персоналізація Windows 10

  1. розділ Персоналізація
  2. фон
  3. екран блокування
  4. теми
  5. Пуск
  6. Панель завдань
  7. Нічне світло
  8. Підведемо підсумки

Людина так влаштована, що намагається в житті чимось виділитися, проявити свою індивідуальність в одязі, в смаках, в побуті, в спілкуванні. Кожному з нас хочеться бути несхожим на інших, виділятися з сірої маси. Ці бажання ми переносимо на все, що нас оточує. Не є винятком і пристрої, які ми використовуємо. Персоналізація девайсів на Windows виходить на перший план для кожного з нас. Хтось любить мінімалізм, залишаючи все як було. Хтось навпаки для зручності перебудовує на свій смак зовнішній вигляд Робочого столу, екрану блокування, папок тощо.

Більшість користувачів, які вперше встановили Windows 10 або увімкнули телефон, що працює на ній, задаються питанням - як змінити зовнішній вигляд хоча б робочого столу. Варто зауважити, що в Windows 10 існує дуже багато інструментів і можливостей для реалізації ваших бажань по зміні зовнішнього вигляду системи. Сьогодні хочу познайомити вас з основними такими можливостями.

розділ Персоналізація

Іноді здається, що компанія Microsoft зуміла здійснити майже всі побажання користувачів. У новій Windows 10 з самого початку з'явився окремий розділ Персоналізація.

Хтось скаже, що він і раніше був, з чим важко не погодиться. Але в Windows 7 він якось мізерний і малоефективний. Не дарма ж існує безліч сторонніх інструментів для персоналізації в попередніх версіях ОС. У новій операційній системі розділ має набагато більший набір інструментів, які допоможуть в першу чергу простому користувачеві.

Відкрити розділ Персоналізація можна кількома способами. Найпростіший з них - натиснути правою кнопкою миші по робочому столу і відкрити однойменну опцію. Відкрити розділ Персоналізація можна кількома способами

Також ви зможете відкрити розділ, якщо пройдете шлях Пуск-Параметри-Персоналізація або ж пропишіть Персоналізація в Пошуку біля кнопки Пуск. Сам розділ містить 6 підпунктів: фон, кольору, екран блокування, теми, пуск, панель задач. Розберемося з кожним з них.

фон

Цей розділ в першу чергу стосується налаштування вашого робочого столу. Є три варіанти того, що буде на ньому: фото, суцільний колір або слайд-шоу. Перший пункт зрозумілий, хоча є маленьке уточнення. Ви можете вибрати заставку з тих фото, які система вже надала, або завантажити своє зображення. Це дасть вам можливість встановити на свій Робочий стіл сімейне фото, фотографію з подорожі, колаж, 3D-шпалери і навіть вподобану gif-анімацію. Правда, будьте готові до того, що деякі ефекти від обраних шпалер можуть не підтримуватися вашим пристроєм. Для цього необхідно натиснути на опцію Огляд, вибрати потрібне фото, і воно негайно стане фоновим зображенням робочого столу. Подібне можна зробити, якщо натиснути правою кнопкою миші по потрібному зображенню і вибрати опцію Зробити фоновим зображенням робочого столу. Також є можливість вибрати спосіб заповнення фонового зображення. Цей розділ в першу чергу стосується налаштування вашого робочого столу Другий пункт специфічний і призначений скоріше для тих, хто хоче, щоб на його робочому столі не було ніяких фонових зображень, а суцільний колір. Варто зауважити, що палітра кольорів в Windows 10 досить обширна, вибір великий.

Слайд-шоу дає можливість демонструвати на вашому робочому столі слайд-шоу. Простими словами, ви маєте можливість бачити на робочому столі не одну фотографію або картинку, а певну їх кількість, тобто змінюються періодично зображення. Іноді люблю в хвилини відпочинку за пристроєм запустити сімейні фотографії або знімки улюблених Карпат. Ви можете встановити час, за яке будуть змінюватися зображення, порядок їх появи на екрані, а також дозволяти їх відтворення при роботі від батареї пристрою. Слайд-шоу дає можливість демонструвати на вашому робочому столі слайд-шоу

кольори

Вище я писав про різноманітність палітри кольорів в Windows 10. У Windows 10 Creators Update на численні прохання користувачів фахівці Microsoft істотно розширили діапазон. Тепер акцентне колір і його відтінок можна вибирати довільно (майже не можна вибрати абсолютно чорного або білого кольору), за допомогою зручної палітри або вказавши значення в кодах RGB, HSV або HTML. Якщо ви використовуєте кілька улюблених відтінків за настроєм, повернутися до останніх квітів допоможе новий блок «Нещодавно використані кольори». Вище я писав про різноманітність палітри кольорів в Windows 10

У блоці Додатковий колір крім іншого є зручний інструмент для оцінки читання тексту на тлі обраного вами кольору. Він допоможе вам відмовитися від зовсім вже екстремальних рішень. Можливість вказати цифрове значення кольору допоможе легко і швидко встановити відтінок, ідеально підходить до кольорової гами шпалер для робочого столу або кастомних іконок.

Також користувачі мають можливість включити ефекти прозорості. Дані ефекти зручні тим, що як би не закривають повністю сторінку або текст під відкритим наприклад меню Пуск або панеллю задач. Це естетично красиво з одного боку і практично з іншого. Також користувачі мають можливість включити ефекти прозорості

Але найголовнішим нововведенням в Windows 10 можна вважати появу вибору режиму зі стандартними програмами. Я говорю про темному і білому оформленні. Про це довгі роки мріяли користувачі, шукали сторонні рішення. Зараз же все змінюється за допомогою звичайного включення потрібного режиму. Іноді я просто чергую режими в залежності від настрою. Але найголовнішим нововведенням в Windows 10 можна вважати появу вибору режиму зі стандартними програмами Є також посилання на розділ налаштування параметрів високої контрастності, де за бажанням можете налаштувати свій робочий стіл у високій контрастності і виділитися серед інших. Я якось пробував такий режим кольору, але він мені не сподобався.

Я якось пробував такий режим кольору, але він мені не сподобався

екран блокування

У Windows 10 зуміли перетворити і екран блокування пристрою. Зараз користувач на нього може встановити будь-які фотографії або картинки, влаштувати слайд-шоу або скористатися допомогою самої системи, встановивши зображення від Windows. Останній спосіб досить цікавий, тому що на вашому екрані блокування кожен раз будуть з'являтися різні заставки з описом. Але тоді будьте готові до того, що поряд з заставками отримувати будете іноді і рекламу.

Саме реклама на екрані блокування свого часу викликала безліч шуму, чуток і недомовок про те, що нібито компанія Microsoft стежить за користувачами, роздаючи їх особисті дані третім особам. А всього лише потрібно бути уважними. Отже, щоб не отримувати рекламу на екран блокування, необхідно не вибирати установки заставок Windows: цікаве і за допомогою повзунка вимкнути пункт Відображати забавні факти, жарти, підказки та іншу інформацію на екрані блокування. Як бачите, все легко і просто.

На екрані блокування з'явиться важлива інформація про ваш пошти, календаря, повідомлення в соціальних мережах або встановлених програм, якщо виберете потрібні вам зі списку. Тепер точно не пропустіть важливе повідомлення або терміновий лист на електронну пошту. Але будьте готові до того, що всі дані настройки будуть впливати на тривалість роботи пристрою від батареї.

Мене часто запитують: «А куди поділися знамениті мильні бульбашки, стрічки, об'ємні написи Windows, які знайомі нам з попередніх версій операційних систем Мене часто запитують: «А куди поділися знамениті мильні бульбашки, стрічки, об'ємні написи Windows, які знайомі нам з попередніх версій операційних систем?» Вони нікуди не пропали, збереглися в системі і можуть бути встановлені, якщо натиснути на посилання Параметри заставки.

теми

Деякі користувачі люблять встановлювати різні теми для Робочого столу і інтерфейсу системи. Раніше необхідно було ще вміти підібрати, встановити і налаштувати любиться тему. Компанія Microsoft вирішила допомогти і в цьому. У новій Windows 10 не потрібно багато знань і умінь для установки теми.

Для цього заходите в розділ Теми, вибираєте і встановлюєте одним клацанням лівої кнопки миші вподобану тему або завантажену з інтернету. Теми для Windows 10 складаються з чотирьох складових: фонове зображення (шпалери), звуки, акцентних колір і курсори миші. Кожен з них можна налаштувати в окремих розділах, або в єдиному місці - в темах. Ніяких зайвих рухів тіла, все просто і зрозуміло. Для цього заходите в розділ Теми, вибираєте і встановлюєте одним клацанням лівої кнопки миші вподобану тему або завантажену з інтернету Раніше як було - щоб завантажити тему для Windows, доводилося шукати її в Інтернеті, завантажувати з незрозумілого сайту, який не давав гарантії, що разом з темою не закачаєте ще щось. Після весняного оновлення Windows 10 Creators Update в Магазині Windows 10 нарешті з'явилася можливість викачувати і теми для Робочого столу. На цьому б я хотів зупинитися трохи докладніше.

Отже:

1. Щоб завантажити теми для Windows 10, спустіться трохи нижче і натисніть на кнопку Інші теми в Інтернеті. Відкриється магазин і список доступних для завантаження тем. 1

2. При бажанні ви можете вибрати одну зі стандартних попередньо (Windows 10, Квіти, або стандартна Windows). 2

Тим в магазині дуже багато і всі вони безкоштовні (це може змінитися в майбутньому). Погортайте, подивіться, що є цікавого. Врахуйте, що шукати теми в самому магазині чомусь не можна. Крім того, потрапити в розділ з темами можна тільки з Параметрів Windows 10.

3. Коли знайдете потрібну тему, відкрийте її і ознайомтеся зі змістом. Потім натисніть Отримати, і магазин завантажить її в ваш комп'ютер. 3

4. Тепер треба застосувати завантажену тему. Дочекайтеся завантаження і натисніть Запустити. Відкриється розділ з настройками тем. Знайдіть завантажену вами і натисніть на неї. Система активує завантажену тему. 4

Якщо тема містить в собі кілька фонових зображень, тоді вам будуть цікавими параметри слайд-шоу. Для цього натисніть на Фон і система переведе вас в розділ з настройками фонового зображення робочого столу. Там можна змінити час, після якого шпалери будуть змінюватися автоматично. Можна вибрати 1 хвилину, 10 хвилин, 30 хвилин, 1 година, 6 годин або 1 день. Якщо тема містить в собі кілька фонових зображень, тоді вам будуть цікавими параметри слайд-шоу

Важливим є той момент, що в Windows 7/8 управління темами було трохи зручніше, оскільки операційна система дозволяла вибрати, які саме шпалери з теми будуть використовуватися. Також можна було вибрати одну конкретну картинку. У Параметрах Windows 10 такої опції немає, оскільки Microsoft випив старий розділ персоналізації, що тягнувся ще з Windows 7/8. Дуже шкода.

Завантажити теми для Windows 10 можна не тільки з Магазину. Відмінно підійдуть теми і від Windows 7/8. Вам достатньо знайти сайт з темами і завантажити їх у форматі .themepack. Завантажити теми для Windows 10 можна не тільки з Магазину

Потім двічі клікніть на скачаний файл і почекайте, поки система встановить його. Після цього тема буде доступна в розділі Параметри - Персоналізація - Теми. Точно так же, як і у випадку з темами, викачаними з магазину Windows. Всі інші особливості тем для Windows 10 застосовуються і для завантажених тим ззовні магазину Windows Store. Так що улюблену тему від Windows 7 можна встановити і на нові операційні системи.

Теми в Windows 10 видаляються точно так же, як і звичайні програми. Для цього вам треба відкрити Параметри - Програми та можливості. У списку треба знайти завантажену тему, натиснути на неї, а потім вибрати Видалити. Теми в Windows 10 видаляються точно так же, як і звичайні програми Інший варіант: відкрийте Параметри - Персоналізація - Теми. Знайдіть встановлену тему і натисніть по ній правою кнопкою миші. Виберіть Видалити.

Пуск

Для більшості користувачів повернення меню Пуск в нову Windows 10 було хорошою звісткою. Але все ж деякі не розуміють, навіщо їм плитки і що з ними робити. Перші дні після релізу нової ОС було дуже багато нарікань саме на меню Пуск. Одні обурювалися, що меню розгортається на весь екран, інші кричали про настирливої ​​реклами. Для більшості користувачів повернення меню Пуск в нову Windows 10 було хорошою звісткою

Компанія Microsoft стійко терпіла все скарги, зробила висновки і переробила меню. Тепер ви можете збільшити кількість плиток, вибирати в якому вигляді показувати додатки, також потрібно відображати недавно додані або часто використовувані додатки і відкривати меню в повноекранному режимі. Але найголовніше - вирішила проблему показу реклами в меню Пуск і в Провіднику. Вам достатньо відключити опцію Іноді показувати рекомендації в меню Пуск і настирлива реклама ніколи не потривожить. Як ви вже встигли здогадатися, всі ці настройки знайдете в розділі Пуск. За допомогою повзунка перемикання самі вирішите чим і коли користуватися, як саме буде виглядати ваше меню. Також у користувачів є можливість вибрати папки, які будуть відображатися в списку. Компанія Microsoft стійко терпіла все скарги, зробила висновки і переробила меню Дуже часто мене просять розповісти, як я використовую плитки в меню Пуск. Варто зауважити, що належу до числа користувачів, які не люблять багато ярликів програм, плеєрів і всього подібного на Робочому столі. Але я знайшов вихід з даної ситуації. Зараз використовую плиткове меню Пуск для розташування там потрібних програм в повсякденній роботі. Дуже зручно і практично, не доводиться довго шукати потрібну програму, тим більше, що в меню можна створювати навіть групи додатків. Перевірте, це зручно.

Панель завдань

Панель завдань в Windows 10, як і інших ОС, безсумнівно підвищує зручність роботи на комп'ютері або ноутбуці. Тут ви можете закріпити свої браузери, часто використовувані програми і додатки. Зробити закріплення можна простим перетягуванням ярлика програми з Робочого столу на Панель завдань. Програма в той же час буде закріплена на панелі завдань, але якщо захочете її звідти прибрати, клацаєте правою кнопкою миші по ярлику програми і вибираєте Відмінити закріплення від панелі завдань. Панель завдань в Windows 10, як і інших ОС, безсумнівно підвищує зручність роботи на комп'ютері або ноутбуці

У розділі Персоналізація для настройки Панелі завдань виділено цілий розділ. Я б рекомендував вам тримати завжди включеним повзунок закріплення панелі завдань, так як це допоможе ефективно її використовувати.

У попередніх версіях Windows необхідно було знайти сторонню утиліту, щоб приховати панель завдань. Зараз її приховати можна як при роботі в режимі Робочого столу, так і при роботі в режимі планшета. Більш того, ви можете зменшувати розміри кнопок ярликів на панелі завдань.

Іноді виникають ситуації, коли потрібно миттєво перейти на Робочий стіл, а у вас відкрито багато вкладок, закриття яких займе багато часу. Цю ситуацію можна вирішити, якщо залишите включеним повзунок Показувати робочий стіл при наведенні покажчика на кнопку «Згорнути всі вікна» в кінці панелі завдань. Тепер ви наводите курсор миші в правий кінець панелі завдань, всі програми стають прозорими, а для вас буде доступний Робочий стіл. Іноді виникають ситуації, коли потрібно миттєво перейти на Робочий стіл, а у вас відкрито багато вкладок, закриття яких займе багато часу

Досвідчені користувачі можуть також при бажанні замінити командний рядок оболонкою PowerShell простим зміною положення повзунка.

Раніше у простих користувачів завжди були здивовані обличчя, коли вони бачили, як більш досвідчений користувач хвацько якимось чином перемістив панель задач справа-зліва або і зовсім наверх. Я сам при роботі з віртуальною машиною дуже часто маю панель зверху, щоб було зручніше. Виявляється, такий фокус може виконати будь-який з вас. Досить натиснути на перемикач положення панелі задач на екрані і вибрати зручне розташування. Можливо, це і дрібниця, але іноді може стати в нагоді. Раніше у простих користувачів завжди були здивовані обличчя, коли вони бачили, як більш досвідчений користувач хвацько якимось чином перемістив панель задач справа-зліва або і зовсім наверх Трохи нижче є опція Групувати кнопки на панелі завдань, яка дозволить вам бачити, що відкрито в вашому браузері або програмі. Правда, будьте готові, що не всі програми будуть працювати з цією функцією. Але практичне застосування вона все ж має.

Важливий розділ в цій опції Область повідомлень, в якому зможете вибрати які програми і додатки показувати на панелі завдань, а також вмикати / вимикати системні знаки. Останнє особливо важливо, якщо раптом в системному треї зник значок підключення до мережі, перемикання мов або інша важлива іконка. Саме тут можна побачити, чи включена вона у вас.

Для тих, хто використовує підключення додаткових моніторів, теж є можливість налаштовувати Панель завдань для кожного з них.

Нічне світло

Згідно з дослідженнями фізіологів, синій спектр випромінювання, що продукується телевізорами, моніторами, екранами портативних комп'ютерних і мобільних пристроїв, порушує ритми сну і неспання. Останніми управляє гормон мелатонін (гормон ночі), його посилене вироблення в темний час доби схиляє людину до сну. Яскравий ж світло синього спектра випромінювання гальмує вироблення мелатоніну, відповідно, перешкоджає природного бажання спати і веде до негативних наслідків порушення біоритмів людини. Тоді як висвітлення в спектрі теплих відтінків в меншій мірі гальмує вироблення мелатоніну.

Функція «Нічне світло» з'явилася в Windows 10 тільки після великого оновлення Creators Update і по праву заслужила увагу користувачів. Скористатися цією функцією досить легко. Для цього проходимо шлях Пуск-Параметри-Система-Екран, де побачимо повзунок включення. До речі, потім зможете легко включати її через Центр повідомлень. Функція «Нічне світло» з'явилася в Windows 10 тільки після великого оновлення Creators Update і по праву заслужила увагу користувачів Але кожен користувач може вибрати свій період, в якому функція буде спрацьовувати автоматично. Для цього переходимо в налаштування нічного світла, де вибираємо колірну температуру вночі, а також час, коли функція буде автоматично спрацьовувати. Повірте, це сприятливо позначиться на здоров'ї ваших очей.

Повірте, це сприятливо позначиться на здоров'ї ваших очей

Підведемо підсумки

Як бачите, налаштувати робочий стіл і інтерфейс в Windows 10 дуже легко і просто. Варто витратити трохи часу, щоб пристрій приносило вам радість і позитивні емоції при використанні.

Мене часто запитують: «А куди поділися знамениті мильні бульбашки, стрічки, об'ємні написи Windows, які знайомі нам з попередніх версій операційних систем?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: