Спрощена установка Windows XP

 1. Короткий опис
 2. Вступ
 3. Для установки Windows XP необхідно виконати такі операції:
 4. 1. Запис образу з Windows XP на диск
 5. Для запису диска нам знадобляться:
 6. 2. Установка завантаження з диска і переключення режиму роботи вінчестера
 7. 3. Установка Windows XP
 8. 4. Пошук і установка драйверів
 9. Драйвера і програми для вашого ноутбука або комп'ютера ви можете знайти скориставшись даними темами...

Короткий опис

Керівництво по швидкій установці Windows XP на ноутбук або комп'ютер для новачків.

Вступ

Перш ніж встановлювати Windows XP на ноутбук варто скопіювати всі важливі дані з розділу, на який збираєтеся встановлювати систему. При установці диск цей розділ форматуватиметься. Якщо у вас встановлений Linux або DOS, то вам також необхідно подбати про резервне копіювання. Копіювати найкраще на флешку або на інший розділ вінчестера. В якості альтернативи установці Windows XP на сам вінчестер ноутбука варто розглянути установку на віртуальну машину. Детальніше про це читайте в цьому посібнику: Установка і запуск Windows XP в середовищі Windows 7, Windows Vista або іншої операційної системи .

Також перед установкою Windows XP рекомендується завантажити і зберегти відповідні драйвера для даної системи. Справа в тому, що Windows XP може спочатку не містити драйверів для вашої мережевої карти, Wi-Fi адаптера або для вашого модема. Найчастіше так і відбувається. Як наслідок, після установки Windows XP ви банально не зможете вийти в Інтернет і завантажити потрібний драйвер. Не дуже приємна перспектива. Які драйвера потрібні і де їх скачати можна докладно показано в четвертій частині цього посібника.

Для установки Windows XP необхідно виконати такі операції:

 1. Записати образ з Windows XP на CD-диск (якщо такого немає);
 2. Встановити завантаження з CD-диска в BIOS і включити режим сумісності;
 3. Безпосередньо встановити систему;
 4. Установка драйверів.

Важливе зауваження: якщо у вас в ноутбуці немає CD / DVD приводу, але є велике бажання поставити Windows XP, тоді вам слід встановлювати Windows XP з флешки або з карти пам'яті. Детальніше читайте в цьому матеріалі: Установка Windows XP з флешки або карти пам'яті .

І так, приступимо

1. Запис образу з Windows XP на диск

Ліцензійні версії Windows XP зазвичай поставляються разом з диском. Якщо у вас такий є, то можете сміливо пропускати цей розділ. Якщо ж диска немає, то доведеться його записати.

Важливе зауваження: якщо ви не знаєте скільки разів Windows XP встановити на ваш ноутбук (32-біт або 64-біт), то рекомендую вам ознайомитися з цим матеріалом: Windows x86 або x64. Що краще встановити на ноутбук? . Також варто ознайомитися з даним матеріалом: Порівняння продуктивності Windows XP, Windows Vista і Windows 7. Що краще встановити? .

Для запису диска нам знадобляться:

 1. Образ диска з Windows XP в форматі .iso;
 2. Програма для запису образів на диск. Наприклад Ashampoo Burning Studio ( завантажити / завантажити );
 3. Чистий CD- або DVD-диск.

Важливе зауваження: рекомендується використовувати виключно оригінальні збірки Windows. Якщо якась збірка успішно встановилася на чиємусь комп'ютері, на якомусь ноутбуці, то це ще не означає, що вона так само добре встановитися і на ваш ноутбук. При використанні різних неоригінальних збірок часто можуть виникати проблеми в першу чергу з драйверами і деякими програмами, тому що деякі "народні умільці" видалили з дистрибутива щось "непотрібне", додали купу "потрібних" на їхню думку драйверів і програм, спільну роботу яких, природно, ніхто не тестував. Також туди можуть вбудовувати різні шкідливі програми для організації ботнетів і крадіжки інформації. Оскільки поширення образів Windows не вітається, посилань давати не буду.

Встановлюємо і запускаємо Ashampoo Burning Studio:

У меню Створити / записати образ диска вибираємо пункт Записати CD / DVD / Blue-ray диск з образу диска

Натискаємо на кнопку Огляд і вказуємо де розміщений образ.

Натискаємо Далі. Вставляємо диск і натискаємо на Записати CD / DVD:

Чекаємо поки запишеться диск:

Коли диск записаний, натискаємо на кнопку ОК

Тепер можна переходити до наступного етапу - установка завантаження з диска і переключення режиму роботи жорсткого диска

2. Установка завантаження з диска і переключення режиму роботи вінчестера

Щоб встановити Windows XP, потрібно вказати в BIOS, що першим повинен завантажуватися CD / DVD-привід. Якщо цього не зробити, то установка Windows XP просто не почнеться.

Як же встановити завантаження з CD / DVD-приводу? Спочатку потрібно зайти в BIOS. Залежно від моделі ноутбука, для цього потрібно натиснути при завантаженні певну кнопку. Для ноутбуків Acer - це F2, для Toshiba це в основному Esc, F3 - у Sony і т.д. Як зайти в BIOS вказано в інструкції до ноутбука.

Коли зайшли в BIOS, переходимо на вкладку Boot. На тій вкладці клавішами F5 / F6 ставимо CD / DVD-привід на перше місце. Дізнатися де саме в списку CD / DVD-привід досить просто: зазвичай там вказано щось на зразок IDE, SATA, а також модель CD / DVD-приводу.

Коли закінчили з установкою завантаження з CD / DVD-диска, можна переходити до перемикання режиму роботи вінчестера

Зауваження: це потрібно робити тільки якщо у вас ноутбук з процесором Intel або на процесорах від AMD і з чіпсетом AMD 7хх і вище серій (780G, наприклад)

Навіщо це треба? Все просто. Справа в тому, що в оригінальному дистрибутиві Windows XP немає драйверів для AHCI-контролера. Іншими словами, Windows просто не побачить вінчестер. Детальніше про те, що таке AHCI і кому воно треба, ви можете почитати в цьому матеріалі:.

Для того, щоб встановити Windows XP без інтеграції драйверів, потрібно перейти на вкладку Main в BIOS і перемкнути режим роботи вінчестера з AHCI mode (також може називатися Native mode і т.д.) на IDE Mode (також може називатися Legacy Mode, Compitability Mode або як-то так).

Коли змінили налаштування, їх потрібно зберегти. Для цього шукаємо пункт Save and exit setup

Зауваження: назва пунктів BIOS, клавіші для зміни порядку завантаження можуть змінюватися в залежності від виробника ноутбука. Що, де і як змінюється повинно бути описано в інструкції до ноутбука. В крайньому випадку можете запитати в цій темі форуму: Рішення проблем з установкою Windows XP

Тепер можна приступати безпосередньо до установки системи. Ставимо диск в привід і перезавантажуємося.

3. Установка Windows XP

Якщо все зроблено правильно, то повинно з'явиться такий екран:

Натискаємо будь-яку кнопку на клавіатурі.

Можливі проблеми: якщо у вас завантаження з диска не відбувається, то в першу чергу варто перевірити чи варто в BIOS завантаження з диска. Якщо стоїть, а диск все одно не завантажується, то варто перевірити чи завантажується цей диск на іншому комп'ютері. Якщо завантажується, то значить проблема в самому диску (подряпаний, наприклад) або все ж в BIOS завантаження з диска не варто. Варто спробувати записати образ на інший диск.
Якщо і на іншому комп'ютері не завантажується, то значить диск не є завантажувальним. Варто спробувати його ще раз записати і / або спробувати інший дистрибутив.

Чекаємо поки запуститися завантажувач:

Натискаємо Enter для початку установки:

Натискаємо F8 щоб прийняти ліцензійну угоду:

А тепер дуже важливий момент. Вказуємо розділ, на який буде встановлюватися Windows XP

Важливе зауваження: Багато ноутбуки містять на вінчестерах приховані розділи. Вони служать для відновлення системи до стану як було на момент покупки. Ці розділи розміщуються зазвичай або на початку, або в кінці вінчестера. У деяких ноутбуках може бути більш одного прихованого розділу. Розмір прихованих розділів зазвичай кілька гігабайт. На ті розділи систему не ставити. На скріншоті вище розділ PQService є прихованим. Детальніше про те, що з себе представляють приховані розділи і для чого взагалі потрібні, ви можете почитати в цьому матеріалі: Робота з системою автоматичної установки Windows на ноутбук . Детальну інформацію про роботу з самими розділами ви можете дізнатися тут: Зміна розділів на жорсткому диску за допомогою Acronis Disc Director .

Натискаємо Enter.

Натискаємо Enter і вибираємо Форматувати розділ в системі NTFS. Вся інформація з того розділу віддалиться.

Натискаємо Enter для продовження. Трохи чекаємо:

В процесі установки можлива перезавантаження. Нічого не натискаємо :)

Важливе зауваження: якщо під час установки Windows ноутбук зависне або видасть синій екран з білими літерами, то варто перевірити вінчестер і оперативну пам'ять. Як це зробити описано в цьому матеріалі: Швидка діагностика несправностей нотбука

Коли копіювання завершитися, відкриється вікно налаштування. Тут ви можете вказати розкладки клавіатури, встановлені мови та інше:

Коли закінчите, натискаєте Далі:

Вводимо ім'я користувача та назву організації. натискаємо Далі

Вводимо серійний номер. Якщо ви купували Windows XP, то він зазначений на папірці в коробці / OEM-пакеті (назвати те "коробкою" не можу якось :)). Якщо ноутбук йшов з Windows XP, то він зазначений на папірці на днище.

Натискаємо Далі. Вводимо ім'я ноутбука. Також можна вказати пароль адміністратора:

Вибираємо часовий пояс:

Трохи чекаємо:

Якщо в дистрибутиві є драйвера для мережевої карти вашого ноутбука, то з'явиться віконце з налаштування мережі:

Вказуємо робочу групу:

Коли система встановилася, то з'явиться таке вікно:

натискаємо Далі

Якщо під час установки Windows XP встановилися драйвера на мережеву карту, то з'явиться таке вікно з пропозицією про реєстрацію:

Вводимо ім'я користувача і натискаємо Далі:

От і все! Установка завершена:

4. Пошук і установка драйверів

Як шукати і встановлювати драйвера на ноутбук описано в цьому матеріалі: Пошук і установка драйверів на Windows .

Важливе зауваження: якщо у вас ноутбук від Asus, то пошук драйверів для вашої моделі ноутбука варто починати з даного розділу сайту: Драйвера для ноутбуків Asus . Якщо у вас ноутбук від Acer, то все драйвера ви можете знайти тут: Драйвера для ноутбуків Acer . Драйвера і фірмові утиліти для великого числа ноутбуків Lenovo можна знайти в цьому розділі: Драйвера для ноутбуків Lenovo .

Драйвера і програми для вашого ноутбука або комп'ютера ви можете знайти скориставшись даними темами форуму:

 1. Загальна тема з пошуку драйверів: Рішення проблем з пошуком і установкою драйверів ;
 2. Вирішення проблем з драйверами для відеокарти: Вирішення проблем з драйверами на відеокарту ;
 3. Рішення проблем і пошук драйверів для звукової карти: Вирішення проблем з драйверами для звукової карти ;
 4. Драйвери для мережевих карт і Wi-Fi адаптерів варто шукати за допомогою даної теми: Вирішення проблем з драйверами для мережевої карти і Wi-Fi ;
 5. З питаннями по Bluetooth звертаємося сюди: Вирішення проблем з драйверами і роботою Bluetooth-адаптера ;
 6. Web-камери обговорюються тут: Рішення проблем з Web-камерами ;
 7. Різні фірмові утиліти для ноутбука або комп'ютера можна знайти за допомогою даних тем форуму: Проблеми з додатковим ПО , Опис утиліт для ноутбуків Samsung і Опис драйверів і утиліт для ноутбуків Asus .

Також вам може допомогти цей посібник: відповідями на часті питання . Тут зібрані відповіді на найчастіші запитання.

Якщо ви встановили Windows, драйвера і програми, налаштували їх і хочете, щоб це все можна було швидко і легко відновити при збої Windows, то можете скористатися цим методом: Автоматичне відновлення Windows на ноутбуці за допомогою Acronis True Image .

Важливе зауваження: після установки всіх драйверів не забуваємо про встановлення програм ( Добірка необхідних безкоштовних програм ) І про оптимізацію Windows ( Керівництво по оптимізації Windows ).

На цьому все. Дякую за увагу!

Всі питання, які пов'язані з установкою Windows XP, прошу викладати в цій темі форуму: Рішення проблем з установкою Windows XP .

Всі зауваження та пропозиції щодо самої статті ви можете висловити через дану контактну форму: відправити e-mail автору. Прошу зауважити, що якщо у вас щось не виходить, то питати варто тільки на форумі. Подібного роду електронні листи будуть проігноровані.

З повагою, автор матеріалу - Тонієвич Андрій. Публікація даного матеріалу на інших ресурсах вирішуються виключно з посиланням на джерело та з зазначенням автора

64. Що краще встановити на ноутбук?
7. Що краще встановити?
Як же встановити завантаження з CD / DVD-приводу?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: