Установка Windows 10 з флешки. докладна інструкція

  1. Підготовка флешки з Windows 10
  2. Перш ніж приступити до установки
  3. Налаштування завантаження комп'ютера з флешки, або диска
  4. Встановлюємо Windows 10 на ноутбук. Покрокова інструкція
  5. Вибираємо розділ для установки системи

Вирішив підготувати детальну покрокову інструкцію по установці Windows 10 з флешки на ноутбук, або на звичайний стаціонарний комп'ютер. Ми розглянемо установку саме з USB-накопичувача. Установка з диска практично нічим не відрізняється, і ви зможете встановити систему по цій інструкції. Та й взагалі, сам процес установки Windows 10 мало чим відрізняться від тієї ж Windows 8, або сімки. Так що, якщо у вас вже є досвід, то встановіть без проблем.

Я буду встановлювати на ноутбук Asus, тобто покажу на реальному прикладі, з реальними фотографіями. Якщо ви хочете встановити Windows 10 на новий комп'ютер, замість вже встановленої системи, або взагалі поруч з встановленою системою, то необхідно лише дотримуватися інструкції нижче, все вийде. Ми будемо виконувати чисту установку Windows 10, а не оновлювати вже встановлену систему.

Якщо ви хочете встановити систему операційної системи на ноутбук, то можливо вам буде простіше зробити це за окремою інструкції: як встановити Windows 10 на ноутбук .

Розділимо інструкцію кілька розділів, так буде простіше і зрозуміліше.

Підготовка флешки з Windows 10

Насамперед нам потрібно записати Windows 10 на USB-накопичувач, з якого ми будемо встановлювати систему. Для цього можна скористатися спеціальною програмою від Microsoft, яка називається Media Creation Tool. Завантажити її можна за посиланням: https://www.microsoft.com/ru-ru/software-download/windows10 , Натиснувши на кнопку Завантажити засіб зараз.

Потім просто запустіть програму і дотримуйтесь інструкцій. У процесі потрібно буде вибрати пункт «Створити інсталяційний накопичувач для іншого комп'ютера», потім вказати мову, версію Windows і архітектуру системи, яку ви хочете завантажити і записати на флешку. Вибрати USB-пристрій, і дочекатися поки програма завантажить образ Windows 10 і запише його на накопичувач.

Вибрати USB-пристрій, і дочекатися поки програма завантажить образ Windows 10 і запише його на накопичувач

Детальніше про створення завантажувального накопичувача я писав в статті: Як записати Windows 10 на флешку . Там є багато способів, ви можете просто скачати iso образ системи , І записати його на накопичувач за допомогою різних програм: WinSetupFromUSB, UltraISO і т. Д. Якщо ви хочете зробити нове встановлення з диска, то вам стане в нагоді стаття: Як записати образ Windows 10 на диск? Створюємо завантажувальний диск . Якщо все готово, можемо переходити до наступного кроку.

Перш ніж приступити до установки

Якщо ви будете встановлювати на новий ноутбук, на якому ще немає ніяких ваших даних, то можете відразу перейти до завантаження з флешки і установці системи. Якщо ж на вашому комп'ютері вже є важливі файли, то обов'язково потрібно перемістити їх в надійне місце. В процесі установки локальний диск C буде відформатований, і вся інформація буде видалена.

Все що знаходиться на робочому столі і в папці Мої документи так само буде видалено. Якщо там є потрібні файли, то перенесіть їх на зовнішній накопичувач, або на диск D, наприклад.

Можливо трохи дурний, але як мені здається корисну пораду. Запам'ятайте розмір диска C, і скільки там вільно пам'яті. Просто зайдіть в «Комп'ютер» і подивіться, чи навіть запишіть. В процесі установки нам потрібно буде вибрати розділ для установки, і що б нічого не переплутати, можна орієнтуватися за розміром локального диска. А то помилково можна встановить систему на диск D, що видалить з нього всю інформацію, і у вас на комп'ютері вийде дві операційних системи.

Якщо всі потрібні файли знаходяться в надійному місці, можна переходити до завантаження нашого комп'ютера з флешки, або диска, на який ми записали Windows 10.

Налаштування завантаження комп'ютера з флешки, або диска

Що б почалася установка Windows 10, нам потрібно завантажити комп'ютер з створеного нами завантажувального накопичувача. Якщо ви встановлюєте з диска, то можете просто вставити його в привід комп'ютера, і перезавантажити комп'ютер. Можливо, автоматично піде завантаження з DVD диска. Якщо з'явиться напис Press any key to boot from CD or DVD , то швиденько натисніть на будь-яку кнопку, і почнеться процес установки.

При установці з флешки, або ж коли комп'ютер не захоче вантажиться з DVD диска, то потрібно в БІОС виставити параметри завантаження з потрібного нам накопичувача, або скористатися завантажувальним меню (Boot Menu):

  • Перший варіант: Я раджу використовувати саме завантажувальний меню (Воно ж Boot Menu). Так простіше і зрозуміліше. Що б відкрити його, перезавантажте свій комп'ютер, і відразу почніть натискати на клавішу, яка його викликає. Наприклад, на моєму ноутбуці Asus це клавіша Esc. Має з'явитися вікно, в якому ми вибираємо нашу флешку з якої і будемо встановлювати Windows 10. На різних ноутбуках і материнських платах різні клавіші. Як правило, для входу в Boot Menu потрібно натискати: F11, Esc, F12, F8. Це клавіші саме для виклику Boot Menu, а не для входу в BOIS (UEFI).
  • Другий варіант: Зайти в BIOS , І в параметрах завантаження виставити нашу флешку, або привід на перше місце. Флешка вже повинна бути підключена, в іншому випадку вона не буде відображатися в БІОС. Залежно від того, який БІОС встановлений на вашому комп'ютері, цей процес трохи відрізняється. У вас може бути новий UEFI, з красивим інтерфейсом, де їсть можливість управляти мишкою, або ж більш старий, синій, або сірий на вигляд.

Більш докладно про завантаження комп'ютера з USB-накопичувача, або диска написано в статті: Як завантажитися з флешки або з диска? Думаю, з цим проблем виникнути не повинно. Якщо щось не виходить, пишіть в коментарях.

Встановлюємо Windows 10 на ноутбук. Покрокова інструкція

Коли піде завантаження з нашого накопичувача, ви побачите перше вікно, в якому потрібно вказати мову, формат часу і метод введення. Виставляємо необхідні параметри і натискаємо Далі.

У наступному вікні просто натискаємо на кнопку Встановити.

Далі нас попросять ввести ключ продукту. І тут є кілька варіантів:

  • Якщо у вас є ключ, тобто ви купили Windows 10, то прописуємо його і натискаємо Далі.
  • Якщо у вас раніше була встановлена ​​ліцензійна Windows 7, або Windows 8 (8.1), і у вас є ключ, то ви можете вказати його, він підходить починаючи з 12 листопада 2015 року. Це означає, що система яку ви встановлюєте повинна бути завантажена з сайту Майкрософт після 12 листопада 2015 року.
  • Ну а якщо у вас немає ключа, то просто натискаємо «У мене немає ключа продукту», або «Пропустити».

Ну а якщо у вас немає ключа, то просто натискаємо «У мене немає ключа продукту», або «Пропустити»

Якщо ви на накопичувач записали дві версії Windows 10, з архітектурою x64 і x86, то може з'явиться вікно з проханням вибрати потрібну для установки. Або ж вибрати саме версію системи: Домашня, або Професійна.

Або ж вибрати саме версію системи: Домашня, або Професійна

У наступному вікні нам потрібно прийняти ліцензійну угоду.

У наступному вікні нам потрібно прийняти ліцензійну угоду

Йдемо далі. Потрібно вибрати тип установки. Вибираємо «Вибіркова: тільки установка Windows». Оновлення нас не цікавить, так як ми виконуємо чисту установку.

Оновлення нас не цікавить, так як ми виконуємо чисту установку

Зараз дуже важливий момент.

Вибираємо розділ для установки системи

Тут будьте уважні. Якщо на всьому вашому жорсткому диску немає ніякої корисної інформації, то ви можете видалити всі розділи виділивши їх і натиснувши Видалити, і розбити жорсткий диск заново, створивши необхідні розділи кнопкою Створити. І вибравши для Windows 10 необхідний розділ натиснути Далі.

Якщо у вас диск вже розбитий на розділи, і ви хочете встановити Windows 10 на диск C замість старої системи, то виберіть розділ, який відповідає диску C. Визначити його можна за розміром (я радив запам'ятати його перед установкою). Якщо ви не впевнені який з розділів диск C, то найкраще перервати установку, звичайним чином включити комп'ютер, подивитися розмір диска C, заново запустити установку, вибрати необхідний розділ, натиснути на кнопку Форматувати, виділити відформатований розділ і натиснути Далі.

Зверніть увагу, що розділ у вас може назватися інакше ніж у мене. Орієнтуйтеся за розміром. Що б випадково не видалити дані з іншого локального диска.

Якщо ви встановите систему на інший розділ, поруч з уже встановленою Windows, то у вас на комп'ютері вийде дві операційні системи, і при включенні комп'ютера можна буде вибрати якусь запустити.

Якщо ви встановите систему на інший розділ, поруч з уже встановленою Windows, то у вас на комп'ютері вийде дві операційні системи, і при включенні комп'ютера можна буде вибрати якусь запустити

Помилка «Неможливо встановити Windows в розділ ...»

В процесі установки з флешки я зіткнувся з Шибко «Установка Widnows на даний диск. На вибраному диску знаходиться таблиця MBR-розділів. У системах EFI Windows можна встановлювати тільки на GTP-диск ».

Якщо ви зіткнулися з такою ж помилкою, то про рішення читайте в цієї окремій статті. Рішень в інтернеті є дуже багато. А я в процесі вибору пристрою для завантаження в завантажувальному меню просто вибрав свою флешку без напису UEFI (там відображалося два накопичувача). І все запрацювало.

Після вибору розділу почнеться копіювання файлів.

Після вибору розділу почнеться копіювання файлів

Коли файли будуть скопійовані, комп'ютер перезавантажиться.

Якщо ви встановлюєте Windows 10 з USB-накопичувача, і виставляли завантаження в BIOS, то швидше за все після перезавантаження знову піде установка з флешки. Нам цього не потрібно, адже всі необхідні файли вже скопійовані на комп'ютер. Якщо це станеться, і знову з'явиться вікно з вибором мови, то просто відключіть флешку і закрийте вікно установки. Комп'ютер знову перезавантажиться і продовжиться установка вже з жорсткого диска.

Розпочнеться підготовка до установки, настройка параметрів і т. Д. Чекаємо поки комп'ютер запропонує нам знову вказати ключ продукту. Вказуємо його, або натискаємо на пункт Зробити пізніше.

Вказуємо його, або натискаємо на пункт Зробити пізніше

Далі нам запропонують підключиться до Wi-Fi (якщо мережа є в радіусі дії). Якщо ви хочете створити обліковий запис Microsoft, або вийте до свого облікового запису, то встановіть з'єднання з Wi-Fi. А якщо ви хочете просто створити локальну обліковий запис, як я, то до інтернету годі й підключаться, і натиснути Пропустить цей крок.

А якщо ви хочете просто створити локальну обліковий запис, як я, то до інтернету годі й підключаться, і натиснути Пропустить цей крок

Наступний крок - настройка параметрів. Якщо ви хочете вручну задати необхідні параметри, то виберіть Налаштування параметрів. Або просто натисніть на кнопку Використовувати стандартні параметри.

Або просто натисніть на кнопку Використовувати стандартні параметри

Створюємо локальну обліковий запис для нашого комп'ютера. Якщо ви підключилися до інтернету, то можна буде створити, або увійти в свій обліковий запис Microsoft.

Якщо ви підключилися до інтернету, то можна буде створити, або увійти в свій обліковий запис Microsoft

Розпочнеться настройка комп'ютера і програм. У мене цей процес пройшов швидко. Все залежить від потужності комп'ютера. У будь-якому випадку потрібно просто почекати.

У будь-якому випадку потрібно просто почекати

Коли закінчиться настройка, з'явиться робочий стіл Windows 10. На цьому установка закінчена.

На цьому установка закінчена

Можна користуватися системою. Встановлювати програми, і драйвера. На мій ноутбук Asus, Windows 10 сама підібрала і встановила всі необхідні драйвера. Але так буваємо не завжди, дуже часто з драйверами виникає безліч проблем.

Якщо після установки щось не працює, наприклад Wi-Fi, то потрібно шукати драйвера на офіційному сайті вашого виробника ноутбука, материнської плати, або іншого пристрою (для вашої моделі). Проблема тільки в тому, що не для всіх ноутбуків і пристроїв є драйвера для Windows 10.

І швидше за все вам ще стане в нагоді ця інструкція: https://prostocomp.net/sistema/kak-v-windows-10-vernut-znachok-kompyutera-na-rabochij-stol.html . У ній я показував як повернути значок «Мій комп'ютер» на робочий стіл. Без нього дуже незвично, прям не знаєш куди клікнути 🙂

Діліться в коментарях своїми порадами та враженнями від нової системи. А якщо у вас щось не вийшло зробити за інструкцією, то опишіть докладно свій випадок, постараємося розібратися.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: