього розділу будуть видалені, але нам адже це не страшно, адже ми готувалися до цього і заздалегідь зробили резервну копію всієї потрібної нам інформації, тому сміливо погоджуємося, натиснувши кнопку ОК

Після закінчення форматування, натискаємо "Далі"

Після закінчення форматування, натискаємо Далі

Чекаємо, поки пройде установка

Чекаємо, поки пройде установка

Після установки вам буде запропоновано ввести ім'я користувача і комп'ютера.

Після установки вам буде запропоновано ввести ім'я користувача і комп'ютера

Далі при необхідності можна встановити пароль, і підказку до нього

Далі при необхідності можна встановити пароль, і підказку до нього

Вводимо ключ, він може бути приклеєний на ноутбук знизу, або у вигляді наклейки на системному блоці.

Вводимо ключ, він може бути приклеєний на ноутбук знизу, або у вигляді наклейки на системному блоці

Встановлюйте режим безпеки

Встановлюйте режим безпеки

Встановлюєте дату час і часовий пояс

Встановлюєте дату час і часовий пояс

Якщо комп'ютер має підключення до мережі та в системі знайшовся драйвер для вашої мережевої карти, Windows запропонує вам вибрати тип підключення

Якщо комп'ютер має підключення до мережі та в системі знайшовся драйвер для вашої мережевої карти, Windows запропонує вам вибрати тип підключення

На цьому установка Windows 7 завершується, і можна перейти до установки драйверів і потрібних вам програм.

На цьому установка Windows 7 завершується, і можна перейти до установки драйверів і потрібних вам програм

Наостанок не забудьте повернути налаштування BIOS, які ми міняли в пункті 3 нашого керівництва. Треба виставити в BIOS першим завантажувальним пристроєм ваш жорсткий диск, інакше при кожному запуску комп'ютер буде намагатися почати завантаження з DVD.


Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: