Установка Windows 7 з USB на системи з набором системної логіки Intel 100-й і 200-й серії

  1. Створюємо завантажувальний флешку з Windows 7
  2. Патчим інсталяційний диск Windows 7

Ті, хто вперше встановлює операційну систему Windows 7 на платформи з набором системної логіки Intel 100/200-ї серії за допомогою USB-накопичувача, зіткнуться з неможливістю продовження установки через відсутність спеціального драйвера.

Власне в моєму новому корпусі Fractal Design Define Mini C (про який ми ще поговоримо окремо) взагалі відсутнє місце для установки DVD-приводу (ODD), так що єдиний варіант - установка операційної системи з USB флеш-накопичувача.

Проблема полягає в тому, що ОС Windows 7 використовує застарілий набір драйверів, в той час як всі системні плати на базі чіпсетів 100-й і 200-й серії вимагають новий драйвер. Під це обмеження підпадає величезна кількість системних плат на базі логіки Intel B150, B250, H110, H170, H270, Z170 і Z270; зокрема це все нові конфігурації на базі процесорів Intel Skylake і Kaby Lake (сокет LGA1151, 6 і 7 покоління процесорів).

Під це обмеження підпадає величезна кількість системних плат на базі логіки Intel B150, B250, H110, H170, H270, Z170 і Z270;  зокрема це все нові конфігурації на базі процесорів Intel Skylake і Kaby Lake (сокет LGA1151, 6 і 7 покоління процесорів)

У конкретно моєму випадку це материнська плата GA- Z170 M- D3 H виробництва Gigabyte і процесор Intel Core i5-6500. І так, можна було взяти i5-7400 / 7500, але ПК збирався в січні 2017 го, в той час як замітку я пишу тільки зараз. Так що зараз не про це.

Загалом, якщо ви спробуєте встановити Windows 7, отримаєте наступну помилку:

У перекладі це означає: не виявлені драйвера пристрою. Переконайтеся що установче пристрій містить відповідні драйвери і потім натисніть OK. Виберіть драйвер для установки.

Що ж робити? Нічого складного немає, проблема вирішується досить просто, правда вам буде потрібно:

  1. додатковий комп'ютер або ноутбук з вільним портом USB;
  2. диск з Windows 7 (x32 або x64) або ISO-образ;
  3. USB-накопичувач на 4-8 ГБ

Також для подальшої роботи необхідно завантажити 2 додаткові утиліти, про все по порядку.

Створюємо завантажувальний флешку з Windows 7

Просто скопіювати файли дистрибутива Windows на флешку не можна, оскільки додатково необхідно створити завантажувальні записи.

Для створення завантажувального настановної флешки з Windows 7, особисто я вважаю за краще використовувати фірмову утиліту від Microsoft під назвою « Windows USB / DVD Download Tool ». Завантажити її можна абсолютно безкоштовно з ресурсів Microsoft за посиланням трохи вище.

Завантажити її можна абсолютно безкоштовно з ресурсів Microsoft за посиланням трохи вище

Крок 1. Запускаємо Windows USB / DVD Download Tool і слідуємо підказкам майстра. На першому етапі (Shoose ISO file) слід вибрати вихідний ISO-файл (образ) з дистрибутивом Windows 7. Який образ і яку версію використовувати - вирішувати вам, це може бути як образ оригінального наявного у вас DVD-диска, або офіційний MSDN-образ . Особисто я вважаю за краще використовувати офіційний образ, без стороннього втручання «умільців». Головне, щоб версія Windows 7 збігалася з наявної у вас ліцензією, в іншому випадку ви не зможете виконати активацію ОС наявним ключем.

Навпаки Source file натискаємо Browse і вказуємо дистрибутив, в конкретному прикладі це ru_windows_7_professional_with_sp1_x64_dvd_u_677024.iso, після чого натискаємо Next (далі).

Крок 2. На другому етапі (Choose media type) слід вибрати тип кінцевого носія, на який буде записаний дистрибутив. Доступно всього 2 варіанти - USB device і DVD. Як нескладно здогадатися, нам потрібен перший варіант, натискаємо USB device.

Крок 3. У який з'явився новому вікні (Insert USB device) необхідно в випадаючому списку необхідно вибрати кінцевий накопичувач, після чого натиснути Begin copying (почати копіювання).

Крок 4. Процес копіювання файлів (Copying files) і створення завантажувального USB-пристрої (Creating bootable USB device) займає деякий час, наберіться терпіння і дочекайтеся завершення процесу. Швидкість залежить від характеристик флешки, чим швидше флешка - тим швидше процес створення. Іноді може здатися, що процес завис, не поспішайте скасовувати завдання, просто почекайте пару хвилин.

Статус Bootable USB Device created successfully говорить про те, що диск успішно створений, натискаємо Start over або закриваємо вікно і переходимо до наступного етапу.

Патчим інсталяційний диск Windows 7

Після того як успішно створений завантажувальний інсталяційний диск, його необхідно пропатчити, а точніше, додати в нього необхідні драйвери. Просто скопіювати файли можна, тому використовуємо софт під назвою Windows USB Installation Tool.

Утиліта Windows USB Installation Tool єдина для всіх материнських плат на системній логіці 100-й і 200-й серії, так що підійде не тільки для материнських плат від Gigabyte.

Завантажити Windows USB Installation Tool можна на сайті Gigabyte в розділі завантажень (Support - Downloads - Utility) для будь-якої плати на базі чіпсетів 100/200 серії. Є аналогічні утиліти і у ASRock, і у MSI. Оболонки різні, але суть однакова - додати драйвер в образ.

Нижче прямі посилання на завантаження утиліти:

На момент написання, актуальна версія B16.1102.1, якщо посилання не працюють - шукайте утиліту на офіційному сайті.

Після скачування необхідно розпакувати файл, нічого встановлювати не потрібно, просто запустіть WindowsImageTool.exe

exe

У випадаючому списку Source Patch (CD- ROM) необхідно вибрати None - Add USB drivers, тобто нам потрібно додати драйвери на вже існуючу флешку. В принципі, цієї ж утилітою можна копіювати оригінальний диск на флешку.

Далі в списку, що випадає Destination Path (USB Drive) вибираємо свій накопичувач.

Після вибору накопичувача, слід встановити одну або кілька опцій, всього їх три.

  • Add USB drivers to an offline Windows 7 image - додавання драйвера USB до установчого образу. Зокрема це драйвери Intel USB 3.0 eXtensible Host Controller, Intel USB 3.1 eXtensible Host Controller і Asmedia USB Host Controller;
  • Add NVMe drivers to an offline Windows 7 image - додавання драйверів Intel NVMe і Samsung NVMe до дистрибутива. Дану опцію слід обов'язково встановлювати тільки в тому випадку, якщо передбачається установка операційної системи на SSD-накопичувачі NVMe.
  • Add Packages to an offline Windows 7 image - додасть в дистрибутив виправлення (Hotfix) для NVM Express. Зокрема для 32-розрядної версії ОС це Windows6.1-KB2990941-v3-x86 і Windows6.1-KB3087873-v2-x86, для 64-бітових систем - Windows6.1-KB2990941-v3-x64 і Windows6.1-KB3087873 -v2-x64.

Якщо ви встановлюєте Windows 7 на звичайні SSD / HDD, досить вибрати тільки першу опцію. Якщо ж вибрати всі опції, установки займе тривалий час, але за допомогою даної флешки можна буде встановити ОС на будь-яку систему.

Натискаємо Start і чекаємо завершення процесу. На цьому власне все, тепер можна завантажуватися з флешки і приступати до установки операційної системи.

Для подальшої більш зручної і швидкої установки оновлень, вже після установки ОС, можна скористатися пакетом   UpdatePack7R2
Для подальшої більш зручної і швидкої установки оновлень, вже після установки ОС, можна скористатися пакетом UpdatePack7R2 .

Що ж робити?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: