Установка Ubuntu 18.04 поруч з Windows

 1. Підготовка до встановлення
 2. Запис образу на USB-носій
 3. Запис образу на USB за допомогою Rufus
 4. Запис образу на USB за допомогою Etcher
 5. Підготовка Windows до установки
 6. установка Ubuntu
 7. Розкладка клавіатури
 8. Оновлення та тип установки
 9. розмітка диска
 10. Ручна розмітка диска
 11. Налаштування місцеположення
 12. Налаштування користувача
 13. завершення установки
 14. Налаштування Ubuntu 18.04 після установки
 15. Доступні оновлення
 16. Згортання додатків як в Windows
 17. Активуйте приховані опції за допомогою Tweaks

Не так давно на світло була випущена нова версія нині популярного дистрибутива Linux - Ubuntu 18.04. Даний випуск привніс чимало в опенсорсний співтовариство. Можна сказати, він поставив нову планку для всієї спільноти. Новачки, однак, не особливо вникають по всі ці тонкощі. Для хорошого старту їм потрібно точно знати, як діяти в тій чи іншій ситуації. Звичайно ж, в цьому випадку, потрібно почати з установки. В силу того, що найбільш практичним і безболісним є поступовий перехід з однієї операційної системи на іншу за допомогою дуалбута (наявності на ПК декількох операційних систем з можливістю використовувати обидві по-очередно), сьогодні ми розглянемо установку Ubuntu 18.04 поруч з Windows. Як приклад ми візьмемо вишеозвученную версію Ubuntu і Windows 10. Отже, поїхали.

Підготовка до встановлення

Завантаження зображення Ubuntu з офіційного сайту

Для початку нам потрібно завантажити сам образ встановлюваного дистрибутива. Для цього ми йдемо на офіційну сторінку завантаження Ubuntu , Де далі вибираємо Ubuntu Desktop (версія для домашніх комп'ютерів).

Тепер ми переходимо на сторінку завантаження останньої версії (На момент написання - Ubuntu 18.04 LTS), і натискаємо на зелену кнопку "Download".

Тут нам перекине на сторінку донатів. Крутимо коліщатком вниз і бачимо кнопочку Not now, take me to the download . Натискаємо на неї.

Після цього нас перекине на сторінку завантаження, де також буде автоматичний редирект на сам файл. Через пару секунд скачування образу почнеться.

Запис образу на USB-носій

Відразу після завантаження нам буде потрібно записати образ Ubuntu 18.04 на вільний USB-носій. Будьте уважні: запис образу автоматично зітре всю наявну інформацію на вашій флешці. Тому не забудьте свідомо зберегти всі файли на інших носіях (найкраще на іншому ПК).

Для запису образу в Windows ми можемо використовувати Rufus і Etcher - їх з головою вистачить для вищеозначених цілей. У цій статті ми розглянемо запис образу на USB в кожній з програм.

Запис образу на USB за допомогою Rufus

йдемо на офіційний сайт додатки і викачуємо останню версію. На момент написання це 2.18 версія. Тепер, попередньо очистивши нашу флешку від зайвих файлів, зробивши, при цьому, резервні копії потрібних, ми вставляємо її в ПК і запускаємо додаток. Приблизно таке вікно буде зустрічати нас при запуску:

Пристрій тут вибереться сам (якщо в ПК вставлена тільки одна флешка. Якщо їх більше 1 - за допомогою меню, що розкривається вибираємо потрібну).

Схема розділу і тип системного інтерфейсу вибирається залежно від типу розмітки вашого жорсткого диска і наявності / відсутності завантаження в UEFI.

Щоб визначити схему розділу, ми можемо скористатися командним рядком в Windows. Отже, викликаємо інтерфейс виконання (Run) за допомогою поєднання клавіш Win + R, після чого вписуємо туди "diskpart" (без лапок) і підтверджуємо. Відкриється консоль, де вже далі нам потрібно ввести команду "list disk". Після цього в командному рядку ви зможете спостерігати інформацію про жорсткі диски, встановлених в системі. Виглядати це буде якось так:

Власне кажучи, щоб визначити схему розділу досить поглянути на кінець таблиці. Стовпець GPT дає нам всю необхідну інформацію: якщо там є зірочки (як на скріншоті), значить у вас схема розділу GPT, і вам необхідно змінити відповідний пункт в додатку Rufus. Якщо цих зірочок там немає, значить у вас MBR, і змінювати (найчастіше), в цьому пункті нічого не потрібно.

Пункти розмір кластера і файлова система залишаємо незмінними. Нова мітка тому може бути змінена, за вашим бажанням, однак з вибором способу, найімовірніше, вона прийме інше значення.

Тепер просто натискаємо на значок диска в правому нижньому кутку, після чого, в розпочатому файловому менеджері, вибираємо наш образ. Як тільки ви це зробите - можна сміливо натискати на кнопку "Старт". Запис образу пройде швидко.

Після завершення процесу ви можете приступити до наступного етапу установки.

Запис образу на USB за допомогою Etcher

Тут все набагато простіше: йдемо на офіційний сайт додатки, де викачуємо останню версію. Відразу після завантаження вставляємо флеш-накопичувач в USB-порт і відкриваємо програму. Тепер нам потрібно зробити все так, як показано на ДІФКУ нижче. Тобто: вибираємо образ, знову ж таки, в файловому менеджері, після чого натискаємо Flash!

Запис образу також повинна пройти досить швидко.

Який із способів вам більше подобається - вирішуйте самі. Кожен з них принесе результат.

Підготовка Windows до установки

Якщо ми хочемо, щоб після установки Ubuntu 18.04 наша Windows могла успішно запускатися (без нарікань і помилок), то нам дійсно необхідно виконати цей крок. Отже, нам потрібно відкусити трохи місця від наявних жорстких дисків (краще зробити це зараннее, т.к автоматичні інструменти установки Ubuntu поруч з Windows можуть не спрацювати).

Нам потрібно перейти в утиліту "Управління дисками". Для цього ми можемо натиснути правою кнопкою миші на іконці "Пуск", де в меню і вибрати потрібну утиліту:

В утиліті ми побачимо список всіх розділів і жорстких дисків, які є в нашому комп'ютері. "Відкушувати" місце найкраще з несистемної розділу (як правило, у нього більший розмір).

Натискаємо правою кнопкою миші на потрібному розділі, і в контекстному меню вибираємо "Стиснути том".

Далі відкриється майстер стиснення диска, з його допомогою ми і будемо звільняти місце під операційну систему Linux.

Напрошується питання: а скільки ж місця потрібно виділити під потреби Ubuntu 18.04?

Відповідь: в принципі, вистачить і 30-35ГБ пам'яті, однак найкраще відкусити 50-60ГБ, щоб мати можливість встановити різний софт, і не спостерігати проблем з нестачею місця.

установка Ubuntu

Після всіх виконаних операцій ми просто перезавантажуємо комп'ютер, залишаючи, при цьому, флешку в гнізді USB. Якщо наш BIOS налаштований правильно (майже завжди так), то він запропонує нам натиснути будь-яку клавішу для завантаження з флешки. Проробляємо це, тапнув на будь-яку рандомних клавішу. Якщо все пройде добре, нас буде зустрічати вікно вітання.

У цьому вікні ми можемо вибрати мову установника (в списку ліворуч), а також вирішити, як саме взаємодіяти з ним: або відразу перейти до установки операційної системи на жорсткий диск, або спочатку спробувати дистрибутив в лайв-режимі - поклацати і потиркать систему перед установкою , щоб розуміти що ж нас чекає після інсталяції. Треба відзначити, що зміни з лайв-режиму не будуть збережені в уже встановленої системі.

Отже, переходимо до безпосередньої установки Ubuntu 18.04 LTS на пк.

Розкладка клавіатури

Як тільки ми натиснемо "Встановити зараз", нас відразу перекине у вікно настройки розкладки клавіатури. Тут ми можемо вибрати будь-яку зручну для нас розкладку, а після протестувати її в поле нижче.

Розкладка вибирається за допомогою двох полів. В одному ви вибираєте щось на зразок сімейства, а в другому вже безпосередню розкладку. Якщо ви з Росії, то при виборі мови на початку установки у вас автоматично встановиться Росія - Російська.

Після встановлення мови натискаємо кнопку "Продовжити".

Оновлення та тип установки

А тут ми зможемо вибрати, чи варто нам встановлювати оновлення під час установки (рекомендується, якщо ваш ПК підключений до високошвидкісного інтернету), а також чи варто встановлювати власницьке програмне забезпечення (також рекомендується відзначити цю галочку, т.к багато комп'ютерів без цього не будуть нормально працювати з мультимедіа контентом). Тут нам пропонують вибрати тип установки: Звичайна або ж мінімальна.

Звичайна установка на те і звичайна, що нічим не відрізняється від всіх інших. Дистрибутив встановлюється в стандартній комплектації і, в принципі, цей тип підійде для більшості користувачів.

Мінімальна установка пропонує в своєму комплекті лише веб-браузер і кілька основних утиліт. Рекомендується для тих користувачів, кого турбує мінімалістичний і легковажність дистрибутива.

Вибравши тип і необхідні параметри, переходимо до наступного етапу установки.

розмітка диска

Тепер нам належить вирішити питання з жорстким диском. Тут у вас буде запропоновано кілька варіантів автоматичної розмітки диска:

Стерти всі і встановити Ubuntu (вкрай не рекомендується) - при виборі цього способу весь жорсткий диск (включаючи розділи) буде відформатований. Всі дані (включаючи Windows) будуть втрачені, і після установки на ПК залишиться лише одна Ubuntu. На цей варіант НЕ підходить.

Встановити Ubuntu поруч з Windows - той самий варіант, про який ми говорили на початку цього матеріалу. В принципі, можна скористатися ним, якщо ви новачок, і відчуваєте деякі труднощі з ручною розміткою диска. Установник Ubuntu 18.04 автоматично визначить оптимальні настройки і розмітку, після чого сам проведе інсталяцію. Як відзначають багато користувачів, при виборі цього способу установки будь-яких відчутних проблем у них не виникає. Все проходить максимально чисто і безболісно.

Інший варіант - спосіб з ручною розміткою диска, де нам необхідно розмічати диски вручну. Рекомендується для більш досвідчених користувачів, так як для новачків, спочатку, він може здатися надмірно складним і незрозумілим.

Ручна розмітка диска

Тут нам потрібно самостійно створити три розділи: завантажувальний (c UEFI або без), системний і домашній. Створювати розділ підкачки більше не потрібно - в Ubuntu 18.04 використовується файл підкачки .

Завантажувальний розділ (з UEFI):

 • Розмір: 1-2Гб
 • Тип нового розділу: Первинний
 • Місцезнаходження нового розділу: Початок цього простору
 • Використовувати як: Файлова система FAT32
 • Точка монтування: / boot / efi

Завантажувальний розділ (без UEFI):

 • Розмір: 1-2Гб
 • Тип нового розділу: Первинний
 • Місцезнаходження нового розділу: Початок цього простору
 • Використовувати як: Файлова система Ext2
 • Точка монтування: / boot

Системний розділ:

 • Розмір: 20-30ГБ
 • Тип нового розділу: Логічний
 • Місцезнаходження нового розділу: Початок цього простору
 • Використовувати як: журнальованою файлову систему Ext4
 • Точка монтування: /

Домашній розділ:

 • Розмір: залишки
 • Тип нового розділу: Логічний
 • Місцезнаходження нового розділу: Початок цього простору
 • Використовувати як: журнальованою файлову систему Ext4
 • Точка монтування: / home

В принципі, все. Приблизно так і виглядає ручна розмітка диска при установці Ubuntu. Після всіх маніпуляцій переходимо до самої установки.

Налаштування місцеположення

У цьому вікні ми вибираємо своє місце розташування (для настройки часового поясу). За допомогою карти можна вибрати свій чи найближчий до себе місто.

Налаштування користувача

Просто вписуємо своє ім'я або будь-яке інше слово в верхнє поле. Все це добро скопіюється в два поля нижче (в третьому додасться постфікси), дані в цих полях, якщо хочете, можете змінити. Також ставимо пароль для входу в систему, і разом з тим вибираємо, чи потрібно нам, щоб вхід здійснювався автоматично, без запиту пароля.

Після настройки і заповнення всіх полів, натискаємо "Продовжити". Розпочнеться установка системи.

завершення установки

Відразу після завершення установки система запропонує нам перезавантажитися, щоб почати використання Ubuntu 18.04. В силу того, що ми встановлювали Ubuntu поруч з Windows, після перезавантаження ми побачимо вікно Grub, яке буде виглядати приблизно так:

За допомогою меню ми зможемо вибрати в яку саме операційну систему завантажуватися комп'ютера. Тут же ми можемо вибрати інші параметри запуску.

Вибираємо Ubuntu 18.04 і чекаємо завантаження системи.

Налаштування Ubuntu 18.04 після установки

Після входу в систему нас вітатиме ось таке вікно. Перед початком використання системи, ми можемо ознайомитися з вмістом цієї невеликої утилитки (щось на зразок екскурсії по змінам в новій версії Ubuntu з довгостроковою підтримкою). З її ж допомогою ми зможемо змінити деякі дуже важливі параметри, такі як Livepatch - оновлення ядра Linux без перезавантаження операційної системи (докладніше тут ).

Тут же вас запитають, чи хочете ви відправляти анонімну інформацію про експлуатацію системи в Canonical (допоможе в поліпшенні дистрибутива), ну і в кінці вас "введуть в курс справи", надавши інформацію про встановлених в системі додатках.

Доступні оновлення

І хоч на початку установки ми вже завантажували поновлення (а може бути ви пропустили цей пункт), нам безумовно слід виконати перевірку наявності актуальних оновлень за допомогою однойменної утиліти: "Оновлення додатків". Також ми можемо зробити це за допомогою консольної команди:

sudo apt update && sudo apt upgrade

Згортання додатків як в Windows

.

Напевно вам припаде до смаку ця фішка. Вона дозволяє вам згортати всі додатки в панель задач за допомогою кліка по іконці на цій самій панелі. Віндового поведінку, але дуже зручне. Щоб включити цю функцію, відкрийте термінал і введіть в нього наступне:

gsettings set org.gnome.shell.extensions.dash-to-dock click-action 'minimize'

Активуйте приховані опції за допомогою Tweaks

Є кілька дуже корисних функцій, які недоступні за замовчуванням. Щоб активувати їх в системі знадобиться відповідна утиліта. Називається вона Tweaks, і встановити її можна за допомогою цієї посилання .

Про решту налаштуваннях ви можете дізнатися зі статті: 11 речей, які необхідно зробити після установки Ubuntu 18.04 .

Ну, а на цьому все. Вдалого дня :).

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: