Порівняння операційних систем Mac OS, Linux і Windows

Суперечки про те, яка з цих операційних систем краще, напевно, не припиняться ніколи. Найпоширенішими і популярними серед ОС вважаються Windows, Linux і Mac OS. Спробуємо порівняти їх.

Почнемо з того, що Linux належить до сімейства відкритих і вільних систем. Що це означає? Ви можете абсолютно безкоштовно, а головне, законно провести установку ОС на своєму ПК або ноутбуці. У свою чергу Mac OS і Windows належать до закритого (пропрієтарного) сімейства операційних систем. Їх копії необхідно купувати для установки. Широко поширені піратські версії.

Windows. Ще недавно найпоширеніша операційна система. За даними статистики, вона встановлена ​​на 85% пристроїв: планшети, ноутбуки, комп'ютери. Використовуються як вдома, так і на підприємствах. З поширенням мобільних пристроїв - смартфонів, Linux почала тіснити Windows. Адже саме вона стала основою для Android.
Найголовніші плюси - відмінна сумісність ь і поширеність.

Linux з сімейства операційних систем Unix Linux з сімейства операційних систем Unix. Однак існують різні дистрибутиви, які мають ядро ​​в залежності від версії, і заточені під певні цілі. Вони підходять і для роботи на десктопах для домогосподаркам, і для потужних кластерних серверних систем. Більше 80% серверів в Інтернеті працюють на базі одного з дистрибутивів Linux, FreeBSD або інший Unix-подібної системи. Про основу під Android ми сказали вище.

Гідність - оперативна доопрацювання недоліків і неточностей завдяки відкритому вихідному коду.

Mac OS. Система, яка була розроблена компанією Apple. Це супутнє ПО для випускаються цією корпорацією пристроїв. Заснована на FreeBSD, вихідний код закритий. На даний момент займає менше 20% ринку і вважається другою за популярністю.

Переваги - стабільність і продуктивність.

Порівняємо ОС за кількома параметрами.

 • Системні вимоги. Звичайно, на даний параметр зараз звертають набагато менша увага, ніж якихось 7-8 років тому. Однак кількість додатків, яким для роботи необхідні серйозні ресурси, збільшується. Це означає, що і вільне місце на вашому ПК або іншого пристрою не зайвим.

  Windows. Для стабільної роботи системи останніх версій вам знадобиться процесор з двома ядрами, 1 Гб оперативної пам'яті (а якщо берете 64-бітний дистрибутив, то ще більше), не найгірша відеокарта.

  Linuх. Тут ситуація простіше. Досить одноядерного процесора, 256 Мб оперативної пам'яті (відразу приготуйтеся докупити планку) і абсолютно будь-якої відеокарти. Природно, цього буде недостатньо для швидкої роботи додатків і легкого серфінгу в Інтернеті. Але мінімальні вимоги саме такі. Відзначимо, що плюсом буде модуль ядра Zram, який дозволяє стискати дані за допомогою zip перед збереженням в оперативній пам'яті.

  Mac OS. Так як система закрита, то однозначного висновку зробити не вийде. Теоретично дану ОС вийде запустити з 512 Мб оперативної пам'яті, одноядерним процесором з частотою 1 ГГц і 9 вільними Гб пам'яті на жорсткому диску.

 • Безпека / захищеність від вірусів. Більшість користувачів зберігають на своїх комп'ютера особисту інформацію, фото, здійснюють грошові перекази, спілкуються і т. Д. Вся ця інформація потребує захисту. Наскільки стійкі обрані для порівняння ОС:

  Windows. Вважається, що це ОС найбільш вразлива. Це можна пояснити дуже просто: над останніми версіями працюють менш кваліфіковані співробітники. Подібне підтверджується численними помилками в коді. Якщо згадати Windows NT і Windows XP, то процес розробки був організований добре, звідси і стабільність. Саме тому хакери придумують все нові і нові віруси під цю оболонку. Також фахівці з Microsoft усувають вкрай мало вразливостей, а якщо роблять це, то через місяць або більше.

  Linux. Якщо подивитися на Linux, то «дірки» латаються за лічені години. Всі продукти сімейства Unix мають дуже мало вад. Є можливість шифрування даних, але щоб це виконувати, будуть потрібні певні навички. Що стосується спливаючих блокіраторів - про них можна забути.

  Mac OS. Найбільш безпечна ОС, за її злом навіть призначають непогану нагороду на деяких хакерських сайтах. Допомагає підтримувати систему в стабільності за рахунок шифрування даних і розподілу їх на особисті і системні. До того ж нова Mac OS переписана з нуля і не сумісна з попередніми версіями. Це означає, що шукати шляхи злому стало ще важче.

 • Процес установки і настройки ОС. Тут порівнювані проявляють себе по-різному: хтось «налаштований дружелюбно», а хтось принесе чимало клопоту.

  Windows. Як показує практика, поставити її може навіть початківець користувач комп'ютера. Хід всієї операції зрозумілий на інтуїтивному рівні. Мінус - доведеться шукати деякі програми для повноцінної роботи системи.

  Linux. Процес установки мало відрізняється від вищеописаного, а часом встановити ПО буде навіть простіше. Це стосується саме деськтопной версії. Якщо вам потрібна велика кастомизация системи і економії диска, то для установки необхідно мати хоча б загальне уявлення про пакети системи і їх взаємодії.

  Mac OS. Процес установки можна порівняти з аналогічною операцією у Windows. Щоб налаштувати систему, використовуються вже готові програми System Preferences.

 • Стабільність. Розглянемо відмінності в процесі роботи.

  Windows. Так, застарілі версії дійсно часто виходили з ладу. На сучасних варіантах ОС такого немає. Сині екрани смерті з'являються тепер вкрай рідко.

  Linux. Мабуть, найстабільніша система з усіх трьох.

  Mac OS. Збої трапляються приблизно з тієї ж періодичністю, що і у Windows. Це найчастіше відбувається через використання несумісних зі стандартами Apple программи.

 • Підтримка ПО. Зараз порівняємо, як «відносяться» до стороннього софту представлені операційні системи.

  Windows. Так як дана ОС найпоширеніша, то і ПО найчастіше пишеться саме під неї. Можна знайти дуже багато платного і безкоштовного софта.

  Linux. З кожним роком з'являється величезна кількість програм, сумісних з цією системою, і практично всі вони безкоштовні. Крім того, в даній ОС є емулятори Wine і Mono, які дозволяють запустити більшу частину Windows-додатків прямо з Linux.

  Mac OS. Програм достатню кількість. Мінус - встановлювати їх можна тільки з AppStore.

 • Зручність у використанні. Всі розробники прагнуть зробити свої продукти максимально простими і доступними в застосуванні, але не у всіх це виходить.

  Windows. Тут без питань. Інтерфейс зрозумілий (якщо не брати до уваги Windows 8). Робота за комп'ютером не викликає складнощів.

  Linux. Кожен дистрибутив розробляється групою однодумців з різних країн, а не окремими людьми або фірмами. Будь-хто може підібрати дистрибутив, виходячи з рекомендацій інших користувачів, з урахуванням своїх знань і смаків.

  Mac OS. Теж зручна і проста система, в ній враховуються всі дрібниці. Робота з нею буде зрозуміла навіть непосвяченому.

Замість висновку. Хочеться відзначити, що вибір повинен ґрунтуватися на запитах. Визначтеся, що вам потрібно. Windows проста і зрозуміла система, яка ідеально підійде починаючому користувачеві. Mac OS відмінно оптимізована, приємна в роботі, продуктивна. Linux активно розвивається, її застосовують уже «озброєні» люди і профільні фахівці, також і всі частіше встановлюють на домашні комп'ютери. Беріть те, що підходить вам. Від себе рекомендуємо пройти курс "Системний адміністратор Linux" в нашій Академії.

Що це означає?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: