Установка Windows XP з флешки USB

 1. 1. Мінімальні системні вимоги і версії XP
 2. 2. Що знадобиться для установки
 3. 3. Створення завантажувальної флешки Windows XP
 4. 4. Налаштування Bios для завантаження з флешки
 5. Award Bios
 6. ноутбук
 7. 5. Установка Windows XP з флешки
 8. 6. Висновок

Windows XP - одна з найпопулярніших і стабільних ОС Windows XP - одна з найпопулярніших і стабільних ОС. Незважаючи на нові версії Windows 7, 8, багато користувача так і продовжують працювати в XP, у своїй улюбленій ОС.

У цій статті докладно розглянемо процес установки Windows XP. Стаття являє собою покрокове керівництво.

І так ... поїхали.

1. Мінімальні системні вимоги і версії XP

Взагалі, основних версій XP, які хотілося б виділити, 2: Home (домашня) і Pro (професійна). Для простого домашнього комп'ютера немає ніякої різниці, скільки разів би ви не вибрали. Набагато важливіше скількох бітна система буде обрана.

Саме тому зверніть увагу на кількість оперативної пам'яті комп'ютера. Якщо у вас 4 гб і більше - вибирайте версію Windows x64, якщо менше 4 гб - краще встановити x86.

Пояснювати суть x64 і x86 - немає сенсу, тому що більшості користувачів це не потрібно. Важливо лише те, що ОС Windows XP x86 - не зможе працювати з оперативною пам'яттю більше 3 гб. Тобто будь у вас на комп'ютері хоч 6 гб, хоч 12 гб - бачити вона буде тільки 3!

Тобто будь у вас на комп'ютері хоч 6 гб, хоч 12 гб - бачити вона буде тільки 3

Мій комп'ютер в Windows XP

Мінімальні вимоги до обладнання для установки Windows XP.

 1. Процесор Pentium з частотою 233 МГц або більш швидкий (рекомендується не менше 300 МГц)
 2. Не менш 64 МБ оперативної пам'яті (рекомендується не менше 128 МБ)
 3. Не менш 1,5 ГБ вільного місця на жорсткому диску
 4. Дисковод для компакт-або DVD-дисків
 5. Клавіатура, миша Microsoft Mouse або сумісний вказівний пристрій
 6. Відеокарта і монітор, що підтримують режим Super VGA з роздільною здатністю не менше ніж 800 × 600 точок
 7. Звукова плата
 8. Динаміки або навушники

2. Що знадобиться для установки

1) Нам потрібен інсталяційний диск з Windows XP, або образ такого диска (зазвичай у форматі ISO). Такий диск можна скачати, взяти у товариша, купити і т.д. Так само вам потрібен серійний номер, який потрібно буде ввести при установці ОС. Найкраще про це подбає заздалегідь, а не бігати в пошуках під час установки.

2) Програма UltraISO (одна з кращих програм для роботи з образами ISO).

3) Комп'ютер, на який ми будемо ставити XP, повинен відкривати і читати флешки. Перевірте заздалегідь, щоб не сталося так, що він не бачить флешки .

4) Нормальна робоча флешка, об'ємом не менше 1 гб.

5) Драйвера для вашого комп'ютера (знадобляться після установки ОС). Рекомендую скористатися останнім рад в цій статті: https://pcpro100.info/kak-iskat-drayvera/ .

6) Прямі руки ...

Ніби як цього достатньо, для установки XP.

3. Створення завантажувальної флешки Windows XP

Цей пункт детально розпишемо по кроках всі дії.

1) Копіюємо всі дані з флешки, які нам потрібні (тому що всі дані на ній будуть відформатовані, тобто віддалені)!

2) Запускаємо програму Ultra ISO і в ній відкриваємо образ з Windowx XP ( «файл / відкрити»).

3) Вибираємо пункт запису образу жорсткого диска. 3) Вибираємо пункт запису образу жорсткого диска

4) Далі вибираємо метод запису «USB-HDD» і натискаємо кнопку записати. Пройде близько 5-7 хвилин, і завантажувальна флешка буде готова. Дочекайтеся обов'язково успішного звіту про завершення запису, інакше, можливі помилки в процесі установки.

Дочекайтеся обов'язково успішного звіту про завершення запису, інакше, можливі помилки в процесі установки

4. Налаштування Bios для завантаження з флешки

Щоб почати установку з флешки, потрібно спочатку включити перевірку USB-HDD в налаштуваннях Bios на наявність завантажувальних записів.

Щоб зайти в Bios, при включенні комп'ютера вам потрібно натискати кнопку Del або F2 (в залежності від ПК). Зазвичай на екрані вітання, вам повідомляється, яка кнопка служить для входу в настройки Bios.

Загалом, перед вами повинен з'явитися синій екран з безліччю налаштувань. Нам потрібно знайти настройки завантаження ( «Boot»).

Розглянемо як це зробити в парі різних версій Bios. До речі, якщо у вас Bios відрізняється - нічого страшного, тому що все меню дуже схожі.

Award Bios

Переходимо в налаштування «Advanced Bios Featured».

Тут слід звернути увагу на рядки: «First boot Device» і «Second Boot Device» Тут слід звернути увагу на рядки: «First boot Device» і «Second Boot Device». У перекладі на російську: перший завантажувальний пристрій і друге. Тобто це пріоритет, спочатку ПК перевірить на наявність завантажувальних записів перший пристрій, якщо записи є - буде завантажуватися, якщо немає - почне перевіряти другий пристрій.

Нам потрібно в перший пристрій помістити пункт USB-HDD (тобто нашу флешку). Зробити це дуже просто: натисніть клавішу Enter і виберіть потрібний параметр.

У другий завантажувальний пристрій помістіть наш жорсткий диск «HDD-0». Власне ось і все ...

Важливо Важливо! Вийти з Bios потрібно зі збереженням виконаних налаштувань. Виберіть даний пункт (Save and Exit) і відповідайте ствердно.

Комп'ютер повинен перезавантажитися, і якщо флешка вже вставлена ​​в USB - почнеться завантаження з флешки, установка Windows XP.

ноутбук

Для ноутбуків (В даному випадку був використаний ноутбук фірми Acer) настройки Bios навіть наочніше і зрозуміліше.

Переходимо спочатку в розділ «Boot». Нам лише досить пересунути USB HDD (до речі, зверніть увагу, на зображенні нижче ноутбук вже прочитав навіть назва флешки «Silicon power») в самий верх, на першу сходинку. Зробити це можна, перемістивши покажчик на потрібний пристрій (USB-HDD), і далі натискати на кнопку F6.

Зробити це можна, перемістивши покажчик на потрібний пристрій (USB-HDD), і далі натискати на кнопку F6

Щоб почати установку WIndows XP, у вас повинно вийти щось схоже. Тобто в першому рядку йде перевірка флешки на наявність завантажувальних даних, якщо вони є - буде проведена завантаження з них!

Тобто в першому рядку йде перевірка флешки на наявність завантажувальних даних, якщо вони є - буде проведена завантаження з них

Тепер переходите до пункту «Exit», і вибирайте рядок виходу зі збереженням налаштувань ( «Exit Saving Chanes»). ноутбук перезавантажиться і почне перевірку флешки, якщо вона вже вставлена ​​- запуститься установка ...

ноутбук перезавантажиться і почне перевірку флешки, якщо вона вже вставлена ​​- запуститься установка

5. Установка Windows XP з флешки

Вставте флешку в ПК і перезавантажте його. Якщо все зробили правильно в попередніх кроках, повинна запуститься установка Windows XP. Далі нічого складного немає, досить слідувати порадам в програмі установника.

Краще зупинимося на найбільш зустрічаються проблеми, що виникають при установці Краще зупинимося на найбільш зустрічаються проблеми, що виникають при установці.

1) Не виймайте флешку з USB до кінця установки, та й просто не зачіпайте та не чіпайте її! В іншому випадку відбудеться помилка і установку, швидше за все доведеться починати по-новому!

2) Дуже часто буває бувають проблеми з Sata драйверами. Якщо у вас в комп'ютері використовуються Sata диски - вам необхідно записувати образ на флешку з вшитими Sata драйверами! В іншому випадку під час установки відбудеться збій і ви будете спостерігати на синій екран з незрозумілими «карлючками і крякозабрамі». При запуску повторної установки - станеться те ж саме. Тому, якщо бачите таку помилку - перевірте, «вшиті» чи драйвера в ваш образ (Для того, щоб додати ці драйвера в образ, можна скористатися утилітою nLite, але думаю, для багатьох простіше скачати образ, в якому вони вже додані).

3) Багато губляться при установці в пункті форматування жорсткого диска. Форматування - це видалення всієї інформації з диска (перебільшено *). Зазвичай, жорсткий диск ділять на два розділи, один з них під установку операційної системи, інший - під призначені для користувача дані. Більш докладно про форматування тут: https://pcpro100.info/kak-formatirovat-zhestkiy-disk/

6. Висновок

У статті ми розглянули детально процес запису завантажувальної флешки USB для установки Windows XP.

Основні програми для запису флешки: UltraISO, WinToFlash, WinSetupFromUSB. Одна з найпростіших і зручних - UltraISO.

Перед установкою, потрібно налаштувати Bios, змінивши пріоритет завантаження: USB-HDD перемістити на першу сходинку завантаження, HDD - на другу.

Сам процес установки Windows XP (якщо запустився установник) досить простий. Якщо ваш ПК відповідає мінімальним вимогам, образ ви взяли робочий і з надійного джерела - то проблем, як правило, не виникає. Найчастіші - були розібрані.

Вдалою інсталяції!

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: