Що таке Windows RT, і чи підійде вам планшет з нею - Вадим Стеркиной

 1. Ситуація на ринку планшетів
 2. Архітектура процесорів: ARM vs. x86
 3. Порівняльна таблиця видань Windows 8
 4. Що є в Windows RT
 5. Чого немає в Windows RT
 6. Для яких завдань підійде планшет з Windows RT
 7. Кому зараз потрібна Windows RT
 8. Габарити, вага і час автономної роботи
 9. Ціна
 10. висновок

В обговоренні планшетів один читач стверджував, що встановив Windows 8 на «трансформер» ASUS TF700T В обговоренні планшетів один читач стверджував, що встановив Windows 8 на «трансформер» ASUS TF700T. Казка вийшла красивою - адже в планшеті встановлений процесор ARM Cortex-A9. Однак Windows для ARM існує, і сьогодні ми поговоримо про неї.

У дискусіях на тему нової ОС Microsoft зустрічається популярний штамп «Windows 8 - для планшетів». Щоб зрозуміти поверховість цього судження, досить попрацювати в Windows 8 трохи більше, ніж кілька днів . Для планшетів якраз призначена Windows RT, але поки мало хто володіє пристроями під керуванням цієї ОС.

Ситуація на ринку планшетів

Планшети з Windows на борту випускалися і до виходу Windows 8, але їх частка була невелика. За даними Strategy Analytics в третьому кварталі 2012 року було випущено 17.2 мільйона планшетів, з них лише 400 тисяч під управлінням Windows.

Однак уже в першому кварталі 2013 року на частку планшетів з Windows 8 і Windows RT довелося 7.5% від загального обсягу поставок. Microsoft не має вперше виступає в ролі наздоганяючої - приклад XBOX показує, що компанія вміє вибиратися з ям. Але битися за місце під сонцем на ринку планшетів неможливо без операційної системи, орієнтованої на управління пальцями.

Новий інтерфейс Windows 8 покликаний виправити цю прогалину, a паралельно Microsoft зробила ще один величезний крок - повністю перенесла нову систему на архітектуру ARM.

Архітектура процесорів: ARM vs. x86

Процесори з архітектурою Intel x86 встановлені практично у всіх сучасних ноутбуках і настільних комп'ютерах, в той час як ARM домінує в смартфонах і планшетах. Подивіться ще раз на діаграму вище і складіть частки Android і Apple. Серцем всіх цих пристроїв є чіпи, побудовані на архітектурі ARM.

Головною відмінністю Windows RT від Windows 8 є архітектура процесора, для якої створена операційна система. Windows 8 призначена для процесорів x86 / х64, тому її неможливо встановити на комп'ютери з процесорами, що використовують набір інструкцій ARM.

Microsoft створила Windows RT спеціально для архітектури ARM.

Windows RT стала першою ОС Microsoft, орієнтованої на масовий ринок пристроїв з процесорами ARM. Microsoft навіть показала своє бачення цих ПК, випустивши під своїм брендом планшет Surface RT.

збільшити малюнок
збільшити малюнок

Зверніть увагу, що однойменний планшет з Windows 8 Pro з'явився на ринку трьома місяцями пізніше. Тим самим, як би підкреслюючи, що Windows прийшла на ринок мобільних ПК з ARM всерйоз і надовго. Це підводить нас до розмови про те, які можливості має Windows RT.

Порівняльна таблиця видань Windows 8

Для предметної розмови про набір функцій Windows RT потрібно розуміти, чим конкретно вона відрізняється від Windows 8. Я підготував для вас порівняльну таблицю видань Windows 8.

Видання Windows 8 прийшло на зміну старшому домашньому виданню Windows 7. Windows 8 Pro орієнтована на малий і середній бізнес, а корпоративне видання - на великі організації.

Зверніть увагу, що в книзі Excel два листа . У першому наведені відмінності між виданнями, а в другому - список можливостей, наявних у всьому сімействі Windows 8.

Що є в Windows RT

Побіжного погляду на таблицю достатньо, щоб побачити схожість Windows RT з домашнім виданням Windows 8. Операційна система перенесена на ARM цілком, і це означає, що в Windows RT є робочий стіл і всі програми, що входять в стандартну поставку Windows.

У Windows RT працюють не тільки блокнот, ножиці і IE10, а й системні оснащення, командний рядок і PowerShell.

У Windows RT система і вбудовані програми відображаються точно так же, як в інших виданнях. Більш того, Microsoft перенесла на архітектуру ARM найпоширеніший в світі пакет офісних додатків і включила до складу Windows RT спеціальну версію Office Home & Student 2013 RT. Тим самим компанія позначила, що цю систему можна використовувати не тільки для споживання інформації.

У пакет для дому та навчання входять чотири найпопулярніших додатки - Word, Excel, PowerPoint і OneNote. Додатки мають практично всіма функціями традиційних аналогів, але деякі відмінності є (Наприклад, не підтримуються макроси).

У порівняльній таблиці також звертає на себе увагу відсутність кодеків для відтворення відео, однак я не випадково додав внизу примітка.

Windows RT - це єдина ОС із сімейства Windows 8, яка поставляється тільки разом з пристроєм.

Однією з вимог до пристроїв на Windows RT є підтримка медіа-кодеків. Надo вважати, що таким чином, Microsoft переклала ліцензійні витрати на ОЕМ-виробників.

Чого немає в Windows RT

Перший рядок порівняльної таблиці підкреслює головна відмінність Windows RT від інших видань. У ній можна запускати тільки традиційні додатки, скомпільовані Microsoft і входять в поставку системи.

За задумом Microsoft, сторонні додатки можна завантажувати тільки з магазина Windows .

За допомогою програми магазину працюють в середовищі Windows Runtime або WinRT (звідси і приставка RT в назві ОС). WinRT вбудована в усі видання Windows 8, тому додатками з магазину можна користуватися на будь-яких ПК. Однак ОС Windows RT підтримує тільки запуск додатків, розроблених для середовища WinRT.

Їх асортимент і функціональні можливості виглядають блідо в порівнянні з традиційними програмами. Ця особливість Windows RT робить систему непривабливою для багатьох користувачів, породжуючи ярлики на кшталт «урізана винда».

Так вже є хак , Що відкриває можливість запуску інших сторонніх додатків, побудованих цілком на .NET Framework 4.5 або перенесених на ARM, але список останніх поки невеликий.

Для яких завдань підійде планшет з Windows RT

Порівнювати Windows RT з іншими виданнями Windows 8 потрібно в контексті використання на планшеті. Якщо він планується в якості єдиного або основного ПК з Windows, то придбання пристрою з Windows RT може стати не наймудрішим рішенням.

Як же додаткового ПК планшет передбачає дещо інший коло завдань, ніж стаціонарний комп'ютер або ноутбук.

Дійсно, на моєму планшеті в папці Program Files було б порожньо, якби не експерименти і тести. А в повсякденному використанні пристрою мені вистачає можливостей сучасного інтерфейсу Windows. Обговорення планшетів показало, що у більшості читачів коло завдань не сильно відрізняється від мого.

За великим рахунком, питання викликає лише відтворення мультимедіа в Windows RT. Підтримка кодеків залежить виключно від ОЕМ-виробника. Microsoft позначила планку, забезпечивши в своєму Surface RT роботу форматів і кодеків, перерахованих в таблиці.

збільшити малюнок
збільшити малюнок

Логічно припустити, що інші компанії будуть постачати пристрою аналогічним набором кодеків. Проте, перед покупкою планшета має сенс заглянути в специфікації, тримаючи в розумі свою колекцію медіафайлів.

Підтримка кодека H.264 операційною системою не означає, що Windows RT зможе «з коробки» відтворювати HD-відео в форматі MKV. Оскільки WMP і сучасний програвач з цим форматом не впораються, відповідний плеєр доведеться пошукати в магазині і, ймовірно, заплатити за нього.

Кому зараз потрібна Windows RT

Домінування ARM в планшетах обумовлено сукупністю факторів:

 • пасивне охолодження, що сприяє створенню маленьких, легких і тонких пристроїв
 • хороша продуктивність для покладених на планшет завдань
 • низьке енергоспоживання, що виливається в тривалу роботу від батарей

Ще одна причина в тому, що у Intel просто не було конкурентоспроможного чіпа для х86 (читай, Windows) аж до випуску Atom Z2760 . З його появою і виходом Windows 8 ми побачили цілу розсип різноманітних планшетів, з якими не соромно з'явитися на людях. Але, як це не парадоксально, Z2760 практично позбавив сенсу покупку пристроїв з Windows на ARM!

Габарити, вага і час автономної роботи

Планшети під управлінням Windows 8 цілком порівнянні за характеристиками з пристроями на Windows RT.

збільшити малюнок
збільшити малюнок

На прикладі ASUS видно, що планшет з Windows RT у компанії вийшов легше і тонше свого брата з Windows 8, але в той же час він ширше і вище Acer Iconia W5. ASUS заявляє 9 годин автономного відтворення відео 720p для планшета на Windows RT, що лише на півгодини більше, ніж для пристрою на Windows 8.

Дійсно, тривалість роботи від батарей у планшетів з Windows 8 на Z2760 і з Windows RT на ARM цілком порівнянна.

Це випливає не лише з заявлених виробниками характеристик, але також з публікацій незалежних ресурсів. Наприклад, великий огляд опублікований на THG , а PC World вказував на перевагу планшета Samsung Ativ над Surface RT і ASUS Vivo Tab RT в плані автономної роботи.

Ціна

Підігріти інтерес до пристроїв під управлінням Windows RT могла б більш низька ціна, але в реальності вони навіть можуть бути дорожче! Наприклад, на день публікації цього запису планшет ASUS з Windows 8 варто в М.відео на 8% дешевше , Ніж з Windows RT в аналогічній комплектації (64GB, 3G).

Не дивно, що за перші чотири місяці продажів Microsoft вдалося реалізувати лише 1.1 мільйона примірників Surface RT, а Lenovo, Dell і ASUS вже довелося знижувати ціни на моделі планшетів з Windows RT. Samsung же взагалі відмовилася від поставок Ativ Tab в Європу, при тому що до ринку США модель навіть не добралася.

висновок

З огляду на незначну різницю в габаритах / вазі і тривалості автономної роботи між планшетами на ARM і Clover Trail, переваги пристроїв з Windows RT для споживача неочевидні (навіть якщо допустити, що вони не дорожче). На одну чашу терезів лягає мало кому необхідний в планшеті Office 2013 RT, а на іншу - неможливість запускати сторонні класичні програми.

Ситуація може покращитися, якщо Microsoft знизить вартість ліцензування Windows RT для ОЕМ-виробників, а ті зі свого боку ще й знайдуть резерви для зменшення ціни пристроїв. Питання лише в тому, чи потрібно їм це.

Ця стаття завершує серію з трьох записів на тему планшетів . Минулий опитування показало розклад по операційним системам в планшетах читачів блогу. Сьогоднішнє опитування покликаний з'ясувати, що в цьому класі пристроїв для вас найголовніше. Ви можете вибрати не більше двох варіантів відповіді.

Результати голосування загублені в зв'язку з припиненням роботи веб-сервісу опитувань.

Обговорення завершено.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: