Як встановити Windows на віртуальний жорсткий диск VHD

 1. VHD-диск, інший розділ диска і віртуальна машина: в чому різниця?
 2. У чому вигоди установки операційної системи на VHD-диск?
 3. Установка Windows 7 і 8.1 на VHD-диск
 4. Установка Windows 10 на VHD-диск
 5. Налаштування завантаження системи за умовчанням
 6. Видалення Windows, встановленої на VHD-диску

До ак протестувати іншу версію Windows без перевстановлення існуючої системи? Одним з таких способів є установка нової системи на віртуальний жорсткий диск - файл формату VHD, віртуальний аналог фізичного жорсткого диска, який розміщується на ньому ж самому, але імітує власну дискову структуру. Спосіб установки на віртуальний VHD-диск ОС Windows 7, 8.1 і 10 і розглянемо нижче.

Але перш розберемося в вигодах установки другої системи на віртуальний VHD-диск.

 1. VHD-диск, інший розділ диска і віртуальна машина: в чому різниця?

Повноцінна робота з операційними системами, зокрема, з останніми версіями Windows - 7, 8.1, 10, на віртуальних машинах можлива тільки при наявності продуктивного комп'ютера. Плюс до цього, необхідно розуміти, що програми-Гіпервізор типу VMware Workstation або VirtualBox - це не черговий завантажувач відео з YouTube, і в функціоналі таких програм перш потрібно ще розібратися. Тоді як для установки ОС на інший розділ диска або на VHD-диск особливих обчислювальних потужностей не потрібно. Операційні системи не будуть працювати одна всередині іншої, і кожна з них, функціонуючи окремо, зможе використовувати ресурси комп'ютера по повній. Та й навантаження на людський мозок обмежується лише особливостями вибору місця в процесі установки другої системи.

Установка Windows на інший розділ диска небагато чим відрізняється від установки на віртуальний VHD-диск. І в першому, і в другому випадку встановлена ​​система буде займати рівно стільки місця на диску, скільки їй знадобиться. Тоді як, наприклад, віртуальні машини VMware Workstation з певним обсягом віртуального простору за фактом на жорсткому диску фізичного комп'ютера займають місця майже вдвічі менше.

Принципової відмінності немає і в процесі видалення Windows, встановленої на іншому розділі і на віртуальному VHD-диску. В обох випадках потрібно Windows видалити з меню завантаження в розділі конфігурації системи, потім знищити самі файли. VHD-файл видаляється кнопкою Delete, як і будь-який інший файл, розділ диска ж форматується.

 1. У чому вигоди установки операційної системи на VHD-диск?

По суті, в порівнянні з установкою Windows на інший розділ диска у установки системи на віртуальний VHD-диск є тільки дві переваги, і то друге таким можна вважати досить умовно.

Перша перевага - це те, що немає потреби возитися з виділенням окремого розділу диска для нової системи. Адже файл VHD можна створити на будь-якому з існуючих розділів, в будь-який з папок, і нова операційна система буде там собі акуратненько розміщуватися.

Друга перевага (той самий вельми умовне) - це можливість переміщення VHD-файлу без шкоди для встановленої операційної системи. VHD-файл зі встановленою Windows можна згодом переміщати на інші розділи, інші жорсткі диски (включаючи зовнішні), інші комп'ютерні пристрої. Чому перевага умовне? Справа в тому, що після переміщення VHD-файлу завантажувач, природно, самостійно не зможе визначити місце переміщення операційної системи. Так само як і не зможе побачити нову систему завантажувач іншого комп'ютера, якщо на нього раптом взяти й помістити VHD-файл з Windows. Знадобиться редагування завантажувача, а це - ті ще танці з бубном.

 1. Установка Windows 7 і 8.1 на VHD-диск

Для установки Windows 7 і 8.1 на VHD-диск знадобиться точно такий же DVD-диск або завантажувальний флешка з дистрибутивом системи, що і для звичайної установки. Єдина умова - це не повинна бути збірка з урізаним системним функціоналом. Бажано використовувати чисті системні образи.

Завантажуємося зі знімного носія і в вітальному вікні установника системи тиснемо «Далі».

Завантажуємося зі знімного носія і в вітальному вікні установника системи тиснемо «Далі»

Вибираємо установку системи.

Вибираємо установку системи

При виборі типу установки тиснемо повну.

При виборі типу установки тиснемо повну

Потрапляємо в меню вибору розділів диска для встановлюваної системи. Нам потрібна командна рядок, за допомогою якої ми і проведемо необхідні операції для створення і відображення VHD-диски в числі інших розділів комп'ютера. Тиснемо клавіші Shift + F10 для її виклику.

Тиснемо клавіші Shift + F10 для її виклику

У середовищі командного рядка - незалежно від того, це інсталяційний диск Windows 7, 8.1 або 10 - переключення на англомовну розкладку здійснюється клавішами Shift + Alt.

Послідовність вводяться в нашому випадку команд буде такий:

diskpart

create vdisk file = "D: \ OS7.vhd" type = fixed maximum = 25600

select vdisk file = "D: \ OS7.vhd"

attach vdisk

В кожному окремому випадку відрізнятися будуть тільки друга і третя команда.

Перша команда - «diskpart» - застосовується для виклику утиліти управління дисками комп'ютера.

Друга - це команда створення віртуального диска. Значним "D: \ OS7.vhd" ми створили VHD-файл на диску D комп'ютера. Значним type = fixed ми встановили віртуального диску фіксований тип. Якщо потрібен динамічно розширюваний тип віртуального диска, замість type = fixed необхідно ввести type = expandable. Значення maximum = 25600 - це розмір створюваного віртуального диска в мегабайтах. Наш випадок тестовий, тому вибраний мінімальний обсяг - всього лише 25600 МБ (25 Гб). До наступної команді необхідно приступати після того, як буде успішно виконана ця. Потрібно дочекатися 100% -ного завершення процесу створення віртуального диска.

Третя - команда вибору віртуального диска. В кожному окремому випадку відрізнятися буде тільки шлях VHD-файлу. У нашому випадку це, відповідно, значення "D: \ OS7.vhd".

Четверта - команда приєднання віртуального диска (його монтування в систему).

Після того, як віртуальний диск буде успішно приєднаний, вікно командного рядка можна закрити. Повернемося в меню вибору розділу для установки системи, тут потрібно натиснути кнопку «Оновити».

Повернемося в меню вибору розділу для установки системи, тут потрібно натиснути кнопку «Оновити»

Після цього в числі розділів диска з'явиться незайняте місце з розміром створеного нами віртуального диска. Вибираємо це незайняте місце, ігноруємо повідомлення, що Windows нібито не може бути встановлена на такий розділ, і тиснемо «Далі».

Вибираємо це незайняте місце, ігноруємо повідомлення, що Windows нібито не може бути встановлена на такий розділ, і тиснемо «Далі»

Далі піде цілком звичайний процес установки Windows.

Далі піде цілком звичайний процес установки Windows

Після перезапуску комп'ютера побачимо вже меню вибору завантаження. У нашому випадку останньої встановлена ​​Windows 7, тому завантажувач буде саме в її форматі.

У нашому випадку останньої встановлена ​​Windows 7, тому завантажувач буде саме в її форматі

Меню завантаження Windows 8.1 і 10 набагато симпатичніше.

1 і 10 набагато симпатичніше

Якщо одна і та ж версія Windows встановлена і на розділ диска, і на VHD-диск, віртуальні системи будуть позначені значком з типом файлу VHD і з зазначенням томи установки.

Якщо одна і та ж версія Windows встановлена і на розділ диска, і на VHD-диск, віртуальні системи будуть позначені значком з типом файлу VHD і з зазначенням томи установки

Проходимо процедуру першого налаштування комп'ютера.

Проходимо процедуру першого налаштування комп'ютера

 1. Установка Windows 10 на VHD-диск

Процес установки Windows 10 на VHD-диск буде точно таким же, що і у випадку з версіями-попередницями, за винятком одного невеликого нюансу. У командному рядку при створенні віртуального диска значення його типу - фіксований або динамічно розширюваний - потрібно поміняти місцями зі значенням розміру. Тобто, після шляху розміщення VHD-файлу спочатку вводимо значення maximum = чісло_мегабайт, потім тільки - type = fixed (або type = expandable для динамічно розширюється диска). У нашому випадку установка Windows 10 на VHD-диск супроводжувалася такими командами в командному рядку:

diskpart

create vdisk file = "E: \ w10.vhd" maximum = 25600 type = fixed

select vdisk file = "E: \ w10.vhd"

attach vdisk

 1. Налаштування завантаження системи за умовчанням

Потрапивши вже в середу встановленої системи, можемо (при необхідності, звичайно ж) налаштувати черговість завантаження наявних на комп'ютері операційних систем. Будь то установка на інший розділ диска, будь то установка на віртуальний VHD-диск - в будь-якому з цих випадків завантажується за замовчуванням буде остання встановлена Windows. Повернути першої системі першочерговість завантаження і налаштувати час відображення меню завантажувача можна в розділі конфігурації. Тиснемо клавіші Win + R для виклику утиліти «Виконати», вводимо команду «msconfig», тиснемо Enter.

У вікні конфігурації переходимо на вкладку «Завантаження». Вибираємо потрібну систему для завантаження за замовчуванням, тиснемо кнопку «Використовувати за замовчуванням». Також в графі «Таймаут» можемо змінити встановлені півхвилини для здійснення вибору системи, зменшивши відведений на роздуми час. Після всіх установок тиснемо «Застосувати» і «Ок».

Перезавантажуємося.

 1. Видалення Windows, встановленої на VHD-диску

Немає нічого простішого, ніж позбутися від непотрібної Windows, встановленої на VHD-диску. Як уже згадувалося, для цього буде потрібно два нескладних дії. Перше - видаляємо VHD-файл.

Друге - видаляємо запис про завантаження в розділі конфігурації системи.

Друге - видаляємо запис про завантаження в розділі конфігурації системи

VHD-диск, інший розділ диска і віртуальна машина: в чому різниця?
У чому вигоди установки операційної системи на VHD-диск?
VHD-диск, інший розділ диска і віртуальна машина: в чому різниця?
У чому вигоди установки операційної системи на VHD-диск?
Чому перевага умовне?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: