Конвертуємо віртуальні машини VMWare в Hyper-V і назад.

Працюючи з виртуализацией періодично виникає потреба в перенесенні віртуальних машин з одного типу гипервизора на інший Працюючи з виртуализацией періодично виникає потреба в перенесенні віртуальних машин з одного типу гипервизора на інший. Так як кожна система віртуалізації працює зі своїми форматами, то просто так перенести машину не вдасться Може виникнути потреба змінити її в формат потрібного гипервизора. Сьогодні ми розповімо, як це зробити для двох найбільш популярних систем віртуалізації VMWare і Hyper-V.

Будь-яка віртуальна машина, незалежно від платформи, складається з двох основних частин: власне, віртуальної машини - текстового або XML-файла з описом її конфігурації і віртуального жорсткого диска. Переносити саму віртуальну машину не має ніякого сенсу, ми ж не переносимо залізо, якщо нам треба запустити систему на іншому ПК, досить перенести віртуальний диск.

Формати віртуальних дисків у різних гіпервізора також різні, проте це не представляє складності - досить використовувати спеціалізоване ПО для конвертації. Єдина тонкість - гостьова ОС повинна підтримуватися обома типами гипервизора. В іншому випадку доведеться вживати додаткових заходів для забезпечення нормальної роботи, однак ця тема виходить за рамки даної статті.

Розглянемо процес на реальному прикладі. Один наш клієнт придбав версію коробочки "Мегаплан", який розробники поширюють вельми оригінальним способом: у вигляді образу віртуальної машини формату Open Virtualization Format (OVF), який підтримують VMWare і VirtualBox. Власне, всередині виртуалки міститься Ubuntu 12.04 з налаштованим веб-сервером, СУБД і іншими компонентами необхідними для роботи "Мегаплан", який являє собою звичайне веб-додаток. При цьому ліцензійну угоду забороняє доступ до гостьової ОС.

Залишимо за кадром ліцензійну політику і здивуємося тільки тому, що продаючи, причому недешево, серверне ПЗ рівня підприємства, розробники повністю ігнорують серйозні Гіпервізор взагалі, пропонуючи скористатися настільними гіпервізорами другого типу.

Якщо з VMWare це не становить особливих проблем, OVF імпортують все її продукти з коробки, то власникам Hyper-V повезло менше, імпорт OVF можливий тільки через модуль до System Center - Virtual Machine Manager Якщо з VMWare це не становить особливих проблем, OVF імпортують все її продукти "з коробки", то власникам Hyper-V повезло менше, імпорт OVF можливий тільки через модуль до System Center - Virtual Machine Manager. Тому доведеться йти іншим шляхом - конвертацією віртуальної машини формату VMWare.

Для початкового розгортання скористаємося будь-яким продуктом VMWare, за допомогою якого зробимо імпорт OVF файлу в віртуальну машину. Потім, не запускаючи її, уважно вивчимо настройки, особливо в тій частині, які стосуються виділених ресурсів і мережі.

Потім, не запускаючи її, уважно вивчимо настройки, особливо в тій частині, які стосуються виділених ресурсів і мережі

Якщо віртуальна машина вже працювала на платформі VMWare (як найчастіше і буває), то видаляємо з неї VMWare Tools і вимикаємо машину.

Тепер можна приступати до конвертації віртуального диска. Для цього скористаємося безкоштовною утилітою StarWind V2V Converter . Її інтерфейс і використання гранично прості. Виберемо вихідний віртуальний диск (файл з розширенням vmdk).

Як бачимо, це розширюваний диск розміром 97,7 ГБ, тепер виберемо необхідний формат, для Hyper-V це формат MS Virtual PC Як бачимо, це розширюваний диск розміром 97,7 ГБ, тепер виберемо необхідний формат, для Hyper-V це формат MS Virtual PC. Нам доступні два варіанти диска: розширюваний (growable) і pre-allocated, коли місце виділяється на диску відразу. Нас цікавить перший варіант.

Після закінчення конвертації в папці з віртуальною машиною з'явиться другий файл віртуального диска в форматі Hyper-V Після закінчення конвертації в папці з віртуальною машиною з'явиться другий файл віртуального диска в форматі Hyper-V.

Його слід скопіювати звідси і розмістити в сховище віртуальних дисків Hyper-V Його слід скопіювати звідси і розмістити в сховище віртуальних дисків Hyper-V.

Тепер створимо нову віртуальну машину Hyper-V першого покоління і в опціях вибору жорсткого диска вкажемо на сконвертовані файл Тепер створимо нову віртуальну машину Hyper-V першого покоління і в опціях вибору жорсткого диска вкажемо на сконвертовані файл.

Після створення перейдемо до налаштувань і виділимо ресурси відповідно до тих вимог, які були в налаштуваннях машини в VMWare, при цьому зазначені там параметри не догма, керуйтеся здоровим глуздом і власною оцінкою необхідних ресурсів Після створення перейдемо до налаштувань і виділимо ресурси відповідно до тих вимог, які були в налаштуваннях машини в VMWare, при цьому зазначені там параметри не догма, керуйтеся здоровим глуздом і власною оцінкою необхідних ресурсів.

Не забудьте перевірити і налаштувати специфічні для вашого гипервизора параметри, наприклад, дії при запуску або завершенні роботи хоста Не забудьте перевірити і налаштувати специфічні для вашого гипервизора параметри, наприклад, дії при запуску або завершенні роботи хоста. Після чого можемо запускати нашу віртуальну машину. Якщо все зроблено правильно, то проблем не буде.

Що можна зробити ще Що можна зробити ще? Якщо ви використовуєте Hyper-V 3.0 і старше (доступні починаючи з Windows Server 2012) то має сенс ще раз перетворити віртуальний диск в новий формат VHDX. Для цього вимкніть віртуальну машину, перейдіть в налаштування диска і натисніть кнопку Змінити.

У який з'явився майстра виберіть Перетворити, вкажіть формат (VHDX) і тип (розширюваний) диска, а також його ім'я та розташування: У який з'явився майстра виберіть Перетворити, вкажіть формат (VHDX) і тип (розширюваний) диска, а також його ім'я та розташування:

Після натискання на кнопку Готово почнеться процес перетворення диска, що витрачається багато часу і вимагати дискових ресурсів, тому найкраще виконувати цю дію в неробочий час Після натискання на кнопку Готово почнеться процес перетворення диска, що витрачається багато часу і вимагати дискових ресурсів, тому найкраще виконувати цю дію в неробочий час.

Після натискання на кнопку Готово почнеться процес перетворення диска, що витрачається багато часу і вимагати дискових ресурсів, тому найкраще виконувати цю дію в неробочий час

Після закінчення перетворення ще раз заходимо в властивості жорсткого диска і вибираємо там VHDX образ, підтверджуємо зміни і запускаємо віртуальну машину. Переконавшись, що все працює нормально, старий VHD диск можна видалити.

Конвертація Hyper-V віртуальних машин в VMWare проводиться аналогічним чином. Конвертуємо віртуальний диск в VMDK, якщо використовувався диск формату VHDX, то попередньо його слід перетворити в VHD засобами Hyper-V аналогічно тому як ми робили вище. Потім створюємо в VMWare віртуальну машину для використовуваної гостьовий системи з ідентичними параметрами і в настройках диска вказуємо використовувати сконвертітрований нами VMDK диск. Після запуску віртуальної машини не забуваємо встановити пакет VMWare Tools необхідний для повноцінної роботи гостьової системи.

Що можна зробити ще?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: