Налаштування BIOS для установки Windows (AMI і Award)

  1. Вхід в BIOS
  2. Установка Windows з AMI BIOS
  3. Установка Windows з Award BIOS
  4. Як поставити BIOS за замовчуванням

BIOS - це системна програма, яка вбудована в мікросхеми комп'ютера. Вона забезпечує нормальний запуск ПК і системи. У даній статті я розповім про те, як відбувається налаштування BIOS для установки Windows. Ця інструкція підійде для будь-яких операційних систем.

Тут я розповім лише про те, як зробити установку Windows з-під BIOS двох типів - AMI і AWARD (Phoenix). Ці версії є найпоширенішими, але є й інші. Якщо вам треба налаштувати версію BIOS, про яку я не розповів, то напишіть мені, і я створю для вас окрему статтю з інструкцією або доповню цю.

Але, вистачить слів, пора переходити до справи.

Можливо, це теж вам допоможе:

Вхід в BIOS

Для того, щоб налаштувати BIOS для установки Windows необхідно в нього потрапити. Як правило, вхід в BIOS проводиться однаковим методом незалежно від версії. Для цього потрібно перезавантажити комп'ютер і натискати на потрібну кнопку вчасно його завантаження.

Для того, щоб дізнатися, яку саме кнопку слід натискати для входу в BIOS, необхідно звернути увагу на напис, яка виникає після включення ПК - Press «клавіша» to enter SETUP (де «клавіша» - це та сама кнопка, яка вводить в BIOS ).

Для входу в BIOS зазвичай можуть використовувати такі клавіші: esc, del, ctr + alt + esc, F1, F2, F3, F10. Повторюся - що саме натискати, буде написано в повідомленні при включенні комп'ютера. Натискати клавішу слід під час показу цього повідомлення, рекомендується тиснути періодично, кожен 3-5 секунд.

Якщо відразу потрапити в BIOS не вийшло, то не впадайте у відчай. Перезавантажте ще раз, і спробуйте знову. Обов'язково вийде.

Якщо ми виробляємо установку Windows з під BIOS, то перед налаштуванням необхідно щоб в приводі знаходився диск з дистрибутивом або була підключена завантажувальна флешка.

Установка Windows з AMI BIOS

C AMI BIOS установка Windows починається з переходу у вкладку «Boot». Для цього необхідно перемістити курсор за допомогою клавіш зі стрілками на клавіатурі. Миша в BIOS не працює.

Тут необхідно вибрати пристрій, з якого буде проводитися установка: «CD-ROM drive» якщо з компакт диска або яке-небудь USB пристрій, якщо установка Windows відбувається через флешку. Воно повинно з'явитися у списку за підключеної завантажувального флешці.

Коли пристрій вибрано, його необхідно перенести на перше місце. Робиться це за допомогою клавіші «+» на клавіатурі.

Тепер потрібно зберегти настройки AMI BIOS для установки Windows. Для цього натискаємо клавішу F10, погоджуємося з повідомленням, натиснувши клавішу «Y», і потім тиснемо «Enter». Комп'ютер перезавантажиться, і почнеться завантаження з зазначеного пристрою.

Установка Windows з Award BIOS

Award, він же Phoenix BIOS, також управляється стрілками клавіатури. Для того, щоб налаштувати BIOS Phoenix для установки Windows необхідно вибрати пункт Advanced bios Features.

Потім в рядку First Boot Device потрібно вибрати пункт CDROM, якщо для завантаження використовується компакт диск або USB-пристрій, якщо Windows буде встановлюватися через завантажувальну флешку.

Щоб Award Bios установку Windows виробляв з вибраного пристрою, необхідно зберегтися. Для цього тиснемо F10, потім «Y» для згоди, і «Enter». Комп'ютер вийде з BIOS і почне завантаження з потрібного девайса.

Як поставити BIOS за замовчуванням

Якщо раптом ви щось зробили в опціях не так, і комп'ютер став працювати гірше або взагалі не працює, то встановіть настройки BIOS за замовчуванням. У будь-якої версії є така кнопка.

Якщо ви не знаєте, як поставити BIOS за замовчуванням, ознайомтеся з його меню. Потрібна вам кнопка, швидше за все, буде мати слово «default». У AMI BIOS налаштування за замовчуванням можна зробити за допомогою клавіші F9, а для Award BIOS потрібно буде натиснути для дефолту F7.

А взагалі, щоб нічого не зіпсувати, не слід лазити в місця, які ви не знаєте.

І ще пару слів. Чи не деяких комп'ютерах налаштувати пристрій для завантаження операційної системи можна, не заходячи безпосередньо в BIOS. Це робиться через Boot menu.

Щоб потрапити в Boot menu слід також звернути увагу на повідомлення при включенні завантаження, там буде з потрібними клавіша. Зазвичай це буває F8, F11, F12 або esc. Після відкриття boot menu можна вибрати завантажувальний пристрій.

Ця функція є не на всіх комп'ютерах.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: