Перевстановлення Windows на ноутбуці HP (+ настройка BIOS)

 1. Налаштування BIOS ноутбука HP для завантаження з флешки
 2. Перевстановлення Windows 10

Доброго години всім Доброго години всім!

Не знаю вже спеціально або випадково так виходить, але встановлена ​​Windows на ноутбуках, часто, буває моторошно гальмівний (з непотрібними доповненнями, програмами). Плюс до цього, диск розбитий не дуже зручно - один єдиний розділ з ОС Windows (не рахуючи ще одного «маленького» під резервну копію).

Ось, власне, не так давно довелося «розбиратися» і встановлювати заново Windows на ноутбуці HP 15-ac686ur (дуже простий бюджетний ноутбук без наворотів. До речі, саме на ньому і була встановлена ​​вкрай «глючная» Windows - через це мене і попросили допомогти . Деякі моменти сфотографував, так, власне, і народилася ця стаття :)) ...

Налаштування BIOS ноутбука HP для завантаження з флешки

Ремарка! Так як на даному ноутбуці HP немає CD / DVD приводу, то установка Windows виконувалася з USB флешки (тому що це самий простий і швидкий варіант).

Питання створення завантажувальної флешки в цій статті не розглядаю. Якщо у вас немає такої флешки, рекомендую ознайомитися з наступними статтями:

 1. Створення завантажувальної флешки Windows XP, 7, 8, 10 - https://pcpro100.info/fleshka-s-windows7-8-10/ (В статті я розглядаю установку Windows 10 з флешки, створену за мотивами цієї статті :));
 2. Створення завантажувальної UEFI флешки - https://pcpro100.info/kak-sozdat-zagruzochnuyu-uefi-fleshku/

Кнопки для входу в настройки BIOS

Ремарка! У мене на блозі є стаття з великою кількістю кнопок для входу в BIOS на різних пристроях - https://pcpro100.info/kak-voyti-v-bios-klavishi-vhoda/

В цьому ноутбуці (що мені сподобалося), є кілька кнопок для входу в різноманітні настройки (причому, деякі з них дублюють один одного). Отже, ось вони (так само вони будуть продубльовані на фото 4):

 1. F1 - системна інформація про ноутбук (далеко не у всіх ноутбуках таке є, а тут в такий бюджетний вбудували :));
 2. F2 - діагностика ноутбука, перегляд інформації про пристрої (до речі, вкладка підтримує російську мову, див. Фото 1);
 3. F9 - вибір завантажувального пристрою (тобто нашої флешки, але про це нижче);
 4. F10 - настройки BIOS (найважливіша кнопка :));
 5. Enter - продовжити завантаження;
 6. ESC - побачити меню з усіма цими варіантами завантаження ноутбука, вибрати будь-який з них (див. Фото 4).

Важливо! Тобто якщо ви не пам'ятаєте кнопку для входу в BIOS (або ще що ...), то на подібному модельному ряді ноутбуків - можете сміливо натискати кнопку ESC після включення ноутбука! Причому, натискати краще кілька разів, поки не з'явиться меню.

Причому, натискати краще кілька разів, поки не з'явиться меню

Фото 1. F2 - діагностика ноутбука HP.

Примітка! Встановити Windows можна, наприклад, в режимі UEFI (для цього потрібно відповідним чином записати флешку і налаштувати BIOS. Більш докладно про це тут: https://pcpro100.info/kak-ustanovit-windows-8-uefi/ ). У своєму прикладі нижче я розгляну «універсальний» спосіб (тому що він підійде і для установки Windows 7).

Отже, щоб увійти в BIOS на ноутбуці HP (прим. Ноутбука HP15-ac686) потрібно натиснути на кнопку, F10 - після того, як ви включили пристрій. Далі в настройках BIOS потрібно відкрити розділ System Configuration і перейти у вкладку Boot Options (див. Фото 2).

Фото 2. Кнопка F10 - Bios Boot Options

Далі потрібно задати кілька налаштувань (див. Фото 3):

 1. Переконатися, що USB Boot включений (повинен бути режим Enabled);
 2. Legacy Support включити (повинен бути режим Enabled);
 3. У списку Legacy Boot Order пересунути рядки з USB на перші місця (за допомогою кнопок F5, F6).

Фото 3. Boot Option - Legacy Enabled

Далі потрібно зберегти настройки і перезавантажити ноутбук (клавіша F10).

Власне, тепер можна приступати до установки Windows. Для цього вставляємо, заздалегідь підготовлену, завантажувальний флешку в USB порт і перезавантажуємо (включаємо) ноутбук.

Далі натискаємо на кнопку, F9 (або ESC, як на фото 4 - а потім вибираємо Boot Device Option, тобто по суті ще раз тиснемо F9).

Далі натискаємо на кнопку, F9 (або ESC, як на фото 4 - а потім вибираємо Boot Device Option, тобто по суті ще раз тиснемо F9)

Фото 4. Boot Device Option (вибір варіанта завантаження ноутбука HP)

Повинно з'явитися вікно, в якому можна вибрати завантажувальний пристрій. Оскільки установку Windows ведемо з флешки - то потрібно вибрати рядок з «USB Hard Drive ...» (див. фото 5). Якщо все зроблено правильно - то через деякий час ви повинні побачити вікно вітання установки ОС Windows (як на фото 6).

Якщо все зроблено правильно - то через деякий час ви повинні побачити вікно вітання установки ОС Windows (як на фото 6)

Фото 5. Вибір флешки для початку установки Windows (Boot Manager).

На цьому настройка BIOS для установки ОС завершена ...

Перевстановлення Windows 10

У своєму прикладі нижче, перевстановлення Windows буде вестися на той же диск (правда, на повністю відформатований і розбитий дещо по-іншому).

Якщо ви правильно налаштували BIOS і записали флешку, то після вибору завантажувального пристрою (кнопка F9 (фото 5)) - ви повинні побачити вікно вітання та пропозиції встановити Windows (як на фото 6).

Погоджуємося з установкою - натискаємо кнопку «Встановити«.

Погоджуємося з установкою - натискаємо кнопку «Встановити«

Фото 6. Вітальне вікно для установки Windows 10.

Далі, дійшовши до типу установки, необхідно вибрати «Вибіркова: тільки для установки Windows (для досвідчених користувачів)«. В цьому випадку можна буде відформатувати диск, як потрібно, і повністю видалити всі старі файли і ОС.

В цьому випадку можна буде відформатувати диск, як потрібно, і повністю видалити всі старі файли і ОС

Фото 7. Вибіркова: тільки установка Windows (для досвідчених користувачів)

У наступному вікні відкриється менеджер (свого роду) дисків. Якщо ноутбук новий (і ще ніхто в ньому не «командував»), то швидше за все у вас буде кілька розділів (серед яких є і резервні, для бекапів, які будуть потрібні для відновлення ОС).

Особисто моя думка - в більшості випадків, ці розділи не потрібні (і навіть ОС, що йде з ноутбуком, не найвдаліша, я б сказав «урізана»). Відновити з їх допомогою ОС Windows вдається далеко не завжди, видалити деякі типи вірусів неможливо тощо. Та й бекап на тому ж диску, що і ваші документи - то ж не найкращий варіант.

У моєму випадку - я просто їх виділив і видалив (всі без винятку. Як видаляти - см. Фото 8).

Важливо! У деяких випадках видалення ПО, що йде з пристроєм - є причиною для відмови в гарантійному обслуговуванні. Хоча, звичайно, на ПО гарантія ніколи не поширюється, і все ж, якщо є сумніви, уточніть цей момент (перед видаленням всього і вся) ...

Фото 8. Видалення старих розділів на диску (які були на ньому при покупці пристрою).

Далі створив один розділ на 100 ГБ (приблизно) під ОС Windows і програми (див. Фото 9).

Фото 9)

Фото 9. Все було видалено - залишився один не розмічений диск.

Потім залишиться тільки вибрати цей розділ (97,2ГБ), натиснути кнопку «Далі» і провести в нього установку Windows.

Ремарка! До речі, інше місце на жорсткому диску поки можна Ніяк не форматувати. Після того, як Windows буде встановлена, зайдіть в «управління дисками» (через панель управління Windows, наприклад) і відформатуйте місце, що залишилося на диску. Зазвичай, роблять просто ще один розділ (з усім вільним місцем) під медіа-файли.

Фото 10. Створено один розділ ~ 100 ГБ для установки в нього Windows.

Власне, далі, якщо все зроблено правильно, повинна початися установка ОС: копіювання файлів, їх підготовка для установки, оновлення компонентів та ін.

Власне, далі, якщо все зроблено правильно, повинна початися установка ОС: копіювання файлів, їх підготовка для установки, оновлення компонентів та ін

Фото 11. Процес установки (потрібно просто чекати :)).

Коментувати подальші кроки, особливого сенсу немає. Ноутбук буде перезавантажений 1-2 рази, потрібно буде ввести ім'я комп'ютера та ім'я вашого профілю (можуть бути будь-якими, але я рекомендую ставити їх латиницею), можна буде задати налаштування Wi-Fi мережі та інші параметри, ну а далі побачите звичний робочий стіл ...

PS

1) Після установки Windows 10 - фактично ніяких подальших дій не було потрібно. Всі пристрої були визначені, драйвера встановлені і т.д .. Тобто все працювало так само, як після покупки (тільки ОС тепер була не "урізана», і кількість пригальмовування зменшилася на порядок).

2) Помітив, що при активній роботі жорсткого диска, чутно було невелике «потріскування» (нічого кримінального, так шумлять деякі диски). Довелося трохи зменшити його шум - як це зробити, див. В цій статті: https://pcpro100.info/shumit-ili-treshhit-zhestkiy-disk-chto-delat/ .

На сім все, якщо є що додати по перевстановлення Windows на ноутбуці HP - заздалегідь вдячний. Успіхів!

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: