Налаштування шпалер робочого столу за допомогою групових політик

Розглянемо, як за допомогою групових політик можна встановити однаковий малюнок робочого столу (шпалери) на всіх комп'ютерах домену. Як правило, така вимога виникає в великих організаціях, що вимагають від користувачів використовувати однаковий вигляд фонового малюнка робочого столу, виконаного в корпоративному стилі компанії.

Вимоги до інфраструктури: рівень домену повинен бути не менше Windows 2008, а клієнти не нижче Windows 7.

Нам знадобиться, власне файл з малюнком, який ви хочете використовувати в якості шпалер. Це може бути файл формату bmp або jpg. Бажано заздалегідь протестувати коректність відображення файлу на екранах з різним дозволом.

Даний файл можна попередньо скопіювати на всі комп'ютери, але набагато зручніше, щоб клієнти автоматично брали файл з мережевого каталогу. Для цього можна використовувати файл-сервер, каталог SYSVOL на контролерах домену або DFS каталог . Для нашої розподіленої мережі ми вибрали другий варіант, адже так як вміст SYSVOL автоматично реплицируется між усіма DC, це зменшить WAN - трафік між філіями при отриманні клієнтами файлу з малюнком.

Скопіюємо файл із зображенням на будь-якому контролер домену в каталог C: \ Windows \ SYSVOL \ sysvol \ winitpro.loc \ scripts \ Screen. UNC шлях до файлу буде виглядати так: \\ winitpro.loc \ SYSVOL \ winitpro.loc \ scripts \ Screen \ corp_wallpaper.jpg

Природно, у користувачів повинні бути права на читання цього файлу (перевірте NTFS дозволу, надавши право Read групі Domain Users) Природно, у користувачів повинні бути права на читання цього файлу (перевірте NTFS дозволу, надавши право Read групі Domain Users).

Потім відкриємо консоль управління GPO (GPMC. Msc). Створіть нову політику і призначте її на потрібний OU з користувачами (в нашому прикладі ми хочемо, щоб політика застосовувалася на всі комп'ютери і сервери домену, тому ми просто відредагуємо політику Default Domain Policy). Перейдемо в режим правки політики.

Нас цікавлять настройки в секції User Configuration -> Policies -> Administrative Templates -> Desktop -> Desktop (Конфігурація користувача -> Адміністративні шаблони -> Робочий стіл -> Робочий стіл). Нас цікавлять настройки в секції User Configuration -> Policies -> Administrative Templates -> Desktop -> Desktop (Конфігурація користувача -> Адміністративні шаблони -> Робочий стіл -> Робочий стіл)

Нам потрібно включити політику Enable Active Desktop (Включити Active Desktop).

Нам потрібно включити політику Enable Active Desktop (Включити Active Desktop)

Потім включаємо політику Desktop Wallpaper (Фонові малюнки робочого столу). В параметрах політики вказуємо UNC шлях до файлу з малюнком і вибираємо стиль фонового малюнка Fill (Заповнення).

Рада. Як правило, стиль фонового малюнка "Fill" виглядає нормально майже на всіх дозволах екрану.

Щоб перевірити роботу політики, виконайте вихід із системи (logoff) і зайдіть в систему знову Щоб перевірити роботу політики, виконайте вихід із системи (logoff) і зайдіть в систему знову. На робочому столі користувача повинні відобразитися задані шпалери.

Якщо потрібно заборонити користувачам змінювати фоновий малюнок робочого столу, включите політику Prevent Changing Desktop Background (Заборона зміни фону робочого столу) в розділ е User Configuration -> Administrative Templates -> Control Panel -> Personalization.

Рада. Задати файл з фоновим малюнком робочого столу можна і через реєстр, змінивши шлях до файлу в параметрі Wallpaper в розділі реєстру HKCU \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies \ System. Змінити значення параметра реєстру зручно через розширення GPO - Group Policy Preferences, що дозволяє крім іншого реалізувати сценарії призначення різних шпалер різних груп користувачів.

Заборона на зміну шпалер також може бути заданий через реєстр:

[HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies \ ActiveDesktop]
"NoChangingWallPaper" = dword: 00000001

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: