Установка Windows Xp і Windows 7 на один комп'ютер

  1. Чому необхідно зробити копію даних при установці двох операційних систем?
  2. Установка двох операційних систем на один вінчестер

Установка трьох OS на один жорсткий диск комп'ютера, або установка двох систем одна з яких Linux, в даній статті розглядатися не буде

Установка трьох OS на один жорсткий диск комп'ютера, або установка двох систем одна з яких Linux, в даній статті розглядатися не буде.

Необхідно сказати, що для того щоб правильно встановити дві Windows на один комп'ютер з одним вінчестером, нам потрібно буде зробити два логічних розділу, про які необхідно подумати заздалегідь. Також, щоб уникнути втрати даних (без необхідності подальшого відновлення інформації ), Найкраще скопіювати цінні файли і папки на інший накопичувач: флешку, зовнішній жорсткий диск, DVD.

Чому необхідно зробити копію даних при установці двох операційних систем?

В процесі установки може відбутися збій або втрутиться в процес «людський фактор» - інформація буде безповоротно втрачена.

Установка двох операційних систем на один вінчестер

Отже, у нас є порожній жорсткий диск або диск, з першим, достатнім обсягом вільного дискового простору, розділом.

Є дистрибутиви Windows Xp і Windows 7.

Встановити дві Windows на один комп'ютер можна двома способами:

  • Перший спосіб - кращий (встановлюються дві операційні системи, Windows 7 встановлюється після установки XP).
    Спочатку встановлюємо Xp на комп'ютер.

Порядок дій:

  1. Вибираємо в bios завантажувальним пристроєм cd-rom.
    Вставляємо диск з дистрибутивом XP в привід. Розпочнеться завантаження програми інсталяції. Операційна система завантажиться з інсталяційного диска до моменту вибору розділу форматування і подальшої установки.

Для зручної роботи з двома операційними системами рекомендується створити мінімум 3 розділу на жорсткому диску: перший для Windows XP, другий - для Se7en, третій - для призначених для користувача файлів (фільмів, музики, фото та інше)
Для зручної роботи з двома операційними системами рекомендується створити мінімум 3 розділу на жорсткому диску: перший для Windows XP, другий - для Se7en, третій - для призначених для користувача файлів (фільмів, музики, фото та інше). Мінімальна кількість розділів для установки двох операційних систем на один вінчестер дорівнює двом, оптимальне три або чотири.

У нашому випадку маємо два розділи - перший і другий повністю відформатовані і готові до установки. Для Xp-ішкі бажано підготувати розділ розміром більше 25 гігабайт. Для Windows seven більше 35 гігабайт.

У перший розділ встановлюємо XP - процедура стандартна.
Потім відразу ж встановлюємо Windows 7, але розділ при установці вказуємо другий.
Таким чином, встановлюються дві системи на один жорсткий диск. Вибір системи Xp або 7 буде здійснюватися на самому початку завантаження.
В подальшому, якщо необхідно змінити час очікування в меню bootloaderа під час запуску системи, і саму систему за замовчуванням, необхідно завантажитися в Windows 7.
Далі правою кнопкою миші по «Мій комп'ютер» - Властивості - відкривається панель управління: домашня сторінка. Далі прямуємо - Додаткові параметри системи - Властивості системи - Додатково - Завантаження і відновлення - Параметри. Тут міняємо систему за замовчуванням і тайм-аут, модифікуючи опцію «Відображати список операційних систем» - вибираємо потрібний час - я встановлював значення рівне 5 секундам.
У перший розділ встановлюємо XP - процедура стандартна
Таким чином, ми встановили дві системи Windows на один комп'ютер без додаткових програм.

  • Другий спосіб - більш трудомісткий, коли OS Windows 7 вже встановлена ​​на комп'ютер. Нам необхідно встановити виндовс Xp на той же диск. При цьому повинні працювати обидві системи.

Початок стандартне: є вже встановлена ​​Windows 7. Готуємо розділ для Windows XP розміром не менше 15 Gb. Це можна зробити або в процесі установки, якщо жорсткий диск без інформації, або якщо інформація є - то спеціальною програмою для створення і редагування розділів - Acronis DiskDirector.
Після цього встановлюємо на створений розділ Windows XP - все стандартно.
Після того, як ми встановимо XP, на нашому комп'ютері перестане завантажуватися Windows 7- це нормально. Для того, щоб система знову побачила завантажувач «Сімки», необхідно з XP встановити програму MultiBoot .

MultiBoot - графічна (GUI) оболонка для роботи з системними файлами BootSect, BcdEdit і BcdBoot, що дозволяє відновити завантажувач Windows 7, затертий при установці Windows ХР. І цією програмою відновити завантажувач Windows 7 (розібратися в програмі не дуже складно). На самому початку завантаження системи є вибір для завантаження тієї чи іншої операційної системи.

Ось власне і все!
Є нюанс. У такому варіанті (Windows 7 - перша, XP- друга система) можуть виникнути певні проблеми. Справа в тому, що Windows 7 створює додатковий завантажувальний розділ System Reserved (зарезервовано системою) на початку дискового простору. Цей розділ є особливістю операційної системи, але ця особливість може створити додаткові труднощі при роботі з під Windows XP, при спільному використанні.
Проблема може полягати в тому, що розділ System Reserved, розмір якого не перевищує 150Mb, при роботі з «Сімки» не видний, тому не використовується ні нами, ні системою (практично). Але як тільки ми встановимо Windows XP другий системою на один жорсткий диск, цей розділ на початку дискового простору стає видимим диском C: \, а це вже проблема.
Поясню чому. Справа в тому, що багато програм (драйвера і інші) будуть намагатися, або встановитися за замовчуванням, на диск C: \, або використовувати його для зберігання тимчасових файлів в процесі установки. А оскільки розмір нашого «кульгавого» диска C, дуже малий, ми будемо постійно отримувати помилки в процесі установки. Цього можна уникнути, якщо з самого початку правильно підготувати розділи на жорсткому диску для установки операційної системи без прихованого розділу System Reserved, або встановлювати XP і 7 за першим варіантом, описаного вище.

Читайте також:

Чому необхідно зробити копію даних при установці двох операційних систем?
Чому необхідно зробити копію даних при установці двох операційних систем?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: