Установка Ubuntu Server 16.04 на віртуальну машину Virtualbox.

У даній статті буде розглянута установка ОС Ubuntu Server 16.04 LTS на віртуальну машину, яка стане основою майбутнього локального сервера.

Для установки знадобиться образ інсталяційного диска, завантажити який можна на оф. сайті Ubuntu. На час установки знадобиться з'єднання з інтернет, деякі файли будуть закачуватимуться в процесі установки.

Віртуальна машина призначена для установки Linux нічим не відрізняється від віртуальної машини для Windows, створення якої описано в одній з попередніх статей. Для прикладу я створив віртуальну машину з наступними параметрами.

Для прикладу я створив віртуальну машину з наступними параметрами

Після запуску віртуальної машини з'явиться вікно, в якому буде запропоновано вибрати мову установки Після запуску віртуальної машини з'явиться вікно, в якому буде запропоновано вибрати мову установки. Вибираємо мову і натискаємо <Enter>.

У наступному вікні вибираємо Встановити Ubuntu Server і натискаємо <Enter> У наступному вікні вибираємо Встановити Ubuntu Server і натискаємо <Enter>.

Грунтуючись на обраною мовою, система запропонує вказати місце розташування, яке в подальшому буде враховано при виборі часового поясу і створенні системної мовної локалі Грунтуючись на обраною мовою, система запропонує вказати місце розташування, яке в подальшому буде враховано при виборі часового поясу і створенні системної мовної локалі.

Далі буде запропоновано автоматично визначити розкладку клавіатури за допомогою натискання клавіш, але мені зручніше вказати її вручну, тому я вибираю <Ні> Далі буде запропоновано автоматично визначити розкладку клавіатури за допомогою натискання клавіш, але мені зручніше вказати її вручну, тому я вибираю <Ні>.

Вибираємо країну для якої призначена клавіатура Вибираємо країну для якої призначена клавіатура.

Після чого вибираємо клавіатурну розкладку Після чого вибираємо клавіатурну розкладку.

Насправді я завжди вибираю тільки одна мова - англійська, і тільки одну клавіатурну розкладку - English (US) Насправді я завжди вибираю тільки одна мова - англійська, і тільки одну клавіатурну розкладку - English (US). Я ще жодного разу не стикався з гострою необхідністю використання російської іншої мови окрім англійської, при роботі з сервером.

Після вибору розкладки буде запропоновано вибрати комбінацію клавіш за допомогою якої будуть перемикатися клавіатурні розкладки.

У даній статті я не буду описувати налаштування мережевого з'єднання У даній статті я не буду описувати налаштування мережевого з'єднання. Налаштування мережевих з'єднань для різних систем і типів підключення мережевих адаптерів детально розписані в окремій статті присвяченій мережевим налаштувань віртуальних машин.

Після перегляду конфігурації обладнання та автоматичного / ручного налаштування мережевого підключення, буде запропоновано вказати ім'я комп'ютера (hostname - в консолі @ test1).

Ім'я домену можна ввести будь-який, це значення не є критичним Ім'я домену можна ввести будь-який, це значення не є критичним.

Створюємо обліковий запис системного користувача Створюємо обліковий запис системного користувача. Вводимо повне ім'я користувача і ім'я його облікового запису.

Придумуємо і підтверджуємо пароль для користувача Придумуємо і підтверджуємо пароль для користувача.

На пропозицію зашифрувати домашній каталог відмовляємо, на віртуальній машині це не потрібно На пропозицію зашифрувати домашній каталог відмовляємо, на віртуальній машині це не потрібно.

Підтверджуємо свій часовий пояс, вибір пояса грунтується місцезнаходження зазначеному на початку установки Підтверджуємо свій часовий пояс, вибір пояса грунтується місцезнаходження зазначеному на початку установки. Погоджуємося якщо пояс правильний, якщо немає то виставляємо його вручну із запропонованого списку.

Вибираємо метод розмітки диска Вибираємо метод розмітки диска. Оскільки ми встановлюємо систему на віртуальну машину а не на фізичний комп'ютер, я не бачу сенсу робити ручну розмітку диска і створювати окремі розділи. Просто вибираємо автоматичну розмітку з використанням всього диска.

Вибираємо жорсткий диск для розмітки Вибираємо жорсткий диск для розмітки. Якби установка системи відбувалася на фізичній машині, то в даному вікні відбивалися б ваші жорсткі диски. Але оскільки установка відбувається на віртуальну машину то тут можна побачити тільки файл образу диска, створений для даної віртуальної машини. Тому сміливо натискаємо <Enter>.

Для завершення автоматичної розмітки жорсткого диска файлу образу, вибираємо - Закінчити розмітку і записати зміни на диск і натискаємо <Enter> Для завершення автоматичної розмітки жорсткого диска файлу образу, вибираємо - Закінчити розмітку і записати зміни на диск і натискаємо <Enter>.

Проходимо захист від дурня, ще раз підтверджуємо внесення змін до розділів диска Проходимо захист від дурня, ще раз підтверджуємо внесення змін до розділів диска.

Чекаємо закінчення форматування розділів і установки системи Чекаємо закінчення форматування розділів і установки системи. Якщо потрібно вказати проксі то вказуємо, в іншому випадку просто натискаємо <Продовжити>.

Під час налаштування поновлення вибираємо - Без автоматичного оновлення Під час налаштування поновлення вибираємо - Без автоматичного оновлення. Всі оновлення слід проводити вручну.

При виборі встановлюваного програмного забезпечення я залишаю тільки SSH сервер, прибираючи навіть стандартні системні утиліти При виборі встановлюваного програмного забезпечення я залишаю тільки SSH сервер, прибираючи навіть стандартні системні утиліти.

Погоджуємося з установкою системного завантажувача GRUB в головний завантажувальний запис жорсткого диска Погоджуємося з установкою системного завантажувача GRUB в головний завантажувальний запис жорсткого диска.

Очікуємо завершення установки ОС, натискаємо <Продовжити> для перезавантаження системи Очікуємо завершення установки ОС, натискаємо <Продовжити> для перезавантаження системи.

Після перезавантаження можна починати користуватися системою Після перезавантаження можна починати користуватися системою.

В Ubuntu за замовчуванням відключений віддалений доступ для суперкористувача root, тому увійти від його імені не вийде. Зроблено це з метою безпеки, як міра захисту від віддаленого перебору паролів для root-користувача. Дана міра може частково виправдовувати себе при використанні сервера в польових умовах, але на віртуальній машині є зайвою і створює незручності.

Щоб включити доступ для користувача root потрібно зробити два кроки: задати пароль для root і внести правку в конф. файл SSH-сервера. Увійдіть в систему від імені користувача створеного при установці. Відразу встановіть будь-який текстовий редактор для редагування конфігураційних файлів, наприклад nano.

sudo apt-get install -y nano

Користувач root в Ubuntu за замовчуванням відключений, потрібно задати для нього пароль щоб його активувати. Пароль задається наступною командою.

sudo passwd root

Пароль заданий, користувач root активований. Тепер можна увійти під користувачем root. При виконанні команда запросить пароль поточного користувача (НЕ root пароль).

su -

Дозволяємо віддалений доступ для root по SSH. Відредагуємо файл sshd_config.

nano / etc / ssh / sshd_config

Знайдіть рядок PermitRootLogin і замініть значення prohibit-password на yes.

PermitRootLogin yes

Перезапустити SSH-сервер для застосування внесених змін.

systemctl restart ssh

Тепер можна підключатися по SSH від імені root користувача.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: