Windows 10 - скільки разів вибрати?

  1. Windows 10 для ПК
  2. Windows 10 для мобільних пристроїв
  3. Варіанти поставки Windows 10

Операційна система Windows від компанії Microsoft протягом багатьох років займає домінуюче становище на ринку операційних систем. Швидше за все, саме ця ОС встановлена ​​і на вашому комп'ютері. І, якщо це не десята версія, то вам варто задуматися про апгрейд, щоб йти в ногу з технічним прогресом.

І, якщо це не десята версія, то вам варто задуматися про апгрейд, щоб йти в ногу з технічним прогресом

Windows 10 - це збірна назва для цілої лінійки операційних систем, яка включає версії, що відрізняються функціональністю і орієнтовані на різні сегменти користувачів. У цій статті ми розповімо про основні відмінності між ними. Відразу відзначимо, що ми не будемо зупинятися на версіях, орієнтованих на інтернет речей (IoT), а також на вбудованих рішеннях. Ці версії, безумовно, потрібні і важливі, але становлять інтерес для розробників пристроїв і сервісів, а не для індивідуальних користувачів.

На останніх орієнтовані такі версії: Windows 10 Home, Windows 10 Pro, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Education, Windows 10 Mobile і Windows 10 Mobile Enterprise. Як можна здогадатися з назв, версії, що містять слово «Mobile» орієнтовані на мобільні пристрої (смартфони та планшети з дисплеями до 8 дюймів), а інші призначаються для персональних комп'ютерів.

Тепер поговоримо про кожну з версій Windows 10 більш детально.

Windows 10 для ПК

Windows 10 Home - базова версія «вікон», яка призначена для домашнього використання. У більшості випадків саме вона встановлюється на ПК з комплектної ОС. Від версії Pro вона відрізняється істотно обмеженою функціональністю. Наприклад, в Windows 10 Home відсутня підтримка віддаленого доступу, шифрування даних, групові політики, підтримка обмеженого доступу і ряду інших функцій. Однак в домашній версії присутній веб-браузер Microsoft Edge, біометрична система аутентифікації Windows Hello, яка дозволяє ідентифікувати користувача по обличчю або відбитку пальця, а також можливість запускати гри для Xbox One. Природно, компанія Microsoft забезпечила підтримку забезпечення сумісності з додатками, розробленими для попередніх версій. Більшість програм, написаних для Windows 7 і 8, будуть коректно працювати і в Windows 10.

Windows 10 Pro - це оптимальний вибір для домашніх користувачів, що використовують бізнес-додатки, і невеликих компаній. У цій версії вже є функція шифрування диска BitLocker, підтримка віртуалізації Hyper-V, кілька робочих столів, віддалений доступ Remote Desktop, механізм Azure Active Directory, який дозволяє легко і просто взаємодіяти з системою хмарних послуг, а також Windows Store і контейнери Enterprise Data Protection . Для оновлення операційної системи використовується окрема утиліта Windows Update for Business.

Для оновлення операційної системи використовується окрема утиліта Windows Update for Business

Windows 10 Enterprise - корпоративна збірка, орієнтована на використання в великих компаніях. На відміну від перерахованих вище версій вона призначена переважно для роботи з бізнес-додатками. У ній присутній ряд просунутих функцій, наприклад, таких як Direct Access, яка забезпечує можливість отримання віддаленого доступу корпоративної мережі без використання VPN, хмарний хостинг, віддалений доступ Remote Desktop, а також механізми Credential Guard і Device Guard, що підвищують безпеку комп'ютера. Крім цього в Windows 10 Enterprise входять функція AppLocker, що дозволяє налаштувати системні політики для надання або обмеження доступу користувачам до певних додатків, і технологія BranchCache, що поліпшує процес завантаження і оновлення, а також забезпечує прискорену роботу з інтранет-сайтами за рахунок кешування трафіку HTTP.

Windows 10 Education - це версія для студентів і навчальних закладів. За великим рахунком можливості, пропоновані ОС Windows 10 Education, аналогічні корпоративної версії, за винятком відсутньої Кортан.

Описані вище версії операційної системи Windows призначалися для використання на персональних комп'ютерах. На відміну від них версії Windows 10 Mobile і Windows 10 Mobile Enterprise орієнтовані на мобільні пристрої, такі як: нетбуки і планшетні комп'ютери з діагоналлю дисплея менше 8 дюймів, фаблет і смартфони.

Windows 10 для мобільних пристроїв

Windows 10 Mobile - призначена для індивідуальних користувачів мобільних пристроїв. Серед відмінних рис цієї версії варто виділити підтримку сенсорних дисплеїв, режим Continuum, завдяки якому мобільний пристрій можна підключити до зовнішнього дисплею, а також оптимізовану версію пакету Office. Користувачі Windows 10 Mobile зможуть встановити на неї понад 20 самостійно підписаних додатків.

До речі, якщо ви використовуєте пристрій, що працює під управлінням операційної системи Windows Phone, то вам варто оновити його до Windows 10 Mobile.

До речі, якщо ви використовуєте пристрій, що працює під управлінням операційної системи Windows Phone, то вам варто оновити його до Windows 10 Mobile

Windows 10 Mobile Enterprise - це мобільна версія «вікон» предназначнеа для корпоративного іспольхованія. За своєю суттю вона аналогічна версії Windows 10 Enterprise, з тією лише різницею, що оптимізована для використання на мобільних пристроях. На відміну від звичайної мобільного десятки користувачі корпоративної мобільної версії можуть встановлювати необмежену кількість самостійно підписаних додатків, а також отримують можливість управління оновленнями, телеметрією і підтримку Current Branch for Business.

Варіанти поставки Windows 10

Тепер, коли ми розібралися з відмінностями в версіях ОС Windows 10, необхідно кілька слів сказати про типи цього програмного забезпечення. Всього їх чотири: версія коробочки, OEM-версія, корпоративна ліцензія і електронний ключ. Windows 10 ліцензується за принципом «на копії на одному пристрої». Це означає, що вам необхідно придбати ліцензію на кожен пристрій, на якому встановлена ​​ОС Windows 10. У разі, якщо ви хочете встановити кілька копій Windows на один комп'ютер, то вам доведеться придбати ліцензію для кожної копії.

Коробкова версія (BOX, FPP - Full Packaged Product) - цей тип операційної системи Windows 10 поширюється як окремий продукт, призначений для роздрібного продажу. У комплект поставки входять: дистрибутив на диску, сертифікат справжності та ліцензійну угоду. Дана ліцензія не іменна. Її можна передати іншому користувачеві або організації, але не більше одного разу. До речі, перенесення ОС на інший комп'ютер дозволяє тільки ліцензія версії коробочки. Основні недоліки такого способу поширення: вам доведеться зберігати коробки для підтвердження легальності вашого програмного забезпечення, ви не отримуєте права на використання попередніх версій, а також висока вартість. У версії коробочки поставляються Windows 10 Home і Windows 10 Pro.

OEM-версія - найкращий варіант при придбанні комп'ютера. Продавець зобов'язується встановити Windows 10 на ваш комп'ютер і забезпечувати технічну підтримку програмного забезпечення. При активації операційна система «прив'язується» до апаратної складової комп'ютера. Однак OEM-ліцензія не іменна. Ви можете передати її іншій людині або компанії, правда тільки разом з комп'ютером. OEM-версія коштує дешевше, ніж версія коробочки. В такому форматі поставляються Windows 10 Home і Windows 10 Pro.

Корпоративна ліцензія (OLP - Open License Program) - орієнтована на юридичних осіб. Згідно з умовами, компанія зобов'язана придбати деяку кількість (не менше п'яти примірників) однакових або декількох програмних продуктів. По закінченню двох років з моменту оформлення першого замовлення з'являється можливість замовлення однієї одиниці товару за програмою OLP. Даний тип ліцензії іменний, їх не можна передати іншій фізичній або юридичній особі. Корпоративного ліцензування поширюються Windows 10 Pro і Windows 10 Enterprise.

Електронний ключ (E-key, ESD - Electronic Software Delivery) - це спосіб поширення Windows шляхом продажу електронного ключа. Потім користувач самостійно завантажує дистрибутив з сайту компанії Microsoft і активує його, вводячи придбаний серійний номер. Така ліцензія практично ідентична версії коробочки поставки, але через відсутність фізичних компонентів поставки вартість електронного ключа відчутно нижче, ніж у версії коробочки. За таким принципом поширюються Windows 10 Home і Windows 10 Pro.

текст: Денис Болдирєв

спеціально для Rozetka.com.ua

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: