Керівництво по VirtualBox (частина 1): Що таке VirtualBox, як встановити та використовувати

 1. Зміст Зміст «Повне керівництво по VirtualBox» 1. Що таке VirtualBox, як встановити та використовувати...
 2. поняття VirtualBox
 3. Установка VirtualBox в Windows
 4. Установка VirtualBox в Linux
 5. Установка VirtualBox в Debian і похідні (Ubuntu, Linux Mint, Kali Linux)
 6. Установка VirtualBox в Arch Linux і похідні (BlackArch і інші)
 7. Установка пакета розширень (extension packs) VirtualBox
 8. запуск VirtualBox

Зміст

Зміст «Повне керівництво по VirtualBox»

1. Що таке VirtualBox, як встановити та використовувати

1.1 Що таке віртуалізація і її корисність

1.2 Поняття VirtualBox

1.3 Установка VirtualBox в Windows

1.4 Установка VirtualBox в Linux

1.5 Установка пакета розширень (extension packs) VirtualBox

1.6 Запуск VirtualBox

2. Створення і запуск віртуальної машини

3. Використання груп, знімків, клонування, імпорт і експорт віртуальних машин

4. Налаштування віртуальної машини

5. Гостьові доповнення VirtualBox

6. Підказки, поради та додаткові матеріали по використанню VirtualBox

VirtualBox це інтуїтивно зрозуміла у використанні програма. Якщо вам не цікава теорія і ви хочете відразу приступити до практики, то зверніться до інструкції, які надаються VirtualBox для установки і запуску операційних систем в віртуальному комп'ютері:

У даній циклі статей докладно розглянуті можливості VirtualBox, а також дано детальний опис її опцій. Цей матеріал рекомендується вам якщо ви хочете досконально розуміти VirtualBox, а також якщо у вас виникли будь-які проблеми або питання, які ви не можете вирішити самостійно.

Що таке віртуалізація і її корисність

VirtualBox - це програма, яка дозволяє на одному комп'ютері запускати одночасно кілька операційних систем. Серед цих операційних систем можуть бути Linux, Windows, Mac і інші. Сама VirtualBox працює також на різних системах (є кроссплатформенной).

Це означає, що за допомогою VirtualBox перебуваючи, наприклад, в Windows ви можете, без перезавантаження комп'ютера і навіть не встановлюючи на реальний комп'ютер іншу ОС, завантажитися в Linux, працювати з будь-якими додатками Linux так, ніби-то у вас встановлена ​​операційна система Linux. Можна, наприклад, запускати інші версії Windows для перевірки налаштувань і програм, які ви не хочете запускати у вашій основної операційної системи.

Віртуалізація (запуск операційних систем всередині віртуальних комп'ютерів за допомогою VirtualBox) має ряд корисних рис:

 • одночасний запуск декількох операційних систем - ви можете знайомитися з новими ОС не вимикаючи свою основну систему;
 • роздільність реального і віртуальних комп'ютерів - при роботі в віртуальної ОС не потрібно побоюватися стерти завантажувач, втратити файли або будь-яким чином нашкодити своїй основній операційній системі, оскільки віртуальна система повністю відокремлена від вашої основної системи. Які б помилки ви не зробили в віртуальному комп'ютері, ваша основна ОС завжди залишиться недоторканою. З цієї причини віртуальний комп'ютер підходить для проведення різних тестів, в тому числі здатних нашкодити ОС; наприклад, у віртуальному комп'ютері можна аналізувати шкідливе ПО (віруси) не побоюючись за основну систему;
 • простота установки програмного забезпечення - якщо перебуваєте в Windows і вам потрібно працювати з програмою, яка запускається тільки в Linux, то замість утомливих завдань в спробі запустити програму на чужий ОС, можна дуже легко розгорнути віртуальну машину Linux і працювати з бажаною програмою звідти. Або навпаки, перебуваючи в Linux ви можете створити віртуальну машину з Windows, щоб працювати з програмами Windows без необхідності намагатися запустити їх в Linux;
 • можливість відкотити зроблені зміни - вам не потрібно боятися зробити щось неправильно в віртуальному комп'ютері, оскільки ви можете в будь-який момент зробити будь-яку кількість «знімків» системи і при бажанні повернутися до будь-якого з них;
 • консолідація інфраструктури - віртуалізація може значно скоротити витрати на залізо і електроенергію; сьогодні більшу частину часу комп'ютери під час своєї роботи використовують тільки частина від їх потенційних можливостей і в середньому завантаженість системних ресурсів є низькою. Велика кількість апаратних ресурсів, а також електрики витрачається даремно. Тому замість запуску великої кількості фізичних комп'ютерів, що використовуються тільки частково, ви можете упакувати багато віртуальних машин на кілька потужних хостів і балансувати навантаження між ними.

поняття VirtualBox

Коли мова йде про віртуалізації (а також для розуміння більш детальної інформації), корисно ознайомитися з термінологією, особливо часто нам будуть зустрічатися такі терміни:

Хостової операційна система (хост-система).

Це операційна система фізичного комп'ютера, на якому був встановлений VirtualBox. Існують версії VirtualBox для Windows, Mac OS X, Linux і Solaris.

Гостьова операційна система (гостьова ОС).

Це операційна система, яка працює всередині віртуальної машини. Теоретично VirtualBox може запускати будь-яку операційну систему x86 (DOS, Windows, OS / 2, FreeBSD, OpenBSD).

Віртуальна машина (VM).

Це спеціальне середовище, яку VirtualBox створює для вашої гостьової операційної системи під час її роботи. Іншими словами, ви запускаєте гостьову операційну систему «в» віртуальній машині. Зазвичай VM буде відображатися як вікно на робочому столі вашого комп'ютера, але в залежності від того, який з різних інтерфейсів VirtualBox ви використовуєте, вона може відображатися в повноекранному режимі або віддалено на іншому комп'ютері.

У більш абстрактному вигляді, всередині VirtualBox думає про VM як про набір параметрів, які визначають її поведінку. Вони включають в себе апаратні настройки (скільки пам'яті повинна мати віртуальна машина, які жорсткі диски VirtualBox повинна віртуалізувати, через які файли контейнерів, які диски монтуються і т. Д.), А також інформацію про стан (серед них можуть бути: віртуальна машина в нині запущена, збережена, про її знімках і т. д.). Ці параметри відображаються у вікні VirtualBox Manager, а також в програмі командного рядка VBoxManage. Іншими словами, віртуальна машина також є тим, що ви можете побачити в діалоговому вікні налаштувань.

Гостьові доповнення.

Це відноситься до спеціальних пакетів програмного забезпечення, які постачаються з VirtualBox, але призначені для установки усередині віртуальної машини для підвищення продуктивності гостьової ОС і додавання додаткових функцій.

Установка VirtualBox в Windows

Щоб завантажити VirtualBox перейдіть на офіційний сайт https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads . Натисніть посилання «Windows hosts» для початку скачування інсталяційний файл. Запустіть файл подвійним кліком - процес установки схожий з будь-якими іншими програмами в Windows.

Ви можете вибрати, які саме компоненти встановлювати, рекомендується встановити всі компоненти VirtualBox для повної підтримки всіх опцій:

Ви можете вибрати, які саме компоненти встановлювати, рекомендується встановити всі компоненти VirtualBox для повної підтримки всіх опцій:

Можуть з'явитися повідомлення про установки непідписаних драйверів - погодьтеся на їх установку. Щоб програма працювала коректно, погоджуйтеся на всі запити інсталятора.

Наступне попередження повідомляє, що на короткий час будуть скинуті мережеві з'єднання, тобто ви тимчасово відключений від джерела. Погоджуємося, підключення до Інтернету відновитися автоматично буквально через секунду.

Установка VirtualBox в Linux

У Linux VirtualBox може бути встановлений декількома способами:

 • зі стандартного сховища
 • бінарним файлом, скачаними з офіційного сайту
 • зі сховищ VirtualBox, доданого в джерела додатків (тільки для заснованих на Debian дистрибутивів)

Установка VirtualBox в Debian і похідні (Ubuntu, Linux Mint, Kali Linux)

Для Debian і похідних (Ubuntu, Linux Mint, Kali Linux) ви можете встановити VirtualBox зі стандартних репозиторіїв:

sudo apt install virtualbox virtualbox-qt linux-headers - "$ (uname -r)" dkms vde2 virtualbox-guest-additions-iso vde2-cryptcab

Установка VirtualBox в Arch Linux і похідні (BlackArch і інші)

Для в Arch Linux і похідних (BlackArch і інші) ви можете встановити VirtualBox зі стандартних репозиторіїв:

sudo pacman -S virtualbox linux-headers virtualbox-host-dkms virtualbox-guest-iso

Інформацію по установці в інші дистрибутиви, а також додаткові подробиці ви знайдете на відповідній сторінці: https://www.virtualbox.org/wiki/Linux_Downloads

Установка пакета розширень (extension packs) VirtualBox

Для розширення функціональності базового пакета VirtualBox можуть бути Завантажено додаткові пакети розширень. В даний час Oracle надає один пакет розширень.

Пакет розширень VirtualBox додає наступні функції

 • Віртуальне пристрій USB 2.0 (EHCI)
 • Віртуальне пристрій USB 3.0 (xHCI)
 • Підтримка протоколу Віддалений Стіл VirtualBox (VRDP)
 • Перекидання веб-камери хоста
 • Intel PXE boot ROM
 • Експериментальна підтримка передачі PCI на хостах Linux hosts
 • Шифрування образу диска алгоритмом AES

Пакети розширень VirtualBox мають в імені файлу розширення .vbox-extpack. Для установки розширення, просто двічі клацніть на файл пакета і з'явиться помічник, який проведе вас крок за кроком установки.

Для перегляду встановлених в даний час пакетів розширень, відкрийте головне VirtualBox Менеджер (головне вікно програми), в меню «Файл» виберіть «Налаштування». У открившемя вікні перейдіть у вкладку «Модулі», там ви побачите встановлені в даний час розширення і зможете видалити пакет або додати новий:

У открившемя вікні перейдіть у вкладку «Модулі», там ви побачите встановлені в даний час розширення і зможете видалити пакет або додати новий:

Пакет розширень для останньої версії ви можете знайти на сторінці скачування .

Якщо ви використовуєте не останню версію VirtualBox, то пакет розширень ви можете знайти по засланні - виберіть папку з номером вашої версії і скачайте, потім запустіть подвійним кліком файл з розширенням .vbox-extpack.

запуск VirtualBox

У Windows VirtualBox можна запустити з меню або з ярлика на робочому столі.

У Linux ви також знайдете VirtualBox в меню,

або можете набрати в терміналі команду:

virtualbox

Відкриється приблизно наступне вікно:

Або, якщо ви вже створили віртуальні машини:

Продовження: « Керівництво по VirtualBox (частина 2): Створення та запуск віртуальної машини ».

Пов'язані статті:

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: