Установка Windows 10 на SSD: з флешки, форматування диска перед установкою, особливості переустановлення системи

 1. Підготовка диска і комп'ютера до установки
 2. Попереднє налаштування ПК
 3. Перехід в режим SATA
 4. Підготовка інсталяційного носія
 5. Процес установки Windows 10 на SSD
 6. Відеоурок: як встановити Віндовс 10 на SSD

Твердотільний диск SSD відрізняється за своїми властивостями і способу роботи від жорсткого HDD диска, але процес установки Windows 10 на нього буде не сильно відрізнятися, помітна різниця є тільки в підготовці комп'ютера.

Підготовка диска і комп'ютера до установки

Володарі SSD дисків знають, що в попередніх версіях ОС для коректної, довговічною і повноцінної роботи диска необхідно було змінити налаштування системи вручну: відключити дефрагментацію, деякі функції, гібернацію, вбудовані антивіруси, файл підкачки і змінити ще кілька інших параметрів. Але в Windows 10 розробники врахували ці недоліки, все настройки диска система тепер виконуємо сама.

Особливо потрібно зупинитися на дефрагментації: раніше вона сильно шкодила диску, але в новій ОС вона працює інакше, не завдаючи шкоди SSD, а оптимізуючи його, тому відключати автоматичну дефрагментацію не варто. Те ж саме і з іншими функціями - в Windows 10 не потрібно налаштовувати роботу системи з диском вручну, все вже зроблено за вас.

Єдине, при розбивці диска на розділи рекомендується залишити 10-15% від його загального обсягу в якості нерозподіленого простору. Це не збільшить його продуктивності, швидкість запису залишиться та ж, але термін служби може трохи продовжити. Але пам'ятайте, швидше за все, диск і без додаткових налаштувань прослужить довше, ніж вам потрібно. Звільнити вільні відсотки можна як під час установки Windows 10 (під час процесу в нижчеприведений інструкції зупинимося на цьому), так і після нього за допомогою системних утиліт або сторонніх програм.

Попереднє налаштування ПК

Для того щоб встановити Windows на SSD диск, необхідно комп'ютер перейти до режиму AHCI і переконатися в тому, що материнська плата підтримує інтерфейс SATA 3.0. Інформацію про те, чи підтримується SATA 3.0 чи ні, можна знайти на офіційному сайті компанії, що розробила вашу материнську плату, або за допомогою сторонніх програм, наприклад, HWINFO ( http://www.hwinfo.com/download32.html ).

Перехід в режим SATA

 1. Вимкніть комп'ютер. Твердотільний диск SSD відрізняється за своїми властивостями і способу роботи від жорсткого HDD диска, але процес установки Windows 10 на нього буде не сильно відрізнятися, помітна різниця є тільки в підготовці комп'ютера

  вимикаємо комп'ютер

 2. Як тільки почнеться процес включення, натисніть спеціальну клавішу на клавіатурі для переходу в BIOS. Зазвичай використовуються кнопки Delete, F2 або інші гарячі клавіші. Яка з них буде використовуватися в вашому випадку, буде написано в спеціальній виносці під час процесу включення.

  Входимо в BIOS

 3. Інтерфейс BIOS в різних моделях материнських плат буде відрізнятися, але принцип переходу в режим AHCI на кожній з них практично ідентичний. Спочатку перейдіть в розділ «Налаштування». Для переміщення по блокам і пунктам використовуйте мишу або стрілочки з кнопкою Enter.

  Переходимо до налаштувань BIOS

 4. Перейдіть до додаткових налаштувань BIOS.

  Переходимо до розділу «Додатково»

 5. Перейдіть до підпункту «Вбудовані периферійні пристрої».

  Переходимо до підпункту «Вбудовані периферійні пристрої»

 6. У блоці «Конфігурація SATA» відшукайте порт, до якого підключений ваш SSD диск, і натисніть Enter на клавіатурі.

  Змінюємо режим конфігурації SATA

 7. Виберіть режим роботи AHCI. Можливо, він уже буде обраний за замовчуванням, але в цьому треба було переконатися. Збережіть внесені в BIOS налаштування і вийдете з нього, завантажте комп'ютер, щоб перейти до підготовки носія інсталяційний файл.

  Вибираємо режим AHCI

Підготовка інсталяційного носія

Якщо ви маєте вже готовий інсталяційний диск, то можете пропустити цей крок і відразу приступити до установки ОС. Якщо ж його у вас немає, то вам знадобиться USB-флешка, як мінімум з 4 ГБ пам'яті. Створення на ній настановної програми буде виглядати наступним чином:

 1. Вставляємо флешку USB-порт і чекаємо, поки комп'ютер її розпізнає. Відкриваємо провідник.

  відкриваємо провідник

 2. Насамперед важливо її відформатувати. Робиться це з двох причин: пам'ять флешки повинна бути абсолютно порожня і розбита в потрібній нам форматі. Перебуваючи на головній сторінці провідника, натискаємо правою кнопкою мишки по флешці і в меню вибираємо пункт «Форматувати».

  Починаємо форматування флешки

 3. Вибираємо режим форматування NTFS і починаємо операцію, яка може тривати до десяти хвилин. Врахуйте, що всі дані, що зберігаються на форматується носії, будуть безповоротно стерті.

  Вибираємо режим NTFS і починаємо форматування

 4. Переходимо на офіційну сторінку Windows 10 ( https://www.microsoft.com/ru-ru/software-download/windows10 ) І завантажуємо установче засіб.

  Викачуємо установче засіб

 5. Запускаємо скачала програму. Читаємо і приймаємо ліцензійну угоду.

  Приймаємо ліцензійну угоду

 6. Виберіть другий пункт «Створити інсталяційний носій», так як цей спосіб установки Windows надійніший, бо в будь-який момент можна почати все спочатку, а також в майбутньому використовувати створений інсталяційний носій для установки ОС на інші комп'ютери.

  Вибираємо варіант «Створити інсталяційний носій для іншого комп'ютера»

 7. Виберіть мову системи, її версію і розрядність. Версію треба брати ту, яка вам більше підходить. Якщо ви звичайний користувач, то не варто завантажувати систему зайвими функціями, які вам ніколи не знадобляться, встановлюйте домашню Windows. Розрядність залежить від того, у скільки ядер працює ваш процесор: в одне (32) або два (64). Інформацію про процесор можна дізнатися у властивостях комп'ютера або на офіційному сайті компанії, що розробила процесор.

  Вибираємо версію, розрядність і мову

 8. У виборі носія відзначте варіант USB-пристрій.

  Відзначаємо, що хочемо створити USB-носій

 9. Виберіть флешку, з якої буде створений інсталяційний носій.

  Вибираємо флешки для створення інсталяційного носія

 10. Чекаємо, поки процес створення носія закінчиться.

  Чекаємо закінчення створення носія

 11. Перезавантажуємо комп'ютер, не виймаючи носій.

  перезавантажуємо комп'ютер

 12. Під час включення входимо в BIOS.

  Натискаємо клавішу Del, щоб увійти в BIOS

 13. Змінюємо порядок завантаження комп'ютера: на першому місці повинна стояти ваша флешка, а не жорсткий диск, щоб при включенні комп'ютер почав завантажуватися з неї і, відповідно, запустив процес установки Windows.

  Ставимо флешку на перше місце в порядку завантаження системи

Процес установки Windows 10 на SSD

 1. Установка починається з вибору мови, встановіть російську мову в усіх рядках.

  Вибираємо мову установки, формат часу і метод введення

 2. Підтвердіть, що хочете почати установку.

  Кількома по кнопці «Встановити»

 3. Прочитайте і прийміть ліцензійну угоду.

  Прочитуємо і приймаємо ліцензійну угоду

 4. Вас можуть попросити ввести ліцензійний ключ. Якщо він у вас є, то введіть його, якщо немає, то поки що пропустіть цей крок, активуєте систему після її установки.

  Пропускаємо крок з активацією Windows

 5. Перейдіть до ручного встановлення, так як цей спосіб дозволить налаштувати розділи диска.

  Вибираємо ручний спосіб установки

 6. Відкриється віконце з налаштуванням розділів диска, клацніть на кнопці «Налаштування диска».

  Натискаємо кнопку «Налаштування диска»

 7. Якщо ви встановлюєте систему вперше, то вся пам'ять SSD диска буде не розподілена. В іншому ж випадку необхідно вибрати один з розділів для установки і відформатувати його. Нерозподілений пам'ять або вже існуючі диски розбийте наступним чином: на основний диск, на якому буде стояти ОС, відведіть більше 40 ГБ, щоб в майбутньому не зіткнутися з тим, що він засмічений, 10-15% від загальної пам'яті диска залиште нерозподіленого (якщо вся пам'ять вже розподілена, видаліть розділи і почніть формувати їх заново), все пам'ять віддаємо під додатковий розділ (зазвичай диск D) або розділи (диски E, F, G ...). Не забудьте відформатувати основний розділ, відданий під ОС.

  Створюємо, видаляємо і перерозподіляємо розділи диска

 8. Щоб почати установку, виберіть диск і натисніть кнопку «Далі».

  Натискаємо кнопку «Далі»

 9. Дочекайтеся, поки система встановиться в автоматичному режимі. Процес може зайняти більше десяти хвилин, ні в якому разі не переривайте його. Після закінчення процедури почнеться створення облікового запису і установка основних параметрів системи, дотримуйтесь вказівок на екрані, і підбирайте настройки під себе.

  Дочекайтеся, поки Windows 10 встановиться

Відеоурок: як встановити Віндовс 10 на SSD

Установка Windows 10 на SSD нічим не відрізняється від того ж процесу з HDD диском. Головне, не забудьте включити режим ACHI в налаштуваннях BIOS. Після установки системи налаштовувати диск не варто, система зробить це за вас.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: