Super Mega Zver Black eXtreme Piter Pen 2019 Edition - Вадим Стеркиной

 1. Автоматична установка системи
 2. Гарне оформлення системи
 3. Автоматична установка програм
 4. Налаштування системи і вирізання компонентів
 5. Сухий залишок
 6. А як же збірки Windows 7?

Написати цю замітку мене спонукало прочитання запису  Скупий платить двічі  Володимира Безмаль і коментарів до нього, в яких обговорювалося, чому треба (або не треба) переходити на ліцензійне ПЗ, зокрема Windows 7 Написати цю замітку мене спонукало прочитання запису Скупий платить двічі Володимира Безмаль і коментарів до нього, в яких обговорювалося, чому треба (або не треба) переходити на ліцензійне ПЗ, зокрема Windows 7. Оскільки мені нецікаво набив оскому ниття на тему «я мало заробляю, але за 100 рублів купив би», я вирішив поглянути на питання з іншого боку. А що саме приваблює людей в неліцензійних ОС, крім їх безкоштовності?

Щоб відрізнити легітимні ОЕМ-збірки від піратських, останні я буду називати Г-збірками, бо цей префікс відповідає якості наповнили рунет і торренти збірок. Створення власної збірки Windows - це відмінний спосіб розібратися в тому, як працює установка системи і значно підняти свій рівень знань і розуміння роботи Windows. Краще збірки, зібраної своїми руками, нічого бути не може. Проблема в тому, що у деяких збирачів ентузіазм простягається далі особистого задоволення - вони хочуть, щоб його відчули інші, користуючись їх складанням. І випускають її в мережу ...

Саме в цей момент своя збірка перетворюється в Г-збірку, тому що на великий користувальницької базі розкриваються її недоліки. При цьому автор може не усвідомлювати масштабу кривизни, тому що зворотний зв'язок в кращому випадку обмежена будь-яким форумом або окремою темою. Цікаво, що збирачі нерідко вказують OSZone.net в подячному списку. Найчастіше користувачі сприймають це як запрошення звернутися за допомогою (все одно немає інших контактів), так що проблеми збірок ми бачимо дуже добре.

Отже, зараз найбільш поширені збірки Windows XP, які і встановлюються тисячами на комп'ютери стражденних. На перший погляд, чужа готова збірка дає користувачам значний список переваг:

 • автоматизація установки операційної системи і програм
 • красиве оформлення
 • інтегровані настройки призначеного для користувача середовища і системи

Але у кожного з них є свої недоліки, які в тій чи іншій мірі притаманні всім Г-збірок. Ось про них я і хотів би поговорити далі.

Автоматична установка системи

Безумовно, приємно встановлювати систему без зайвих рухів тіла і навіть, не дивлячись на екран. Однак, в залежності від кваліфікації та переваг збирача, кінцевий результат може бути несподіваним або не найзручнішим.

Управління розділами: ризик втрати даних Управління розділами: ризик втрати даних. Можливості Windows XP по автоматизації управління розділами вельми скромні. Фактично, повністю автоматизувати можна лише видалення всіх розділів з першого диска і створення системи на новому розділі, що займає весь диск. Тому я завжди рекомендував залишати ці дії користувачеві. Проте, в практиці зустрічалися випадки, коли автори пана збірок позбавляли користувача можливості задати розділ для установки, роблячи все за нього. Такий підхід може призвести до втрати даних.

Облікові записи: вбудований адміністратор Облікові записи: вбудований адміністратор. Нерідко для автоматизації установки всі дії виконуються з вбудованою обліковим записом Адміністратор. Як наслідок, користувач продовжує роботу з нею. З цим є дві проблеми. По-перше, якщо запис одна, то пошкодження її профілю може легко привести до перевстановлення. По-друге, це погана звичка з точки зору безпеки, яка веде до повної втрати контролю над ОС в разі зараження.

Драйвери: старі версії і можливі конфлікти Драйвери: старі версії і можливі конфлікти. Одним з плюсів збірок, безумовно, є наявність вбудованих драйверів, що дозволяє встановити все обладнання без зайвих дій. Проте, власники старих версій збірок залишаються зі старими драйверами. Нові версії можуть усувати неполадки, покращувати сумісність і підвищувати продуктивність, але все це залишається за дужками збірок. Крім того, драйвери - річ досить примхлива, тому Г-складальник повинен добре орієнтуватися у всіляких наборах драйверів. Недолік кваліфікації може привести до проблеми в роботі пристроїв.

Мовні параметри: невідповідність регіону Мовні параметри: невідповідність регіону. Щоб повністю автоматизувати установку, необхідно пропустити OOBE - екрани, на яких задаються мовні та регіональні параметри. Тому Г-збирачі, як правило, задають їх самі. Звичайно, можна налаштувати ці параметри і після установки, але з точки зору досвіду роботи з системою це неправильно. Такі речі можуть впливати на досвід роботи в Інтернеті - багато сайтів автоматично показують локалізований інтерфейс на основі налаштувань системи.

Гарне оформлення системи

Дійсно, в Г-збірках активно використовуються кращі напрацювання  нашого  спільноти, або якогось іншого Дійсно, в Г-збірках активно використовуються кращі напрацювання нашого спільноти, або якогось іншого. І ви ніколи не досягнете такого рівня за допомогою простих тем оформлення або навіть з візуальними стилями, пропатчити uxtheme.dll. Про зміну зовнішнього вигляду програми установки і говорити нема чого. Але я не вважаю, що треба лити сльози розчулення побачивши облагороджених віконець.

Заміна ресурсів: нестабільна і ненадійна робота ОС. наводжу коментар simplix , Визнаного експерта конференції OSZone, зокрема відмінно розбирається в механізмі захисту системних файлів.

Хотілося б додати кілька ключових зауважень щодо зміни інтерфейсу системи шляхом заміни ресурсів всередині системних файлів.

1) Заміна ресурсів позначається на використанні пам'яті. Це особливо помітно на старих комп'ютерах з кількістю ОЗУ близько 256 МБ. Як правило після заміни ресурсів системні файли займає більше місця на вінчестері, а при завантаженні системи все це виявляється в оперативній пам'яті і в підсумку позначається на продуктивності системи. Особливо обдаровані стискають файли пакувальниками, після чого файли займають ще більше місця в пам'яті.

2) При заміні ресурсів завжди є ймовірність пошкодження програмного коду, після чого відредаговані компоненти не працюють належним чином. Прикладом можуть послужити файли syssetup.dll, desk.cpl, mmsys.cpl, netcfgx.dll, після редагування яких спостерігаються проблеми з майстром установки устаткування, shell32.dll і user32.dll з відомою помилкою про переміщення бібліотек в пам'яті і інші. На даний момент ці проблеми вирішені виправленням програмного коду системних бібліотек, але без вихідного коду повністю передбачити всі підводні камені неможливо, як і неможливо передбачити, яким боком вилізе чергова модифікація для користувача.

3) В систему абсолютно виправдано вбудований механізм захисту системних файлів від видалення або модифікації. Коли система виявляє таку зміну, вона замінює пошкоджену копію файлом з резервної папки dllcache або установочного диска. При заміні ресурсів оригінальний системний файл втрачає цифровий підпис і перестає визнаватися правильним. При цьому ні про яку комфортній роботі не може бути мови, адже користувач постійно буде отримувати спливаюче повідомлення про ризик використання модифікованих файлів. Для вирішення цієї проблеми застосовується досить варварський метод - модифіковані системні файли виключаються зі списку захисту, таким чином вони працюють у складі системи, але функція захисту вже не реагує на зміну цих файлів. Після цього модифіковані файли можна змінювати і видаляти, а модифікована система не відновить їх на місце, як зробила б оригінальна система. Як підсумок - система може перестати правильно працювати вже після того, як криворукий розробник ПЗ встановить свої версії бібліотек прямо в системну папку, замінюючи існуючі, не кажучи вже про можливості для шкідливого ПЗ.

Висновок: якщо вам потрібна стабільна система - ніколи не використовуйте оздоблені збірки.

Оформлення під Windows 7: помилковий інтерфейс і функції. Недосяжна мрія багатьох користувачів XP - зробити її максимально схожою на Windows 7. Тих, у кого залізо древнє, я ще можу зрозуміти, але інших ... Відмінний приклад - імітація оформлення 7 , Включаючи бібліотеки в дереві папок провідника і «скляне» вікно пошуку, тобто фальшиві функції. Такі Г-збирачі не знають міри, прищеплюючи користувачам помилкове відчуття роботи в іншій ОС. В результаті користувачі не отримують реальних переваг нових ОС - їм здається, що все є.

Юзабіліті: нестабільність інтерфейсу і невраховані більш доступного режиму. При зміні зображень і тексту в ресурсах ентузіасти оформлення далеко не завжди враховують, як це відіб'ється на роботі в різних дозволах екрану, нестандартними розмірами шрифтів, а також при використанні спеціальних можливостей. Та й не завжди це можливо врахувати. В результаті ряд користувачів отримує збірки, з якими некомфортно працювати. Крім того, при оновленні системи можлива заміна файлів їх стандартними версіями, що призводить до неоднозначного враженню від роботи з системою, або навіть втратою красот.

Як бачите, з оформленням не все гладко, навіть якщо це радує око або приводить у захват.

Автоматична установка програм

Повний набір програм, в т.ч. зламаних при необхідності, це один з найбільш ласих шматочків для користувача Г-збірки. Люди приходять в форум Windows 7 і створюють тему з питанням «Пишіть, які програми з зверцд у вас працюють в сімці», тобто вони іншого способу установки додатків не знають.

Більш ранні версії програм: неактуально і небезпечно Більш ранні версії програм: неактуально і небезпечно. Думка завантажити програму з офіційного сайту або з каталогу ПО у деяких людей навіть не виникає, тому вони продовжують користуватися старими програмами. Як і у випадку з драйверами, нові версії програм виправляють помилки і покращують роботу. З безпекою само справа йде набагато серйозніше. Останнім часом зростає тенденція використовувати уразливості поширених програм для того, щоб взяти контроль над системою. Той же Adobe Flash Player оновлюється дуже регулярно, і все більше по частині безпеки. Як наслідок, використання старих версій таких програм грає на руку зловмисникам. Інший приклад - використання старої версії Radmin в одній з популярних збірок, що відкривало прямі можливості для віддаленого управління.

Установка зайвих програм: зниження продуктивності системи Установка зайвих програм: зниження продуктивності системи. У користувача Г-збірки, напевно, розбігаються очі при вигляді вікна WPI або BS Post Install зі списком програм, пропонованих для установки. Занадто велика спокуса поставити все, авось згодиться. Тим часом, багато програм осідають в автозавантаженні, що гальмує запуск системи. Інші ж встановлюють свої драйвери, що може призвести до конфліктів. Крім того, зайві програми займають місце на диску. Нарешті, з встановленими програмами асоціюються типи файлів, що не завжди повністю відповідає очікуванням користувачів.

Бажаючи вмістити якомога більше програм на диск, Г-збирачі нерідко урізують систему, і це я розгляну нижче.

Налаштування системи і вирізання компонентів

Я не маю нічого проти застосування певного набору налаштувань під час або після установки. Більш того, я вважаю, що дуже корисно мати власний набір параметрів, щоб швидко приводити призначену для користувача середу до звичного вигляду. Наприклад, можна використовувати набір твиков реєстру у вигляді REG-файлів. Питання лише в тому, що входить в збірки.

Вирізання компонентів: погіршення функціональних можливостей і проблеми в роботі. Прагнучи зменшити розмір дистрибутива, Г-збирачі вирізують з нього «нікому непотрібні» компоненти. nLite або vLite - це чудовий інструмент, але він схожий на небезпечній бритві.

nLite або vLite - це чудовий інструмент, але він схожий на небезпечній бритві

Ви б дали її 10-річній дитині пограти? Ні, адже він обов'язково щось собі відріже. Але це те ж саме, що довіряти грати з nLite Г-збирачам вашої системи. Їх музику ми регулярно чуємо в проханнях про допомогу на форумі, коли причиною неполадки виявляється вирізаний компонент. І адже користувачі не підозрюють про те, що проблема пов'язана з кастрацією системи. Та й при дистанційній діагностиці про це далеко не відразу можна здогадатися. А найгірше - вони вважають, що це «вінда крива». Адже вони можуть і не знати, яка вона насправді, якщо весь час користуються Г-збірками.

Призначені для користувача і системні параметри: нав'язування налаштувань або обмеження в роботі Призначені для користувача і системні параметри: нав'язування налаштувань або обмеження в роботі. Універсального набору параметрів бути не може, оскільки у кожного користувача він свій. Безумовно, є нешкідливі настройки, які підходять більшості користувачів (наприклад, прискорення меню «Пуск» або наповнення обраного в редакторі реєстру популярними розділами). Але ж Г-складальник створює набір параметрів, виходячи з власного досвіду і особистого уявлення про те, що потрібно користувачам.

Найчастіше це виражається в відключенні якихось користувальницьких або системних налаштувань. Це може бути самообмеження політиками або відключення служб. Це може вести як до підвищення безпеки при відключенні служб віддаленого доступу, так і до зниження - відключення Windows Update. Погіршують безпеку настройки ведуть до сумних наслідків. Зайдіть на будь-який форум лікування від шкідливих програм - ви побачите, що випадки зараження Windows Vista і Windows 7 вкрай рідкісні в порівнянні з Windows XP. І справа тут не тільки в поширеності операційних систем. Серед користувачів Vista, наприклад, багато легальних - з попередньо встановленими ОС. І серед них відсоток людей, що використовують Windows Update значно вище, ніж у користувачів Г-збірок (опитування на форумі проводилися). Додам ще й відключення «марного» вбудованого брандмауера. Як результат, Г-збірки більш уразливі, бо містять актуальні оновлення тільки на момент виходу, і мають незахищений периметр.

Update. У коментарях мене попросили додати страшної статистики для тих, хто не вірить на слово. Немає проблем - Рейтинг шкідливих програм, січень 2010 (Дані ЛК). У першій п'ятірці три модифікації Kido, сумарно заразили понад 600 тис. Комп'ютерів. У всіх цих комп'ютерів було відключено автоматичне оновлення. Адже лідируюча модифікація вірусу експлуатує уразливість, яка була закрита в 2008 році. Чому відключено оновлення? Запитайте Г-збирачів, за замовчуванням-то вона була придбана.

Сухий залишок

Отже, користувачі Г-збірок отримують:

Якщо порівнювати оригінальну версію Windows 7 з такою збіркою Windows XP, при цьому заснованої на платформі минулого покоління, то порівняння явно не на користь останньої. Але, напевно, треба порівнювати із збіркою Windows 7?

А як же збірки Windows 7?

Все пана збірки Windows 7 мають і будуть володіти тими ж недоліками, що і поточні збірки Windows XP. Більш того, перед г-збирачами стоять додаткові перешкоди. Це збільшився розмір дистрибутива (поширення) і обмеження розміру WIM-образа в 4Гб для 32-розрядних ОС при установці з DVD (неможливість додати багато програм, розмір дистрибутивів яких теж виріс). Будуть різати ...

На початку статті я говорив, що найкраща збірка - це своя. І створити таку збірку дуже просто - не поспішаючи, налаштувавши систему на віртуальній машині і захопивши її образ. принцип залишився незмінним з часів Windows Vista. Якщо ви хочете здивувати друга або знайомого своєї складанням, так і треба зробити - їм лише знадобиться ключ продукту. Для себе ж можна обмежитися створенням образу системи , Тоді після його застосування вона постане перед вами в повністю налаштованому вигляді без будь-якої установки.

Обговорення завершено.

А що саме приваблює людей в неліцензійних ОС, крім їх безкоштовності?
Ви б дали її 10-річній дитині пограти?
Чому відключено оновлення?
Але, напевно, треба порівнювати із збіркою Windows 7?
А як же збірки Windows 7?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: