Віртуальна машина QEMU

 1. Позаштатні матеріали Привіт всім! Хочу вас познайомити з абсолютно несподіваною і вражаючою можливістю...
 2. Робота в Windows 95
 3. Трохи складніше: установка програм в Windows
 4. Зовсім складно: встановлюємо Windows 9x з нуля
 5. Підсумуємо

Позаштатні матеріали

Привіт всім! Хочу вас познайомити з абсолютно несподіваною і вражаючою можливістю вашого андроідофонов. Сучасне «залізо» смартфонів стало настільки потужним, що ми сьогодні без будь-яких великих зусиль, перепрошівок, рутірованій і інших «танців з бубном» запустимо на ньому Windows 95 за допомогою програми QEMU, портований на Андроїд mamaich'ем .

Перш за все хочу уточнити два моменти. По-перше, практична цінність цього експерименту знаходиться під великим питанням: працювати в настільної операційної системи на маленькому екранчику не так вже зручно, плюс є деякі «косяки», про них нижче. Хоча, з іншого боку, хтось із студентів технічного вузу може оцінити можливість мати MathCAD у себе в кишені, наприклад. Або придумати ще яке-небудь корисне застосування дорослої «Винда» на смартфоні. А можна просто покласти одного на лопатки, коли він буде хвалитися своїм супер-пупер наворочений сьомим віндофоном 😉

По-друге, для запуску Windows 95 на смарте потрібно все-таки трохи більше зусиль, ніж для звичайної установки програми з Маркета, проте не набагато. У всякому разі, в цій статті я постараюся розкласти все по поличках, а що не влізе на ці полички, із задоволенням роз'ясню в коментарях у міру надходження питань.

Ах да! І по-третє: програма, на жаль, відсутня в Андроїд Маркеті. Але не лякайтеся, що посилання на файли в цій статті будуть вести на «ліві» сайти - Ви завжди можете перевірити їх на відсутність шкідливого коду за допомогою антивірусу, скачавши спочатку на комп'ютер.

Також зауважу, що в ході наших випробувань не постраждає жоден кролики не буде порушена цілісність операційної системи Андроїд і ваших даних. Windows 95 буде працювати так само, як будь-яка інша програма вашого смартфона, а в тлі будуть виконуватися всі служби Андроїда.

Нам знадобиться

 1. Більш-менш сучасний смартфон з 512 МБ пам'яті і вище. Я використовував HTC Incredible S. Можна спробувати і на менших обсягах ОЗУ, попередньо вивантаживши частина програм з;
 2. Приблизно 500 МБ вільного місця на флеш-карті;
 3. Приблизно 130 МБ Інтернет-трафіку;
 4. Архіватор - для розпакування архівів, наприклад Androzip;
 5. Стане в нагоді будь-якої файл-менеджер з можливістю редагування текстових файлів, хоча в найпростішому випадку він необов'язковий;
 6. Звичайний комп, якщо ідея вам сподобалася і ви вирішили встановити свої програми всередину Windows.

Приступимо!

Щоб було поменше коментарів в дусі «неасіліл», я буду описувати необхідні дії, слідуючи від простого до складного. Для початку просто запустимо Windows 95, приготовлену умільцями форуму 4pda .

Трохи відвернемося, я опишу, що ж все-таки це ми таке робимо. Можна пропустити цей абзац тим, хто рветься в бій. Існує така сучасна технологія, яка називається віртуалізація. В рамках цієї технології, припустимо, на звичайному комп'ютері запускається спеціальне програмне забезпечення - так звана віртуальна машина. Грубо кажучи, віртуальна машина - це віконце на робочому столі, всередині якого живе повноцінний окремий віртуальний комп'ютер. Його можна перезавантажувати, форматувати його жорсткий диск, ставити на нього будь-яку операційну систему, та хоч вірусами заражати. При цьому з точки зору основної операційної системи комп'ютера ця віртуальна машина буде виглядати як окремий комп, що стоїть поруч під столом. І навпаки, віртуальний комп'ютер не буде знати, що він - віртуальний. Ресурси для роботи віртуальної машини виділяються з ресурсів фізичного компа: обсяг пам'яті задається в настройках виртуалки, а її жорсткий диск являє собою просто великий файл в основний операційній системі, так званий образ. QEMU - одна з таких систем емуляції / віртуалізації з відкритим вихідним кодом. Чудова людина mamaich адаптував її під Андроїд, і тепер ми можемо мати віртуальну x86-сумісну систему у себе на смартфоні з процесором ARM.

Для початку встановимо сам додаток за посиланням №1. У переліку програм смартфона з'явиться непоказний стандартний андроідовскій значок з підписом libSDL. Далі необхідно завантажити архів (посилання №2), що містить BIOS віртуальної машини. Цей архів потрібно розпакувати на SD-карту, в результаті чого буде створено каталог / SDL.

І останнє, що ми зробимо - Завантажити образ жорсткого диска з Windows 95 по посиланню №3, розташувавши його в тій же папці / SDL. Запускаємо libSDL з меню програм і ...

Запускаємо libSDL з меню програм і

Робота в Windows 95

Після процесу завантаження, через хвилину-дві, ми бачимо, що наші старання не були марними і перед нами повноцінний робочий стіл Windows 95!

Для управління курсором використовуємо тач-скрін, він виконує роль, подібну тач-педу. Як клавіш миші в даній збірці Windows використовуються гойдалки гучності смартфона.

Для виклику програмної клавіатури потрібно натиснути і утримувати кнопку виклику меню смартфона, і ось тут виявляється недоробка, про яку я писав вище. Поки Ви тримаєте кнопку меню, емулюється безперервне натиснення клавіші Enter, так що іноді введення тексту стає проблематичним, це потрібно мати на увазі.

У будь-який момент можна натиснути кнопку «будиночок» і переключитися в домашній екран Андроїда, «згорнувши» Windows 95. Як я говорив, телефон продовжує працювати.

При перемиканні назад в віртуальну машину через випадає системне меню буде запропоновано зупинити або продовжити виконання Windows 95.

Не варто без потреби вибирати «terminate», вимикайте Windows через Пуск - Завершення роботи 🙂

Трохи складніше: установка програм в Windows

Основна складність в тому, що наша Windows повністю ізольована всередині віртуальної машини. Вона не бачить файлової системи Андроїда, у неї немає виходу в мережу (на жаль, до речі). Тому щоб закинути в неї дистрибутив потрібної програми потрібно трохи попотіти. Найрозумнішим буде підсунути їй віртуальний CD-ROM з дистрибутивом засобами QEMU. У каталозі / SDL, куди ми розархівували BIOS, лежить конфігураційний файл sdl.conf, в якому описується, з якими параметрами запускати віртуальну машину. Розглянемо його синтаксис:

/ Sdl -L. -m 16 -hda C.img -boot c -usb -usbdevice tablet

тут

-L.

- вказує шлях до каталогу, що містить образи BIOS;

-m 16

- кількість виділеної віртуальної оперативної пам'яті (16 мегабайт);

-hda C.img

- файл образу жорсткого диска віртуальної машини;

-boot c

- завантажувальний диск;

-usb -usbdevice tablet

- включає управління курсором миші за допомогою тач-скрін смартфона.

Відредагуємо цей рядок, щоб вона виглядала наступним чином:

/ Sdl -L. -m 16 -hda C.img -cdrom progs.iso -boot c -usb -usbdevice tablet

Тепер до віртуальної машини буде підключений віртуальний CD-ROM, при цьому файл образу компакт-диска повинен бути збережений у файлі progs.iso і перебувати в каталозі / SDL.

Для створення образу компакт-диска доведеться скористатися комп'ютером і якою-небудь програмою в дусі Nero або UltraISO. У них можна записати необхідний назву збірки не на диск, а в образ, який потім потрібно перекинути на флеш-картку смартфона в папку / SDL.

Тепер, завантаживши Windows 95 на смартфоні, в «Моєму комп'ютері» можна відкривати CD-ROM і ставити програму.

Зовсім складно: встановлюємо Windows 9x з нуля

В принципі, встановити операційну систему заново можна спробувати прямо на смартфоні, цього ніщо не заважає: заливаємо образ дистрибутива ОС, підключаємо його до віртуального CD-ROM ставимо завантаження з диска D і понеслась. Однак, через глючащій клавіатури, я залишив спроби після появи вікна з пропозицією ввести ключ.

Багато легше пройти процес установки на комп'ютері. Але для цього доведеться встановити на комп'ютер QEMU, так би мовити, в природну її середу.

... Взагалі, я відчуваю, що я вже давно на межі виходу за рамки матеріалу, все-таки, стаття про програму для Андроїд. Так що за необхідними роз'ясненнями прошу в коментарі.

На жаль, поточна версія порту QEMU підтримує установку Windows тільки лінійки 9х; є припущення, що це пов'язано з нереалізованим 32-бітовим доступом до жорсткого диска. Також нестабільно працює емуляція співпроцесора. Запуск інсталятора Windows XP у мене привів до падіння в синій екран.

Підсумуємо

Отже, що ми отримали в результаті:

 1. Можливо, просто дізналися щось нове, почитавши статтю 🙂;
 2. Налаштували на своєму андроідофонов практично повноцінний x86-сумісний віртуальний комп'ютер;
 3. Блиснули робочим столом справжньою вінди на своєму смарте в середовищі гаджетоманів 🙂;
 4. Запустили легендарні олдскульний гри;

Що ми втратили:

 1. Пару годин часу;
 2. Пол-гіга місця на флешці;
 3. Добру сотню нейронних клітин нервової системи від використання віртуальної екранної клавіатури 🙂

Акценти ставте самі, кому що важливіше. Удачі у всьому!

Посилання на оригінальні файли Ви можете знайти на форумі 4pda в темі QEMU for Android . Оскільки не всі зареєстровані на цьому форумі, я перезаліт файли на DropBox, щоб ви могли їх завантажити.

QR-код, libSDL (сам емулятор QEMU)

QR-код, BIOS віртуальної машини

QR-код, Образ жорсткого диска Windows 95

Автор: В'ячеслав Тихонов

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: