Створення завантажувальної флешки Windows XP, 7, 8, 10 (UEFI, Legacy)

 1. Кращі програми для створення завантажувальних флешок
 2. Таблиця №1 (основні)
 3. допоміжні програми
 4. Покрокове створення завантажувальної флешки
 5. WinToFlash
 6. WinSetupFromUSB
 7. Windows 7, 8, 10
 8. Windows 7 usb / dvd tool
 9. UltraISO
 10. Rufus
 11. флешка UEFI
 12. Спосіб №1 - за допомогою утиліти WinSetupFromUSB
 13. Спосіб №2 - за допомогою утиліти Rufus
 14. Мультізагрузочний флешка (кілька ОС на 1 флешці!)

Добрий день Добрий день.

Хто б що не говорив, а популярність оптичних дисків стрімко падає: вже навіть не у всіх комп'ютерах і ноутбуках є привід для них. І, напевно, це не дивно: адже звичайна флешка, яка поміститися в будь-яку кишеню, здатна з легкістю їх замінити.

Для установки Windows так само зручніше використовувати USB-флешку (USB-порт є на будь-якому комп'ютері!). Але для цього її необхідно правильно записати / підготувати.

У цій статті я розгляну всі типові питання, пов'язані зі створенням настановних флешок: програми для цієї операції, покрокові налаштування перед записом, процес створення флешок з декількома ОС (Мультизавантажувальний), флешки UEFI. Але про все по порядку ...

Примітка!

Можливо, вам стане в нагоді стаття про те, як завантажити ISO-образ з ОС Windows 10 [офіційно і легально] - https://ocomp.info/kak-skachat-win10-legalno.html

Зміст статті

Кращі програми для створення завантажувальних флешок

Програм подібного роду - досить багато. Всі їх охопити в одній статті - справа невдячна, та й не потрібне. Я приведу нижче ті програми, якими користувався (і користуюся) неодноразово сам при запису своїх завантажувальних носіїв.

Прим. : Про те, як користуватися тією чи іншою програмою буде розказано в другій частині цієї статті.

Таблиця №1 (основні)

Назва програми / адреса сайту Опис Скріншоти UltraISO

сайт:

https://www.ezbsystems.com/

Одна з кращих програм для роботи з ISO-образами дисків. Дозволяє їх редагувати, вилучати з них файли (або додавати), записувати образи на флешку / диск і т.д.

В общем-то, незамінна програма для роботи з форматом ISO, і я неодноразово її рекомендував в своїх статтях (а в цьому форматі, до речі, поширюються майже всі ОС Windows).

скрін 1

(Головне вікно програми) Rufus

сайт:

https://rufus.akeo.ie/

Невелика безкоштовна утиліта, здатна створювати практично будь-які завантажувальні флешки, карти пам'яті та ін. Дозволяє готувати в тому числі і флешки під UEFI.

Ще одна перевага утиліти: працює вона трохи швидше, ніж інші аналоги.

Прим .: є як портативна версія (яка не потребує установки зовнішніх редакторів), так і класична. Працює у всіх ОС Windows: XP, 7, 8, 10.

скрін 1

(Настройки Rufus для запису завантажувальної флешки) WinSetupFromUSB

сайт:

http://www.winsetupfromusb.com/

Одна з найзнаменитіших програм для запису завантажувальних носіїв. Дозволяє створювати завантажувальні носії з ОС: Windows 2000, XP, 7, 8, 10 та ін.

Програма дозволяє так само створювати Мультизавантажувальний флешки (тобто на яких 2-3 і більше ОС Windows і при завантаженні ви можете вибрати, яку встановлювати).

Загалом, незамінний ПО якщо вам доводиться час від часу створювати настановні носії.

скрін 1

(Настройка перед записом флешки) WintoFlash

сайт:

https://wintoflash.com/

Проста і зручна програма для створення завантажувальних носіїв. В процесі створення і налаштування вас буде супроводжувати майстер: весь процес йде по кроках, що дуже зручно, якщо ніколи раніше не користувалися подібними програмами.

можливості:

 • Запис флешки з ОС Windows XP / 2003 / Vista / 2008/7/8/10;
 • Вибір завантажувача USB-накопичувача: GRUB або Standard;
 • Підтримка образів: ISO, RAR, ARJ, ZIP, 7z, CAB, DMG (багато аналогічні утиліти підтримують тільки ISO!);
 • Можливість запису на флешку дисків відновлення або міні-ОС (наприклад, BartPE і ін.).
скрін 1

(Головне вікно WintoFlash) Windows 7 usb dvd download tool

сайт:

https://microsoft.com/

Проста і зручна утиліта для запису завантажувальних флешок від самої Microsoft (тому її не можна було не включити в даний огляд Проста і зручна утиліта для запису завантажувальних флешок від самої Microsoft (тому її не можна було не включити в даний огляд  ) ).

Записати можна завантажувальну флешку з наступними ОС Windows: 7, 8, 10.

Весь процес запису розбивається на кілька кроків: вибір флешки, вибір способу, підтвердження, запис ... До речі, в програмі немає нічого зайвого: дизайн в стилі мінімалізм. Загалом, рекомендую!

З недоліків: не завжди вдається записати образ ISO з Windows на флешку в 4 ГБ (програма просить 8, хоча інші аналогічні утиліти записують цей образ на цю ж флешку ...).

скрін 1

(Перший крок - вибір ISO образу)

допоміжні програми

Daemon Tools

сайт: http://www.daemon-tools.cc/rus/downloads

cc/rus/downloads

Невелика безкоштовна * програма для роботи з образами (підтримує велика кількість різних форматів: ISO, MDS / MDF, CCD і ін.). Після установки цієї програми, у вас в "моєму комп'ютері" з'явитися віртуальний привід (їх число можна збільшити) в якому можна відкрити будь-який з образів. Для комп'ютера це буде все виглядати так, як буд-то ви відкрили справжній CD / DVD диск в приводі.

Крім відкриття образів, можна так само їх створювати з різних дисків. В общем-то, незамінна програма на ПК (особливо з розвитком і популяризацією образів дисків).

* Прим.: Крім безкоштовної версії, на сайті розробника можна знайти платну (з розширеному функціоналом).

Alcohol 120%

сайт: http://www.alcohol-soft.com/

com/

Аналог Daemon Tools, має ті ж функції: створення і відкриття образів, підтримка захищених дисків та ін. Alcohol 120% - це платна версія програми, є безкоштовна - Alcohol 52%.

В принципі, працювати можна як з Daemon Tools, так і з Alcohol. Вибір - справа смаку!

Покрокове створення завантажувальної флешки

Windows XP

Колись одна з найпопулярніших ОС від Microsoft. Зараз, звичайно, її популярність падає і все ж досить велика кількість ПК працює саме на цій ОС. Тому, вирішив включити і її в дану статтю ...

WinToFlash

На мій погляд найпростіший спосіб записати завантажувальний флешку з Windows XP - це скористатися утилітою WinToFlash. Справа в тому, що в неї вбудований майстер, який проведе вас через всі терни ... (до речі, для роботи вистачить Lite версії).

Після запуску утиліти, клацніть по зеленій галочці (скрін нижче) - "Майстер перенесення програми установки Windows на USB".

WintoFlash - початок роботи майстра

Далі майстер запропонує на вибір кілька варіантів: я вибрав другий, тому що у мене є просто ISO образ з Windows XP.

WintoFlash - вибір звідки буде вестися копіювання.

Наступний крок: необхідно вказати шлях до файлу-образу з Windows XP і вибрати флешку, на яку буде записаний цей образ.

WintoFlash - вибір флешки і способу

Власне, в наступному кроці програма вас попередить, що вся інформація буде видалена з диска і запропонує продовжити. Чи погоджуєтеся і чекаєте, поки всі файли будуть скопійовані на флешку.

Попередження. Початок роботи.

WinSetupFromUSB

В допомогу! У мене є більш докладна інструкція по роботі з WinSetupFromUSB - https://ocomp.info/winsetupfromusb-windows10.html

Ця програма дещо відрізняється від попередньої. По-перше, тут немає майстра, який буде вести вас крок за кроком (всі настройки потрібно ввести самому), по-друге, немає підтримки російської мови ...

Спочатку вставляєте флешку в Usb-порт і запускаєте WinSetupFromUSB і імені адміністратора.

Далі вводите наступні настройки:

 1. вибираєте вставлену флешку;
 2. тиснете галочку "Auto format it with FBinst", файлова система - NTFS;
 3. вказуєте шлях до папки з дистрибутивом Windows XP (образ ISO можна розпакувати за допомогою програми WinRar, або відкрити його в Daemon Tools (посилання на програми представлені вище));
 4. останній штрих - натискаєте кнопку "GO".

WinSetupFromUSB - створення завантажувальної флешки з Windows XP

В наступному кроці програма попередить вас про те, що всі дані на флешці в процесі запису на неї даних - будуть видалені. Просто підтверджуєте це.

Попередження про видалення все інформації на флешці

Якщо флешка успішно записалася - ви побачите вікно "Job Done / Робота виконана".

Job Done / Флешка записана / Робота завершена

Windows 7, 8, 10

В принципі, для запису цих ОС можна використовувати одні і ті ж утиліти - весь процес проходить ідентично. Покажу на прикладі кількох утиліт весь процес по кроках.

Windows 7 usb / dvd tool

Незважаючи на те, що ця утиліта призначена для ОС Windows 7, записати за допомогою неї можна і флешку з Windows 8/10. Оскільки ця програма найпростіша (простіше вже нікуди Незважаючи на те, що ця утиліта призначена для ОС Windows 7, записати за допомогою неї можна і флешку з Windows 8/10 ) З все і весь процес запису образу в ній складається всього з 4-х кроків, рекомендую її в першу чергу.

Крок 1: вказати ISO-образ з ОС Windows (кнопка "Browse", коли образ буде вказано, натисніть "Next").

Вказати ISO файл

Крок 2: вибрати пристрій на яке буде вестися запис. В даному випадку вибрати потрібно, або USB пристрій, або DVD. Вибираємо перше.

Вибір носія для запису ОС

Крок 3: вибрати букву диска, на яку буде вестися запис (тобто вказати потрібну флешку, адже їх може побут ьподключено до ПК кілька штук ...).

Вибір літери диска

Крок 4: процес запису. Коли буде показано повідомлення про успішне завершення операції (Bootable USB device created successfully) - можна перезавантажувати ПК і перевіряти флешку ...

Процес запису USB флешки / запис завершена успішно

Як видно вище, весь процес вкрай простий і не рясніє нічим зайвим.

UltraISO

 1. Спочатку відкриваємо образ ISO в програмі - для цього клацаємо меню "Файл / відкрити".

  UltraISO - відкриття способу

 2. Далі відкриваємо меню "Самозавантаження / Записати образ жорсткого диска".

  UltraISO - записати образ жорсткого диска

 3. Останній етап - щоб визначити установки. Тут важливо: 1) У графі "Disk Drive" вибрати свою флешку; 2) У графі "Метод запису" вибрати USB-HDD + (якщо флешка після записі не буде видно, спробуйте USB-HDD без всяких плюсів / мінусів. Не часто, але буває, що на деяких ПК метод запису USB-HDD краще); 3) У графі "Create Boot Partition" - зніміть галочку; 4) Далі натискайте кнопку "Записати".

  UltraISO - настройки для запису флешки

Rufus

Оновлення статті від 24.01.2019: додані скріни версії 3.4. Також у мене на блозі з'явилася інструкція по роботі з Rufus 3.4 - https://ocomp.info/sozdat-zagruz-fleshku-v-rufus.html

 1. Спочатку запускаємо програму Rufus від імені адміністратора (робить це просто: досить натиснути правою кнопкою мишки по файлу "rufus.exe" і потім в контекстному меню вибрати потрібну);
 2. Далі вставляємо флешку і переходимо до налаштувань Rufus: 1) Пристрій: вибираємо вставлену флешку; 2) Схема розділу: "MBR для комп'ютерів з BIOS або UEFI" (найоптимальніший варіант); 3) Файлова система: NTFS; 4) Потрібно вказати файл-образ ISO з ОС Windows; 5) Натиснути кнопку записи.

  Rufus - створення флешки під BIOS (MBR)

 3. Перед записом програма попередить, що всі дані на флешці будуть видалені - у відповідь, просто погоджуємося.

  Попередження від Rufus

флешка UEFI

UEFI - це новий стандарт, новий інтерфейс (якщо можна так висловитися). Він покликаний замінити "старий" BIOS. Одна з головних задач UEFI - захист комп'ютера від завантажувальних вірусів, які завантажуються разом (або до) завантаження ОС Windows (перепрошую за тавтологію).

Тому в нових комп'ютерах / ноутбуках, якщо підключити до їх USB-порту флешку, створену класичним способом - то ПК її не побачить! Для того, щоб ця флешка стала видна: необхідно переключити UEFI на Legacy (написання може дещо відрізнятися, в залежності від версії BIOS / UEFI) і вимкнути Secure Boot.

У цій же частині статті я розгляну пару способів, як можна створити завантажувальний UEFI флешку (щоб не довелося вимкнути в BIOS захист Secure Boot). Отже ...

Спосіб №1 - за допомогою утиліти WinSetupFromUSB

Спочатку запускаємо утиліту від імені адміністратора (як зробити: правий клік мишкою по виконуваного файлу, потім вибір в контекстному меню потрібної функції).

Спочатку запускаємо утиліту від імені адміністратора (як зробити: правий клік мишкою по виконуваного файлу, потім вибір в контекстному меню потрібної функції)

Запуск WinSetupFromUSB від імені адміністратора.

Далі вставляємо флешку в USB-порт і задаємо в програмі наступні настройки:

 1. Вибираємо флешку (будьте уважні, при запису всі дані на флешці будуть видалені!);
 2. Тиснемо галочку "Auto format it with FBinst" і вибираємо файлову систему FAT 32 (інші галочки не чіпайте);
 3. Далі вибираємо файл-образ ISO з ОС Windows (в прикладі нижче я вибрав Windows 8);
 4. Натискаємо кнопку GO і чекаємо завершення процесу.

Налаштування WinSetupFromUSB для запису UEFI флешки.

Спосіб №2 - за допомогою утиліти Rufus

Rufus - відмінна утиліта для запису різних типів завантажувальних носіїв. Всі настройки виконуються в одному вікні, все просто і швидко.

Запустити утиліту потрібно так само від адміністратора (скріншот нижче).

Rufus - запуск від адміна

Далі необхідно вставити в порт флешку і задати такі параметри:

 1. вибрати в графі "пристрій" свою флешку;
 2. вказати схему розділу: в даному випадку вибираємо "GPT для комп'ютерів з інтерфейсом UEFI";
 3. файлова система - FAT 32;
 4. вибрати файл образ;
 5. натиснути кнопку "Старт". В принципі, все настройки аналогічні попередній утиліті, нічого хитрого .

Rufus 3.4 - створення флешки під UEFI (GPT)

Мультізагрузочний флешка (кілька ОС на 1 флешці!)

На флешку можна записати не тільки одну версію ОС Windows, а відразу кілька! Наприклад, уявіть у вас на одній флешці може бути ОС: Windows XP 32 bit, Windows 7 64 bit, Windows 8 64 bit і Windows 10 64bit. У разі чого, не потрібно тягати з собою купу флешок з різними ОС - з однією єдиною можна відразу встановити потрібну. Нижче розгляну докладно, як і що робиться ...

Щоб створити таку флешку, необхідно наступне:

 • кілька образів ISO з потрібними системами (наприклад, Windows XP і Windows 7). До речі, образ Windows XP краще взяти з інтегрованими SATA драйверами, інакше на нових материнських платах при установці отримаєте "синій" екран;
 • Daemon Tools або Alcohol (якщо ви хочете додати на флешку ОС Windows 2000, XP): програми, які можуть відкрити образ ISO (тобто ви будете бачити віртуальний привід в "моєму комп'ютері", так як буде-то це не образ ISO , а звичайний диск вставлений в CD-Rom. Представлені в першій частині статті, після таблиці );
 • флешка на 8-16 ГБ (чим більше ОС збираєтеся записати - тим більше ширшими повинна бути флешка);
 • програма WinSetupFromUSB (представлена ​​у верхній частині статті, см. першу таблицю ).

Покрокова інструкція створення Мультізагрузочний флешки

 1. Запускаємо програму WinSetupFromUSB від імені адміністратора. Для цього просто зайдіть в папку з програмою, виберіть виконуваний файл і натисніть по ньому правою кнопкою мишки і виберіть в контекстному меню "Запуск від імені адміністратора".

  Запуск ПО від імені адміністратора.

 2. Далі в Daemon Tools відкриваємо образ з ОС Windows 2000/2003 / XP (ті, хто не буде записувати на флешку ці ОС, можуть пропустити цей крок).

  Образ ISO з Windows XP відкритий в Daemon Tools.

 3. Вставляємо флешку в USB-порт;
 4. Далі необхідно задати наступні параметри: 1) вказуємо вставлену флешку (в моєму випадку диск "E: \"); 2) Ставимо галочку "Auto Format it with Fbinst", вибираємо файлову систему NTFS (якщо плануєте створювати флешку під UEFI - вибирайте FAT 32); інші галочки за замовчуванням; 3) вказуємо віртуальний привід, в якому відкрито образ ISO з Windows XP / 2000; 4) вказуємо образ ISO з Windows 10 (в моєму випадку була обрана саме ця ОС для Мультізагрузочний флешки); 5) натискаємо кнопку "GO" - початок запису флешки. Всі цифри проілюстровані на скріншоті нижче.

  Налаштування WinSetupFromUSB перед записом Мультізагрузочний флешки.

 5. Далі програма перепитає, чи точно почати запис. До речі, важливо, всі дані на флешці будуть видалені!

  Попередження 1. Погоджуємося.

 6. Потім програма ще раз перепитає - відповідь ствердна.

  Попередження 2 - натискаємо "Так".

 7. Далі, якщо все пройшло добре, в нижній частині вікна ви побачите "зелену смужку" - програма почала працювати. Час запису залежить від флешки, обраних образів, швидкості роботи вашого USB-порту, від завантаження ПК і ін. В середньому, 5-20 хв. для запису кількох ОС. У цій час краще не чіпати комп'ютер і не запускати на ньому ресурсномістких завдань: ігри, редактори відео / графіки та ін.

  процес запису

 8. Коли флешка буде записана, ви побачите напис "Job Done" .В принципі, флешку вже можна використовувати, на ній тепер 2 ОС Windows XP і 10! Скрін нижче.

  Job Done

 9. Щоб додати ще одну ОС, наприклад, Windows 7 - просто вставте флешку знову в USB-порт, запустіть WinSetupFromUSB (від адміністратора). Потім: 1) виберіть потрібну флешку (прим .: на яку ми до цього записали 2 ОС); 2) вкажіть образ ISO з додається ОС Windows; 3) натисніть кнопку "GO". Примітка: зверніть увагу, що ставити галочку напроти пункту "Auto format it with FBinst", як ми це робили до цього, не потрібно!

  Додавання ще однієї ОС на флешку

 10. Коли ще одна ОС буде додана, побачите звичайне вікно - робота виконана. Тепер на флешці 3 ОС: Windows XP (32 bit), 7 і 10 (64 bit).

  Job Done

 11. Якщо ви хочете додати ще одну ГР, наприклад, Windows 8, вам необхідно виконати крок 9 ще раз (див. Вище). В принципі, так можна додати досить багато ОС на свою флешку (так скажемо, передбачити всі варіанти ) ...

Перевірка Мультізагрузочний флешки

Щоб перевірити створену флешку в роботі, потрібно зробити наступне:

 1. Зайти в BIOS і поставити в чергу завантаження USB-флешку (можна скористатися BOOT Menu). Більш докладно про те, які кнопки для ходу в Bios і виклику Boot Menu описано тут: https://ocomp.info/goryachie-klavishi-dlya-vh-bios-boot-menu.html
 2. Вставити флешку в USB-порт і перезавантажити комп'ютер;
 3. Повинно з'явитися вікно як на скріншоті нижче: наприклад, я вибрав рядок Windows NT 6 (це для вибору установки Windows 7, 8, 10).

Мультізагрузочний флешка - перевірка

Після цього, якщо у вас буде 2 або більше "нових" ОС, ви побачите список з усіма ними. Вибираєте потрібний варіант і продовжуєте установку. Скрін наведено нижче, флешка працює!

Вибір Windows 7 або Windows 10

На цій мажорній ноті статтю завершую, за доповнення, як завжди - буду вдячний.

Good luck Good luck !

Інші записи:

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: