Запуск старих програм та ігор в Windows 8 в режимі сумісності зі старими версіями системи

  1. 1. Що таке режим сумісності Windows?
  2. 2. Запуск старих програм та ігор на Windows 8 / 8.1 в режимі сумісності: покрокова інструкція
  3. 3. Інші настройки режиму сумісності
  4. 3.1. Режим зниженої кольоровості
  5. 3.2. Запуск з роздільною здатністю 640 × 480р
  6. 3.3. Відключення збільшувати або зменшувати зображення на сучасних моніторах з високою роздільною...
  7. 3.4. Застосування налаштувань для всіх облікових записів
  8. Підбиваючи підсумки…

Сумісність програм з попередніми версіями операційної системи - це один з основних питань, яке компанія Microsoft - розробник Windows - враховує в обов'язковому порядку, виводячи в світ чергову її версію Сумісність програм з попередніми версіями операційної системи - це один з основних питань, яке компанія Microsoft - розробник Windows - враховує в обов'язковому порядку, виводячи в світ чергову її версію. Так, ОС Windows 8 / 8.1 , Незважаючи на безліч нововведень і акцент, перш за все, на ринок портативної комп'ютерної техніки, підтримує практично всі програми, які колись розроблялися для попередніх версій - ХР, Vista, 7. На хвилиночку, практично всі, але не всі в ідеалі.

Так, при запуску деяких програм, написаних для Windows ХР і більш ранніх версій системи, можуть виникнути складності: старі програми або зовсім не запустяться, або будуть працювати некоректно, зі збоями. Це, звичайно ж, поодинокі випадки, але якщо у багатьох програм є свої еволюційні версії, то з комп'ютерними ретро-іграми все трохи складніше - встановивши Windows 8 / 8.1 , Багато, наприклад, не зможуть вдатися до шаленим гонок і вічним паросткам від поліції в старій, тим не менш, до цих пір популярній грі 2005 року «NFS: Most Wanted». Благо, вирішити це проблему допоможуть системні засоби забезпечення сумісності, за допомогою яких деякі старі ігри або програми можна буде запустити в режимі сумісності з попередніми версіями Windows, зокрема, ХР.

1. Що таке режим сумісності Windows?

Говорячи спрощено, коли якась програма або гра не має внутрішніх даних про існування більш нової версії Windows, вона, природно, не запуститься в невідомої їй середовищі. І запустити її можна тільки в спеціальному режимі, що забезпечує сумісність більш нової версії Windows з більш старої. А дані про старої версії операційної системи у старої програми або гри, природно, є. Задіюється режим сумісності певної системної опцією. Але, про все детальніше.

2. Запуск старих програм та ігор на Windows 8 / 8.1 в режимі сумісності: покрокова інструкція

Отже, у вас на комп'ютері встановлена ​​стара гра або програма, яка в звичайному режимі не запускається на ОС Windows 8 / 8.1. Або запускається, але не функціонує належним чином. Пошукайте ярлик запуску цієї гри або програми на робочому столі або в папці установки. Правою клавішею мишки викличте на файлі контекстне меню. У цьому меню виберіть «Властивості».

З'явиться вікно властивостей файлу, де нас цікавить вкладка «Сумісність». Тут і знаходиться системний інструмент забезпечення сумісності програм та ігор, встановлених на Windows 8 / 8.1, з її більш ранніми версіями.

Ви побачите відповідну опцію - «Запустити програму в режимі сумісності з», біля якої вам потрібно встановити галочку. Нижче виберіть зі списку всіх ранніх версій Windows саме ту версію, на якій ваша гра або програма запускалася і коректно працювала - наприклад, Windows ХР SP2. До речі, Windows ХР в списку представлена ​​також окремими сервіспак - окремими пакетами виправлень, які випускалися для цієї версії системи. Потім тисніть «Застосувати», «ОК», запустіть ярлик гри або програми та тестируйте.

Можливо, перший раз запуску на Windows 8 / 8.1 вашої програми або гри в режимі сумісності буде безуспішним - на жаль, в цій операційній системі багато вимагає доопрацювання. Тоді варто спробувати змінити версію Windows, включаючи різні сервіспак ХР. Більшість програм та ігор свого часу масово розроблялися саме під Windows ХР. І найчастіше програмні конфлікти виникають саме між Windows ХР і останніми версіями цієї ОС - 7 і 8 / 8.1.

3. Інші настройки режиму сумісності

Вкладка «Сумісність» властивостей ярлика гри або програми має ще ряд певних установок, розглянемо їх.

У розділі «Параметри» знаходяться налаштування відображення гри або програми на екрані монітора.

3.1. Режим зниженої кольоровості

Оскільки багато старі ігри і інтерфейси програм адаптовані під старі відеокарти з невеликим дозволом - 640х480р, 800 × 600р, запуск таких ігор і програм необхідно проводити в режимі зниженої кольоровості. Сучасні відеокарти (навіть офісні бюджетні) та монітори комп'ютерів використовують на екрані 24-розрядну колірну палітру. Режим зниженої кольоровості забезпечить старих ігор і програм саме таке відображення на екрані монітора, на яке ці ігри і програми були розраховані свого часу при розробці. Якщо це ваш випадок, встановіть галочку біля опції «Режим зниженої кольоровості» і зі списку виберіть потрібну глибину кольору - 8- або 16-розрядний колір.

3.2. Запуск з роздільною здатністю 640 × 480р

Друга опція параметрів запуску в режимі сумісності не вимагає особливих коментарів, оскільки все очевидно - вона призначена для запуску старих ігор і програм з дозволом екрану 640 × 480р, яке при сучасних відкритих і моніторах навіть не відображається в налаштуваннях екрану.

3.3. Відключення збільшувати або зменшувати зображення на сучасних моніторах з високою роздільною здатністю

Якщо стара гра або інтерфейс старої програми відображаються на сучасному моніторі з високою роздільною здатністю спотворено, можна задіяти третю опцію параметрів запуску в режимі сумісності.

Вона відключає масштабування зображення на екрані.

3.4. Застосування налаштувань для всіх облікових записів

Всі проведені вами налаштування у вкладці «Сумісність» властивостей ярлика гри або програми запам'ятовуються системою, і при повторному запуску вам нічого вже не потрібно буде налаштовувати. Якщо зайти в Windows 8 / 8.1 під інший обліковим записом, новому користувачеві доведеться все налаштовувати самостійно. Тому якщо на вашому комп'ютері або ноутбуці присутні кілька облікових записів, володіючи правами адміністратора, можна застосувати опцію зміни параметрів «для всіх користувачів».

І тоді режим сумісності буде працювати для всіх, у кого є доступ до пристрою з різних облікових записів.

Підбиваючи підсумки…

Як згадувалося, в режимі сумісності можна запускати лише деякі старі ігри і програми, але не всі. Чи не виключений варіант, що ваші зусилля можуть не увінчатися успіхом, і ви не зможете запустити якусь із старих ігор і програм на Windows 8 / 8.1. Але це не привід засмучуватися - ви можете встановити програму для створення віртуального комп'ютера (наприклад Hiper-V або VirtualBox ), Створити такий, встановити на нього будь-яку стару версію Windows і вже в неї інсталювати стару гру або програму. Цей спосіб куди надійніше, ніж режим сумісності Windows 8 / 8.1 зі старими версіями. Правда, ваш комп'ютер або ноутбук повинен володіти більш-менш потужним «залізом» - програми для роботи з віртуальними комп'ютерами типу Virtual Dub або VMware Workstation не люблять слабенькі, вічно пригальмовувати машини. Адже тоді апаратними потужностями доведеться ділитися навпіл, і про швидкодію залишиться тільки мріяти.

Дивіться також:

1. Що таке режим сумісності Windows?
1. Що таке режим сумісності Windows?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: