Чои Вин - Як спроектувати сучасний сайт

Чои Вин

Як спроектувати сучасний сайт

Моїм батькам, які зробили все, що могли.

Глава 1. Введення

У певному сенсі дизайн можна розглядати як метод, за допомогою якого краса прагне встановити диктатуру в світі. Це повинна бути не диктатура в класичному розумінні, а скоріше вимога дотримуватися помірності і ввести додаткове самообмеження.

При переході від постановки завдання до вибору способу її вирішення дизайнер може ставитися до роботи з комерційної (комерційні вимоги, технологічні обмеження) або художньої (естетика, зручність використання, людський фактор) точки зору. Незалежно від підходу, найбільш успішні дизайнерські роботи об'єднує прагнення перетворити хаос в порядок.

Який порядок? Порядок, що відображає уявлення розробника про навколишній світ, про те, яким йому слід бути. Цей вибір можна вважати відображенням уявлень дизайнера про те, як повинен функціонувати світ, - не що інше? як мала, обмежена різновид тиранії, діюча на невеликій території.

Можливо, все це - плоди моєї уяви. Але я описав те, що спочатку приваблювало мене в дизайні.

Зацікавившись питаннями «дизайну», або «графічного дизайну», я поступив в художній коледж, мені було сімнадцять і я не мав ні найменшого уявлення, чим буду займатися. Я вмів малювати (на досить непоганому рівні), і моєю єдиною метою було навчитися заробляти малюванням на життя. Коли я нарешті отримав можливість малювати все, що захочу, - закінчив коледж і став дорослим, - світ постав переді мною як простір, повне хаосу. Порядку не існувало, і я розумів, інстинктивно або свідомо, що повинен спрямувати всі свої творчі здібності на боротьбу з хаосом, по крайней мере, в своїй роботі.

Після закінчення коледжу я не отримав вчений ступінь, але протягом останнього року відвідував всі заняття, присвячені дизайну. По суті, я сам займався своєю освітою: прочитав безліч книг, працював над невеликими замовленнями в декількох дизайн-студіях. Я рухався «на дотик», намагаючись прийти до свого розуміння графічного дизайну і знайти власний підхід на практиці. Весь цей час я інтуїтивно відчував, що для вирішення дизайнерських завдань мені потрібен науковий підхід, який дасть мені нові ідеї.

Нарешті, я усвідомив, що найбільш ефективним способом створення впорядкованої основи в графічному дизайні є сітки. Я намагався використовувати їх протягом багатьох років зі змінним успіхом, але мені не вистачало інформаційної бази і потрібної підготовки. Можна почути твердження, що графічний дизайн - всього лише «вирівнювання матеріалу», і саме цим, в більшій або в меншій мірі, я займався протягом багатьох років. У більшості своїх проектів я використовував імпровізовані сітки, непродумані колонки, які виникали при спробі «вирівняти матеріал». Природно, вони не завжди могли стати основою для продуманого дизайну. Це особливо впадає в очі, коли я переглядаю свої старі роботи, в яких було пропущено обов'язковий етап планування блоків і колонок.

Мені знадобилося багато часу, щоб почати використовувати сітки, але я вчився методом проб і помилок, читаючи книги, розглядаючи роботи талановитих дизайнерів, читаючи, експериментуючи і знову читаючи. Я зрозумів, що сітки набагато складніше, ніж здаються на перший погляд. Вивчаючи їх, я постійно дізнаюся щось нове - саме це приваблює мене в дизайні, Інтернеті, технологіях і в мистецтві в цілому. Не кожен раз сітка, яку я використовую, сильно відрізняється від попередньої, але в процесі роботи майже завжди можна дізнатися щось нове.

У перший же день занять в художньому коледжі викладач роздав нам чисті аркуші паперу. Він подивився на нас і попросив поставити крапку в довільному місці сторінки.

Поки ми виконували завдання, викладач ходив по аудиторії, кидаючи швидкі погляди на результат нашого «творчості». Він з гумором коментував вибір місця для наших точок і те, що цей вибір дозволяв припустити про наших особистих якостях. Деякі розташували точку в самій середині листа, інші - просто кудись ткнули олівцем, а більш розважливі спробували якось пов'язати її положення з кутами листа. Потім він попросив нас поставити ще одну точку, і знову в будь-якому місці. Після цього викладач сказав, що ми створили дизайн - безглуздий і марний, але тим не менш дизайн.

Зважаючи на своє положення на одній площині, розташовуючись на далеких кутах сторінки або близько один до одного, намальовані нами точки створювали структуру. Навіть в такій примітивній і схематичною формі присутній елемент організації простору. Суть уроку полягала в наступному: наявність більш ніж одного елемента передбачає здійснення дій, спрямованих на наведення ладу. Дизайн марний, якщо він не перетворює хаос в порядок.

Розглядаючи точки на своєму аркуші, я думав: «Якщо пара будь-яких розташованих неподалік точок на увазі приховану структуру, чи не краще спробувати впливати безпосередньо на цю структуру і керувати нею, ніж надавати їй свободу дій?»

Відповідь на це питання виникло з підсвідомості, з мого прагнення в усьому знайти порядок (або встановити його), саме воно і зробило мене графічним дизайнером.

Я вирішив: «Так! Звичайно! Структура повинна існувати скрізь ».

Цей урок на практиці підтвердив те, що я припускав весь час: прихована структура існує в усьому, що нас оточує. Але тепер мені були потрібні знання, вміння і ресурси, щоб використовувати порядок для вирішення найбільш цікавих для мене завдань.

Чому я написав цю книгу

Друкарський сітка - це, можливо, найбільш яскравий прояв прагнення до порядку в графічному дизайні. Впорядкує вплив сітки майже завжди можна знайти в кращих прикладах дизайнерських робіт. Це відображення наших спроб зробити простір упорядкованим, а також спосіб створення структур, які відповідають як вимогам простих людей, так і вимогам комерційних організацій.

Незмінний успіх сіток заснований на ідеях, що зародилися, перевірених на практиці і які завоювали величезну популярність на початку XX століття, коли технологія торкнулася сферу комунікацій і змінила наш погляд на дизайн.

Свій внесок в справу внесли цілеспрямовані дизайнери, художники і мислителі, які використовували сітки на практиці. Саме їх оригінальні і передові ідеї про суспільство, мистецтві та технології стали тією базою, до якої ми звертаємося до сих пір.

Дизайнерам слід приділяти увагу історичному розвитку теорії сіток, але суть моєї книги не в цьому. Майже в кожній книгарні серед літератури, присвяченій дизайну, можна знайти багато пізнавальних і цікавих книг, пов'язаних з сітками.

Недолік всього цього безлічі видань полягає в тому, що велика частина книг присвячена застосуванню сіток в друкованих виданнях. Власне, ця причина і спонукала мене на написання книги. В інших джерелах ви легко можете знайти практичні рекомендації по «традиційного» графічного дизайну друкованих видань. А питань використання друкарською сітки в веб-дизайні приділено недостатньо багато уваги.

Для кого ця книга

У книзі ви знайдете наочні уроки по розробці привабливих для користувача веб-інтерфейсів на базі сіток. Тут викладені основи теорії сіток і головні принципи їх використання, ви знайдете безліч вправ, присвячених практичної реалізації цих ідей.

Якщо ви займаєтеся веб-дизайном, керуєте проектами або просто цікавитеся даною сферою, ця книга для вас. Особливо корисною вона буде, якщо ви добре знайомі з базовими поняттями графічного дизайну, друкарської справи і збираєтеся продовжити вчитися.

Якщо ви ще новачок в веб-дизайні, вам знадобиться досить багато інформації про принципи створення вебсайтів - тільки тоді книга дійсно вам стане в нагоді. Теоретичні відомості та вправи, що складають основу цієї книги, вимагають від читача навичок по використанню HTML і CSS для створення веб-сторінок. Ви повинні уявляти, як поліпшити веб-інтерфейс за допомогою JavaScript і інших технологій. Не обов'язково бути професіоналом в даних областях, але необхідно розуміти основні принципи роботи.

По суті, ця книга майже не зачіпає технічний аспект використання сіток у веб-дизайні. Тут ви не знайдете конкретних рекомендацій з написання HTML-і CSS-кодів, тому що існують більш кваліфіковані фахівці і професійна література, присвячена даній темі.

заключна рекомендація

Ця книга не є вичерпним описом всіх підходів до застосування сіток. Вона представляє одну точку зору на проблему - мою власну, - засновану на моєму п'ятнадцятиріччям дизайнерському досвіді, пов'язаному з цифровими ЗМІ. Тому тут ви не знайдете абстрактних вправ на створення сіток або рецептів на всі випадки життя. У книзі я пропоную опис деяких проблем, з якими стикався у своїй професійній діяльності, і розбираю методи, використані мною для їх вирішення.

Кінець ознайомчого уривка

СПОДОБАЛАСЯ КНИГА?

Чои Вин   Як спроектувати сучасний сайт   Моїм батькам, які зробили все, що могли
Ця книга коштує менше ніж чашка кави!
ДІЗНАТИСЬ ЦІНУ

Який порядок?
Цей вибір можна вважати відображенням уявлень дизайнера про те, як повинен функціонувати світ, - не що інше?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: