Переоцінка цінностей. Чим Windows 10 може виявитися краще "сімки"

Чи варто ризикнути і скачати Windows 10 ? Вихід Windows 10 в її остаточному вигляді, як очікується, відбудеться не раніше середини 2015 го, проте вже зараз в Windows 10 російська локалізація підтримується, скачати Windows 10 безкоштовно і абсолютно легально можна прямо з сайту Microsoft. У більшості користувачів, які спробували її, система без особливих проблем працює навіть на обладнанні, випущеному п'ять і більше років тому. Згадаймо, що відвернуло користувачів від Windows 8 і розповімо, як в Windows 10 розробникам операційки вдалося виправити свої недоліки.

Операційна система Windows 8, яка вийшла восени 2012 року, не здобула особливого успіху у прихильників "сімки" і Windows XP: радикальних змін було внесено дуже багато . Левова частка рядових користувачів відмовилася від апдейта, не захотівши освоювати новий Metro-інтерфейс, а бізнес - витрачатися на покупку ліцензій і переучувати співробітників. Неприйняття багато в чому викликав стартовий екран з "плитками", який був просто незручний власникам ПК без тачскрін.

Відштовхувало і те, що не можна було відразу перейти в "класичний" робочий стіл, минувши екран "Пуск"

У Windows 8.1, що з'явилася через рік, Microsoft постаралася врахувати звалилися на неї критику . Компанія збагатила інтерфейс, ввела нові жести і розміри "плиток", допрацювала функцію Snap View, дозволивши розміщувати кілька додатків одночасно на великих екранах, а головне - повернула можливість запуску "Робочого столу" в обхід "плиткового" екрану "Пуск".

Компанія збагатила інтерфейс, ввела нові жести і розміри плиток, допрацювала функцію Snap View, дозволивши розміщувати кілька додатків одночасно на великих екранах, а головне - повернула можливість запуску Робочого столу в обхід плиткового екрану Пуск

Саму "пускову" кнопку теж повернули, щоправда, функціонувати вона почала зовсім не так, як в старих версіях ОС

Незважаючи на поліпшення, версія 8.1 була як і раніше орієнтована на сенсорні ПК (як і наступні за нею апдейти), а змін виявилося недостатньо, щоб залучити консервативних користувачів. У вересні минулого року Microsoft зробила більш рішучу спробу повернутися до витоків, анонсувавши Windows 10 . Про причини перескоку через цифру в компанії жартували ( "Вона прийшла і пішла", - так, наприклад, віце-президент з маркетингу Тоні Профет відповів на питання про те, що трапилося з Windows 9). Можливо, вони хотіли дати зрозуміти, що Windows 10 - це масштабне переосмислення досвіду останніх років, який мав би викликати негативних асоціацій з "вісімкою". Весті.Hi-tech з'ясували, чим же нова "вісь" може виявитися краще за своїх попередниць.

До Windows 7, реліз якої відбувся в 2009 році, користувачі залишаються дуже лояльні: вона встановлена ​​на 55,92% всіх ПК. За статистикою Net Applications на січень, "дідок" Windows XP закріпився на почесному другому місці - 18,93%, чого не скажеш про сучасних Windows 8 (3,79%) і 8.1 (10,04%), що плентаються в хвості. Щоб нової ОС було легко і просто користуватися, компанія спробувала взяти найкраще з двох світів, з'єднавши яскраву і креативну Windows 8 з зручністю і інтуїтивністю Windows 7.

Кардинальні зміни зазнало меню "Пуск", яке в Windows 10 володіє двома видами. Воно може бути компактним, як в Windows 7, або розвертатися на весь екран, як в Windows 8.1. Повноцінне стартове меню не тільки забезпечує доступ до найбільш використовуваним додаткам, але також дозволяє налаштовувати вкладки з улюбленими програмами, утилітами і сайтами. Користувачі можуть додавати "живі плитки", видаляти їх, змінювати розміри і самостійно вирішувати, наскільки помітним повинен бути той чи інший ярлик.

Меню "Пуск" стало гібридним. У лівій його частині розташований список додатків (провідник, документи, настройки та ін.), В правій - "живі плитки" (з поштою, браузером, ярликами Office). Внизу, на панелі завдань, можна побачити кнопку для виклику помічниці Cortana

Відкриваються в Windows 10 додатки більше не заповнюють екран цілком, як на планшеті. Запускаючись, вікно приймає більш "класичний" вигляд: його можна переміщати, згортати, розтягувати і закривати, натискаючи на хрестик в кутку. Зрозуміло, при бажанні його можна і розкрити на повний екран.

Зрозуміло, при бажанні його можна і розкрити на повний екран

Snap

Функція Snap була оптимізована для звичного робочого столу. Windows 10 дозволяє розмістити на екрані до чотирьох додатків відразу, причому система сама підлаштувати розмір вікна під вільне місце. Також Microsoft спробувала догодити просунутим користувачам, додавши поліпшену функцію прикріплення вікон на декількох моніторах, про що вони давно просили.

Task View

Новий режим Task View і віртуальні робочі столи позбавляють від необхідності перегортати десятки вікон, як в Windows 8 / 8.1. За допомогою першої функції можна швидко перемикатися між усіма запущеними додатками і файлами, а друга дозволяє створювати відразу кілька робочих столів для різних видів діяльності (один десктоп для розваг та ігор, другий - для Photoshop, третій - для Word і Internet Explorer і т.п .).

"Десятку" нарешті позбавили від панелі Charms. У Windows 8, якщо хто не знає, вона відображається праворуч на екрані і надає швидкий доступ до найбільш затребуваних функцій - пошуку, стартовому екрану, пристроїв налаштувань і т.д. Звичайно, таким меню зручно користуватися на пристроях в сенсорним дисплеєм, проте на комп'ютерах виклик Charms за допомогою мишки і клавіатури утруднений тим, що курсор потрібно підводити до куті екрана.

У Windows 10 "Шарм" замінив єдиний "центр управління" (Action Center), що відкривається свайпом вліво. Панель служить для швидкого здійснення яких-небудь дій: відключення Wi-Fi, переведення ПК в "планшетний" режим, блокування орієнтації екрану, підключення до VPN-серверів і т.п. Вона ж поєднує в собі центр повідомлень, дозволяючи приймати / відхиляти оповіщення, дзвонити по Skype і відповідати на повідомлення з соцмереж.

"Поселилась" в Windows 10 і персональна асистентка Cortana, яка раніше була доступна тільки на Windows-смартфони. Логотип і пошуковий рядок помічниці розташовуються на панелі завдань, поруч з кнопкою "Пуск". До неї можна звернутися практично з будь-яким проханням, наприклад: "Покажи мені грудневі фотографії", "Чи треба мені надягати сьогодні куртку?" або "Включи мою улюблену музику". Також секретар дозволяє запускати додатки, писати листи під диктовку, заносити події в календар, шукати файли на жорсткому диску, зовнішніх накопичувачах або в OneDrive. На жаль, російська мова Cortana поки не вивчила.

Користувачам, ностальгує за "скляному" інтерфейсу Aero Glass в Windows Vista (з світяться іконками, прозорими рамками, округленими кутами вікон, градієнтами на кнопках), припаде до душі місцями напівпрозорий вигляд "десятки".

Користувачам, ностальгує за скляному інтерфейсу Aero Glass в Windows Vista (з світяться іконками, прозорими рамками, округленими кутами вікон, градієнтами на кнопках), припаде до душі місцями напівпрозорий вигляд десятки

На офіційних скріншотах можна побачити (на прикладі напівпрозорого меню "Пуск"), що нова ОС заімстует деякі елементи оформлення Aero

На офіційних скріншотах можна побачити (на прикладі напівпрозорого меню Пуск), що нова ОС заімстует деякі елементи оформлення Aero

Крім цього, Microsoft заокруглені аватарки, а іконки папок зробила дуже барвистими і інтуїтивно зрозумілими: можна відразу здогадатися, які файли лежать всередині. Навігація в "Провіднику" (File Explorer) було помітно спрощена

Прихильників Windows 7 порадує нижнє підсвічування іконок на панелі завдань - вона говорить про те, які програми запущені. Однак в Windows 10 повністю світяться тільки значки тих програм, якими користуються в поточний момент. В "сімці", нагадаємо, світилися всі запущені програми, що могло збивати з пантелику.

Підсумовуючи все вищесказане, компанія відійшла від спадщини версій 8 / 8.1 і постаралася зробити Windows 10 дуже схожою на стару добру "сімку". Разом з цим Microsoft виконала велику роботу "під капотом". По-перше, нова ОС може запускатися набагато швидше. При виключенні комп'ютера вона вивантажує з пам'яті інформацію про сесії, зберігаючи її на жорсткий диск або SSD-накопичувач, однак ядро ​​системи не вимикається повністю, а призупиняється (як в "сплячому" режимі). Для порівняння, Windows 7 і попередніх його версій необхідно, щоб система цілком завантажувалася з диска, файл за файлом. На однаковому "залозі" Windows 10 (включаючи "вісімку") буде потрібно менше часу, щоб відновити роботу, так як їй залишиться лише завантажити в пам'ять збережені раніше файли.

По-друге, Windows 10 виглядає краще на екранах з високою роздільною здатністю: 2560х1440 або 3200х1800 пікселів. Ультрабуки з суперчеткімі дисплеями поступово стають нормою, а Microsoft продовжить удосконалювати можливості виведення графіки, тоді як "сімка" більше не оновлюватиметься (мова йде про основну підтримку, яка минула в січні - см. докладніше тут ).

По-третє, в Windows 10 встановлено більш широкий набір драйверів, ніж в Windows 7 (в т.ч. для нативної підтримки USB 3.0, різних видів датчиків руху, шини I2C). Простіше кажучи, користувачам "десятки" з більшою ймовірністю не доведеться "гуглити", чому не працює нова відеокарта, мишка або клавіатура.

Простіше кажучи, користувачам десятки з більшою ймовірністю не доведеться гуглити, чому не працює нова відеокарта, мишка або клавіатура

По-четверте, диспетчер задач в Windows 7 майже не змінився з релізом Windows XP в далекому 2001 році. В "десятці" він покращився, включивши в себе монітор ресурсів, а також інструменти для діагностики і настройки системи. Переглядати і вивантажувати з пам'яті "ненажерливі" процеси стало зручніше.

Переглядати і вивантажувати з пам'яті ненажерливі процеси стало зручніше

По-п'яте, у Windows 10 передбачені дві функції для переустановлення системи, яких немає в "сімці". Refresh зберігає дані, приводячи всі програми і "вісь" в первинний вигляд, а більш радикальна Reset - форматує диск і видаляє всю інформацію з комп'ютера, дозволяючи розпочати з чистого аркуша.

Реліз "десятки" очікується восени. Власники будь-якого пристрою (будь то комп'ютер, планшет або смартфон), що працює на Windows 8.1, 7 або Windows Phone 8.1, зможуть оновитися до 10-ї версії безкоштовно протягом року після реліза нової "десятки". Зрозуміло, за умови, що їх поточна "вісь" була отримана офіційним шляхом, а не завантажена з файлообмінників. У скільки обійдеться Windows 10 новим користувачам і власникам ПК з більш старими версіями ОС, поки невідомо.

джерела: ArsTechnica , TechRadar , The Verge , CNN , Inquisitr , ZDNet

Поділіться новиною:

До неї можна звернутися практично з будь-яким проханням, наприклад: "Покажи мені грудневі фотографії", "Чи треба мені надягати сьогодні куртку?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: