Кращі безкоштовні екранні / віртуальні клавіатури

 1. Екранні / віртуальні клавіатури як альтернатива звичайної
 2. Огляд безкоштовних екранних / віртуальних клавіатур
 3. Microsoft On-Screen Keyboard стандартна віртуальна клавіатура Windows
 4. Екранна клавіатура Free Virtual Keyboard
 5. Dasher альтернативний підхід до набору слів

- Автор: Ігор (Адміністратор)

Екранні / віртуальні клавіатури як альтернатива звичайної

Як випливає з назви, екранна або, як її ще називають, клавіатура являє собою клавіатуру, яка відображається на екрані комп'ютера. Вона використовується в якості альтернативи цій клавіатурі, і дозволяє людям набирати текст за допомогою миші або різних інших пристроїв.

Як правило, є дві основні причини, через які користувачі використовують віртуальні клавіатури замість справжніх.

доступність

Використання клавіатури в якості заміни:

 • Користувач не може використовувати цю клавіатуру. Наприклад, наявність у людей пристроїв, які не мають на увазі фізичного наявності клавіатури, такі як комунікатори і пристрої із сенсорними екранами.
 • Пошук альтернативного способу введення тексту. Наприклад, для того щоб була можливість набрати текст на своїй рідній мові (наприклад, на реальній клавіатурі немає наклейок рідної мови). Або, наприклад, проблеми з існуючою клавіатурою (зламався драйвер в системі, блокування пристрою і т.д.).

Безпека

Для підвищення рівня безпеки та захисту від різного шкідливого програмного забезпечення (наприклад, від клавіатурних шпигунів):

 • Безпечні екранні клавіатури стануть добрими помічниками в справі підвищення рівня безпеки при використанні громадських, незахищених або підозрілих комп'ютерів (наприклад, навчальні класи, інтернет-кафе і т.д.).
 • Безпечні віртуальні клавіатури можуть допомогти захистити ваш комп'ютер від шкідливого програмного забезпечення наступних типів:
  • Кейлогери (клавіатурні шпигуни) - фіксують всі натискання клавіш
  • Логування екрану - створюють скріншоти екрану з регулярними періодами або з яких-небудь певних дій користувача
  • Логування буфера обміну - контролюють вміст буфера обміну
  • Фіксація положення курсору миші - зберігають всі координати, де були зафіксовані кліки мишкою. В основному, цей тип використовується для злому банківських екранних клавіатур.
  • Захоплення значень в текстових полях - отримують все значення з текстових полів, навіть прихованих маскою пароля (всім знайомі ****)

Доброю новиною можна назвати те, що є ряд спеціальних безкоштовних програм, які допоможуть вам безпечно вводити текст. Проте, слід зазначити, що немає однієї унікальної програми, яка включала б у себе всі можливі функції. Віртуальні клавіатури, які вирішують питання доступності, не пропонують ніякої реальної захисту від шкідливого програмного забезпечення. Так і безпечні екранні клавіатури не містять будь-яких особливих наборів функцій для зручності роботи. Так само необхідно підкреслити, що безпечні екранні клавіатури слід розглядати як додатковий засіб для забезпечення безпеки, які ніколи не зможе замінити спеціалізовані програми захисту, такі як фаєрволи, антивіруси і т.д.

В даному огляді розглядаються віртуальні клавіатури, які вирішують питання доступності.

Огляд безкоштовних екранних / віртуальних клавіатур

Екранна клавіатура Click-N-Type відмінний аналог комерційних пропозицій

Click-N-Type  це відмінна безкоштовна екранна клавіатура, яка дасть фору своїм комерційним аналогам Click-N-Type це відмінна безкоштовна екранна клавіатура, яка дасть фору своїм комерційним аналогам. Програма має безліч функцій і різних налаштувань. Але, на жаль, зовні інтерфейс виглядає трохи застарий. Правда, для користувачів, яким важливіше функціональне наповнення, даний недолік не здасться серйозним.

Як і всі віртуальні клавіатури, програма посилає текст, що вводиться в активне вікно програми (що знаходиться у фокусі). Щоб виключити можливість введення тексту в непотрібне вікно, Click-N-Type настійно зазначає назву програми в рядку заголовка. Перш ніж почати, користувачеві необхідно встановити курсор в бажане місце введення тексту. Як аналог, програма пропонує використовувати власні кнопки стрілки для навігації в межах блоку тексту. Так само програма підтримує табуляцію для здійснення переміщення між різними полями введення.

Ви можете легко змінювати розмір головного вікна програми, при цьому автоматично буде масштабироваться шрифт і кнопки. Що дуже сподобається користувачам, які хотіли б розмістити екранну клавіатуру на комп'ютерах з сенсорним екраном. Є цілий ряд різних розкладок на вибір. Якщо вам необхідні клавіші зі стрілками, то не забудьте вибрати необхідну розкладу. Все що необхідно, це відкрити меню File і вибрати. Дефолтна розкладка нагадує класичну вкорочений qwerty клавіатуру. Такий вибір цілком зрозумілий, так як до сих пір класична клавіатура являє собою якусь норму того, як повинна виглядати клавіатура.

Програма підтримує велику кількість мов і відповідних розкладок. Ви навіть можете завантажити безкоштовну утиліту з їх сайту, яка допоможе налаштувати вам свій власний набір. Click-N-Type коректно відображає символи кожного з мов. При цьому програма ніяк не залежить від локалізаціонние налаштувань Windows. Тому вам нічого не завадить писати на вашій рідній мові, навіть якщо доводиться набирати текст на чужому комп'ютері.

Click-N-Type пропонує інтелектуальну систему введення тексту (як додаткову частину, яку так само можна безкоштовно скачати). Система дійсно добре справляється зі своїм завданням. При цьому розширення відкрито для внесення редакцій досвідчених користувачів. Просто відкрийте необхідний файл мови. Міняйте і додавайте слова відповідно до ваших потреб.

Ще однією особливістю програми є, так звана, функціональність AutoClick, яка дозволяє задати час затримки введення символу. По суті, ви наводите на необхідну клавішу, і по закінченню заданої затримки відбувається її натискання. Така функціональність буде особливо корисна тим людям, які з тих чи інших причин не можуть використовувати мишку. Уявіть, що ви використовуєте джойстик. Щоб чітко потрапляти в необхідну область, вам потрібна деяка вправність. А ще джойстики бувають абсолютно різних типів, з різними типами управління. Ось тут і приходить на допомогу затримка. AutoClick має достатню кількість налаштувань, так що ви зможете налаштувати все на свій лад. Так само в програмі є дуже зручна функція підтримки макросів, яка дозволить вам швидко відтворювати часто використовувані послідовності символів.

Для тих людей, у яких немає ніяких спеціальних вказують пристроїв введення (мишка, джойстик), а є лише одна кнопка і нічого більше, Click-N-Type пропонує спеціальний введення на основі сканування. Їх метод сканування, можливо, швидше, ніж у інших, таких як у вбудованої екранній клавіатурі Microsoft. Метод грунтується на тристоронній сигналізації або буквально тріангуляції. Спочатку, програма сигналізує користувачу вибрати необхідний блок з послідовності. Потім сигналізує вибрати рядок в блоці. І, нарешті, ви вибираєте кінцеву мету з рядка. Швидше за все, спочатку вам здасться це менш інтуїтивно зрозумілим, ніж пошук сигналу від рядка до рядка. Але, тим не менше, після введення пари символів, ви помітите різницю в швидкості набору тексту.

Microsoft On-Screen Keyboard стандартна віртуальна клавіатура Windows

Microsoft On-Screen Keyboard  (MSOSK) входить в стандартний пакет операційної системи Windows Microsoft On-Screen Keyboard (MSOSK) входить в стандартний пакет операційної системи Windows. Знайти її можна за наступним шляхом Пуск / Всі програми / Стандартні / Спеціальні можливості / Екранна клавіатура. Або ж по комбінації Windows + U. Вона має дуже простий і зрозумілий інтерфейс. Включає дві розкладки: розширену і типову, в якій немає числовий колодки і клавіш управління навігацією.

Підтримує три варіанти введення: за переходами на дисплеї, по наведенню курсора і методом сканування. При установці введення по наведенню курсора, спробуйте навести курсор на потрібний символ. І ви побачите як на кнопці буде відображатися спеціальний індикатор, який покаже коли символ буде вважатися натискує. Програма має шість дискретних варіантів затримки від 0,5 до 3,0 секунд. При установці методу сканування, вам буде потрібно всього одна кнопка. Спочатку програма буде послідовно підкреслювати кожен рядок на клавіатурі. Потім, коли ви вибрали необхідну, в рядку будуть послідовно підсвічуватися всі клавіші. Вам залишиться лише тільки вибрати необхідну.

На жаль, не всі версії програми дозволяють змінювати розмір головного вікна. Ця можливість була додана починаючи з Windows 7. По суті, цей недолік є серйозним обмежуючим фактором для користувачів, які хочуть використовувати віртуальну клавіатуру на пристроях з сенсорним екраном. Користувачам Windows XP, які відчайдушно борються з таким неприємним обмеженням, доведеться шукати програми для маніпулювання розмірами вікон, такий собі обхідний шлях. Проте, завжди майте на увазі, що обхідний шлях - це обхідний шлях. Так що ви будете використовувати його на свій страх і ризик.

Локалізація залежить від системних налаштувань. Правда в цьому є і плюс, ви можете легко перемикати мови по комбінації клавіш. У Windows 7 пішли далі, тепер клавіатура так само адаптує мову під кожне активне застосування (то, яке ви вибрали).

Екранна клавіатура Windows 7 дуже якісно перероблена Екранна клавіатура Windows 7 дуже якісно перероблена. І дизайн став набагато привабливіше. Так само була додана функціональність на подобі "T9", для автопідбору слів, але з деякою часткою інтелектуальності. Слова підбираються з урахуванням найбільш часто використовуваних формулювань. Коли ця опція включена, то у вікні з'явиться додатковий рядок, яка буде містити варіанти для швидкого введення. Така функціональність допоможе вам трохи швидше набрати текст. Але, на жаль, дана функціональність відсутня в Windows 7 Home Basic.

Екранна клавіатура Free Virtual Keyboard

Free Virtual Keyboard  (FVK) ще одна екранна клавіатура Free Virtual Keyboard (FVK) ще одна екранна клавіатура. Досить поглянути на її інтерфейс, і відразу стає зрозумілим, що в більшій мірі вона розроблена для людей, що використовують пристрої з сенсорними екранами. Якщо ви зайдете на їх сайт, то в першому ж абзаці побачите, що розробники це і заявляють.

І дійсно, FVK добре опрацьована. Її буде приємно використовувати. На головному інтерфейсі ви побачите стандартну розкладку клавіатури (без клавіш стрілок і блоку цифр). При цьому добре опрацьований механізм зміни розміру вікна. Розміри шрифтів і розташування кнопок буде змінюватися плавно і без будь-яких стрибків.

Відмінною особливістю можна назвати наявність повзунка, який дозволяє користувачам змінювати прозорість клавіатури з майже непрозорого до майже прозорого. Насправді, це те, чого зазвичай не вистачає на маленьких екранах. І клавіатуру можна розтягнути на весь екран, і бачити написаний текст. Але, тут треба бути акуратним, так як якщо ви зробите клавіатуру занадто прозорою, то буде трохи важко знайти ледве помітний повзунок, щоб повернути все назад.

У порівнянні з іншими віртуальними клавіатурами, FVK має ряд обмежень. Вона підтримує невеликий список мов. Ніякої підтримки натискання по затримці. Ніякого методу сканування. З іншого боку, якщо ви використовуєте стилус або подібні пристрої, то вам ніколи і не знадобляться ці методи введення тексту.

Dasher альтернативний підхід до набору слів

Dasher  - це дивовижна екранна клавіатура, в якій немає клавіатури Dasher - це дивовижна екранна клавіатура, в якій немає клавіатури. Ні, справді немає клавіатури. Дозвольте пояснити. Команда з Кавендішської лабораторії Кембриджа розробила унікальний спосіб введення тексту. З їх веб-сайту:

"[Dasher можна використовувати] при роботі на комп'ютері однією рукою (тобто джойстик, сенсорний екран, трекбол, мишка). При роботі на комп'ютері без рук (т. Е. Head-mouse або eyetracker). На КПК. На будь-який платформі. На будь-яких комп'ютерах.

Версія Dasher для eyetracker дозволяє досвідченим користувачам писати текст з такою швидкістю, з якою ви б писали звичайною ручкою (29 слів за хвилину). А використовуючи мишу ви можете писати до 39 слів за хвилину ".

Вам доведеться витратити трохи часу, щоб звикнути до такого введення. Але, після кількох тренувань, ви помітите, що стали набирати текст набагато швидше, ніж за коштами звичайної клавіатури. Даний метод введення має на увазі протягом слів. Вам просто треба направляти миша до наступної букви. Як тільки ви наблизитеся до одній букві, за нею здадуться такі. І так далі. При цьому вам не треба нічого натискати, просто вказуйте мишкою наступну букву. І не бійтеся зрізати кути або повертатися до старого тексту (якщо ви спробуєте цю програму, то самі все побачите).

Спочатку, всі букви розташовані в алфавітному порядку, зверху вниз. Але, надалі Dasher показує наступні літери в тому регістрі і в тій кількості, в якому їх поява найбільш ймовірно. Програма постійно прагне передбачити наступний текст на основі попереднього. Ви можете побачити приклади такої роботи на їхньому сайті. Так само ви можете побачити, що програма пропонує не тільки символи, іноді можуть з'явитися ймовірні закінчення самих слів. До речі, квадратні символи означають пробіл.

Продовжуючи рухатися від символів до символів ви з легкістю будете складати слова, пропозиції та абзаци. Потім ви можете зберегти отримані текст в файл або просто скопіювати і вставити в інші програми.

Dasher підтримує велику кількість мов. Так само вона постійно підвищує свою ефективність тим, що постійно вивчає весь текст який ви вводите. Наприклад, на предмет часто використовуваних слів.

Керівництво по швидкому вибору (посилання на скачування безкоштовних екранних / віртуальних клавіатур)

Click-N-Type

Microsoft On-Screen Keyboard

Free Virtual Keyboard

Dasher

Додати коментар / відгук

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: