Установка Windows XP. Покрокова інструкція в картинках

Комусь може здатися дивним, що я в 2014 році пишу статтю по установці такої старої операційної системи. Але як показує практика, люди до цих пір часто звертаються до мене з проханням встановити саме Windows XP. Крім того, тільки в пошуковій системі Яндекс за минулий місяць було введено більше 30000 запитів «установка windows xp», що говорить про неугасшей популярності цієї версії Windows. І в цьому немає нічого дивного. Є багато користувачів, які за довгі роки так звикли до цієї операційної системи, що не хочуть досліджувати нові. Їх все влаштовує, адже під Windows XP все також можна проводити годинник в іграх, інтернеті, різноманітних додатках. Справа звички, що тут сказати 😉 Також є чимало людей, які володіють старими комп'ютерами. У них просто вибору немає, навіть якщо б вони і хотіли встановити щось свіже.

Буду переходити безпосередньо до суті статті. Для початку настійно рекомендую вам прочитати мої записи « Загальна інформація по установці Windows »І« Як встановити Windows з флешки або диска - настройка BIOS ». Також, якщо ви ставите піратську версію Windows, необхідно виписати ключ продукту, без якого установка буде неможлива. Ключ можна подивитися на тому сайті, де качали образ Windows, в описі роздачі. Ще ключ може бути в одному з текстових файлів образу. Деякі піратські збірки Windows показують вам ключ на самому початку установки Windows. Для ліцензійної Windows ключ можна знайти на наклейці оригінального боксу для диска.

Якщо завантажувальний флешка або диск у вас вже є, а в BIOS ви змогли виставити завантаження комп'ютера з відповідного пристрою, то можна приступати до установки Windows. Вставляйте завантажувальний флешку в usb порт комп'ютера або CD / DVD диск в оптичний привід, перезавантажувати комп'ютер. Якщо ви ставите систему з диска, то повинна з'явиться білий напис на чорному екрані з текстом «Press any key to boot from CD ...». Відразу ж натискаєте будь-яку клавішу, щоб потрапити в інсталятор Windows. Якщо ви ставите Windows з завантажувального флешки, то у вас може з'явитися завантажувальний меню, де ви повинні вибрати фразу «Windows 2000 / xp / 2003 setup» або ж «Установка Windows XP» (залежить від методу, за допомогою якого ви створювали завантажувальну флешку) , натискаєте Enter. Далі вибираєте 1-й рядок з текстом «First part of Windows XP setup from partition 0», знову натискаєте Enter. Повинен запуститися інсталятор Windows (синій екран з назвою «Установка Windows»). Якийсь час чекаємо, нічого не чіпаємо. Коли з'явиться екран з текстом «Вас вітає програма установки», натискайте клавішу Enter.

Коли з'явиться екран з текстом «Вас вітає програма установки», натискайте клавішу Enter

Далі вас змусять ознайомитися з ліцензією 🙂 Натискаєте клавішу F8 на клавіатурі. З'являється екран, де ви повинні вибрати на який логічний диск будете ставити Windows (рекомендується диск з буквою С), натискаєте Enter. Увага, вся інформація з обраного диска буде знищена! Якщо ж у вас замість логічних дисків відображається «нерозмічена область», то доведеться створювати диски вручну. Натискаєте клавішу C і призначаєте обсяг майбутнього системного диска (бажано не менше 50000 мб), підтверджуєте вибір клавішею Enter.

Натискаєте клавішу C і призначаєте обсяг майбутнього системного диска (бажано не менше 50000 мб), підтверджуєте вибір клавішею Enter

У наступному вікні вибираєте «Форматувати розділ в системі NTFS», знову Enter. Після форматування починається процес копіювання файлів Windows на жорсткий диск. Чекаєте поки комп'ютер завершить і перезавантажиться. Після перезавантаження бажано зайти в BIOS і виставити завантажувальним пристроєм ваш жорсткий диск (так само як ви виставляли завантажувальним пристроєм вашу флешку або оптичний привід).

Починається процес установки Windows. Просто спостерігаєте, поки комп'ютер вас не попросить втрутитися в процес установки. У вікні «Мова і регіональні стандарти» залишаєте все за замовчуванням, якщо у вас як на малюнку нижче (якщо не так, то вибираєте країну і мову вручну), натискаєте «Далі». У вікні «Налаштування приналежності програм» пишіть що хочете в рядку «Ім'я», знову «Далі».

У вікні «Налаштування приналежності програм» пишіть що хочете в рядку «Ім'я», знову «Далі»

У наступному вікні вводите ключ продукту (про нього я писав на початку статті), клацайте кнопку «Далі». Чергове вікно з настройками часу і дати, поміняйте часовий пояс і дату, якщо необхідно.

Чергове вікно з настройками часу і дати, поміняйте часовий пояс і дату, якщо необхідно

У двох наступних вікнах можна нічого не міняти, просто натискайте «Далі».

Можете піти випити кави або чай, установка Windows продовжиться без вашої участі. Залишиться тільки виконати базову настройку по закінченню установки. Робіть як показано на картинках нижче.

В результаті з'явиться віконце з параметрами екрану, просто натискаєте «ОК» і потім ще раз «ОК». Завантажується робочий стіл Windows XP. У вас вийшло! Залишилось тільки встановити драйвера і основні програми .

З повагою, Олександр Молчанов

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: