Перевстановлення Windows на прикладі - установка Windows XP

  1. Перевстановлення Windows - підготовчий етап
  2. Без драйверів нікуди
  3. Збереження даних на жорсткому диску
  4. Установка Windows XP - покроковий процес
  5. Установка драйверів і програмного забезпечення

Вітаю всіх читачів блогу. Далеко не всіх влаштовує Windows 7. Коли користуватися «сімкою» набридає, з'являється ідея перевстановлення на звичну і стабільну Windows XP.


У даній статті мова піде про перевстановлення Windows на прикладі установки Windows XP.

Чого робити не слід так це встановлювати операційну систему Windows XP на комп'ютери оснащені сенсорними моніторами. Хоча дані монітори не особливо користуються попитом, але тим не менше. Не рекомендується цього робити тому що XP не підтримує даний тип моніторів.

В такому випадку оптимальним варіантом для вас стане операційна система Windows 7. Так само віддати перевагу сімці варто в тому випадку якщо ОЗУ вашого комп'ютера вище 2 ГБ і відеокарта підтримує DirectX 10 і більш нові версії.

Детальніше про Windows 7 я розповідав в статті - як встановити Windows 7 .

Отже процес установки або переустановки я б розділив на два етапи.

Перевстановлення Windows - підготовчий етап


Після того як ви придбали або завантажили диск з системою можна приступати до установки. Інсталяція операційної системи являє собою копіювання настановних файлів з диска установки на вінчестер комп'ютера за допомогою програми інсталятора.

Якщо у вас немає інсталяційного диска то перевстановити систему вам не вдасться. Диск з операційною системою зазвичай поставляється в комплекті при покупці нового комп'ютера в магазині або ... скачується в вигляді образу з мережі.

Скачаний образ необхідно буде записати на диск. Для цього рекомендую вам скористатися програмою Nero про яку я розповідав в статті - як записати диск .
До оригінального диска додається ключ «Key» - ключ, який складається з п'яти груп символів.

Ключ може бути надрукований або на самому диску або на коробочці в якій знаходиться диск. Найчастіше ключ може знаходиться в текстовому файлі на диску з системою. Якість установки операційної системи безпосередньо залежить від працездатності DVD приводу.

Крім цього перед установкою операційної системи варто переконатися в працездатності самого компакт диска. У разі несправності того чи іншого компонента в процесі установки операційної системи Windows може виникнути помилка в результаті чого завершити установку не вийде а стара система вже буде видалена.

Для того щоб перевірити диск на придатність потрібно провести наступні досить прості маніпуляції. Зайти в наявну операційну систему і спробувати скопіювати файли з компакт диска на вінчестер. Якщо копіювання файлів завершилося успішно то це означає що диск не пошкоджений.
до меню ↑

Без драйверів нікуди

Крім інсталяційного диска Windows вам знадобляться драйвера для кожного встановленого на комп'ютері компонента. Зокрема диски з драйверами поставляються при покупці комп'ютера. Однак часом потрібно попотіти щоб знайти драйвер для вашої звукової карти або ТВ тюнера. Тому я рекомендую вам перед перевстановлення системи перевірити чи все драйвера є у вас під рукою.

Найважливіші драйвера, це:

1. Драйвера на материнську плату.

2. Драйвера на мережеву карту.

3. Драйвера на відеокарту.

4. Драйвер на звук.

5. Драйвера на додаткові пристрої.

Щоб переглянути список ваших пристроїв, зайдіть в диспетчер задач і переконайтеся що до кожного з вище наведених пристроїв у вас є драйвер.

Якщо якогось драйвера не вистачає, то почитайте статтю про оновлення драйверів . За допомогою цієї статті ви без зусиль знайдете будь-які драйвера і зможете встановити їх.

Фахівці рекомендують встановлювати «найсвіжіші» драйвери для всіх пристроїв комп'ютера. Будь то відеокарта, материнська плата, процесор або чіпсет для кожного з цих елементів можна знайти новий драйвер.
до меню ↑

Збереження даних на жорсткому диску

Дане питання стає актуальним лише в тому випадку коли ви встановлюєте жорсткий диск з вже наявними даними, відео, музикою і т.п. ось тому то варто подбати про збереження всіх важливих для вас файлів перед установкою або перевстановлення ОС.

Зазвичай в комп'ютері може знаходиться кілька вінчестерів які в свою чергу поділені на логічні розділи. При внесенні змін тільки в один з розділів інформація зберігається на інших, залишиться недоторканою.

Тому всі важливі файли які розташовані на диску куди ви хочете встановити Windows потрібно заздалегідь перемістити на інше сховище даних, наприклад: інший розділ диска, USB носій, інший комп'ютер (за допомогою мережі або інтернету).

Вільне дисковий простір можна розділити між іншими логічними розділами. Звертаю вашу увагу що всі файли знаходяться на вашому робочому столі знаходяться на диску з операційною системою.

Зазвичай це папка Documents and Settings. Саме там знаходяться багато важливих файли тому не забувайте про це переустанавлівая операційну систему.

Навіть якщо ви забули що-небудь зберегти, після переустановлення можна буде виконати відновлення інформації з жорсткого диска за допомогою програми - Mini Tool Data Recovery.

Ну що ж перейдемо безпосередньо до установки Windows. Загалом у вас є справний інсталяційний диск і відмінно працює DVD привід, вся життєво важлива інформація збережена - приступаємо до установки.
до меню ↑

Установка Windows XP - покроковий процес

Після того як ви зберегли всі потрібні файли, розділили вінчестер на розділи можна приступати до установки Windows XP, першим етапом якої стане перезавантаження комп'ютера.

Після того як пішла перезавантаження поміщаємо інсталяційний компакт диск з операційною системою в DVD-CD привід в меню «BIOS» - базова система введення-виведення.

Здійснити такий перехід можна за допомогою натискання і утримання певних клавіш. Яку комбінація клавіш натискати буде залежати від виробника материнської плати і чіпа з самої «BIOS». В окремих випадках це клавіші: Delete, F2, F2 + Esc, Esc, Ctrl + Esc + F2.

Загалом найпоширенішою була і залишається клавіша - «Delete». Інтерфейс даної системи може бути абсолютно різним. Сьогодні інтерфейси «BIOS». Підтримують управління мишею.

Тому я розповім про «BIOS». На прикладі Award Phoenix. Ця версія БІОС досить не нова. Інтерфейс Award Phoenix являє собою синій екран з білими написами меню. Нам знадобиться пункт «Advanced BIOS Featuring». Після переходу з даного пункту відкриється список надаваних налаштувань.

З них нам потрібно знайти «First boot devices» що відповідає за порядок завантаження устаткування і його визначення БІОС'ом. Саме «First boot devices» - за перше обробляється обладнання а відповідно «Second boot devices» - за друге.

Для «First boot devices» встановлюємо значення CDROM що відповідає вашому DVD / CD приводу а для «Second boot devices» встановлюємо HDD що відповідає вінчестера. Отже, настройки змінені пора їх зберегти і вийти з BIOS.

Для цієї операції в головному меню BIOS знаходимо приблизно наступний пункт «Save changes and exit setup», вибираємо його і натискаємо «Y» що означає «YES». Загалом все BIOS налаштували після збереження комп'ютер знову перезавантажився і почав зчитувати інформацію з компакт диска.

Якщо ви все зробили правильно то в процесі зчитування на моніторі з'явиться напис «Press any key to boot from CD» це говорить про те, що для того щоб почати установку потрібно натиснути будь-яку клавішу.

Раз нас просять натиснути, то тиснемо. Далі з'явиться сині екран з бігаючими написами внизу і написом в верху - «установка Windows». Тепер вам залишається чекати поки програма установки не зажадає вашого втручання.

Перше з того що потребують програма це вибір між початком установки і відновленням попередньої версії системи. Нам потрібна установка так що не забувайте і не переплутайте. Після вибору установки програма пропонує прочитати ліцензійну угоду і прийняти його натиснувши клавішу F8.

Звичайно ж ми його приймемо і натиснемо цю клавішу. І знову постане питання про вибір установки і відновленням старої версії системи. Вибір не змінюємо.

Ми займаємося встановленням заново ОС Windows для цього вибираємо розділ «С» (розділ на якому встановлена стара система), після цього тиснемо кнопку «D», «Enter», потім "L". Ну ось і все тепер то скасувати операцію не можна. Стара операційка видалена безслідно. Далі змінюємо інші розділи якщо ж ви це планували. Видаливши непотрібні розділи з'являється вільний дисковий простір - «розділеного область».

Вибираємо цей пункт і натискаємо клавішу «С». У вікні вводимо число в мегабайтах яке буде відповідати майбутньому обсягом диска (на нього ми зробимо установку системи). Як я вже говорив раніше диск під установку ОС Windows повинен володіти обсягом не менше 15% від обсягу фізичного вінчестера.

Після того як ви ввели необхідний обсяг наприклад я завжди ввожу 30000 тиснемо "Enter". З'явився у списку новий розділ потрібно відформатувати у файловій системі NTFS. Так само разом з NTFS надається форматування в режимі FAT але це вчорашній день. Саме тому ми обираємо для форматування систему NTFS швидке.

Після того як програма отформатирует вибраний розділ почнеться копіювання настановних файлів з диска з системою. Час копіювання файлів займає пару секунд. Тут все залежить від якості компакт диска і DVD / CD приводу.

Будемо вважати що програма скопіювала всі потрібні для установки файли і перезавантажила комп'ютер. Після того як комп'ютер перезавантажиться почнеться наступний етап установки. Процес установки в загальному триває близько півгодини.

До кінця установки програма відкриє діалогове вікно де вам надається вибір регіональних налаштувань, мови, часу. Хочу зазначити що тут управління мишкою працює, тому провести настройки не важко маніпулюючи мишею.

Регіональні стандарти і мову ви вибираєте виходячи з місця проживання. Припустимо країна - Росія, мова - Русский. Якщо ж ви плануєте працювати на декількох мовах то можна вибрати потрібні мови в меню і натиснути клавішу «ОК».

Після цього програма установки зажадає ввести ім'я користувача а також назва організації які ви вводите керуючись своїми інтересами. Для того що б процес установки продовжився потрібно ввести принаймні ім'я користувача. Тепер вводимо будь-яку вподобану ім'я і натискаємо кнопку «Далі».

Дозволено Заборонено от'емлімой операцією буде введення «Ключа продукту» про який я вам раніше говорив, що поставляється разом з установочними диском ОС Windows. Якщо ви ввели ключ вірно з'явиться наступне вікно установки в іншому випадку перевірте розкладку клавіатури (вона повинна бути англійською) і звичайно ж правильно ви ввели всі символи.

Встановлювати на домашній комп'ютер пароль не має сенсу але якщо ви все таки цього хочете то можна і встановити.
В подальшому панельному вікні необхідно вибрати країну і телефонний код міста, де розташований персональний комп'ютер.

В подальшому панельному вікні необхідно вибрати країну і телефонний код міста, де розташований персональний комп'ютер

Після внесених даних, в потрібних полях, натискаємо кнопку «Далі».
Наступним кроком виробляємо встановлення дати, часу, часового поясу, ставимо галочку автоматичного переходу на літній час і натискаємо кнопку «Далі».

Наступним кроком виробляємо встановлення дати, часу, часового поясу, ставимо галочку автоматичного переходу на літній час і натискаємо кнопку «Далі»

У разі, якщо заздалегідь відомі дані для настройки мережі, вводимо в виникло панельне вікно, в відповідні поля. У разі, якщо це непотрібно або підключення до мережі знадобитися пізніше вибираємо пункт для завантаження звичайних параметрів.

Налаштування мережі при установці операційної системи Windows не настільки істотна, так як налаштувати мережеві параметри можливо і після повного завершення установки.

Після того, як операційна система Windows закінчила установку останніх необхідних служб, відбувається автоматичне перезавантаження із завантаженням вже встановленої операційної системи Windows.

Спочатку система автоматично оптимізується під дозвіл монітора. Чи залишиться, тільки двічі підтвердити виконану оптимізацію двічі натиснувши по клавіші «OK».

Після цього Windows включає майстра першого запуску. Необхідно відповісти на запропоновані запитання. Дійшовши до розділу вказівки користувачів комп'ютера потрібно перезавантажити систему. Систему можна перезавантажити за допомогою кнопки Reset. Облікові записи бажано налаштовувати на вже повністю налаштовану систему.

Щоб при завантаженні комп'ютер не опитував знімне обладнання, намагаючись знайти інсталяційне програмне забезпечення необхідно поставити в «BIOS» завантаження з жорсткого диска. Або, зробити необхідний жорсткий диск пріоритетним по відношенню до інших пристроїв, здатним містити інформацію.

Для внесення змін і виходу потрібно натиснути F10. Якщо зроблено все правильно, операційна система буде завантажуватися з потрібного вам носія інформації, зокрема з жорсткого диска. Якщо інсталяція системи проводилася з диска, його потрібно витягти з приводу.
до меню ↑

Установка драйверів і програмного забезпечення

Встановлена ​​операційна система ні в якому разі не буде коректно працювати без установки необхідних драйверів на пристрої, які розташовуються на борту даного комп'ютера.

Якщо немає впевненості в тому, що ті драйвера, які операційна система підібрала сама для пристроїв, будуть працювати коректно, необхідно скористатися драйверами, що йдуть в комплекті з пристроями.

Найчастіше база драйверів Windows має драйвера тільки на половину, наявних на борту комп'ютера пристроїв. Тому після установки «свіжої» версії DirectX », встановлюємо« рідні »драйвера до чіпсету материнської плати. Сучасна установка драйверів автоматизована.

Досить встановити в привід відповідний диск в режимі автозапуску. Аналогічно, встановлюються драйвера на всі встановлені пристрої. В першу чергу - це відеокарта, звукова карта, мережева карта. Після установки драйверів на всі пристрої обов'язково перезавантажте комп'ютер. Детальніше про те як налаштувати мережеву карту читайте в статті - мережева карта для комп'ютера .

Якщо, пристрій досить складне, потрібно виконати перезавантаження комп'ютера для нього індивідуально. Процес установки пристроїв будуть супроводжувати коментарі, які будуть роз'яснювати ті чи інші незрозумілі моменти.

У разі, якщо драйвера до пристроїв з тієї чи іншої причини втрачені їх можна, знайти в Інтернеті. Наприклад, на сайтах виробників. Такий драйвер, встановлюється вручну. А саме, підготовлений до запуску файл має розширення «exe».

Досить, клікнути по ньому мишкою і процес установки почнеться. Якщо драйвер встановився правильно і пристрій включено, система автоматично усуне неполадки і запустить пристрій в роботу.
Одним з варіантів установки драйверів - використання скопійованих заздалегідь драйверів зі старої операційної системи.

Переходимо в «Диспетчер пристроїв» - з'явиться список пристроїв.

Переходимо в «Диспетчер пристроїв» - з'явиться список пристроїв

Проблемні пристрої виділені питальним жовтим знаком. Клацаємо правою клавішею миші по назві проблемного пристрою і у спливаючому меню вибираємо оновлення драйвера. Запустилася «Майстер установки обладнання» надасть вибір.

Вибираємо «Ні, не цього разу» і тиснемо «Далі». Далі «Установка з вказаного місця» і ставимо галочку в полі «Включити наступне місце пошуку». Натискаємо кнопку «Огляд» і вибираємо знімний носій, з уже записаними драйверами. З бази драйверів вибираємо потрібний і виділяємо його. Тиснемо «ОК» і «Далі».

Трохи терпіння і якщо, все пройшло вдало, помилка в списку диспетчера пристроїв зникне. Залишається останнє. Установка необхідного програмного забезпечення.

Програмне забезпечення повинно бути максимально функціональним. Чим менше в системі непотрібного і «глючной» програмного забезпечення, тим довше і стабільніше буде працювати операційна система Windows.

Програмне забезпечення, можливо, придбати на сайті виробника, завантажити з якогось порталу, позичити диски з ПО, врешті-решт, купити його в магазині. Заключним етапом бажано зробити оптимізацію Windows XP . На цьому установка Windows XP завершена. Удачі вам!

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: