Де скачати і як встановити Oracle VirtualBox на Windows 10. Віртуальна машина під Windows | IT-блог про веб-технологіях, серверах, протоколах, базах даних, СУБД, SQL, комп'ютерних мережах, мовами програмування і створення сайтів.

  1. Де скачати VirtualBox і інша корисна інформація
  2. Установка Oracle VirtualBox на Windows 10
  3. Короткий огляд інтерфейсу і можливостей VirtualBox
  4. Трохи з історії VirualBox
  5. Я хочу продовжити випускати уроки по Linux Mint і командній оболонці bash

Привіт, відвідувач сайту ZametkiNaPolyah.ru! На нашому порталі з'явився новий розділ, в якому буде публікуватися уроки по роботі з операційною системою Linux , Сподіваюся, ця рубрика вийде такий же повної, як, наприклад, уроки по SQL і баз даних на прикладі SQLite . Тут я планую писати виключно про роботу в емуляторі терміналу з командною оболонкою bash, але, можливо, що буде окрема рубрика з довідником команд Linux і рубрика, в якій я буду писати про деякі додатках з графічним інтерфейсом. Зауважу, кожна текстова версія уроку буде супроводжуватися ще й відео уроком, для цього буде окрема рубрика Відео уроки Linux.

уроки по SQL і баз даних на прикладі SQLite

Для цих уроків я буду використовувати дистрибутив Linux Mint з оточенням Xfce, а ви можете використовувати будь-який інший дистрибутив, який вам більше підходить. У домашніх умовах я завжди використовую Windows, так як для моїх домашніх завдань ця операційна система підходить більше, а ось на роботі мені доводиться працювати з серверами, на яких крутиться Linux, відразу зауважу, що я не є системним адміністратором, але дечого корисного розповісти зможу. У першій публікації я розповім про віртуальну машину Oracle VirtualBox і про те, як її встановити в Windows 10, щоб потім встановити Linux Mint на VirtualBox і почати знайомитися з цією системою. На завершення вступу хотів би відзначити, що кожна публікація нумеруватиметься для вашої зручності, а ще буде окрема публікація, в якій буду зібрані посилання на всі публікації, таким чином вийде своєрідне зміст для уроків Linux. Втім, таким же чином я поступлю і з відео уроками Linux, у них буде теж стаття-навігація.

Де скачати VirtualBox і інша корисна інформація

Зміст статті:

Перш ніж завантажувати та встановлювати VirtualBox давайте трохи поговоримо про те, що таке Oracle VirtualBox і чим цей програмний продукт вам буде корисний. Якщо говорити в рамках будь-яких формальних визначень, то VirtualBox - це програма, призначена для віртуалізації різних операційних систем, наприклад, Microsoft Windows, різних дистрибутивів Linux, FreeBSD, macOS, Solaris, DOS і інших.

Грубо кажучи, Oracle VirtualBox - це програма, яка емулює роботу комп'ютера, правда для цієї емуляції вона забирає частину ресурс вашого справжнього комп'ютера, щоб підтримувати працездатність віртуальної машини, на якій буде встановлена ​​гостьова операційна система. Як гостьовий операційної системи я буду використовувати Linux Mint з оточенням Xfce, про цей дистрибутив я розповім в наступній публікації.

Надалі ми будемо працювати з командною оболонкою bash і вивчати Linux «очима» цієї оболонки, тому ви можете вибрати будь-який інший дистрибутив, який вам більше подобається. Багато що з того, про що я хотів би розповісти надалі, буде однаково працювати на будь-якому з Linux дистрибутивів, але нам будуть зустрічатися деякі моменти, для демонстрації яких мені потрібно інший дистрибутив, наприклад, CentOS, сподіваюся, що я до них дійду.

Думаю, вже й їжаку зрозуміло для чого потрібен VirtualBox. У кожного своя мета: хтось захоче встановити на VirtualBox незнайому операційну систему, щоб її вивчити і надалі користуватися, хтось захоче поностальгувати і встановити в VirtualBox стару версію Windows, щоб пограти в старі ігри, а кому-то, наприклад веб -разработчик, VirtualBox дасть можливість створити робоче оточення аналогічне тому, що буде на сервері (тут ви можете прочитати про те, що таке сервер , А тут познайомитися з архітектурою клієнт-сервер , Ну і якщо ми сказали слово клієнт , То ось), на якому буде працювати код цього розробника надалі.

Тепер про те, де завантажити Oracle VirtualBox для Windows. Природно, з офіційного сайту , Оскільки це найбезпечніший джерело отримання цього додатка. Також зауважу, що додаток VirtualBox була завжди абсолютно безкоштовним незалежно від компанії, яка ним володіла і яка його підтримувала, якщо ви знайшли VirtualBox за гроші, то це якийсь розлучення.

Приблизно таким чином виглядає меню на офіційному сайті VirtualBox:

Приблизно таким чином виглядає меню на офіційному сайті VirtualBox:

Головне меню на офіційній сторінці проекту Oracle VirtualBox

Тут нас цікавить розділ Downloads, давайте в нього перейдемо. Хоча для тих, хто захоче розібратися в тонкощах роботи з продуктом Oracle VirtualBox є два важливих розділу (в своєму блозі я не планую детально вдаватися в тонкощі роботи VirtualBox): перший розділ End-user docs, який призначений для кінцевого користувача і знайомить нас з інтерфейсів і настройками програми і розділ Technical docs, який призначений для програмістів і інженерів. Якщо вам потрібна документація кінцевого користувача VirtualBox російською мовою, то перейдіть по цьому посиланню , Ця посилання на проект перекладу документації Oracle VirtualBox на російську мову.

Ми трохи відволіклися, давайте продовжимо, в розділі Downloads є кілька посилань на скачування VirtualBox для різних операційних систем (Windows hosts, OS X hosts, Linux distributions, Solaris hosts), це показано на скрині нижче:

Ми трохи відволіклися, давайте продовжимо, в розділі Downloads є кілька посилань на скачування VirtualBox для різних операційних систем (Windows hosts, OS X hosts, Linux distributions, Solaris hosts), це показано на скрині нижче:

Блок посилань на скачування VirtualBox для різних операційних систем

У мене встановлена ​​Windows 10, тому я тисну на посилання Windows hosts і починається завантаження програми. Зверну вашу увагу: якщо вам потрібні вихідний код VirtualBox або більш старі версії програми, то перегорнути сторінку Downloads вниз, нижче ви знайдете відповідні посилання.

Установка Oracle VirtualBox на Windows 10

Установка Oracle VirtualBox на Windows 10 дуже проста, навіть не знаю, навіщо її зараз описую, але давайте по кроках.

Крок 1. Запустіть завантажений файл установника.

Крок 2. У вас повинно з'явитися вікно, як на малюнку нижче, тут треба натиснути «Next».

У вас повинно з'явитися вікно, як на малюнку нижче, тут треба натиснути «Next»

Другий крок установки Oracle VirtualBox на Windows

Крок 3. Далі у вас буде вікно, як на скрішоте нижче, тут можна нічого не міняти, настройки за умовчанням нас в принципі влаштовують, можете змінити шлях, по якому буде встановлено VirtualBox, а за більш детальною інформацією можете звернутися до документації російською мовою , посилання я приводив в першій частині даної публікації. Натискаємо «Next».

Натискаємо «Next»

Третій крок установки Oracle VirtualBox на Windows

Крок 4. Зображення нижче демонструє наступне вікно. Тут я вже зняв дві галочки, оскільки мені не потрібен значок VirtualBox в меню старт і в меню швидкого доступу, а ось ярлик на робочому столі буде створено, а також буде створена асоціація (зв'язок) між файлами віртуальних машин (вони бувають різними) і самим додатком Oracle VirtualBox.

Четвертий крок установки Oracle VirtualBox на Windows

Крок 5 і 6. Тут у вас буде два вікна. У першому вікні ви можете побачити Warning великими червоними літерами, нічого страшного, просто натискаємо кнопку «Yes», ​​друге вікно повідомляє про те, що все готово до установки і потрібно підтвердження від вас у вигляді натискання на кнопку «Install».

Крок 7. Дочекайтеся поки програма буде встановлена.

Крок 8. Якщо ви хочете просто завершити установку, то зніміть галочку з чекбокса «Start Oracle VM VirtualBox ...» і натисніть кнопку Finish. Якщо ви хочете, щоб VirtualBox був запущений після установки, то галочку не знімайте і натискайте на кнопку Finish.

Якщо ви хочете, щоб VirtualBox був запущений після установки, то галочку не знімайте і натискайте на кнопку Finish

Завершення установки Oracle VirtualBox на Windows

Я вирішив запустити Віртуалбокс відразу після установки.

Короткий огляд інтерфейсу і можливостей VirtualBox

VirtualBox успішно встановлений і ми можемо познайомитися з його інтерфейсом, огляд інтерфейсу буде коротким, я лише поясню про деякі пункти меню. Тут я зазначу, що в третій публікації даної рубрики ми розглянемо процес установки Linux Mint на VirtualBox і там ми познайомимося з інтерфейсом трохи більш докладно.

Спочатку звернемо увагу на верхній лівий кут, в якому знаходиться меню управління.

Загальна меню управління Oracle VirtualBox

У розділі довідка знаходиться різна корисна інформація та посилання, які допоможуть впоратися з різними труднощами, які можуть у вас виникнути в процесі роботи з програмою.

Розділ довідка головного меню Oracle VirtualBox

Розділ «Машина» дозволить вам управляти існуючими віртуальними машинами, які вже створені в Віртуалбоксе, або створювати нові віртуальні машини, до речі, як видно по скрін, у мене вже створена віртуальна машина, на якій встановлений Linux Mint. Варто зазначити: можна створити кілька віртуальних машин з однаковою операційною системою на борту, але більш того, якщо основна ОС у вас 32-ох бітна, то ви без будь-яких проблем зможете поставити в якості гостьової ОС 64-ох бітну гостьову ОС.

Розділ Машина головного меню Oracle VirtualBox

І нарешті розділ «Файл» дає нам доступ до загальних налаштувань додатка Oracle VirtualBox, а також доступ до віртуальних носіїв / дискам, з якими працює або може працювати додаток.

Розділ Файл головного меню Oracle VirtualBox

Зверніть увагу на панель швидкого доступу, яка знаходиться під основним меню. Тут можна створити нову віртуальну машину.

Вікно створення нової віртуальної машини в VirtualBox

Змінити характеристики поточної виділеної в провіднику віртуальної машини (в моєму випадку тільки одна машина встановлена), це робиться після натискання кнопки «Налаштувати».

Вікно зміни налаштувань для вже існуючої машини VirtualBox

Як бачите, налаштувань досить багато і всі їх описувати я не буду, але про частину з них розповім в третій публікації. Залишилася третя активна кнопка «Показати», натиснувши на неї, ви потрапите у вікно встановленої і запущеної в даний момент гостьовий операційної системи.

Приблизно так виглядає вікно запущеної віртуальної машини

Як бачите, в цьому вікні є декілька елементів управління, але про них ми поговоримо в іншій публікації, в якій будемо розбиратися з установкою.

Завершуючи розмову про інтерфейс зазначу: якщо в прводніке зліва ви виділите віртуальну машину, то справа ви побачите її основні характеристики і настройки, а також мініатюру екрану віртуальної машини.

Завершуючи розмову про інтерфейс зазначу: якщо в прводніке зліва ви виділите віртуальну машину, то справа ви побачите її основні характеристики і настройки, а також мініатюру екрану віртуальної машини

Загальний вигляд головного вікна VirtualBox

Приблизно так це справа виглядає.

Трохи з історії VirualBox

Наостанок хотілося б трохи розповісти про історію створення та «життя» програмного продукту Oracle VirtualBox, і тут я ще раз повторюся: яка б компанія не володіла даними цим продуктом, він був завжди і абсолютно безкоштовний для використання на будь-якій кількості машин.

Коли ми розбиралися з тим, де скачати VirtualBox, ми бачили, що цей додаток кроссплатформне, тобто працює з-під різних операційних систем. VirtualBox в більш-менш звичному для всіх нас вигляді народився 15 січня 2007 року, в надрах компанії Innotek. За основу середовища VirtualBox був узятий код програми Qemu, яка призначена для емуляції роботи різних апаратних засобів. Але, приблизно через рік, а якщо точніше, то в лютому 2008 року компанію Innotek поглинула компанія Sun Microsystem, при цьому VirtualBox залишився безкоштовним. І навіть в січні 2010 року, коли компанію Sun Microsystem купила корпорація Oracle, VirtualBox залишився безкоштовним.

Варто зауважити, що VirtualBox погано працює з операційними системами Windows 95 і Windows 98 і без танців з бубном або якихось доп. інструкцій, віртуальні машини з цими ОС працюють досить повільно, а максимальна роздільна здатність екрану для гостьової ОС - 640 × 480, незалежно від вашого монітора і можливостей основною ОС.

Перед тим, як закінчити цю публікацію, я хотів би дати вам ще одну корисну посилання, з цього сайта ви можете скачати готові образи різних віртуальних машин, які можна інтегрувати в VirtualBox, тим самим у вас відпаде необхідність в установці і первинної конфігурації незнайомих операційних систем, оскільки вам достатньо завантажити потрібний образ і показати його Віртуалбоксу (на цьому образі вже встановлена операційна система). Нижче я перерахую список образів з різними ОС:

GNU / Linux (GNU userland tools running on top of the Linux kernel)

Archlinux (website).

CentOS (website): the installation is done from the DVD, with default parameters set

Damn Small Linux (website): the installation is done from the CD, with default parameters set.

Debian (website): the installation has been done from the netinstall ISO image for the x86 architecture.

DeLi Linux (website).

Dreamlinux: the installation has been done from the CD, with default parameters set.

Fedora (website).

Fluxbuntu (website): the installation is done from the CD, with default parameters set.

Gentoo (website): the installation is done from the ISO image, then customized.

gNewSense (website): the installation is done from the CD, with default parameters set.

gOS (website).

Kubuntu (website): the installation is done from the CD, with default parameters set.

LinuxMint (website): the installation is done from the CD, with default parameter set.

Lubuntu (website): the installation is done from the CD, with default parameter set.

Mandriva (website): the installation is done from the CD, with default parameters set.

Manjaro (website): the installation is done from the CD, with default parameters set.

Moblin 2 (website): the installation is done from the .img / .iso file provided by the project.

moonOS (website).

OpenSUSE (website).

PCLinuxOS (website).

Puppy Linux (website).

Sidux (website).

Slackware (website): the installation has been done from the first CD, selecting the bare minimum disk sets.

SliTaz (website)

Tiny Core Linux (website)

TinyMe (website)

Ubuntu (website): the installation is done from the CD, with default parameters set.

Ubuntu Server (website): the installation is done from the CD.

Ubuntu Studio (website): the installation is done from the CD, with default parameters set

Xubuntu (website): the installation is done from the CD, with default parameters set.

VectorLinux (website): the installation is done from the CD, with default parameters set.

Zenwalk (website): the installation is done from the Standard Edition CD, with default parameters set.

GNU / OpenSolaris (GNU userland tools running on top of the OpenSolaris kernel)

OpenSolaris (website).

Nexenta (website): the installation is done from the CD.

MILAX (website): the installation has been done from the official ISO image.

GNU / FreeBSD (GNU userland tools running on top of the FreeBSD kernel)

Debian GNU / kFreeBSD (website): the installation has been done from the daily mini.iso.

BSD

FreeBSD (website): the installation is done from the bootonly iso

Other

AROS (website): the installation has been done from the nightly build ISO image.

FreeDOS (website): the installation has been done from the official ISO image.

Haiku (website): the image has been done from the nightly build HDD raw image.

MINIX (website): the installation has been done from the official ISO image (MINIX 3).

ReactOS (website): the installation has been done from the official ISO image.

SYLLABLE (website): the installation has been done from the official ISO image.

Android-x86 (website): the istallation has been done from the daily ISO image.

Plan 9 (website): the installation has been done from the ISO image.

Зверніть увагу: для деяких ОС є кілька образів з різними версіями встановленої операційної системи. У наступній публікації ми трохи поговоримо про Linux Mint і розберемося з тим, де скачати цей дистрибутив.

Я хочу продовжити випускати уроки по Linux Mint і командній оболонці bash

Якщо це так, то ваше бажання збігається з моїм. Але мені від вас потрібна невелика допомога! Справа все в тому, що весь мій контент доступний повністю і абсолютно безкоштовно в блозі і на каналі YouTube. Створення контенту - це робота, що забирає багато сил і енергії (благо, вона мені подобається і поки я готовий їй займатися), оплату з вас за цю роботу я не прошу, але прошу допомогти поширити цей контент і підтримати мій канал і групу Вконтакте. Тому, якщо ви хочете, щоб відео виходили частіше, краще і більше, то можете мені допомогти один зі способів, зазначених нижче, це неважко, але дуже мотивує і допомагає:

  1. Залиште посилання на мій сайт, канал, групу в ВК, окреме відео у себе на сторінці в соц. мережах або на своєму сайту.
  2. Приєднуйтеся до групи в ВК: https://vk.com/zametkinapolyah .
  3. Підпишіться на мій YouTube-канал: https://www.youtube.com/user/zametkinapolyahru .
  4. І найефективніший: після перегляду відео не забудьте написати відгук у коментарях на YouTube і поставити лайк відео, знову ж таки, на YouTube.

Зауважу, що всі мої відео уроки з'являються спершу на YouTube, там ви їх побачите швидше за все.

Якщо ви вважаєте, що я вам допоміг і хочете мене віддячити матеріально, то можете скористатися реквізитами, вказаними нижче. Всі виручені з доната гроші підуть на поліпшення якості відео, наприклад, я візьму хороший USB мікрофон, це буде як приємне доповнення до Full HD.

WMR: R288272666982
WMZ: Z293550531456
Яндекс.Деньги: 410011531129223

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: