Як створити віртуальну машину: установка VMware, рішення проблем

 1. Установка VMware Workstation
 2. Перший запуск
 3. створення машини
 4. Налаштування оболонки додатки
 5. Конфігурація віртуальної машини
 6. Часті проблеми та їх вирішення
 7. Відео по темі

Віртуальна машина - програмне забезпечення, що емулює апаратну частину комп'ютера. Дозволяє створювати і одночасно запускати декілька незалежних один від одного безпосередньо операційних систем.

Первісна, головна або реальна операційна система іменується хостом (англ. Host), в той час як ОС, що встановлюється через віртуальну машину - гостьовий (англ. Guest), другорядною або віртуальної. При цьому хост і гостьова ОС будуть працювати максимально відокремлено. У разі вірусної атаки або інших шкідливих дій на віртуальній машині дані реальної ОС (хоста) порушені не будуть.

Одна з найпопулярніших програм для створення віртуальної машини - VMware Workstation або її урізана по функціоналу, вільно розповсюджувана версія VMware Player. З її допомогою можна встановити другорядну OS X на головну ОС Windows або навпаки, а також ряд інших ОС, наприклад, сімейства Linux. Є широкі можливості настройки і налагодження віртуальної ОС.

Установка VMware Workstation

Перед тим, як створити віртуальну машину, необхідно встановити спеціальне програмне забезпечення, що дозволяє це зробити. У нашому випадку це VMware Workstation. Якщо з якихось причин конкретно ця програма вам не підходить, то можете встановити гостьову ОС на віртуальну машину Virtualbox.

Установка дистрибутива VMware Workstation відбувається за аналогією з будь-яким іншим софтом:

 1. Запустіть виконуваний файл програми. Розпочнеться підготовка до розпакуванні.
 2. Далі з'явиться вікно, в якому можна вибрати стандартну або призначену для користувача установку. Якщо ви не знаєте які саме компоненти вам потрібні і вперше користуєтеся віртуальною машиною, то вибирайте «стандартний» пакет програми. При необхідності завжди зможете розширити функціонал і додати їх через меню програми.
 3. Після натискання на кнопку Далі буде запропоновано вибрати директорію, в яку буде встановлена ​​програма.
 4. При необхідності можете відзначити місця, куди будуть додатково розміщені ярлики VMware Workstation для швидкого запуску.
 5. На цьому підготовчий етап вважається завершеним, і після натискання кнопки Встановити дистрибутив почне процес розпакування основних компонентів.

На цьому підготовчий етап вважається завершеним, і після натискання кнопки Встановити дистрибутив почне процес розпакування основних компонентів

Як тільки завантаження буде завершена, на екрані з'явиться повідомлення з пропозицією розпочати роботу. Це означає, що ми розібралися, як встановити віртуальну машину, і тепер можна приступати до створення самої віртуальної машини за допомогою VMware Workstation.

Перший запуск

Віртуальна машина і створена в ній гостьова операційна система будуть споживати певну кількість системних ресурсів. Тому, перед тим як працювати з віртуальною машиною, рекомендується закрити інші ресурсомісткі програми, в тому числі що працюють у фоновому режимі.

Наступне, що необхідно розуміти - чим вище виробнича потужність комп'ютера, тим комфортніше буде робота з віртуальною машиною. На пристрої зі слабким залізом створювати, а тим більше запускати більше однієї віртуальної ОС не рекомендується.

На пристрої зі слабким залізом створювати, а тим більше запускати більше однієї віртуальної ОС не рекомендується

Відразу ж після запуску відкриється головна сторінка програми. Всього користувачеві буде доступно два основних меню: верхнє і бічне, розташоване зліва, а також головний екран або «Главная».

Верхнє меню схоже за своїми можливостями з більшістю програм подібного рівня. Тут знайдете всі необхідні для настройки інструменти: файл, правка, вид, віртуальна машина, вкладки, довідка.

У лівій частині екрана знаходиться «Бібліотека». Саме тут і будуть відображатися всі встановлені в програмі віртуальні машини. За допомогою цього ж меню можна дізнатися, як видалити віртуальну машину.

«Главная» або центральний екран містить в собі найбільш часто використовуваний функціонал. Дозволяє відразу приступити до створення нової віртуальної машини або запустити вже раніше створену, навіть на іншому пристрої (необхідно попередньо скопіювати дані), а також з'єднатися з віддаленим сервером або синхронізуватися з Vmware vCloud Air.

Так як встановити Windows на віртуальну машину без попереднього її створення неможливо, то пропонуємо вам ознайомитися з цим процесом.

створення машини

Для створення віртуальної машини необхідно виконати послідовність дій:

 1. Для того, щоб почати створення віртуальної машини (ВМ), на центральному екрані виберіть «Створити нову віртуальну машину». Якщо з яких-небудь причин вкладка «Головна» не відображається або ви її випадково закрили, то в верхньому меню виберіть «Файл», а потім «Нова віртуальна машина».
 2. Відразу ж після цього з'явиться Майстер створення нової віртуальної машини і запропонує вибрати бажаний тип конфігурації. Для початку рекомендується вибрати «Звичайний». Просунуті користувачі і ті, кому вже доводилося працювати з гостьовими ОС, можуть вибрати «Вибірковий» тип. В такому випадку вам доведеться вручну налаштовувати всі необхідні параметри. Після цього натисніть Далі>.
 3. У наступному вікні буде запропоновано вибрати спосіб установки гостьовий ОС. Установка Linux на віртуальну машину нічим не відрізняється від установки Windows або будь-який інший ОС. Все це виконується за єдиним алгоритмом. Всього програма пропонує три основні методи:
 • Установка з використанням завантажувального DVD-диска через фізичний, чи не віртуальний, дисковод ноутбука або ПК.
 • Завантаження з використанням віртуального дисковода і готового файлу-образу (ISO).
 • Відкласти завантаження ОС на потім і створити тільки оболонку ВМ.

Відкласти завантаження ОС на потім і створити тільки оболонку ВМ

Якщо вирішите встановити другорядну операційну систему відразу ж, вибравши один з перших двох варіантів, то на екрані з'явиться вікно з усією інформацією щодо установки програми. У нашому випадку це Windows. Тут можете відразу ж ввести всі необхідні дані, ключ і пароль, або відкласти це на потім.

Тут можете відразу ж ввести всі необхідні дані, ключ і пароль, або відкласти це на потім

Якщо був обраний перший або другий метод завантаження, то після здійснення всіх необхідних налаштувань почнеться безпосередня установка обраної ОС. В іншому випадку вона почнеться вже після налагодження основних конфігурацій самої віртуальної машини.

Якщо вирішите поставити гостьову ОС пізніше, скориставшись третім варіантом, то програма запропонує вибрати тип ОС зі списку: Linux, Windows, Інша і т.д. Після цього необхідно вказати версію ОС, яка буде встановлюватися. Як і в попередньому меню можете відзначити її, як «Інша», але тільки в тому випадку, якщо потрібної версії немає в списку.

Програма має величезний вибір вже встановлених конфігурацій для найрізноманітніших ОС і їх версій. Тому проблем виникнути не повинно.

Налаштування оболонки додатки

Наступне, що необхідно зробити - дати ім'я для ВМ, а також вказати директорію, в яку і будуть встановлені основні компоненти програми.

Якщо на пристрої кілька дисків, наприклад, системний C і D, то місце розташування основних папок і інших системних даних віртуальної машини VMware Workstation рекомендується змінити на D. Тобто на той диск, який не є системним. Робити це потрібно для того, щоб в разі вірусної атаки, несанкціонованого доступу або звичайного збою роботи хоста (реальної ОС), файли ВМ не постраждали.

Перед тим, як налаштувати віртуальну машину, переконайтеся, що ви точно знаєте, які параметри вам потрібні. В іншому випадку залиште налаштування «за замовчуванням».

Таким чином, після переустановлення головною операційної системи на диску С, дані другорядною НЕ будуть порушені.

Необхідно буде тільки перезавантажити оболонку програми VMware Workstation, а після включити вже існуючу віртуальну машину, вказавши програмі шлях до файлів. Але перед тим, як запустити її, переконайтеся, що всі необхідні інструменти вже встановлені.

Тепер необхідно вибрати максимальний обсяг пам'яті на диску, який буде займати створювана вами віртуальна машина. За замовчуванням це показник в 60 Гб. Цього цілком достатньо для виконання більшості завдань, але за бажанням ви можете змінити цей параметр на значення більше або менше.

Тут необхідно враховувати і те, що зберігаючи, що не розбиваючи простір диска на кілька складових частин, створена вами гостьова ОС у віртуальній машині і включений хост працюватимуть набагато швидше.

На цьому конфігурація ВМ вважається закінченою. І після натискання кнопки Готово піде процес завантаження другорядною, віртуальної, операційної системи.

Конфігурація віртуальної машини

Як правило, необхідність додаткового налаштування ВМ не виникає. VMware Workstation автоматично підлаштовується під систему і пропонує найоптимальніший варіант. Тим більше, якщо по ходу установки велика частина параметрів не змінювалася і була обрана за замовчуванням.

При необхідності, деякі конфігурації можна змінити і після завантаження. А саме:

 • відкрити загальний або віддалений доступ до деяких файлів і папок;
 • змінити характеристики апаратної частини ВМ;
 • додати або змінити раніше обраний дисковод для установки другорядною операційної системи;
 • змінити параметри для підключення зовнішніх і USB-пристроїв.

Щоб зробити деякі файли і папки доступними для загального користування гостьовий ОС і хоста, необхідно:

 1. Перейти у вкладку «Параметри» і в випадаючому списку знайти рядок «Загальні папки», в залежності від версії яка може носити іншу назву.
 2. У вікні відзначте галочкою пункт «Підключити як мережевий диск в гостьових Windows».
 3. Після цього з'явиться додаткова кнопка Додати, активувавши яку зможете створити і вибрати папку, яку плануєте зробити загальнодоступною для гостьової ОС і хоста.

Після цього з'явиться додаткова кнопка Додати, активувавши яку зможете створити і вибрати папку, яку плануєте зробити загальнодоступною для гостьової ОС і хоста

Щоб уникнути проблем втрати даних, перевстановлення головною ОС, рекомендується вибирати директорію, яка не схильна на диску з встановленою на нього реальної операційною системою.

Проробивши описані вище дії, папка автоматично стане загальнодоступною. Під час налаштування параметрів за замовчуванням можна буде користуватися можливостями системи drag-and-drop, як з другорядної ОС в хост, так і навпаки. Якщо в будь-яких з описаних функціях немає необхідності, то не забудьте прибрати галочку з непотрібною опції.

Як бачите, настройка віртуальної машини не займає багато часу і не вимагає додаткових знань для того, щоб розібратися, як вона працює.

Часті проблеми та їх вирішення

Велика частина проблем, як правило, виникає через відсутність необхідних для коректної роботи комп'ютерного заліза (процесора, відеокарти, аудіокарти і т.д.) компонентів. Не забувайте, що другорядна ОС, аналогічно головною, потребує найнеобхідніших програмах, що забезпечують стабільну роботу відеоадаптера, аудіокарти і т.д.

Щоб уникнути зайвих проблем з їх пошуком і інсталяцією, відразу ж після завантаження на віртуальну машину ОС VMware запропонує встановити додатковий компонент - VMware Tools, зроблений для того, щоб спростити роботу не тільки з ВМ, але і з зовнішніми пристроями, наприклад, принтерами, факсами , USB-носіями.

Щоб уникнути зайвих проблем з їх пошуком і інсталяцією, відразу ж після завантаження на віртуальну машину ОС VMware запропонує встановити додатковий компонент - VMware Tools, зроблений для того, щоб спростити роботу не тільки з ВМ, але і з зовнішніми пристроями, наприклад, принтерами, факсами , USB-носіями

Якщо з якихось причин цього не відбувається, то почати завантаження інструменту можна самостійно. Для цього перейдіть в пункт меню «Віртуальна машина» і в випадаючому списку знайдіть пропозицію для завантаження даного пакета. По його завершенню вам буде запропоновано перезавантажити гостьову ОС. Встановлений інструмент почне роботу автоматично, і ніяких додаткових операцій по його запуску проводити не потрібно.

Одна з найпоширеніших проблем - поява помилки виду: The VMware Authorization Service is not running. Щоб її вирішити, чи достатньо перейти в меню «Служби» на головній ОС, зробити це можна через Панель управління - Адміністрування. Потім, в списку служб знайдіть необхідну і запустіть її. При необхідності пропишіть назву вручну. Якщо відображається, що дана служба вже працює, то вимкніть і знову увімкніть його.

Щоб уникнути більшої частини проблем, настійно рекомендується встановлювати тільки офіційні або перевірені збірки програми.

Відео по темі

гарна реклама

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: