Як створити віртуальну систему (машину)?

  1. Як користуватися VirtualBOX:
  2. Якщо стаття допомогла, оцініть будь ласка!

Створення віртуальної машини на реальному комп'ютері є надзвичайно зручним інструментом експериментування, вивчення, тестування різних операційних систем.

Простими словами, якщо ви хочете подивитися і повивчати наприклад ОС Linux, Mac OS, Windows Server та інші різноманітні системи, але для цього не маєте окремого комп'ютера і жорсткого диска для їх установки - виручить віртуалізація. Тобто, виділивши зі свого робочого комп'ютера трохи оперативної пам'яті і місця на жорсткому диску - на ньому ж можна встановити будь-яку потрібну вам систему.

Встановити віртуальну операційну систему дуже просто за допомогою програми Oracle VM VirtualBox . Її установка зазвичай не викликає ніяких труднощів, робиться за аналогією з будь-якими іншими додатками.

Завантажити VirtualBox можна у нас на сайті >>>

Як користуватися VirtualBOX:

1. Запускаємо VirtualBox і натискаємо "Створити".

2. Вказуємо ім'я (придумуємо any), а також тип і версію операційної системи. Від типу і версії залежить варіант завантаження ОС, тобто чи запрацює підключається вами завантажувальний образ.

3. Далі вказуємо обсяг оперативної пам'яті (ОЗУ) для майбутньої віртуальної системи. Рекомендований обсяг буде запропонований в залежності від обраної версії ОС. Якщо є можливість, вкажіть трохи більше рекомендованого, але не обов'язково. Орієнтуйтеся на завдання, які плануєте виконувати в створюваній системі. Наприклад, якщо потрібно просто подивитися як виглядає нова операційка, то досить вказати мінімум, а якщо збираєтеся в ній працювати - розподіліть побільше.

4. Потім потрібно вказати диск для розміщення ОС. Якщо ви робите це вперше, вибирайте "Створити новий віртуальний жорсткий диск", якщо ні - можна вибрати існуючий.

5. Для коректної роботи ОС, краще вказувати "рідний" формат жорсткого диска VirtualBox - VDI.

6. В залежності від наявності у вас достатнього обсягу дискового простору потрібно визначитися, який формат зберігання віртуального диска використовувати: динамічний або фіксований. По суті - так задається розмір файлу-образу віртуальної машини у вас на комп'ютері і обсяг диска всередині віртуальної системи.

  • Динамічний віртуальний жорсткий диск - спочатку не займає зайвого місця на жорсткому диску, тобто має тільки необхідний для даної операційної системи розмір. Але в міру роботи з віртуальної ОС якщо ви наповнюєте її файлами (встановлюєте програми, копіюєте туди інформацію і т.д.) - то і розмір буде рости відповідно. Причому тільки в бік збільшення, тому диск зменшитися вже не зможе.
  • Фіксований віртуальний жорсткий диск - має точний сталу суму в віртуальне операційне середовище, і відповідно розмір файлу-образу віртуальної машини. Такий варіант підходить, якщо у вас досить багато вільного місця на жорстких дисках в комп'ютері. Фіксований диск працює швидше динамічного.

Фіксований диск працює швидше динамічного

7. Далі потрібно вказати розмір обраного диска і розташування віртуального образу. Можна використовувати рекомендований.

Можна використовувати рекомендований

8. Після натискання кнопки "Створити" почнеться процес створення диска для віртуальної системи. Час операції залежить від розміру і типу диска.

Час операції залежить від розміру і типу диска

9. Після закінчення процесу в лівому стовпчику ви побачите створену віртуальну машину з інформацією щодо характеристик. "Віртуальний комп'ютер" в комп'ютері створений! Натисніть "Запустити".

Натисніть Запустити

10. Тепер необхідно вказати шлях до завантажувального образу для установки операційної системи. Тут або вказуєте привід з диском, або простіше завантажувальний образ ISO. Якщо все правильно вказали - почнеться завантаження з даного диска (або з обаза). Встановіть операційну систему як зазвичай.

Встановіть операційну систему як зазвичай

11. Після установки системи запустіть її. На прикладі - встановлена ​​Windows 8.1 у вікні VitrualBox.

1 у вікні VitrualBox

Встановлено віртуальна ОС Windows 8.1 в VitrualBox

Отже, тепер можна налаштовувати, встановлювати додатки, додавати дані, експериментувати і т.д., тобто користуватися як повноцінним комп'ютером всередині вашого комп'ютера! Більш того, файл-образ віртуальної машини можна скопіювати на інший комп'ютер і також відкрити в VirtualBox.

У наступній статті розберемо деякі настройки віртуальної машини, встановимо додаткові компоненти для роботи.

Якщо стаття допомогла, оцініть будь ласка!

Поділитися або зберегти собі:

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: