Як створити RAM-диск в оперативній пам'яті на Windows 10

  1. Зміст статті:

Друзі, всім привіт

Друзі, всім привіт! Пам'ятайте в одній з останніх статей я розповідав вам про одне додатку, за допомогою якого можна дивитися фільми з торрентів без повного завантаження. Тобто виходить такий принцип: дивлюся і одночасно качаю.

Це означає, що швидкодія всієї схеми дуже сильно зав'язане на жорсткому диску, оскільки всі дані кешуються на ньому. А всі ми знаємо, що вінчестер далеко не найшвидший пристрій комп'ютера, адже в ньому є механічна частина. Тому зараз поговоримо про те, як створити RAM-диск на прикладі Windows 10.

Зміст статті:

Хоча, звичайно, можна задурити і купити твердотільний накопичувач, але таке рішення сильно б'є по призначеному для користувача гаманцю. Тому краще ми задіємо безкоштовну програму, яка дозволить організувати прямо в оперативній пам'яті віртуальний логічний диск .

Суть описуваних дій полягає в тому, щоб в настройках потрібних додатків вказати саме цей RAM-диск в якості місця для кеша. Адже відомо, що швидкість обміну даними ОЗУ в рази швидше жорсткого диска. Ну як, вловили хитрість?

Тому перш за все необхідно завантажити саму програму з однойменною назвою RAMDisk. Офіційний сайт її розробників знаходиться ось по цією адресою . Швиденько її встановлюємо і проводимо перший запуск. На вкладці "Settings" потрібно встановити розмір майбутнього віртуального диска, а також вибрати тип файлової системи.

І тут треба сказати, що його максимальний розмір обмежений обсягом реально встановленої оперативної пам'яті ПК, оскільки задіяти можна тільки близько 20% від наявного. Тому треба розуміти, що для ефективного застосування даного рішення, рекомендований розмір ОЗУ повинен бути не менше 4 Гб.

Також в разі використання 32-розрядної версії Windows, максимальний розмір RAM-диска буде 2.85 Гб. Звідси висновок: при наявності великих обсягів кращого за все задіяти 64-розрядну операційну систему.

Отже, товариші, на наступному кроці переходимо в розділ "Load / Save". Тут відзначаємо всі наявні опції. Суть їх полягає в тому, що одна з них записує вміст віртуального диска в файл образу при виключенні комп'ютера або перезавантаження.

Друга ж, навпаки, завантажує даний образ при запуску програми. У графі "Image File" можна побачити каталог, в якому буде зберігатися сам файл який, до речі, буде мати такий же розмір, як і створюваний віртуальний диск. Майте це на увазі.

Майте це на увазі

І на завершення залишилося тільки лише перейти на вкладку "Options", щоб увімкнути пункти, зазначені на скріншоті нижче. Не буду детально їх описувати, просто знайте, що це дозволить уникнути чехарди зі збереженням резервних копій. І на завершення залишилося тільки лише перейти на вкладку Options, щоб увімкнути пункти, зазначені на скріншоті нижче

Ну що ж, друзі, тепер залишилося натиснути на кнопку "Start RAMDisk", щоб запустити наш віртуальний диск в оперативній пам'яті. Після цього дивимося на провідник Windows 10 і бачимо, що в системі з'явився новий розділ. Це добре, значить, все йде за планом.

На цьому кроці в налаштуваннях програми для перегляду торрентів онлайн, про який ми говорили на початку статті, можна вказати тільки що створений диск. Краса!

Тепер давайте якось спробуємо перевірити працездатність всієї конструкції, тому як мучить питання про те, чи дійсно збільшилася швидкість. Для цього проведемо експеримент: спочатку зробимо операцію копіювання файлів між дисками вінчестера, а потім між віртуальним і фізичним. Отже, перша комбінація.

І друга. Як бачимо, різниця очевидна.

Ну що ж, друзі, тепер можна сміливо сказати, що питання про те, як створити RAM-диск в Windows 10 розкрито повністю. Якщо залишилися якісь зауваження, сміливо пишіть про них в коментарях до статті. А вже в найближчих публікаціях я покажу вам ще кілька варіантів застосування цієї технології. А поки давайте дивитися чоловіче відео.

Ну як, вловили хитрість?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: