Не вдалося знайти необхідний драйвер носія при установці Windows

 1. Основна причина помилки Не вдалося знайти необхідний драйвер носія при установці Windows 7
 2. Помилка «Не знайдений необхідний драйвер для дисковода оптичних дисків» при установці з DVD
 3. Використання іншого ПО для запису завантажувального USB накопичувача
 4. Проблеми з завантажувального флешкою
 5. додаткова інформація

При установці Windows 10, 8 і Windows 7 на комп'ютер або ноутбук користувач може зіткнутися з помилками «Не знайдений необхідний драйвер носія При установці Windows 10, 8 і Windows 7 на комп'ютер або ноутбук користувач може зіткнутися з помилками «Не знайдений необхідний драйвер носія. Це може бути драйвер DVD-дисковода, USB-накопичувача або жорсткого диска »(під час установки Windows 10 і 8),« Не знайдений необхідний драйвер для дисковода оптичних дисків. Якщо у вас є дискета, CD, DVD або флеш-накопичувач USB з цим драйверів, вставте цей носій »(при установці Windows 7).

Текст повідомлення про помилку не особливо зрозумілий, особливо для початківців, бо не ясно, про який саме носії йдеться і можна припустити (невірно), що справа в SSD або новому жорсткому диску, на який відбувається установка (про це тут: Чи не видно жорсткий диск при установці Windows 7, 8 і Windows 10 ), Проте зазвичай це не так і справа в іншому.

Основні кроки, щоб виправити помилку «Не вдалося знайти необхідний драйвер носія», які будуть детально описані в інструкції далі:

 1. Якщо ви встановлюєте Windows 7 і робите це з флешки (див. Установка Windows 7 з флешки ), Підключіть USB накопичувач до роз'єму USB 2.0.
 2. Якщо диск з дистрибутивом записаний на DVD-RW, або довго не використовувався, спробуйте заново записати завантажувальний диск з Windows (а краще, можливо, спробувати установку з флешки, особливо якщо є сумніви в повній працездатності приводу для читання дисків).
 3. Спробуйте записати установчу флешку за допомогою іншої програми, див. Кращі програми для створення завантажувальної флешки . Наприклад, порівняно часто (з незрозумілих причин) помилку «Не вдалося знайти необхідний драйвер для дисковода оптичних дисків» бачать користувачі, що записали USB накопичувач в UltraISO.
 4. Використовуйте інший USB накопичувач, видаліть розділи на поточній флешці , Якщо вона містить кілька розділів.
 5. Заново скачайте ISO Windows і створіть інсталяційний накопичувач (справа може бути в ушкодженому образі). Як завантажити оригінальні ISO образи Windows 10, 8 і Windows 7 з сайту Майкрософт .

Основна причина помилки Не вдалося знайти необхідний драйвер носія при установці Windows 7

Помилка «Не знайдений необхідний драйвер носія» під час установки Windows 7 найбільш часто буває викликана (особливо останнім часом, по мірі відновлення комп'ютерів і ноутбуків у користувачів) тим, що завантажувальний флешка для установки підключається до роз'єму USB 3.0, а офіційна програма установки ОС не має вбудованої підтримки драйверів USB 3.0.

Просте і швидке рішення проблеми - підключити флешку до порту USB 2.0. Їх відмінність від роз'ємів 3.0 - в тому, що вони не синього кольору. Як правило, після цього установка відбувається без помилок.

Як правило, після цього установка відбувається без помилок

Більш складні способи вирішення проблеми:

 • Записати на ту ж флешку драйвери для USB 3.0 з офіційного сайту виробника ноутбука або материнської плати. За умови, що там є ці драйвери (можуть перебувати в складі Chipset Drivers), а записувати їх обов'язково потрібно в розпакованому вигляді (тобто не як exe, а як папку з файлами inf, sys і, можливо, іншими). При установці натиснути «Огляд» і вказати шлях до цих драйверів (якщо драйверів немає на офіційних сайтах, можна використовувати сайти Intel і AMD для пошуку драйверів USB 3.0 для вашого чіпсета).
 • Інтегрувати драйвери USB 3.0 в образ Windows 7 (тут потрібне окреме керівництво, якого у мене на даний момент немає).

Помилка «Не знайдений необхідний драйвер для дисковода оптичних дисків» при установці з DVD

Основна причина помилки «Не знайдений необхідний драйвер для оптичних дисків» при установці Windows з диска - пошкоджений диск або погано читає диски привід DVD.

При цьому, пошкоджень ви можете і не бачити, а на іншому комп'ютері установка з цього ж диска відбуватися без проблем.

У будь-якому випадку, перше, що слід спробувати в даній ситуації - або записати новий завантажувальний диск Windows , Або використовувати завантажувальний флешку для установки ОС. Оригінальні образи для установки доступні на офіційному сайті Майкрософт (вище приводив інструкцію про те, як їх скачати).

Використання іншого ПО для запису завантажувального USB накопичувача

Іноді трапляється, що повідомлення про відсутній драйвер носія з'являється при установці Windows 10, 8 і Windows 7 з флешки, записаної якоїсь певної програмою і не з'являється при використанні іншої.

Спробуйте:

Проблеми з завантажувального флешкою

Якщо зазначені в попередньому розділі пункти не допомогли, справа може бути і в самій флешці: якщо є можливість, спробуйте використовувати іншу.

А заодно перевірте, чи не містить ваша завантажувальна флешка кілька розділів - це теж може призводити до появи таких помилок при установці. Якщо містить, видаліть ці розділи, див. Як видалити розділи на флешку е.

додаткова інформація

У деяких випадках, помилка може бути викликана і пошкодженим чином ISO (спробувати завантажити заново або з іншого джерела) і більш серйозними проблемами (наприклад, неправильно працює оперативна пам'ять може призводити до пошкодження даних при копіюванні), хоча це і трапляється рідко. Проте, якщо є можливість, варто спробувати зробити завантаження ISO і створення накопичувача для установки Windows на іншому комп'ютері.

На офіційному сайті Майкрософт також присутній власна інструкція щодо виправлення проблеми: https://support.microsoft.com/ru-ru/kb/2755139 .

А раптом і це буде цікаво:

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: