Три кращих віртуальних машини для Windows 10

  1. Hyper-V
  2. VMware Player Lite
  3. висновки

Завантаження програмного забезпечення з сумнівних сайтів пов'язана з неприємними наслідками: на комп'ютері з'являються настирливі рекламні ролики і шкідливі програми. Такі неприємності переслідують користувачів Windows, що завантажують програми з сайтів, що поширюють безкоштовне ПЗ.

Крім того, при завантаженні і наступному видаленні будь-якого ПО в системі Windows, на диску залишаються «сміттєві файли». Часта установка-видалення програм засмічує пам'ять комп'ютера, і якщо ви хочете просто протестувати програмне забезпечення, пропонуємо використовувати віртуальну машину.

Експериментуйте з новими програмами у віртуальному середовищі. На віртуальній машині відчувають не тільки програми, але і альтернативні операційні системи, наприклад Ubuntu.

Розглянемо кращі віртуальні машини, версії яких є у вільному доступі, і перш за все - ті, які працюють в середовищі Windows 10. Процедура установки, як правило, проста - всього кілька кліків.

VirtualBox - один з найпопулярніших інструментів віртуалізації, наявних у вільному доступі. Це ПО з відкритим кодом, що робить можливим створення і запуск віртуальних машин з особливими властивостями.

Це ПО з відкритим кодом, що робить можливим створення і запуск віртуальних машин з особливими властивостями

Цінна якість VirtualBox - крос-платформенность, сумісність з декількома операційними системами. Програму використовують в середовищі Windows, Linux і MacOS.

Перерахуємо деякі привабливі особливості VirtualBox:

• Можливість робити снапшоти, моментальні «знімки» стану віртуальної машини в певний момент; до нього потім можна повернутися;

• Режим інтеграції дисплея, при яких вікно віртуальної машини розширюється на весь екран;
• підтримка загальних папок, до яких є доступ з основної ОС і з віртуальної машини;
• підтримка функції drag and drop, «перетягування» об'єктів;
• можливість клонування віртуальних машин;
• і ще багато корисних функцій.

Ще один плюс: у програми VirtualBox дружній інтерфейс, легко розібратися навіть новачкові.

Hyper-V

Hyper-V створювалася як серверний інструмент віртуалізації для Windows Server 2008. Далі ця програма була включена в в Windows 8 і 10, але вона не активується при завантаженні. Її потрібно включати через панель адміністратора. Ця програма більш потужна, ніж VirtualBox. Можливості Hyper-V використовуються на серверах локальних мереж.

Функціонал Hyper-V інтуїтивно зрозумілий, з програмою працюють просунуті користувачі.

Перевагою віртуалізатор Hyper-V є те, що цей інструмент інтегрований в Windows 10 і дозволяє створювати і клонувати стабільно працюючі віртуальні машини. Набір функцій віртуальних машин включає всі основні категорії, в тому числі снапшоти, моментальні «знімки» стану віртуальної машини. Є можливість дистанційного керування Hyper-V. Операції зі створення і розгортання віртуальних машин можна автоматизувати за допомогою PowerShell.

Модуль Hyper-V доступний в Windows 8/10, в бізнес-пакеті PRO. Якщо ви використовуєте «домашній» пакет Home Edition, то доступу до Hyper-V не буде.

Використання Hyper-V вимагає навичок, але якщо не хочете встановлювати сторонні програми, і доступна програма Hyper-V в складі Windows 10, то витратьте деякий час на освоєння і працюйте з цієї корисної програмою.

VMware Player Lite

VMware Player Lite

VMware Player Lite - спрощена версія VMware Workstation, вона є у вільному доступі. У порівнянні з VirtualBox, програма VMware Player Lite менш функціональна: не можна робити знімки стану машини, створювати клони, віддалені з'єднання, розширені настройки віртуальної машини і т.д. Однак VMware Player Lite користується попитом: вона проста у використанні і дозволяє рядовим користувачам тестувати різні програми у віртуальному середовищі. Інтерфейс дружній, інтуїтивно зрозумілий.

Якщо хочете скористатися відсутніми функціями, перерахованими вище, і багатьма іншими - купуйте версії VMware Player Plus або VMware Workstation. Це актуально, якщо потрібно тестувати ресурсомісткі об'єкти. Платні версії програми забезпечать кращу стабільність і функціональність, ніж надані безкоштовним пакетом VirtualBox.

висновки

Віртуальних машин багато, але я раджу пересічному користувачеві використовувати VirtualBox. Можливості цієї віртуальної машини дозволяють всім бажаючим протестувати програми у віртуальному середовищі, або випробувати інші операційні системи. Я встановив на своєму комп'ютері кілька віртуальних машин з різними операційними системами і тестую на них програмне забезпечення, виконую різні настройки.

Вам доводилося працювати з цими програмами? Напишіть коментар про свій досвід використання віртуальних машин в середовищі Windows 10.

Переклад Three of the Best Virtual Machine Applications for Windows 10

Вам доводилося працювати з цими програмами?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: