Кращий безкоштовний антивірус

 1. Кращі протестовані безкоштовні антивіруси
 2. Захисник Windows 10 і 8.1, Microsoft Security Essentials для Windows 7
 3. Avast Free Antivirus
 4. Panda Free Antivirus (Panda Dome)
 5. Comodo Internet Security Premium
 6. Tencent PC Manager
 7. AVG Antivirus Free
 8. Adaware Antivirus Free
 9. Безкоштовні антивіруси, які беруть в тестах, але імовірно хороші
 10. Kaspersky Free
 11. Bitdefender Antivirus Free Edition
 12. Avira Free Security Suite 2019 і Avira Free Antivirus
 13. Про 360 Total Security
 14. додаткова інформація

У своїх попередніх оглядах з рейтингом кращих антивірусів я вказував як платні, так і безкоштовні продукти, найкращим чином показали себе в тестах незалежних антивірусних лабораторій У своїх попередніх оглядах з рейтингом кращих антивірусів я вказував як платні, так і безкоштовні продукти, найкращим чином показали себе в тестах незалежних антивірусних лабораторій. У цій статті - ТОП безкоштовних антивірусів 2019 року для тих, хто вважає за краще не витрачатися на захист Windows, але при цьому забезпечити її гідний рівень, до того ж в цьому році тут відбулися цікаві зміни. Ще один рейтинг: Кращий антивірус для Windows 10 (Включає платні і безкоштовні варіанти).

Також, як і в раніше опублікованих списках антивірусів, справжній рейтинг не спирається на мої суб'єктивні переваги (сам я використовую Захисник Windows), а тільки на результати тестів проводяться такими лабораторіями як AV-test.org, av-comparatives.org, Virus Bulletin ( virusbulletin.com), які визнаються об'єктивними більшістю учасників ринку антивірусів. При цьому я постарався врахувати результати відразу для трьох останніх версій ОС від Microsoft - Windows 10, 8 (8.1) і Windows 7 і виділити ті рішення, які в рівній мірі ефективні для всіх цих систем.

Попередження: оскільки серед читачів можуть виявитися починаючі користувачі, хочу звернути їх увагу на те, що ні в якому разі не слід встановлювати два і більше антивірусів на свій комп'ютер - це може привести до важко вирішуваних проблем з роботою Windows. Це не відноситься до вбудованого в Windows 10 і 8 антивірусу «Захисник Windows», а також до окремих утиліт видалення шкідливих і небажаних програм (які не є антивірусами), які будуть згадані в закінченні статті.

Кращі протестовані безкоштовні антивіруси

Більшість компаній-виробників антивірусних продуктів надають для незалежних тестів свої платні антивіруси або комплексні рішення для захисту Windows. Однак, є кілька розробників, для яких тестуються і мають хороші або відмінні результати саме безкоштовні антивіруси - Avast, Panda, Tencent, Adaware, Comodo, AVG і Microsoft (для деяких із зазначених частина лабораторій проводить тести з платними версіями, частина - з безкоштовними) .

Цим списком обмежуватися я не буду (є відмінні платні антивіруси з безкоштовними версіями), але почнемо саме з них, як з перевірених рішень з можливістю оцінки результатів. Нижче - результат останніх тестів антивірусів 2019 року на av-test.org на домашніх комп'ютерах Windows 10. У Windows 7 картина приблизно така ж сама. У списку не тільки безкоштовні антивіруси.

Перший стовпець в таблиці вказує на кількість виявлених антивірусом загроз, другий - вплив на продуктивність системи (менше гуртків - гірше), останній - зручність для користувача (найбільш спірна відмітка). Представлена ​​таблиця від av-test.org, але результати і у av-comparatives і у VB100 дуже близькі, наприклад, останній тест AV-Comparatives виглядає наступним чином:

org, але результати і у av-comparatives і у VB100 дуже близькі, наприклад, останній тест AV-Comparatives виглядає наступним чином:

Захисник Windows 10 і 8.1, Microsoft Security Essentials для Windows 7

Вбудований антивірус Windows 10, 8 і 8.1 - «Захисник Windows» з самого початку був зовсім не поганим рішенням, однак кілька років після виходу в тестах показував себе досить посередньо, більш того, навіть сама Майкрософт рекомендувала використовувати сторонні антивірусні рішення.

Однак, вже два роки поспіль Захисник Windows показує результати Real-World Tests не гірше, ніж у іменитих платних антивірусних продуктів, а його версія для Windows 10 постійно поліпшується і обростає новими функціями: найближчим оновлення принесе можливість запуску небезпечних програм в пісочниці.

Якщо на вашому комп'ютері або ноутбуці встановлена ​​Windows 10, ви не відключаєте оновлень системи і не знаєте, а чи потрібен вам якийсь ще додатковий антивірус, на сьогоднішній день відповіддю буде: можливо і не потрібен, Захисник Windows і який пов'язаний паролем захист ОС (наприклад , SmartScreen) цілком справляються.

Однак, тут можу відзначити 3 нюансу:

 1. Користувачі часто несерйозно ставляться до попереджень про небезпеки від системи і ігнорують попередження засобів захисту Windows.
 2. Захисник Windows «не любить» нелегальні ігри та програми і часто «мовчки» видаляє їх модифіковані файли, в результаті чого вони не запускаються.
 3. За незалежними тестами, Захисник Windows хороший у всьому, крім кількості помилкових спрацьовувань, можливо, це якось пов'язано з 2-м пунктом.

За незалежними тестами, Захисник Windows хороший у всьому, крім кількості помилкових спрацьовувань, можливо, це якось пов'язано з 2-м пунктом

Деякі пункти, які говорять на користь того, що, можливо, ви можете обійтися таким захистом:

 1. Ви не відключаєте UAC (контроль облікових записів) в Windows, а може навіть і не працюєте під обліковим записом адміністратора. І розумієте, чому іноді контроль облікових записів просить у вас підтвердження дій і чим підтвердження може загрожувати.
 2. Включаєте відображення розширень файлів в системі і можете легко відрізнити файл зображення від виконуваного файлу з іконкою файлу зображення на комп'ютері, флешці, в листі електронної пошти.
 3. Перевіряєте завантаження програм в VirusTotal , А якщо вони упаковані в RAR, розпаковуєте і перевіряєте подвійно ретельно.
 4. Чи не завантажуєте зламані програми і ігри, особливо ті, де інструкція по установці починається з «вимкніть ваш антивірус». І не відключаєте його.
 5. Можете доповнити цей список ще парою-трійкою пунктів.

Автор сайту обмежується саме захисником Windows протягом останніх кількох років (через півроку після виходу Windows 8 перейшов на нього). Але у нього на комп'ютері з стороннього ПО встановлено два ліцензійних пакета програм від Adobe і Microsoft, один браузер, GeForce Experience і один portable текстовий редактор, також ліцензійний, чого-небудь ще не скачується і не встановлюється на комп'ютер (програми зі статей перевіряються в віртуальної машині або на окремому експериментальному ноутбуці, призначеному для цих цілей).

Avast Free Antivirus

До 2016 року на перших місцях серед безкоштовних антивірусів був Panda. У 2017, 2018 і 2019 - Avast. Причому для тестів компанія надає саме Avast Free Antivirus, а не платні комплексні пакети захисту.

Якщо судити за результатами в різних тестах, Avast Free Antivirus забезпечує близький до лідерів рейтингів платних антивірусів в Windows 10, 8 і Windows 7, в незначній мірі впливає на продуктивність системи і зручний для використання (тут можна посперечатися: основний негативний відгук по Avast Free Antivirus - настирливе пропозицію перейти на платну версію, але навіть це в останніх версіях в досить прийнятною мірою).

Використання Avast Free Antivirus не повинно викликати будь-яких складнощів у початківців користувачів. Інтерфейс зрозумілий, російською, регулярно з'являються нові корисні (і не дуже функції) аналогічні тим, що ви можете зустріти в комплексних платних рішеннях для захисту.

З додаткових можливостей програми:

При установці антивіруса ви можете налаштувати, які додаткові компоненти захисту вам потрібні, можливо, щось з перерахованого не потрібно. Опис кожного пункту доступно по знаку питання навпроти нього: При установці антивіруса ви можете налаштувати, які додаткові компоненти захисту вам потрібні, можливо, щось з перерахованого не потрібно

Завантажити безкоштовно антивірус Avast можна на офіційній сторінці https://www.avast.ru/free-antivirus-download .

Panda Free Antivirus (Panda Dome)

Після зникнення з рейтингів згаданого вище китайського антивіруса 360 Total Security, кращим (на сьогодні - швидше за друге місце після Avast) серед безкоштовних антивірусів для споживчого сегменту став Panda Free Antivirus (тепер - Panda Dome Free), показуючи в 2019 близькі до 100% результати виявлення і видалення як в синтетичних, так і real-world тестах на системах Windows 7, 8 і Windows 10, що проводяться за різними методиками.

Параметр, за яким Panda поступається платним антивірусам - вплив на продуктивність системи, проте «поступається» не означає «гальмує комп'ютер» - відставання порівняно невелике.

Як і більшість сучасних антивірусних продуктів, Panda Free Antivirus має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс російською мовою, стандартні функції захисту в реальному часі і перевірки комп'ютера або файлів на віруси на вимогу.

Серед додаткових можливостей:

 • Захист USB накопичувачів, в тому числі автоматична «вакцинація» підключаються флешок і зовнішніх жорстких дисків (запобігає зараженню деякими видами вірусів при підключенні накопичувачів до інших комп'ютерів, функція включається в настройках).
 • Перегляд інформації про запущених в Windows процесах з відомостями про їхню безпеку.
 • Виявлення потенційно небажаних програм (PUP), які не є при цьому вірусами.
 • Дуже зручна (для початківця) настройка винятків антивіруса.

В цілому - зручний і зрозумілий безкоштовний антивірус, що працює за принципом «встановив і забув», а його результати в рейтингах говорять на користь того, що цей варіант може бути хорошим вибором.

Завантажити Panda Free Antivirus ви можете з офіційного сайту https://www.pandasecurity.com/russia/homeusers/solutions/free-antivirus/

Comodo Internet Security Premium

У антивірусних тестах тестують Comodo Internet Security Premium - саме безкоштовну версію продукту (платний варіант з технічною підтримкою називається Pro). Comodo Internet Security - потужний антивірусний комплекс, що включає в себе крім захисту від вірусів і один з кращих доступних безкоштовно брандмауерів.

Comodo Internet Security - потужний антивірусний комплекс, що включає в себе крім захисту від вірусів і один з кращих доступних безкоштовно брандмауерів

Крім іншого, антивірус уміє знаходити і видаляти потенційно небажані і шкідливі програми (багато антивіруси на них не надто реагують), має широкий функціонал (наприклад, вбудовану «пісочницю»), сумісний з операційними системами від Windows XP до Windows 10, вкрай невимогливий до ресурсів комп'ютера і має кілька тем оформлення, на скріншоті нижче - антивірус зі зміненою темою.

Крім іншого, антивірус уміє знаходити і видаляти потенційно небажані і шкідливі програми (багато антивіруси на них не надто реагують), має широкий функціонал (наприклад, вбудовану «пісочницю»), сумісний з операційними системами від Windows XP до Windows 10, вкрай невимогливий до ресурсів комп'ютера і має кілька тем оформлення, на скріншоті нижче - антивірус зі зміненою темою

Завантажити безкоштовно російську версію Comodo Internet Security можна з офіційного сайту https://ru.comodo.com/software/internet_security/free-internet-security.php

Tencent PC Manager

Після того, як китайський антивірус 360 Total Security виключили з лабораторних тестів (продукт поводився інакше під час тестів, ніж під час реальної роботи), його місце серед безкоштовних антивірусів зайняв інший продукт від гіганта з Китаю - Tencent PC Manager.

Після того, як китайський антивірус 360 Total Security виключили з лабораторних тестів (продукт поводився інакше під час тестів, ніж під час реальної роботи), його місце серед безкоштовних антивірусів зайняв інший продукт від гіганта з Китаю - Tencent PC Manager

Він також показує високу продуктивність, відмінну ступінь захисту і виявлення вірусів, шкідливих програм та інших потенційно небажаних елементів, використовує BitDefender крім власного «движка», але, на відміну від 360TS не містить в собі безліч додаткових надбудов (часто не потрібних) для оптимізації і настройки роботи Windows.

Можливий недолік для російського користувача - тільки англійську мову інтерфейсу. Завантажити Tencent PC Manager можна безкоштовно з офіційного сайту https://www.pcmgr-global.com/

AVG Antivirus Free

AVG Antivirus Free - ще один безкоштовний антивірус, який показує найвищі бали по захисту від загроз в тестах: деякі лабораторії тестують платний варіант (AV-Test, Virus Bulletin), деякі - безкоштовну версію (AV-Comparatives), але у всіх випадках результати виявляються в списку кращих.

AVG Antivirus Free - ще один безкоштовний антивірус, який показує найвищі бали по захисту від загроз в тестах: деякі лабораторії тестують платний варіант (AV-Test, Virus Bulletin), деякі - безкоштовну версію (AV-Comparatives), але у всіх випадках результати виявляються в списку кращих

У безкоштовної версії немає деяких функцій, але все основне, а саме захист від вірусів, шкідливих файлів і програм, завантажень з Інтернету, присутній і працює найкращим чином.

Завантажити AVG Antivirus Free можна з офіційного сайту https://www.avg.com/ru-ru/free-antivirus-download

Adaware Antivirus Free

Маловідомий у нас продукт Adaware Antivirus Free (Ad-Aware Free Antivirus) тестується в Virus Bulletin і незмінно показує високі результати, отримуючи винагороджу VB100. Російська мова інтерфейсу присутня.

Російська мова інтерфейсу присутня

Безкоштовна версія не містить файрволу, можливості звертатися в службу технічної підтримки і деяких менш важливих функцій, в іншому - це повноцінний антивірус (і тестується саме безкоштовний варіант).

Чимось цей продукт мені нагадав ранні версії Avast. Завантажити антивірус Adaware Antivirus Free можна з офіційного сайту https://www.adaware.com/antivirus

Безкоштовні антивіруси, які беруть в тестах, але імовірно хороші

Наведені нижче безкоштовні антивіруси не беруть участі в тестах антивірусних лабораторій, однак, замість них в рейтингах верхні рядки займають платні комплексні продукти захисту від тих же компаній-розробників.

Можна припустити, що безкоштовні версії кращих платних антивірусів використовують ті ж алгоритми для визначення і видалення вірусів в Windows і їх відмінність в тому, що деякі з додаткових модулів відсутні (фаевролл, захист платежів, захист браузера), а тому, думаю, має сенс привести список безкоштовних версій кращих платних антивірусів.

Kaspersky Free

Порівняно недавно вийшов безкоштовний антивірус Касперського - Kaspersky Free. Продукт забезпечує базову антивірусний захист і не включає в себе численні додаткові модулі захисту з Kaspersky Internet Security 2019.

Протягом останніх двох років платний варіант антивіруса Касперського у всіх тестах отримує одне з перших місць, змагаючись з Bitdefender. Останні проводилися av-test.org перевірки під Windows 10 так само показують максимальні бали в виявленні, продуктивності і зручності використання.

Відгуки про безкоштовному варіанті антивірусу Касперського в основному позитивні і можна припустити, що в частині запобігання зараження комп'ютера і видалення вірусів він повинен показувати відмінні результати.

Детальніше і завантажити: https://www.kaspersky.ru/free-antivirus

Bitdefender Antivirus Free Edition

Єдиний в цьому огляді антивірус без російської мови інтерфейсу Bitdefender Antivirus Free являє собою безкоштовну версію багаторічного лідера за сукупністю тестів - Bitdefender Internet Security. Нещодавно вийшла оновлена ​​версія цього антивіруса обзавелася новим інтерфейсом і підтримкою Windows 10, зберігши при цьому своє головне достоїнство - «тишу» при високій ефективності роботи.

Нещодавно вийшла оновлена ​​версія цього антивіруса обзавелася новим інтерфейсом і підтримкою Windows 10, зберігши при цьому своє головне достоїнство - «тишу» при високій ефективності роботи

Незважаючи на простоту інтерфейсу, майже відсутність налаштувань і якихось додаткових опцій, я особисто відношу цей антивірус до одним з кращих безкоштовних рішень, яке, крім забезпечення гідного рівня захисту користувача, майже ніколи не стане відволікати від роботи і абсолютно не гальмує комп'ютер. Тобто якщо говорити про мої особисті суб'єктивних рекомендаціях для щодо досвідчених користувачів - я рекомендую саме цей варіант (використовував сам, пару років тому встановив на ноутбук дружини, не шкодую).

Детальніше і де скачати: Безкоштовний антивірус Bitdefender Free

Avira Free Security Suite 2019 і Avira Free Antivirus

Якщо раніше був доступний тільки безкоштовний продукт Avira Free Antivirus, то зараз крім нього з'явився Avira Free Security Suite, що включає в себе, крім самого антивіруса (тобто Avira Free Antivirus 2019 входить в комплект) набір додаткових утиліт.

 • Phantom VPN - утиліта для безпечних VPN-підключень (безкоштовно доступно 500 Мб трафіку в місяць)
 • SafeSearch Plus, Password Manager і Веб-фільтр - розширення для браузерів. Перевіряє результати пошуку, що зберігає паролі і перевіряє поточний веб-сайт відповідно.
 • Avira Free System Speedup - програма для очищення і оптимізації комп'ютера (включає в себе корисні речі, такі як пошук дублікатів файлів, видалення без можливості відновлення і інші).
 • Software Updater - засіб для автоматичного оновлення програм на комп'ютері.

Але зупинимося на антивірусі Avira Free Antivirus (який є в складі Security Suite).

Безкоштовний антивірус Avira - швидкий, зручний і надійний продукт, що представляють собою обмежену в функціях версію Avira Antivirus Pro, також має найвищі оцінки в частині захисту Windows від вірусів і інших типових загроз.

Серед включених в Avira Free Antivirus функцій - захист в реальному часі, перевірка на віруси в реальному часі, створення завантажувального диска для перевірки на віруси Avira Rescue CD. Додаткові можливості включать в себе перевірку цілісності системних файлів, пошук руткітів, управління брандмауером Windows (включення і відключення) в інтерфейсі Avira.

Антивірус повністю сумісний з Windows 10 і російською мовою. Для завантаження доступний на офіційному сайті https://www.avira.com/ru/index

Про 360 Total Security

Примітка: у цій пункту я не можу сказати, що цей антивірус правильно включати в список кращих, але звернути на них увагу має сенс.

Раніше безкоштовний антивірус 360 Total Security, будучи протестований усіма зазначеними лабораторіями хвацько обійшов більшість платних і безкоштовних аналогів за сукупністю результатів. Також якийсь час цей продукт був присутній серед рекомендованих антивірусів для Windows на англомовному сайті Microsoft. А потім зник з рейтингів.

А потім зник з рейтингів

Основна причина дискваліфікації, з того, що мені вдалося відшукати - в тому, що при тестуванні антивірус міняв свою поведінку і використав не власний «движок» пошуку вірусів і шкідливого коду, а включений в ньому алгоритм BitDefender (а це багаторічний лідер серед платних антивірусів) .

Чи є це причиною не використовувати даний антивірус - не скажу. Мені бачиться, що немає. Користувач, який використовує 360 Total Security також може включити движки BitDefender і Avira, забезпечити собі майже 100% визначення вірусів, а також використовувати безліч додаткових функцій і все це безкоштовно, російською та безстроково.

З коментарів, які я отримував до свого огляду цього безкоштовного антивіруса, більшість з тих, хто одного разу спробував - зазвичай залишаються на ньому і задоволені. І лише один негативний відгук, зустрічається більше одного разу - іноді «бачить» віруси там, де їх бути не повинно.

Серед безкоштовно включених додаткових функцій (крім включення сторонніх движків антивірусів):

 • Очищення системи, автозавантаження Windows
 • Фаєрволл і захист від шкідливих сайтів в інтернеті (а також настройка чорних і білих списків)
 • Запуск підозрілих програм в пісочниці для виключення їх впливу на систему
 • Захист документів від шкідливих програм-здирників, шифруючих файли (див. Ваші файли були зашифровані ). Функції не розшифровує файли, але запобігає шифрування, якщо раптом таке ПО виявилося на вашому комп'ютері.
 • Захист флешок і інших USB накопичувачів від вірусів
 • захист браузера
 • Захист веб-камери

Детальніше про функції і про те, де завантажити: Безкоштовний антивірус 360 Total Security

додаткова інформація

Останнім часом однією з головних проблем користувачів Windows стала різного роду підміна сторінок в браузері, спливаючі вікна з рекламою, самостійно відкриваються вікна браузера (див. Як позбутися від реклами в браузері ) - тобто різного роду шкідливе ПО, загарбники браузерів і AdWare. Причому дуже часто, у користувачів, які стикаються з цими проблемами, встановлений на комп'ютері хороший антивірус.

Незважаючи на те, що в антивірусних продуктах почали реалізовуватися функції боротьби з такого роду шкідливими програмами, розширеннями, підміною ярликів браузерів і не тільки, з цим завданням досі краще справляються спеціальні програми (наприклад, AdwCleaner, Malwarebytes Anti-Malware), що розробляються саме для цих цілей. Вони не конфліктують з антивірусами при роботі і дозволяють видалити ті небажані речі, які ваш антивірус «не бачить». Детальніше про такі програми - Кращі засоби видалення шкідливих програм з комп'ютера .

Цей рейтинг антивірусів оновлюється раз на рік і за попередні роки в ньому накопичилося багато коментарів з призначеним для користувача досвідом по використанню різних антивірусів і інших засобів захисту ПК. Рекомендую почитати нижче, після статті - цілком можливо, знайдете нову і корисну інформацію для себе.

А Раптена и це буде цікаво:

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: